МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дії української прокуратури більше нагадують політичне переслідування, ніж боротьбу з корупцією

01/12/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Дії української прокуратури більше нагадують політичне переслідування, ніж боротьбу з корупцією.

Таку думку озвучив віце-президент Атлантичної Ради США Деймон Вілсон в інтерв’ю "Голосу Америки".

"Ми бачимо сьогодні, що державні інституції використовуються для переслідування політичної опозиції. Відверто, ми знаємо, що в українській політиці немає ангелів. Мене турбує те, що відбувається сьогодні - це повторення сценарію систематичного переслідування колишніх урядовців", - зазначив експерт.

"Це не демократія, якщо після того як тебе вибрали, ти робиш все для того, щоб якомога довше утриматися при владі. І сьогодні в Києві є люди, які намагаються це робити. Це надзвичайно небезпечна ментальність для демократичної системи", - заявив Вілсон.

На думку експерта, "випадки переслідування журналістів та інтелігенції і особливо тепер з переслідуванням колишніх посадовців – це виглядає як вибіркове переслідування тих, хто асоціюється з попереднім урядом, Помаранчевою революцією".

В свою чергу радник Гельсінської комісії Орест Дейчаківський нагадує, що світ добре розуміє, що сьогодні відбувається в Україні.

"Якщо члени уряду Януковича думають, що вони можуть водити захід за носа, то я хочу сказати, що захід все прекрасно розуміє. Я ще не зустрів жодної особи, яка працює з Україною, хто б не думав, що останні кримінальні переслідування уряду Тимошенко є політично вмотивованими", - заявив експерт.

"Якщо ситуація з демократією погіршуватиметься такими темпами як сьогодні, я не думаю що Європейський Союз захоче мати справу з Україною. Це і так важко, Європа не чекає на Україну з відкритими обіймами навіть за найкращих обставин", - зазначає Дейчаківський.

Водночас він переконаний, що не все ще втрачено.

За його словами плюралізм української нації, коли половина населення не погоджується з політикою уряду, існування хоч і слабкого громадянського суспільства та відносно вільних медіа дає шанс Україні вистояти і уникнути запровадження повного авторитарного режиму, на зразок тих, що діють в Росії чи Білорусі.

http://www.unian.net/ukr/news/news-415626.html

sean

Відповіді

  • 2011.01.12 | ЧИТАЧ з МОСХОВЩИНИ

    Re: Дії української прокуратури більше нагадують політичне переслідування, ніж боротьбу з корупц

    Проводиться цинічна боротьба з національно-демократичними силами. Для цього "ворушать", ніби то "націоналістичні" (підрив в Запоріжжі - "Тризуб", суд над Шухевичем, мовні питання), щоб створювати на Заході "небезпеку націоналізму". Натомість, йде руйнування національних засад: Інститут памяті, Київська Софія, Почаївська лавра, Чорноморські новини, закриття українських шкіл на Луганщині, кадрові заміни в Україні. І щоб народ мовчав. Калька дій дана Кремлем.
  • 2011.01.12 | ЧИТАЧ з МОСХОВЩИНИ

    Re: Дії української прокуратури більше нагадують політичне переслідування, ніж боротьбу з корупц

    А де ж громадянський контроль за діями "силовиків з Москви"? Вже стало очевидним, яку кадрову політику проводить (чи він?) Янукович. У нього охорона чужа, всі оті "вертольотні" потуги - обман суспільства. Начебто, йому щось загрожує - "пробки" і "терористи". Явний "крот". А його оточення - по вказівці з Кремля - рейдери (для тримання на мотузку) і сексоти КГБ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".