МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Економічна непокора

11/19/2010 | Franko
Що робити далі, якщо Яник ніфіга не ветує?

Алгоритм податкової війни бізнесу з урядом, мені здається, доволі простий.

Ми приймаємо, що підприємці розуміють, що їм прийшла жопа, і готові йти на відносно серйозні кроки, які можуть включати недоотриману вигоду (поки що не говоримо про збитки).

Отже, підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, входять в режим часткового страйку. В чому полягає частковий страйк? Це режим, в якому підприємство заробляє рівно стільки, скільки йому потрібно, щоб підтримати своє існування, себто покрити базові оперативні витрати і мінімальну зарплата працівникам, щоб не померли з голоду. Підприємство працює 2 години в день чи 2 дні на тиждень. Чистий прибуток, який воно отримує в цей час, дорівнює нулю. Відтак різко падає обсяг податків, які сплачує цей бізнес.

Цей частковий страйк є довготривалим; він триває щонайменше місяць часу (в ідеалі - безстроково, до відміни податкового кодексу, революції, атаки марсіан чи іншого катаклізму).

В чому його ефективність? На відміну від мітингів та одноденних страйків, які мають ПСИХОЛОГІЧНИЙ ефект, такий страйк матиме ЕКОНОМІЧНИЙ ефект. Вливання в бюджет, які дуже потрібні Злочинній Владі, зменшуються на деяку відчутну, системну величину. Організовується раптовий гострий дефіцит бюджету. В уряду виникають раптові проблеми з внутрішніми та зовнішніми зобов"язаннями, грошовими і не тільки.

Звісно, всім буде стрьомно. Якість життя різко впаде у всіх, тому що малий і середній бізнес є інтегральною частиною побуту українців. Однак дискомфорт, спричинений Злочинній Владі від такого страйку, буде набагато перевищувати дискомфорт, який можна досягти мітингами. В принципі, влада, якій не платять податків, довго протягнути не зможе (через це, зокрема, не "дотягнула" УНР, яка так і не змогла організувати систему збору податків).

Форумці-підприємці, що ви думаєте про це?

Відповіді

  • 2010.11.19 | 123

    сумнівно, і щодо ефективності, і щодо здійсненності

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.11.19 | Сахаров

      Гасло економічного революціонера: "Пам'ятай про жабу!"

    • 2010.11.19 | Franko

      Ще 3 місяці тому 50 тисяч людей під ВР були сумнівними

      і нереалістичними... Не кажучи вже про десятки страйків і мітингів одночасно по всій Україні.
  • 2010.11.19 | Max

    Re: Економічна непокора

    Franko пише:
    > Форумці-підприємці, що ви думаєте про це?
    Нереально.
    Передусім тому, що непрактично.

    Набагато реальніше агітувати за масову несплату податків (пропонуючи схеми різні уникання, аж до 100%-во підпільного бізнесу при потребі).
  • 2010.11.19 | Tatarchuk

    щоб чухнути вперед, треба бігти двічі швидше (Керрол)

    Franko пише:
    > Це режим, в якому підприємство заробляє рівно стільки, скільки йому потрібно, щоб підтримати своє існування, себто покрити базові оперативні витрати і мінімальну зарплата працівникам, щоб не померли з голоду. Підприємство працює 2 години в день чи 2 дні на тиждень. Чистий прибуток, який воно отримує в цей час, дорівнює нулю. Відтак різко падає обсяг податків, які сплачує цей бізнес.
    Купа підприємств працює якраз в такому режимі, щоб ледве тримати штани, причому - не 2 дні на тиждень. А ті підприємства, в яких все дуже файно, і самі знають як відкупитись від податкових інспекторів (частково тому в них і все хорошо).
    Конструктивнішою видається думка Макса, яку я доповню - популярізувати в пресі "тищу та один засіб відносно чесно уникати податків". Їйбо, комусь допоможе, а в чиновників буде істерика
  • 2010.11.19 | Арій.

    Питання "що робити далі" буде, якщо яник ветує.

    "Що робити далі, якщо Яник ніфіга не ветує?". А поки що все йде за планом.
  • 2010.11.19 | tmp

    уже

    Franko пише:

    > Цей частковий страйк є довготривалим; він триває щонайменше місяць часу (в ідеалі - безстроково, до відміни податкового кодексу, революції, атаки марсіан чи іншого катаклізму).
    > ...
    > Форумці-підприємці, що ви думаєте про це?

    Я думаю, это неповиновение началось и продолжается уже лет 20 или около того в Украине.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".