МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новодворская: "Не впечатлило"

11/28/2010 | tmp
http://vnovodvorskaia.livejournal.com/702413.html

Валерию Новодворскую и Борового не впечатлили протесты украинских предпринимателей: "Понимаете, это не политический протест. Это бунт, бунт определенной группы людей <...> "Не верю ни в какой протест, потому что только что прошли местные выборы, и на этих местных выборах "Партия регионов" взяла непозволительно большое количество мест <...> Как говорится, за колбасой идут не на площадь, за колбасой идут в гастроном."

Судя по инопрессе, наши протесты не впечатляют еще много кого. Не впечатляют до той степени, что ситуация ТАМ напоминает ситуацию ЗДЕСЬ: практически полное молчание в эфире. Во всяком случае напоминает молчание наших СМИ в начале Майдана 2.0

Очевидное непонимание Валерией Ильиничной объясняется довольно просто - она вынужденно. У русских (включая ВИН) современного опыта протеста иного, нежели локальные и редкие голодные бунты - просто нет, а "синие ведерки", лесные акции и избиения на Триумфальной - всеобщими назвать сложно. Я думаю, единственный аналог Майдану 2.0 - Ходорковский.

Что до претензии относительно "никаких партий". В самом деле - ни одна украинская партия не является либеральной. Весь укрполитикум напрочь прогосударственный. Он объективно идеологически бесплоден и чужд протестующим, способен лишь на чисто технические мероприятия и не способен их положительно вдохновлять (только негативно).

Никакого голодного бунта в Украине нет. И то, что сейчас хотят на Майдане - невозможно удовлетворить походом в гастроном.

Во-первых, гастроном полупуст.

Во-вторых - на Майдане сейчас те, кто в отличие от россиян и подавляющей части украинских пенсионеров, бюджетников и начальства - в гастрономовской колбасе вообще не нуждается.

В Украине нынче спрос на свободу. А ее, согласен с НВИ, в гастрономе не купишь. Маршрут один.
На площадь.

Відповіді

  • 2010.11.28 | Адвокат ...

    Пані Валерію не проперло.

    Називати протест підприємців "бунтом",-- це невігластво. ІМНО, ясен пєнь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.11.28 | Tatarchuk

      вона каже бунт, тому що воно досі без політпрограми

      В російській термінології це і є типовий бунт - коли стрільці вимагають щоб їм якісь привилеї не торкали (вся програма зводиться до відсторонення поганого Наришкіна),
      або коли купці вимагають скасування мідної копійки (але достатньо було обіцянки царя - вдарив по руках з одним з мітингувальників, ніхера собі! - щоб потім загнати їх в ріку і потопити),
      або зрештою взагалі класика - повстання проти соляного податку, цар видав повсталим двох дворян порвати на шматки, ВІДТЕРМІНУВАВ новий податок та милостиво простив минулі недоїмки (але не майбутні), і поки бояри - аналог політиків - не втрутилися, а в бунті ж вони участі не брали, ніхто програми не сформулював (а ті - сформулювали, добилися Земскього собору і між іншім аналогу КК та ПК - "Соборного уложенія", яке самі переважно і розробили.

      Такщо Валерія Ілінішна, як майже завжди, вповні раціонально і проникливо думає.
      В сьогоднішніх виступальників аж така політикобоязнь, що воно віддає психічним захворюванням: відставка Азарова - політика, участь партійних в протестах - політика, навіть мітинг в день Голодомру - бля політика. У них нема кандидата на уряд, нема свого варіанту ПК, нема навіть гасла чогось нового - то що, їх влаштовував попередній стан? Ну дадуть їм за царевим методом і відстрочку, і недоїмку, і "видачу двох мальчиків для биття" кого не жалко, і виявлення особливо горлопанистих. Це ризики якіх вони не те що навіть в упор не бачать - навпаки, воно їх влаштовує, реально "авось не меня" тронуть, тіпа таво
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.11.28 | Адвокат ...

        А нам тре, аби на наші реалії накидали моSSковську рамку?

        Най і пані Валєрія...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.11.28 | Tatarchuk

          слухайте, якщо я напривожу українські бунти

          то, боюся, кільком читачам терміново тре буде скористатись "йадом Винниченка", тобто бромом. Втім, можна й влаштувати. Але в даному випадку я пояснював погляд Новодворської, а вона за всього бажання краще знається на московських бунтах ніж гетьманських.
          Поки просто зауважу, що українські бунти були не менш тупими і безглуздими з точки зору змістовності вимог і "захисту результатів".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.11.28 | tmp

        Не думаю, что предприниматели выдвинули

        бы лозунг "никаких партий", если бы в стране была хотя бы одна политсила, соответствующая их стандартам - реально либеральная. Ее просто нет. Во всяком случае пока нет.

        Спрос есть, предложения нет.
        Дефицит! :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.11.28 | Tatarchuk

          партію купити - панти вапрос

          можна невідому нікому чергову "партію поміркованого проресу в рамках законості" купити, можна навіть рейдернути більш-менш відому партію, тому що попит є і в них. Вибір - широкий.
          Не готові, не хочуть, неважливо. Факт що без політичних вимог режим залишиться той самий, а бізнес він вміє забирати що два пальця аб асфальт.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.11.28 | GreyWraith

            Ви так ще досі нічого не зрозуміли?

            Зверніть увагу, як ці самі підприємці ведуть себе зі своїми союзниками - парламентською опозицією: чемно, приязно, але осідлати себе не дають. :) Хочете допомогти? - будь ласка, але лише на допоміжних ролях. Здається, Парубій, Ляпіна, Кириленко, Волинець і навіть Яценюк здогадалися, в чому справа, і прийняли такі правила гри. Чим рініше це зрозуміє Тимошенко - тим гідніше місце посяде в історії. :)
        • 2010.11.28 | GreyWraith

          Буде попит - буде і пропозиція

          НМД те, що така ліберальна партія ще досі не вискочила нізвідки мов чортик із коробочки ("колгосп організовано! - надсилайте колгоспників"), є обнадійливою ознакою. Значить є сподівання на справжнє, а не фейк...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.11.28 | tmp

            Совершенно с Вами согласен

            Кроме того, как это ни вульгарно звучит - нужны деньги. А сегодня мало кто из реал-политиков-олигархов готов инвеститор в проект, который не даст отдачи в виде обычного дерибана общественных фондов (бюджет).

            Мы должны научиться платить за свободу. Наличные, кровные, кэш.

            Ну, или как вариант - Сорос.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.11.28 | GreyWraith

              Якраз на цьому Майдані нарешті заговорили гроші

              Чесні гроші, зароблені українцями. І ці гроші нарешті вже стали великими, тому візьмуть своє.

              Я єдиного не розумію: де ж аналітики наших хвальоних олігархів? Чому вони їм досі не дали однозначного висновку: час ділитися владою?
  • 2010.11.28 | GreyWraith

    Іноді й дуже мудрі люди кажуть дурниці

    Про яку ковбасу вона пише? Ми вийшли за волю і права, як економічні, так і політичні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.11.28 | BROTHER

      Бунт. Чому? Тому що.

      По-перше, і їжаку зрозуміло, що реальна мета "дещо" відрізняється від задекларованої. Це можна побачити, почути, відчути, припустити і т.п.

      По-друге, хто лідери? Хто? Без лідерів немає революцій. Без лідерів незрозуміло, чого же люде хочуть? Так, є гасла, є мегафони тощо. І шо? А то, шо гасла і мегафони це - інструменти лише. Натовп - теж інструмент не в тому сенсі, що чий-то інструмент, а в тому сенсі, як рука, наприклад, це є перший інструмент людини. Без інструментів теж інколи не можна, але... де ті лідери, які сконцентрують на собі, власне, ідеї, і що важливіше - відповідальність. Відповідальність за наслідки і відповідальність за втілення тих самих ідей, які ці лідери зібрали, як врожай, з натовпу, або привнесли у натовп від себе!

      Пробачте, але хто керував? Ніхто? Не вірю, ото ж і Новодворська не віре. І Рада не віре... Чомусь я думаю, якщо помиляюсь, тоді пробачте, що гострий момент просто використано. Наприклад, Свистович підприємець? А може Юля чи Тягнибок підриємці..., еге ж... може ще й малі. :-)

      По-третє, майже всі революції народжуються з бунтів. Бунт, це як гнійник - свідоцтво про наявність проблеми чи інхвекції. Аж потім з'являється чи не з'являється дохтур, і ми бачимо, що з того бунту виходить, яка революція. Раніше бунти і революції розділяли декади чи навіть сторіччя. Потім вже вистачало менше часу, бо розвивалися інформаційні технології і життя прискорювалося по всіх напрямках, в тому числі і в напрямку політичному. Приклад: 1905/1917рр; Україна без Кучми/ Помаранчева революція, тощо. Можна і на давні часи подивитися, завжди кожній з революцій передили бунти (іноді не один) на ту ж, або подібну тему, з того ж, або подібного питання.

      Тому я саме згоден, шо то є бунт, але вважаю, що це початок і це є позитив! І якщо проблему не вирішать, то незабаром і революція прийде, бо, як я казав вище, життя зара дуже прискорене - від бунту до революції кілька кроків. І бунти роблять свою справу, поступово змінюючи курс держави. Iнакше кажучи, визнаючи цей виступ саме бунтом, я не вважаю це "пшиком" або "бурею у склянці", як багато хто каже, а вважаю ознакою позитивних тенденцій, які можуть призвести до корекції курсу держави, що є особливо цінним.

      Нам треба звикати до бунтів, вони корегують політику на повсякденному рівні - то є прогрес або ознака прогресу! Замалюють значення народного волевиявлення тіки вороги народу і зарозумілі політики.

      Це Україна, хай пані Новодворська зрозуміє, тут політика живиться не тіки революціями. Цінність подібних виступів вже в тому, що це є прояв свободи! І навіть якщо якась частина України не бере в цьому бунті участь, все одно ми маємо сприймати такі протести як позитив. Бо рівень свободи важливий для кожного з нас.

      Така моя думка.
  • 2010.11.28 | ak1001

    имхо они не совсем в курсе что происходит

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.11.28 | tmp

      Ладно бы так, но пока похоже, что

      и не хотят понять. Во всяком случае соответствующий комментарий в их блоге имеет статус "скрыт", т.е. его никто не может прочесть.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.11.28 | ak1001

        ну так Украина - не Россия

        без погружения им не понять разницу экономических реалий и не понять причину протеста и основную движущую массу, и оценить важность происходящего
    • 2010.11.29 | Sakha

      Re: завдяки ЗМІ пів-Київа не совсем в курсе, куди вже п. Валерії

  • 2010.11.28 | Хвізик

    останнім часом вона дещо втомила ся

  • 2010.11.29 | Lexa62

    ЇЇ одної на вас усіх разом взятих по рівню розуміння ситуації

    з верхом вистачить


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".