МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До річниці Майдану і до дня початку підприємницького Майдану.

11/21/2010 | Олександр DADDY Попов
За день до початку встановлення наметів на Майдані Незалежності я хочу висловити свої думки щодо поточного політичного моменту та перспектив його розвитку.

Шість років тому ті люди, які вийшли на Майдан за власною волею, з власних переконань мали чітко сформульовану причину своїх дій, їх мету, чітко визначеного лідера і досить чітко визначені надії, які вони на нього покладали.

Причиною було викривлення волевиявлення виборців, які не мали ніякого бажання аби Україну очолила людина з кримінальним минулим, пов‘язана тісними зв‘язками з організованим криміналітетом.

Метою було встановлення реальних результатів виборів, покарання винуватців фальсифікацій і як результат встановлення в країні такої системи влади, яка б чітко реагувала на будь-яке волевиявлення громадян: починаючи від визначення результатів виборів всіх рівнів, закінчуючи раз і назавжди встановленням правила: «не громадяни для держави, а держава для громадян».

Лідер також був чітко визначений і зараз не маю ніякого бажання давати оцінку діям цього лідера, бо не про це хочу говорити з відвідувачами сайту «Майдан».

Надії, пов‘язані з президентством Віктора Андрійовича, теж досить легко сформулювати: встановлення в Україні такої системи української національної влади, яка б не втручалась в повсякденне життя громадян (як особисте, так і економічне), яка б сприяла розвитку в Україні національної науки, національного виробництва і національної культури. Влада, яку прагнули і , переконаний, прагнуть громадяни України, мала б захищати кожного громадянина від криміналітету, в саму державу від зовнішньої агресії – як воєнної, так і економічної, так і гуманітарної.

Всього цього виконано не було і ось шість років потому ми напередодні чергового встановлення наметів на Майдані.

Встановлювати їх будуть ГО, які висловили свою підтримку протестам підприємців проти антинародного податкового кодексу.

Спробую провести такий самий міні-аналіз причин, рушійних сил та мети цього Майдану.

Встановлення наметів – це є логічний наступний етап протестів після того, як багатотисячні акції протесту підприємців у більшості обласних центрів не дали результату.

Організатори акцій висунули Януковичу ультиматум з вимогою накласти вето на ухвалений Радою податковий кодекс.

У випадку, якщо гарант Конституції підпише кодекс, організатори протестів погрожують збором підписів щодо проведення загальнонаціонального референдуму про довіру парламенту, уряду і президенту.

З поточної ситуації є два виходи. Один вже досить широко обговорюється на форумах: янукОВОЧ накладе вето, всі протестувальники переможно роз‘їдуться домів, а кодекс буде кулуарно і блюзнірські «редагований», після чого так само кулуарно проголосований.

Це т.зв. «двохходовка» і якщо вона буде розіграна, це буде зайвим свідченням примітивності влади, уряду та їх очильників, які звикли грати лише у коротку гру.

Існує інший, більш небезпечний для України варіант.

Недовіра Раді? – А сіль-ву-плє: вибори у березні 2011-го. Хто з опозиційних та «апазиційних» сил готовий запропонувати суспільству свіжі ідеї або новітню, прагматичну програму перезавантаження та розвитку країни?

ЮВ-Сильнийфронтгромадянськоїплатформивосвобода? Комміцушкиволгивітрянки? КУН ТизубУНАУНСОПатріотУкраїниУНТП?

Думаю, що результат виборів до парламенту в умовах відсутності ідей і пристуності адмінресурсу запрограмований. Тобто, вимагаючи виборів до Ради просто зараз Майдан-201 грає на руку янукОВОЧам.

Підемо далі: референдум щодо недовіри президенту?

Якщо радники янукОВОЧа не остаточні дебіли і вміють рахувати варіанти в політичному преферансі, то вони вигукнуть радо: Бітте шон.

Поки будуть зібрані підписи, поки ЦВК їх затвердить, поки буде оголошено позачергові вибори глави держави, янукОВОЧ буде кермувати. За цей час будуть остаточно розроблені і проведені через парламент Виборчий кодекс, Трудовий кодекс, Житловий кодекс, Митний кодекс і позачергові вибори президента України матимуть один, але дуже сумний результат: повноваження єнакіївського гаранта будуть продовжені на 2-3 роки.

Я вважаю, що метою громадянських акції сьогодні має бути: недопущення запровадження податкового кодексу, як засобу знищення середнього класу, який є єдиним носієм свободи в будь-якій державі. За час спротиву податковому свавіллю має бути організований спротив прийняттю Виборчого та решта кодексів, які розроблені в кулуарах партії декількох регіонів і є шкідливими для розвитку України і українського суспільства.

Час до парламентських виборів, а їх термін практично визначений – жовтень 2012 має бути використаний для формулювання основних засад, на яких будуватиметься українське суспільство надалі та чіткої програми дій: не програми коли і скільки роздаватиметься «гречки», а як, коли і якими засобами буде встановлений принцип «Держава на службі у громадян», як, коли і якими засобами буде перебудована система державного управління, система соціального забезпечення, бюджетний процес, тощо. Як, коли і якими засобами будуть встановлені в країні чіткі і раціональні правила поведінки всіх державних органів та установ і порядок обслуговування і захисту ними інтересів громадян.

Поспіх і гаряче бажання поміняти портрет може зіграти ключову негативну роль в процесі нашої боротьби за українську Україну.

Я неодноразово пропонував своїм колегам і однодумцям віртуальний експеримент: уявіть собі, що саме сьогодні скинутий уряд пахла-кровосісі, затриманий до з‘ясування обставин весь склад цирку на Грушевського і навіть чавунний господар став не виїздним з поки що свого Межигір‘я.
Ура!
І ось ти-він-вони-ми всі стоїмо на трибуні Верховної Ради під об‘єктивами прямо трансляції. Країна чекає: що ж ти-ми всі скажемо, що запропонуємо?
Ладно з економічною програмою, хоч мораль ми маємо запропонувати суспільству? А яку мораль можна запропонувати, якщо у неділю у деяких церквах вірян можна порахувати на пальцях однієї руки?
О!
Тобто на мій хлопський розсуд, поки немає чітко сформульованих пропозицій суспільству – нефіг лізти на трибуну Ради.
Наприкінці хочу наголосити, що все вище викладене є виключно моєю громадською позицією і ЦРУ не проплачувалось.
DIXI

Відповіді

  • 2010.11.21 | Олекса

    Re: До річниці Майдану і до дня початку підприємницького Майдану.

    Гарно почав та недобре закінчив...

    Треба збирати Установчі Конституційні Збори, від яких усі теперішні і колишні члени українського "істебліщменту" мають бути усунені, а члени Зборів до віку не мають права пхатися в уряд та раду...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.11.21 | akhavr

      Re: До річниці Майдану і до дня початку підприємницького Майдану.

      Проблема все в тому ж: уявіть що влада *вже* в руках - що конкретно робити далі? Які розпорядження і кому видавати? Як збирати інформацію і чим перевіряти її правдивість? На базі яких моделей приймати рішення?
    • 2010.11.21 | Almodovar

      І знову Конституційні (та/або Установчі збори)

      Саме так, саме ця ідея. Всіх нах скинути і оголосити Збори.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.11.21 | Mykola_2007

        Про "Учєредітєльноє собраниє" в історії вже було

        Чим воно закінчилось всі знають.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.11.21 | Almodovar

          В історії багато чого було.

          І при чому тут російська Учреділовка? Яке вона має відношення до того, що пропоновано тут? Чи, вибачаюсь, пан має спеціальне звання ФСБ?
          Установчі збори - а не Учрєдтєльноє собраніє. По-друге, саме так і зветься в політико-правовому дискурсі установа, яка установлює (учрєждаєт) владу.
          Нприклад, місце де справляють певнгі потреби, зветься туалет. Так що ж, тепер нам нових не будувати, тому що там - гівно?
          Є НАЗВА і її не обійти.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.11.21 | Mykola_2007

            Немаю нічого проти Установчих зборів.

            Більш того, апсолютно нічого не маю проти. Але з історією не посперечаєшся. На данному етапі все чудово, люди збурені, і хочуть щось змінити... Але що??? Владу, систему, чи просто залишити все як було... Це може і "громадянське суспільство" але влада порівняно із цим виглядає монолітом, який не пробити. Влада чітко знає що хоче, і чітко це робить. Малий бізнес тільки відчуває потребу чогось, але як це зробити...
            Тому аналогія Червоних(влада), і Білих(дрібні підприємці) на мою думку очевидна.

            Те, що спрщенку частенько використвоують не за призначенням це точно, тому від змін не відійти.
        • 2010.11.21 | Odesa

          Переважно згоден з обома.

          Події застукали націю дещо зненацька, видимих зародків повноцінних політичних партій наразі немає, хоча процес їхнього створення вже розпочато. На цьому шляху можна і треба зреалізувати раціональне зерно руху "противсіхів" - субтотальний локаут дотеперішніх "політиків" і їхня заміна на нові персоналії. Проте, послаблювати нині тиск на владу теж було б легковажно: вона вже докотилася до арештів активістів акцій протесту проти ПК та затримань істориків, не зупиниться і перед розгорнутими репресіями "проти всіх" незгодних.
          Ідея Установчих Зборів видається непоганою. Саме неполітики можуть підійти до державотворення (точніше, звичайно, - переформатування держави) найбільш неупереджено.
          Питання часу, "години Ч", лишається відкритим і дуже важливим: з одного боку - нам його бракує, з іншого - наразі він працює проти нас... Інтуїтивно відчуваю, що "вкладатися в удари" ще зарано, від поспіху у поваленні нинішнього режиму ми більше втратимо, аніж набудемо... Гріх відмовлятися і від такого потужного пропагандивного чинника, як наслідки впровадження ПК (на відміну від майже всіх фахових аналітиків, передчуваю економічну катастрофу для більшості посполитих), а вони виявляться вповні аж навесні...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.11.21 | harnack

            Але уряд страхопуд і малодушний: незабаром стрілятиме у бунтарів

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.11.21 | Mykola_2007

              Але не факт, що "бунтарі" стрілятимуть у відповідь.

              Вірогідність узбекського варіанту ,у разі чогось, висока, враховуючи майже стихійність, а отже нестабільність цих протестів.

              Влада зараз напряму зайнялась цим питанням, залякування найбільш активних та розкол самого руху, можуть призвести до того, що і стріляти не знадобиться. Всі тихо розійдуться, прикриють бізнес, або підуть у тінь. А Ахметов на зекономлені кошти купить ще один футбольний клуб.
        • 2010.11.21 | Чучхе

          Становчі збори встановлювались не тільки в Росії

          Зауважу, що держава Ізраїль була створена саме установчими зборами

          Кілька установчих зборів було у Франції

          Веймарська Німеччина була створена Установчими зборами

          Суть цих зборів тільки одна: затвердити конституцію і проголосити вибори, після чого ці збори мають бути розпущені
    • 2010.11.21 | DADDY

      Люди дорогенькі, Ви мене так і не почули!

      Установчі збори чого???!!!??? З якою програмою розвитку? З якими механізмами виконання цієї програми, тобто з якими законами йти на Установчі збори???
      Інакше ми Установчими Зборами заснуємо ще одну УРСР, а не УССД.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.11.21 | Громенко

        З новою Конституцією.

        Розробляти яку треба вже зараз.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.11.21 | DADDY

          Цього вкрай недостатньо (НМХР) Re: З новою Конституцією.

          Громенко пише:
          > Розробляти яку треба вже зараз.
          І не тільки Конституцію, а програму дій і пакет законів на її виконання.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.11.21 | Громенко

            А я не бачу сенсу

            в написанні програм та законів доки немає:

            - основного закону
            - команди, здатної закони ухвалити та потім виконувати програму.

            Згаємо час.
        • 2010.11.21 | Max

          ТАК (Re: З новою Конституцією.)

          Громенко пише:
          > Розробляти яку треба вже зараз.
          Однак, пропоную вже тепер зайнятись просуванням такої ідеї, що замість Конституції Україні належить мати пакет із 3-4 Основних Законів (кожен розміром до 3-ох сторінок A4), від Закону про Державу починаючи (+ Закон про Права, Закон про Правосуддя тощо).

          І неухильно повинен бути дотриманий принцип: громадяни мають право робити все, що безпосередньо не заборонено законом, натомість державі заборонено робити все, що не дозволено законом безпосередньо.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.11.21 | tmp

            Оч емко, по моему:

            Max пише:
            > І неухильно повинен бути дотриманий принцип: громадяни мають право робити все, що безпосередньо не заборонено законом, натомість державі заборонено робити все, що не дозволено законом безпосередньо.
      • 2010.11.21 | Боровик

        Re: Люди дорогенькі, Ви мене так і не почули!

        DADDY пише:
        > Установчі збори чого???!!!??? З якою програмою розвитку? З якими механізмами виконання цієї програми, тобто з якими законами йти на Установчі збори???
        > Інакше ми Установчими Зборами заснуємо ще одну УРСР, а не УССД.
        Навіщо програма? Програма - це сотні чи тисячі сторінок. Ніхто не читатиме.
        А от принципи - це всього половина аркушу.
        Це як забовіді Божі. Їх кілька, а Біблія - велика!
        Мені здається, що мова може йти про озвучку чітких кільких принципів.
        Щодо податків та підприємництва:
        1. Податкове навантаження не може бути вищими ніж у сусідів.
        2. Податковий кодекс має бути простим і зрозумілим - за розміром має бути коротшим ніж Конституція.
        3. Повинно бути всього три групи податків - центральний, місцевий і соціальний.
        4. По кожному окремому виду діяльності регуляції не повинно бути більше ніж у сусідів.
        Тобто. На цих 4-х пунктах базуємо те, що праця нашга буде ефективною і конкурентною.
        Потім переходимо до соціалки, бо соціалка повинна базуватись на можливостях.
        1. Визначити групи тих кому потрібна допомога. Їх відсоток не може бути більшим ніж у сусідів.
        2. Пеннсії та інші мають бути в заданому діапазоні - чітка прив*язка до ВВП та зібраних податків.
        3. Інше..
        **
        Тобто, можна задати досить чіткі параметри з прив*язкою. Тоді не так важлива програма і якісь деталі.
        Це геть відіб*є спокусу до популізму.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.11.21 | AxeHarry

          Re: Люди дорогенькі, Ви мене так і не почули!

          http://www.civil.ge/eng/article.php?id=21541

          * Referendum on tax increase;
          * Ban of setting new regulatory agencies;
          * No more new licenses or permits;
          * Expenditures-to-GDP ratio - 30%;
          * Debt-to-GDP ratio - 60%;
          * Budget deficit no more than 3% of GDP;
          * ‘Georgia should be flagship of world liberal economy’
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.11.21 | Громенко

            :)) Ми не домовлялися:)

          • 2010.11.21 | Боровик

            Re: Люди дорогенькі, Ви мене так і не почули!

            AxeHarry пише:
            > http://www.civil.ge/eng/article.php?id=21541
            >
            > * Referendum on tax increase;
            > * Ban of setting new regulatory agencies;
            > * No more new licenses or permits;
            > * Expenditures-to-GDP ratio - 30%;
            > * Debt-to-GDP ratio - 60%;
            > * Budget deficit no more than 3% of GDP;
            > * ‘Georgia should be flagship of world liberal economy’
            Так проблема не тільки в новому ПК, є ще проблема в існуючому. Тобто мало сказати, що не потрібно нових ліцензій чи дозволів, портрібно посказовувати більшість того що вже є.
            Тому і пропоную прив*язку до сусідів. Це як конкуренція в бізнесі. Щоб ввійти в ринок потрібно бути якіснішим і дешевшим ніж конкуренти.
            Бути не гіршим ніж є, "не втрачати позицій" це працює тільки у випадку успішних на даний момент.
        • 2010.11.21 | Громенко

          Можна використати грузинський досвід

          В них всі реформаторські закони від Міхо дуууже лаконічні.
        • 2010.11.21 | DADDY

          Друже, життя не починається/не закінчується на оподаткуванні

          варто розгядати цілісну картину перезаснування держави, де раціональне і прагнматичне оподаткування буде складовю частиною
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.11.21 | Боровик

            Re: Друже, життя не починається/не закінчується на оподаткуванні

            DADDY пише:
            > варто розгядати цілісну картину перезаснування держави, де раціональне і прагнматичне оподаткування буде складовю частиною

            Звісно, що в широкому сенсі життя набагато ширше.
            В контексті сьогоднішніх протестів проблема дещо вужча ніж життя. Протестують саме через податки та бізнес, а не через низьку народжжуваність, НАТО, мова, церква, екологія і так далі.
            Я тільки за те, щоб діти у всьому світі були щасливими, але на даний момент є проблема податкового кодексу.
            Дана проблеми, повинна бути розширеною до певних максимальних меж, що уможливлюють їх вирішення.
            Швидкість копання ями залежить від розміру лопати тільки до певних меж.
  • 2010.11.21 | tmp

    Необходимо определить цель государства

    Необходимо определить цель государства.

    Не общества. Не людей. А государства, т.е. аппарата осуществления власти.

    Именно его надо ставить в рамки, определять, ограничивать.

    Например:

    "Государство обеспечивает безопасность жизни и деятельности украинских граждан в рамках Конституции, законов, регулирующих его деятельность и в пределах установленного Верховной Радой бюджета, сформированного за счет средств граждан."

    Последнее надо внятно подчеркнуть, чтобы всегда помнить кто кого кормит в конце концов.

    И отсюда плясать. Т.е. государство не занимается ничем иным кроме исполнения обязанностей уполномоченного обществом на насилие строго в рамках заданных обществом законов.

    Т.е. экономикой, соцстрахом, культурой, образованием нашему государству заниматься запрещается. Только функции "ночного сторожа" (армия, полиция, тюрьмы, МЧС, пожарники) и суда. Все.

    Я бы даже национальную валюту запретил власти печатать.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.11.21 | harnack

      Нєабхадїма?А сусіднє "ґасударства" буде могутнім -і капут нашому

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.11.21 | tmp

        Я ж вроде б популярно написал:

        Государство занимается безопасностью жизни и деятельности граждан. Армия, полиция, разведка, контрразведка.

        Что непонятно?
      • 2010.11.21 | Max

        Re: Нєабхадїма?А сусіднє "ґасударства" буде могутнім -і капут нашому

        Пане Harnack, як показує світова практика, чим менше функцій має держава, тим ліпше з ними собі радить.

        Держави, яка прагнуть займатись всим, чим завгодно (аж до заглядання громадянам до майток, як то є в нас :fou: -- такі держави довго не живуть.
    • 2010.11.21 | Max

      А то обов'язково

      tmp пише:
      > Я бы даже национальную валюту запретил власти печатать.
      Чому "даже"? То треба зробити передусім, аби унеможливити друк порожніх грошей та інші махлювання з грошима.

      Напевно, треба зробити, як Чорногорія свого часу (перед остаточним відокремленням від решток Югославії-Сербії) -- ввести в обіг якусь солідну іноземну валюту років так на 5-7, і все рахувати в ній.

      Потім, після проведення першочергових реформ, коли економіка устаткується, то можна буде подумати, який варіянт вибрати: чи вводити золоту (срібну) гривню із законодавчо фіксованим вмістом, чи конкуруючі приватні валюти (як в Гаєківських "Приватних грошах").
  • 2010.11.22 | Мірко

    Ну і роковини атентату на през. Кеннеді



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".