МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи настав час "Ч"

11/26/2010 | Ivan
Будучи кожен день на Майдані, починаючи з понеділка, аналізуючи все, що там відбувається, прийшли мені кілька думок…
Малий та середній бізнес зумів організувати акції протесту. В мене цей факт викликає глибоку пошану до них, як до рушійної сили сьогоднішнього іспиту для влади. З великою пошаною ставлюся до тих людей, які визвалися очолити і координувати цей рух (якщо це від чистого серця, наразі я в це вірю!). Для очільників цього руху - це велика відповідальність, це самопожертва і достатньо ризиковано.
Я не приватний підприємець, я представник, так званого, великого бізнесу. Працюю директором однієї із фабрик великого українського холдингу. Але я кожен день іду на Майдан і щонайменше третину доби знаходжуся на Майдані, бо для мене це важливо і принципово. Чому? Я також задавав собі це запитання. І не диво, що таке питання виникає, адже, послухавши виступи зі сцени, таке питання виникне у кожного представника великого бізнесу. Але я все стараюся проаналізувати глибше і прорахувати кілька кроків наперед.
Так от, коли взяти до уваги легку промисловість, харчову промисловість, меблеву промисловість, будівництво, будівельні матеріали тощо, то ці галузі в повній залежності від малого бізнесу. Я проаналізував стан справ в моїй компанії. Щонайменше 30% постачальників сировини для моєї фабрики - це СПД, які на ринку утримують конкурентні ціни і дають можливість нам отримати доступні ціни на нашу продукцію. 90% дилерів нашої компанії - СПД по всій Україні більше, ніж у 40 містах держави. У нашій галузі це найпотужніша дилерська мережа. І найголовніше - більше половина споживачів нашої продукції - це середній клас, а тобто СПД, які заробили трохи грошей і хочуть придбати якісну і добротну продукцію. Далі, виробники-конкуренти продукції, аналогічної нашій, є також приватними підприємцями, а це конкуренція для великих виробників, які змушують дбати постійно про якість і вести чесний бізнес, щоб утриматися на ринку.
І що трапиться через місяць, якщо кодекс буде прийнято? Постачальники матимуть можливість одразу підняти ціни, оскільки зникнуть на ринку малі підприємці з конкурентними цінами. Не тому, що вони погані, а тому, що у великих компаній значно більші видатки, що лягає на собівартість їхньої продукції. Отже сировина виросте в ціні, що, очевидно, змусить переглянути ціни на нашу продукцію.
Наступний момент - це на 90% скорочення дилерської мережі в усій Україні або фактична втрата ринку збуту. І нарешті на 50% скорочення купівельної спроможності, оскільки зникає середній клас - споживач нашої продукції!!!
Отже, моя компанія більш, ніж на 90% матиме спад в збуті своєї продукції. А це фактично повна зупинка для підприємства, це 500 осіб працівників компанії - "на вулиці". Одне з міст-сателітів Києва втрачає чи не найбільше працююче підприємство, яке сплачує податки, яке дає робочі місця для понад 400 родин в місті і довколишніх селах. А в кожній родині є пенсіонери, школярі, маленькі діти, студенти. Для цього міста це вже майже катастрофічне явище. І це тільки одне підприємство однієї галузі! А коли апроксимувати цю ситуацію на масштаби всієї України....???? Краще не потрібно, бо починає виникати дуже багато думок і не найкращих. То чи можу я стояти осторонь? Коли я знаю, що завтра мене запитає 500 людей, що їм робити!?!?! Я не проФФесор-економіст-народний депутат і я про це додумався. А про що думають "народні" обранці, приймаючи такий кодекс? ВИБАЧТЕ, вони не думають.....
І тут думка-запитання до Майдану: чи можна акцентувати увагу тільки на Податковому Кодексі, який знищує малий бізнес? Очевидно, що ні!!! Це КОДЕКС ГЕНОЦИДУ УКРАЇНИ!!! Його прийняли проФФесори-делітанти. І от вимога Майдану може бути тільки одна: ПРИПИНЕННЯ ДИСКУСІЇ ПРО ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС, ЙОГО НЕ ІСНУЄ! І РОЗПУСК ВЕРХОВНОЇ РАДИ СЬОГОДНІШНЬОГО СКЛИКАННЯ. ВИБОРИ В БЕРЕЗНІ 2011 РОКУ!
Наступна думка – це організація акцій протесту на Майдані. У країні на сьогодні революційна ситуація (більш революційна, ніж у 2004 році)!!! Більшість населення повністю невдоволена владою, а найбільше – Верховною Радою та Урядом. Люди готові діяти. А для дій людям потрібні гасла. Гасла, що зачеплять кожного громадянина в цій державі. Київ мляво підтримує акції протесту. А чому, а тому, що найбільш думаюча частина киян розуміє, що ВЕТО на Кодекс не вирішує проблеми, для них гасло "завузське"! Студенти не розуміють що і для чого!? Пенсіонери інколи вороже налаштовані. Малий і середній бізнес поставив гасло протестів, відстоюючи тільки свої цілі.
У людей є ще вогник у очах і запал в серці. Вони ще готові до самопожертви (очевидно я про мирну самопожертву). Вони готові стати на морозі і стояти день і ніч та домагатися свого. Цей запал можна легко деморалізувати. Варто ще двічі-тричі людей розпустити з Майдану з пропозицією повернутися через два-три дні, або через тиждень. Приїжджатиме і приходитиме щораз менше і менше. А наметове містечко із 100 осіб на Майдані – прекрасна гра для президента в демократію. Віктор Федорович із величезним задоволення може сказати: «Дивись, Європо, дивись, Америко, який я демократ!!! У мене в центрі столиці стоїть сотня пікетувальників незадоволених, а я їх не чіпаю. Я навіть спілкуюся інколи з ними. Я готовий їх слухати і розумні речі почути, і врахувати. Насправді, цивілізована демократія! Вони навіть радикальні ідеї висувають, а я не нервуюся і далі ефективно керую країною»…Ідилія демократії.... А коли б він на Банковій, в своєму кабінеті почув мільйонний гул Майдану, коли б це почули всі Посольства в Києві, це було б дійсно невдоволення всенародне. Пан президент почув би дискомфорт у своєму кріслі, а народні депутати пригадали б 2004 рік і швидко виконували будь-яку примху Майдану.
Час ще не втрачено. Ми маємо ще кілька десятків годин на роздуми, мобілізацію і початок дій.

http://www2.maidan.org.ua/n/free/1290759677

Відповіді

  • 2010.11.26 | Олекса

    Re: Чи настав час "Ч"

    Утворити Комітет Виборців і зібрати Конституційні Збори
  • 2010.11.26 | Мирослава

    Re: Чи настав час "Ч"

    Я за революцію! Але змушена Вас розчарувати час "ч" не настав. Якщо ми зараз переорієнтуємо гасла з ветування податкового кодексу на політичні, ми не матимемо ні одного, ні іншого. Суспільство поки ще підтримує акцію лише морально. Воно не готове до радикальних дій, не готове виходити на вулицю. Як тільки підприємці запідозрять, що хтось з політиків хоче використати їхні проблеми для власного піару - почнуть відходити. Акція піде на спад. А народ матиме черговий привід для розчарування. Все треба робити в свій час...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.11.27 | Громадянин

      Re: Чи настав час "Ч"

      Дуже боюся закликів до революції. Це тому що в минулому з цим словом зв'язані нелюдські явища - кров, руйнування, братовбивство... Майдан 2004-го року був першим унікальним явищем, коли люди діяли революційно, але без нелюдського наповнення. Його хотіли привнести, ми про це повинні завжди пам'ятати, тому що зараз таке наповнення гарантуєтсья майже стовідсотково. Зміни потрібні. Конче потрібні. Але вони повинні бути усвідомленими,сприйнятими більшістю і безкровними. Поки що таке усвідомлення тільки розпочинається. Дуже надіюсь, що цей процес буде швидко розвиватись. Для цього йому потрібно допомагати. Як? Щирими зусиллями розібратись в тім, що коїться і посильно підтримувати те, що позитивно. Тобто сьогодні основний акцент боротьби перенесений з фізичного рівня на інформаційний. Інформаційний рівень завжди був визначальним, але сьогодні для його опанування вже не досить захопити телеграф, пошту, радіостанцію, телецентр, які зовсім недавно існували в одиничних екземплярах. Тепер рупорів багато, крім того, з'явилась світова "павутина". Оь цим і потрібно користуватись. І час "Ч" прийде. Обовязково. Але сьогодні, на моє переконання, це ще не він.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".