МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент підпише Податковий Кодекс, а потім зробить подання про зміни? Чи можна вірити в такий

11/23/2010 | юридична фірма «КМ Партнери»
Один із варіантів розвитку подій, який зараз обговорюється, що Президент може підписати Податковий кодекс, щоб не затримувати бюджет на "новій основі", а потім буде пропонувати до нього зміни, щоб виправити ситуацію з найбільш неоднозначними нормами.

Чи можна вірити в такі добрі наміри? Адже щось подібне на цю тему ми вже бачили не так давно: навесні-влітку цього року.

Мова йде про Закон №2275-VI від 20 травня 2010 року (законопроект № 6337). Доля його чимось схожа на долю Податкового кодексу: внесення жахливого законопроекту, боротьба проти найбільш одіозних норм і прийняття пом’якшеної моделі, якою, серед іншого, таки запровадили нові підстави для перевірок податкової, збільшили можливі строки проведення перевірок в цілому, дали можливість податківцям робити перерву в перевірці, було встановлено обмеження на включення в 2010 році до складу валових витрат збитків минулих періодів, збільшили акцизи та інше. Такий собі "малий податковий кодекс".

Прийняття цього закону також супроводжувалося процедурними негараздами. Президент, за інформаційними повідомленнями, був проти збільшення адміністративного тиску, однак щоб не "підставляти" Кабмін підписав закон, а ситуацію пообіцяли виправити поданням закону про зміни.

Законопроект за № 6517 про зміни був дійсно внесений Президентом. Законопроект передбачав скасування найбільш одіозних із нововведених норм: виключення права на позапланові податкові перевірки без попередження податківцями при отриманні органом податкової міліції інформації про можливе ухилення від оподаткування, повернення строків проведення перевірок до раніше встановлених законом, виключення можливості робити перевірки "з перервою", виключення підстав для додаткових перевірок, скасування обмеження на врахування збитків минулих років.

Наявність такого законопроекту, тим більше, внесеного самим Президентом, мало заспокійливий ефект на протести проти вищезазначених фіскальних нововведень і збільшення адміністративного фіскального тиску. Тож заспокійливу роль вказаний законопроект зіграв. Законопроект навіть внесли на розгляд парламентом на 29.06, однак він так і не був розглянутий: щез з порядку денного (про це писали в новинах). І після цього був відкликаний самим Президентом 14 вересня, як свідчать дані сайту Верховної Ради:

http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=37970

Тож, судячи із цієї нещодавньої історії, можна робити припущення щодо реальності і реальної спрямованості можливого плану "зараз підписати Податковий кодекс, а виправити потім окремими законами".

Відповіді

  • 2010.11.24 | Alexx

    Re: Президент підпише Податковий Кодекс, а потім зробить подання про зміни? Чи можна вірити в та

    Жодного кроку назад, ніякого вето, повне скасування, відставку уряду, та вибори до ВР.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".