про новий рух "Опір" від Білозерської (л)
01/29/2011 | Tatarchuk
Що я з цього зрозуміла по суті - що новий проект, скоріше за все, буде близький до Наливайченка - судячи з того, що в оргкомітеті ті самі молоді активісти його ГО "Оновлення країни".
Розмовляла я з активістами руху "Відсіч", запитала, чи не увіллється "Відсіч" в "Опір". Вони кажуть, що ні, бо вони - громадянський рух без політичних амбіцій, а "Опір" - рух заполітизований. Їхній прогноз - що будуть одна-дві яскраві акції, а далі все зійде нанівець.
http://bilozerska.livejournal.com/380443.html
Розмовляла я з активістами руху "Відсіч", запитала, чи не увіллється "Відсіч" в "Опір". Вони кажуть, що ні, бо вони - громадянський рух без політичних амбіцій, а "Опір" - рух заполітизований. Їхній прогноз - що будуть одна-дві яскраві акції, а далі все зійде нанівець.
http://bilozerska.livejournal.com/380443.html
Відповіді
2011.01.29 | Пані
Вони почали зі збору анкет
В їх маніфесті опір і все - жодної позитивної програми. Це вже неодноразово було і завжди закінчувалося однаково.Хочеться сподіватися, що цього разу буде не так, але... які підстави?
При цьому безперечно Парубій заслуговує на повагу за те, що допомагає репресованим.
2011.01.29 | Tatarchuk
Re: Вони почали зі збору анкет
Пані пише:> В їх маніфесті опір і все - жодної позитивної програми. Це вже неодноразово було і завжди закінчувалося однаково.
>
> Хочеться сподіватися, що цього разу буде не так, але... які підстави?
Я навпаки хочу сказати, що всі ці об/єданння заради чогось (не конкретної мети) завжди закінчуються однаково. Припустимо ти написала програму з 19 пунктів, потім порадилася зо всіма і скоротила до 9. Потім починаєш "остатотньо" блатувати під це всіх хто мав би підтримати. І от тоді починається знайоме шапіто. Один починає казати, що його отой пункт не влаштовує хотьйогоубей, з варіаціями (це нереально, або це погано, або це не на часі); або що отой іншій підписант - відомий йому мудак, а отже все ясно і з ним і з тими пунктами; або в останій момент "висуває ультиматуми" діапазону людських фантазій. І так кожний або майже кожний член, чи колективний член.
І це я ще обминаю другий етап - припустимо вгамували істерику кожного, амбіції та вавки в голові кожного, всі зберігли настороженний позитив. А от починається тема "ну добре, а що конкретно ми робитимемо тепер", і друга серія балету може бути нескінчена.
Тоді як взяти та повалити конкретно режим Януковича - думка здорова і цілком зрозуміла. Для кого чому, для мене - насамперед що це 99% гарантії повернення до демократії (ну тої самої, якої у нас тіпа і не було якоби). Для когось - насамперед розірвання харківських угод, для когось ще щось. Але така задача цілком придатна до купи цілей.
2011.01.29 | Stanislove1
Перед тим як знести Януковича, спочатку треба придумати кого занести на його місце
!2011.01.29 | Tatarchuk
не треба нікого заносити
на це є вибори, проведені у стані нестерпності до фальсифікацій.2011.01.29 | Пані
І на виборах знову оберуть Януковича
В нього 30% підтримки населення буде (навіть якщо сьогодні менше, решта знов змобілізується проти інших кандидатів). А в кого буде більше? навіть без фальсифікацій.2011.01.29 | Sean
у "них" вже є принаймні кілька кандидатів
у "нас" поки що - нуль (той самий Яценюк ще далеко не факт, що не їхній)2011.01.29 | Пані
Re: у "них" вже є принаймні кілька кандидатів
Sean пише:> у "нас" поки що - нуль (той самий Яценюк ще далеко не факт, що не їхній)
У Яценюка 7-8% підтримки. Тут навіть неважливо чий він - він непрохідний.
2011.01.29 | Tatarchuk
теж мені, демон ночі
Пані пише:> В нього 30% підтримки населення буде (навіть якщо сьогодні менше, решта знов змобілізується проти інших кандидатів). А в кого буде більше? навіть без фальсифікацій.
Не буде в нього 30% без фальшувань. Томущо й так не було, а цей результат досягався мобілізацією у відповідних регіонах, що практично повністю є феодальними та мануфактурними маєтками, "і мертвих, і живих, і ненароджених". При лояльності держчиновників та байдужості частини виборців.
Зкинення режиму Януковича, як вже досвід демонстрував, вбиває його авторитет - особливо серед тих самих "і мертвих, і ненароджених" - дуже сильно.
2011.01.29 | Пані
Re: теж мені, демон ночі
Tatarchuk пише:> Пані пише:
> > В нього 30% підтримки населення буде (навіть якщо сьогодні менше, решта знов змобілізується проти інших кандидатів). А в кого буде більше? навіть без фальсифікацій.
> Не буде в нього 30% без фальшувань.
Навіть якщо 30% не буде, буде 20% - совків аж ніяк не менше. В кого буде хоча б 21%? Покажи мені цього чарівника?
В мери попроходила з дуже малою підтримкою всяка шваль передовсім тому, що не було реальних альтернатив.
2011.01.29 | Tatarchuk
Re: теж мені, демон ночі
Пані пише:> Навіть якщо 30% не буде, буде 20% - совків аж ніяк не менше. В кого буде хоча б 21%? Покажи мені цього чарівника?
Якого чарівника? Може мені ще чарівницю показати?
Перший тур взагалі не є проблема, тому що кожний обирає з широкого спектру. Другий тур, власне, теж не така велика проблема, як головна і ключова - ще раз повторюю - чесні вибори без фальшувань. Які забезпечуються автоматичним реагуванням на всі скарги всіх сторін, а не вибірковим.
Взагалі мені якось дивно пояснювати дитячо прості речі: що вибори це гуд, відсутність виборів це погано. Цінність ЧЕСНИХ виборів у тому, що всі визнають їх результат. Якби Янукович чесно і спокійно виборов вибори, якби я просто хоча б сам не слідкував за темою масових порушень у хоча б Криму, я б вважав його Президентом України. Зараз я його таким не вважаю.
2011.01.29 | Пані
Так що - чесні вибори заради чесної перемоги Януковича?
Бо саме це і вийде за існуючих розкладів.При всіх фальсифікаціях в Криму і деінде - їх рівень це кілька відсотків. А на наступних виборах Тимошенко отримає менше ніж в 2010 - це видно і з опитувань, і з людської логіки - народ не любить переможених. А більше кандидатів - нема.
2011.01.29 | Tatarchuk
чесні вибори заради чесних виборів
2011.01.29 | Пані
За абстракні цінності бажаючих боротися мало
Почну з того, що дуже невелика кількість людей вважає минулі вибори нечесними. Тому розраховувати на потужній рух за позачергові вибори президента тому, що минулі були нечесними - нема підстав.А не масові протести нічого не дадуть.
Не було ще в історії масових протестів проти фальсифікацій без альтернативного лідера, у якого відібрали перемогу.
2011.01.29 | Sean
інші джерела кажуть таке
Tatarchuk пише:> Що я з цього зрозуміла по суті - що новий проект, скоріше за все, буде близький до Наливайченка - судячи з того, що в оргкомітеті ті самі молоді активісти його ГО "Оновлення країни".
Так
> Розмовляла я з активістами руху "Відсіч", запитала, чи не увіллється "Відсіч" в "Опір".
Не увіллється.
> Вони кажуть, що ні, бо вони - громадянський рух без політичних амбіцій, а "Опір" - рух заполітизований.
А з боку "Опору" мені сказали, що рух "Опір", на відміну, мовляв від "Відсічі", "матиме яскраве політичне забарвлення і чітку національну орієнтацію". Чи навпаки - яскраве національне забарвлення та чітку політичну орієнтацію. Щось таке, коротше
2011.01.29 | hrcvt
поки в них нема _діяльності_, нема що оцінювати
маніфест на три абзаци (банальний досить)?презентація на 10-20 хвилин? все?
Хай почнуть щось робити.
2011.01.29 | Пані
Погоджуюся повністю
2011.01.29 | Левус
Re: поки в них нема _діяльності_, нема що оцінювати
Скоро почнемо2011.01.30 | Sean
Re: поки в них нема _діяльності_, нема що оцінювати
Левус пише:> Скоро почнемо
Амінь
2011.01.29 | Тарас Токар
Так куди ж поділося "Оновлення країни"?
2011.01.29 | Тарас Токар
Новий рух "Опір" чи стара "Наша Україна"?
Я хотів уточнити. Я не був на презентації, але бачив в Інтернеті фотографії з установчих зборів. Побачив там немалу кількість "нашоукраїнців".Мене цікавить, чи є там представники інших політичних партій? І як ставиться "Опір" до "Батьківщини", "Народної самооборони", "Свободи", "Фронту змін", УНП, НРУ?
2011.01.29 | Пані
Спитай Парубія на фейсбуке
2011.01.29 | Тарас Токар
Може, тут відповідь дасть Андрій Левус.
2011.01.29 | Пані
Запроси його
Кинь йому лінк на обговорення2011.01.29 | Левус
я тут))
дякую за запрошення!По-пунктах:
1. З "Відсіччю" та іншими опозиційними структурами конкурувати не збираємось. У нас просто інше бачення діяльності. Інші підходи. Заперечення нашого права на це є совком і тоталітаризмом. Це все одно,що казати навіщо писати Жадану, коли вже є Матіос)
2. Щодо позитивної програми і програм взагалі. Їх реально в Україні дофіга. А творців нових стратегій, різних там ініціатив і толок теж багато. Ми люди дії. Перший крок - опір режиму, а не мудрування. УНР приймала конституцію замість того , щоб чинити опір і програла. Вічно триндіти про ізми це шлях в нікуди. Маніфест чітко демонструє,що рух проукраїнський, за народовладдя, громадянські свободи і лементарні соціальні права. Це широка ідеологічна база, але саме вона може мати перспективу. Це перший документ. Потім можливо будуть інші.
3. "НУ" - Тарас бачив багато членів НУ на наших зборах))) Їх там з 30осіб було аж двоє. Крім того були члени Свободи, УНП, ФЗ і ще може якихось))))) Ми понадпартійний рух, а не антипартійний.
4. Оновлення Країни - реорганізується у фонд. Те що люди з ОК долучаються до Опору це свідчить лише про те що в ОК була правильна кадрова політика) всі вони у громадському русі не перший рік.
2011.01.29 | Тарас Токар
Re: Я надіслав йому запрошення з лінком.
2011.01.29 | lewus
Re: про новий рух "Опір" від Білозерської (л)
1. З "Відсіччю" та іншими опозиційними структурами конкурувати не збираємось. У нас просто інше бачення діяльності. Інші підходи. Заперечення нашого права на це є совком і тоталітаризмом. Це все одно,що казати навіщо писати Жадану, коли вже є Матіос)2. Щодо позитивної програми і програм взагалі. Їх реально в Україні дофіга. А творців нових стратегій, різних там ініціатив і толок теж багато. Ми люди дії. Перший крок - опір режиму, а не мудрування. УНР приймала конституцію замість того , щоб чинити опір і програла. Вічно триндіти про ізми це шлях в нікуди. Маніфест чітко демонструє,що рух проукраїнський, за народовладдя, громадянські свободи і лементарні соціальні права. Це широка ідеологічна база, але саме вона може мати перспективу. Це перший документ. Потім можливо будуть інші.
3. "НУ" - Тарас бачив багато членів НУ на наших зборах))) Їх там з 30осіб було аж двоє. Крім того були члени Свободи, УНП, ФЗ і ще може якихось))))) Ми понадпартійний рух, а не антипартійний.
4. Оновлення Країни - реорганізується у фонд. Те що люди з ОК долучаються до Опору це свідчить лише про те що в ОК була правильна кадрова політика) всі вони у громадському русі не перший рік.
2011.01.30 | Taras-ods
Які кроки на першому кроці?
lewus пише:> 2. . Ми люди дії. Перший крок - опір режиму, а не мудрування.
2011.01.30 | lewus
Re: Які кроки на першому кроці?
1. Інформаційний опір2. Формування мережі
3.Навчання активістів
визначення слабких ланок режиму
4. протестні акції
Ну всі деталі з зрозумілих причин відкрити не можу.
2011.01.30 | Taras-ods
Re: Які кроки на першому кроці?
lewus пише:> 1. Інформаційний опір
> 2. Формування мережі
> 3.Навчання активістів
> визначення слабких ланок режиму
> 4. протестні акції
>
> Ну всі деталі з зрозумілих причин відкрити не можу.
чи є представники вже у Одесі? я би поспілкувався, може чим допоможу.
2011.01.30 | lewus
Re: Які кроки на першому кроці?
Офіційних представників ще не визначено. Рух живий, тобто зголошуються дуже різні люди. Традиційно спілкуємось з Гуцуляком. Щодо його залучення до Опору то розмови ще тривають. У нього й так проблеми нещодавно напалм у вікно помешкання кинули...2011.01.30 | IH
Re: про новий рух "Опір" від Білозерської (л)
На жаль, замість об'єднання (див. напр.: http://www.grytsenko.com.ua/news/view-do-ob-jednanoji-partiji-majut-uviyty-ne-lyshe-vidomi-polityky-a-y-novi-ljudy-hrytsenko.html#review), і далі утворюються нові "рухи" .2011.01.30 | lewus
про об'єднання опозиції і Опір
Опозиційні і не дуже партії явно спекулюють на ідеї обєднання. БЮТ хоче монополії в опозиційному таборі, ФЗ теж її прагне і так далі. БІльше того їм всім потрібне не стільки об'єднання, а бренд об'єднувача. Думаю, що з цього ніц не вийде. Але то їх справа. Бажаємо їм успіхів і гараздів.Я вважаю, щ треба об'єднувати не партії з вождями, а громадян. І ще краще, щоб це обєднання відбувалось на горизонтальному рівні шляхом саморганізації та ініціативи. Цей процес є найбільш небезпечний для режиму. Рух Опір лише один з сегментів цього процесу.
2011.01.30 | Taras-ods
А з ким об'єднуватися пропонуєте? з хіхікалкой? вона чужа для країни крапка
IH пише:> На жаль, замість об'єднання (див. напр.: http://www.grytsenko.com.ua/news/view-do-ob-jednanoji-partiji-majut-uviyty-ne-lyshe-vidomi-polityky-a-y-novi-ljudy-hrytsenko.html#review), і далі утворюються нові "рухи" .
2011.01.30 | IH
Re: А з ким об'єднуватися пропонуєте? з хіхікалкой? вона чужа для країни крапка
Погоджуюся із думкою "30-01-2011 12:52 Автор: lewus":"Я вважаю, що треба об'єднувати не партії з вождями, а громадян.", але з уточненням:
"Я вважаю, що треба об'єднуватись не тільки партіям, а і громадянам".
І також вважаю, "ще краще, щоб це обєднання відбувалось на горизонтальному рівні шляхом саморганізації та ініціативи."
Дійсно: є вже 185 партій (http://www.minjust.gov.ua/parties ЄДИНИЙ РЕЄСТР ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ ); з них мабуть 2-3 десятки - дійсно українські і дійсно демократичні. То чому би цим партіям а також безпартійним громадянам не об'єднатися так, як це пропонує А.Гриценко?
http://www.grytsenko.com.ua/news/view-hrytsenko-ja-hotovyy-vidmovytys-vid-vlasnykh-ambitsiy-zarady-suverennoji-jevropeys-koji-ukrajiny.html
Гриценко назвав три ключових пункти, навколо яких має об’єднуватися українська опозиція:
«Перше. Україна - самостійна суверенна держава. Хто хоче, щоб Україна була самостійною державою – ставайте в ряд. Хто хоче, щоб Україна була територією або Південно-Західним округом Російської Федерації, це не з нами.
Другий пункт. Україна шанує і впроваджує європейські цінності – у правосудді, виборах, ставленні до бізнесу, економічних стандартах, захисті прав людини. Хто за те, щоб в нас впроваджувалися якісь азійські чи африканські цінності – тоді не з нами.
І третій пункт. Економіка України базується на конкурентних ринкових засадах. Не на монопольних засадах, як зараз, коли цілі сектори економіки Янукович віддає чи то Фірташу, чи то Ахметову, чи ще комусь».
)
2011.01.30 | Абу
більше "опорів" різних і всяких
множення структур має свої тактичні переваги2011.01.30 | lewus
Re: більше "опорів" різних і всяких
Головне уникнути взаємопоборення і критики одних протестних рухів - іншими. Ви не почуєте жодного кривого слова від Опору про Відсіч та інших. Шкода,що вони сприймають нашу появу так ревниво і дають незрілі коментарі. Більше того - ми почали процес координування дій опозиційних рухів. Проста мета - не призначати акції на один день, уникнути міжусобиць, допомагати один одному, підтримувати один одного у разі репресій тощо.2011.01.30 | Taras-ods
Добра стартова позиція!
lewus пише:> Головне уникнути взаємопоборення і критики одних протестних рухів - іншими. Ви не почуєте жодного кривого слова від Опору про Відсіч та інших. Шкода,що вони сприймають нашу появу так ревниво і дають незрілі коментарі. Більше того - ми почали процес координування дій опозиційних рухів. Проста мета - не призначати акції на один день, уникнути міжусобиць, допомагати один одному, підтримувати один одного у разі репресій тощо.
2011.01.30 | Sean
Правильно. Далі або об'єднання задля певної мети, або здорова конкуренція
у тому хто краще завалить пацанську владу, або природній відбір