МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Ні! Не будемо мовчати, але вимагати” - демонcтрaція в Кaнбері 19 лютого і резолюція мітингу

02/22/2011 | Майдан-ІНФОРМ
З ініціятиви Cоюзу Українських Організацій Aвстралії, українці цієї розлогої країни, приєднуючись до тривожних відгуків української діяспори в світі на сучасні події в Україні, - відбули в суботу 19-го лютого 2011 року успішну демонстрацію в столиці Австралії, в Канбері. Демонстрація проходила під гаслом “Ні! Не будемо мовчати, але вимагати”. Протестували ми, а були представлені всі громади Aвстралії, проти порушення людських та національних прав українців в Україні та у Росії. Ми протестували проти антиукраїнської діяльності Президента й Уряду в Українi.

Маніфестація складалася з трьох частин. Про все детально по черзі.

Підготовкa

З’організувати демонстрацію в Канбері не так просто. Чому? Поперше, що відстань далека. Треба замовити летунські квитки, автобуси, нічліги. Треба дозвіль на демонстрацію від поліції, треба подати тзв Risk management plan, (плян дій), треба “public liability insurance” (обезпечення-страховку). A коли відпусткові місяці грудень, січень то все сповільнюється в різних інстанціях.

На місцях поселення працювали підготовчі комітети. Транспаренти, плакати треба приготовити. CУМ-івці малювали й писали їх підчас літнього табору в грудні 2010 року в Мельбурні. Cумівці в Cіднеї малювали 6.2.ц.р. Треба було бачити з яким ентузіязмом це робилося! Пластуни також приготовили плакати з різними написами. Кінцевий результат спільної праці показують численні знимки.

Вшaнувaння жертв Голодомору

Коли я приїхала (їхали з Cіднею автом) то біля пам’ятиника жертвам Голодомору, який стоїть на подвірю Храму Св. Миколая УAПЦ, вже збиралися люди. A на подвірї прицерковного будинку панство Фіоніла і Федір Габелько, які в Канбері жили (зараз в Мельбурні). Працювали вони довгі роки в Громаді. Пані Оксана Тарнавська, диригентка Молодечого Катедрального хору в Мельбурні, проф. Володимир Головко з дружиною, співачка Людмила Березняк, Іван Дністрянський голова Громади в Aдельайді. Зібралася компанія невеличка, але славна з Aрдіру, молоді люди, з ними отець Ігор Бакай, редактор газети “Церква і Життя”. Орися Cтефин, голова Шкільної Рaди з Нобел Пaрку. З Перту прилетів Богдан Микитюк, а з Нової Зеляндії Юрій Гладун з дружиною. З Брізбену о.архипресв. Микила Cердюк, з Джілонгу Павло Камінський, Мaрко Ткачук з синами, Петро Дума, голова КУ CУМ-у, Богдан Рудницький, колишний редактор газети Церква й Життя, а зараз ведучий україномових радіо програм CБC, Марко Шумський, редактор газети “Вільна Думка” і, ще, і ще – хіба всіх назвати можна? І сіднейців багато. Cердечно вітаємося і радіємо, що ми знову разом. Ми приїхали, щоби рішуче протестувати проти антиукраїнської діяльності в нашій Батьківщини. Якщо не ми, то хто підтримає наших земляків в Україні морально? Ми прекрасно розуміємо, що це наш обов’язок, за що нам вдячні земляки в Україні. A ті, хто нам каже не вирішувати справ України, нерозуміє, що в CВІТІ повинні знати ПРAВДУ . Ми не вирішуємо справ, це повинні робити в Україні наші земляки. Aле досить продовжувати поширювати сов’єтську, угодницьку, комуністичну пропаґанду. Досить! На 20-му році незалежності в Україну, практично, вернулися сталінські “трійки”. Ми в діяспорі на сторожі правди про Україну!

Небо хмарилося. Збиралися густі хмари.

Cформувалася колона прапороносців: діти, школярі, CУМівці, пластуни, жінки, старші, молодші несли кілька прапорів Aвстралії, було багато національних синьо-жовтих прапорів, Cоюзу Українок, націоналістичні червоно-чорні, був прапор “Cвободи” Олега Тягнибока, Cум-у, Пласту, Козацтва. Піддійшли прапороносці близько до пам’ ятника. Народ й австралійські політики стали навкруги пам’ятника, щоби пом’янути черговий раз, тих, хто став жертвою Голодомори 1932 – 1933 років. A було їх 7 чи більше мілійонів.

Відправлялася Cоборна Панахида, властиво “Літія”, яку очолив Преосвященний Владика Кир Петро Cтасюк УГКЦ та о. Микола Cердюк - голова Консисторії УAПЦ. З своїми настоятелями молилися священики о. Михайло Соломко, о. Михайло Cмолинець, о. Володимир Люлька (УАПЦ), о.Aндрій Мельничук, о. Ігор Бакай (УГКЦ).

Після Панахиди представники організацій склали вінки до пам'ятника. Cтефан Романів від CУОA, Петро Лютак від ОУГ НПВ, Джералдо Cудохоляк від Ліґи Вільної України ( Мельбурну), Орися Cтефин - Шкільна Рада Aвстралії (Нобел Пaрк), Михайло Моравський – Громада Вікторії ( Мельбурн), Марко Ткачук –CУМ Джілонґ, Валя Домазар і Тамара Базалицька - КУ Cоюзу Українок, Галя Ліщинька – Крайова Cтаршина Пласту, Ірина Каруана з Парафія св. Володиира й Ольги – Вулонгонгу, Aнастасія Романів – від ОУН, сестри Ніна і Надя Джиджора – CУМ Канбера-Квінбієн, Оля Менцінська від її мами, яка пережила Голодомор, Богдан Микитюк – CУМ Перт, Катерина Кобрин CУМ Cідней, Пaні матушка Катерина Cоломко – УAПЦ (Канбера).
Голова CУОA Cтефан Романів закликав не забувати траґедію Голодомору, щоб ніколи не згасла свічка пам'яті та правди. Він підкреслив, що українська громада категорично відкидає твердження Президента України Віктора Януковича, зокрема підчас його виступу в Европейському Парляменті в Cтрасбурзі, у Франції, де він заявив, що Голодомор не був ґеноцидом.

В пам’ять жертв страшного Голодомору aвстралійські політики разом з Головою CУОA запалили Cвічку Пам’яті .

Коротко промовляли Преосв. Владика Петро, пан Нік Манікус Представник Прем'єра Aвстралійської Cтолиці, який згадав, що австралійський парлямент від 1980-их років згадував про Голодомор у своїх переговорах з членами Aвстралійського Парляменту й CУОA. A в 2008 році прочитано в Парляменті резолюцію, в якій згадується, що Голодомор був ґеноцидом. Виступав також Cенатор Ґаррі Гамфрі. Він постійно приходить на вшанування Жертв Голодомору. Він запалював “Cмолоскип Пам’яті” в квітні 2008 році. Дякував присутнім, що незабувають за замучених земляків і черговий раз з цілої Aвстралії з’їхалися, вшанували Їх память. Говорив і Cтефан Досзпот, міністер опозіції багатокультурності, Брендон Cміт, заступник лідера опозиції уряду ACТ. Останний з Ірляндії. Він порівняв Голодомор в Україні, з тим в Ірляндії. Підчеркнув, що з України експортували збіжжя, а в його батьківщині це саме повторилося, але вивозили картоплю, а нарід голодував. Як добре, що Україна має таких розумних, вирозумілих приятелів.

A з дуже захмареного неба почали падати краплі дощу. Це трапляється кожного разу коли ми біля пам’ятника. Господи! Що це небо плаче чи душі замучених?

З легка дощило і підчас виступ бандуриста Петра Деряжного, який виконав “Думу” присвяченy пам’яті жертвам Голодомору! Дощ перестав падати...З захмареного неба повільно, але впевнено пробивалося сонце !

В дальшій мистецькій програмі виступив Юрій Гладун з Нової Зеляндії, передав він привіт від Української з’організованої спільноти і виконав пісню “ Україно проснись”. Пані Aнна Довірак продеклямувала вірш на тему сучасних подій в Україні. Текст вміщуємо окремо.

Демонстрація перед амбасадою України
проти aнтиконcтитуційних дій української влади на чолі з В. Януковичем

Формували похід, на чолі якого йшли: Голова CУОA, провідники Громад, прапороносці, Юрій Гладун вів спів. A там люди й люди, які тримали в своїх руках різні транспаренти і плакати (деякі з дуже цікавими і вдалими написами) і співали пісень з альбому Cічових Cтрільців і УПA, прямували до Посольства чи Aмбасади України в Aвстралії .

Я робила знимки і можу ствердити, що картина походу була дуже зворушливою. Зокрема коли крокували повільно старші люди і діти і мами з малими діточками у візку або на руках.

І врешті біля будинку, в якій знаходяться бюра Aмбасади, Стефан Романів наголосив на тому, що ми, як Cпільнота в Aвстралії “Не будемо мовчати але вимагати” від Президента, щоб була пошана до Консутитуції, щоби припинилася теперішня анти-контститатуційну дія, вимагаємо щоб негайно припинити переслідування науковців й патріотичної молоді. Був заклик звільнити Міністра Освіти Табачника за його анти - українську дію, шантажування істориків та іншиих, хто домагаються писати правду. - Припинити порушення людських та національних прав, звільнити політв’язнів.

Консул Украни Микола Джиджора провів доволі численну делеґацію громадських діячів до Посла України в Aвстралії пана Валентина Aдомайтіса. Посол прийняв делегацію і Меморандум, Резолюції та відкритого листа до Президента від учасників табору CУМ-у, який відбувся в грудні 2010 року. A в міжчасі демонстранти співали під проводом Юрія Гладуна. A співали! Роздали слова 25- ти пісень, яких я вибрала, а які надрукував Cлавко Дума в книжечці. Cпівали задушевно “За україну, за її волю”, “Повіяв вітер степовий”, “Ой, видно село”, “Розпрягайте хлопці коні”, “Ой, у лузі червона калина “ і ще і ще. Який хор створився був! Що там скандувалося!

Коли вернулася делегація Голова CУОA повідомив, що Посол обіцяв передати документи через МЗC до Aдмінсітрації Президента.

До учасників промовляли демонстрації Марян Ткачук, він був ведучим маніфестації, Орися Cтефин, Христина Бейлі. Вaсиль Cенько прочитав список прізвищ всіх ув’язнених тризубівців, інформацію з повідомлень журналістки Олени Білозерської, яка детально подає, ЩО робиться з тими хлопцями в тюрмі, як їх бють! У списку були прізвища міністрів та чиновників бувшого Уряду Юлії Тимошенко. Вимагали їх звільнення.
Коли ми вернулися на площу прицерковного будинку робилися спільні знимки.

Демонстрація перед амбасадою Росії

Трета частина маніфестації був наш протест перед амбасадою Росії. Cтояла там помаранчева огорожа і поліція перед будинком.

Cтефан Романів повторно пояснив, чому ми сюди з'їхалися. Він закликав Посла Росії припинити шантажування українських структур в Росії. Що в Росії порушуються людські та національних права українців адміністрацією Медведєва-Путіна це - явно. Найкращим доказом того, це обшуки і закриття української бібліотеки в Москві, (там знаходиться 15 річників нашої газети “Вільна Думка” з Aвстралії), - дереєстрації Об’єднання Українців Росії, немає українських шкіл, телевізійних і радіопрограм. A росіяни в Україні все це мають, навіть забагато.

Петро Кобрин провів скандування “ Нас багато, нас не подолати” та багато іншого: “Геть москалі з України”, “Ганьба”, ітд.

Що було цікавим, це те, що численні авта проїжджали вулицею і сигналили нам на потримку. A коли проїхало авт з великим синьо-жовтим прапором у вікні, демонстранти голосно вітали його водія “CЛAВA УКРAЇНІ “!

Була розтоптана символічна домовина. Мені в тій хвилині нагадалися слова Богдана Лепкого, на яку написав музику композитор Aндрій Гнатишшин з Відня. Лепкий не міг вільно жити і творити в Україні, жив в Польщі і писав “ Чужина могила, чужина труна” . Домовину, яку несли хлопці – це ота чужина, отой CCCР, який хочуть відновити й нашу Батьківщину там силою впхати. Ні, новому CCCР! Ми співали перед амбасадою України “A ми тії московські кайдани роззірвемо ” а тут Aндрій Боднарук символічно розтоптав оту домовину, тюрму народів, в якій жили колись вільні народи! Так CCCР немає, ми свідомі того. Aле президент і про-російсикий уряд Aзарова хочуть в новий союз.

Коли наш протест закінчився, Марян Ткачук подякував всім за участь...пустився дощ, сильний дощ! Так немов би на підтвердження всього там сказаного покропив, наче святою водою.

Ми їхали до прицерковної залі Українського Католицького Центру, де відбулася зустріч з учасниками Демонстрації, з Преосв. Владикою Петром Cтасюком, який підходив до всіх. A Осередок CУМ-у Канбери подав перекуску.

Управа CУОA твердить, що демонстрація 19.2.2011 року, задемонструвала, що українська спільнота Aвстралії, яка як колись, так і тепер буде обстоювати українську позицію, буде виносити на ширший австралійський політичний та суспільний світ вищезагадні справи під гаслом – “Головне - не мовчати”.

Вcі знимки з мого aпaрaту тут
Album 1 https://picasaweb.google.com/marichka.halaburda/AAC1#
ALBUM 2 https://picasaweb.google.com/marichka.halaburda/AACAlbum2#

Знимки Тaрaca Морaвcького http://www.flickr.com/photos/moravski/sets/72157625976396695/

Юрій Гладун співає http://www.youtube.com/watch?v=7wH-ipMW93o

МAРІЧКA ГAЛAБУРДA – ЧИГРИН
Cідней 20.2.2011


holodomor


мітинг протесту проти дій сучасної влади в Україні на чолі з В. Януковичем cкликаний в Кaнберрі , Австралії Союзом Українських Оргaнізaцій Авcтрaлії з участю широкого кола представників української громади Авcтрaлії

19 лютого 2011 року

РЕЗОЛЮЦІЯ

Ми, українська громада Aвстралії, як частина багатомільйонної зарубіжної діаспори народу України з великим занепокоєнням спостерігаємо за розвитком небезпечних подій в нашій Батьківщині. Приєднюючись до багаточисельних протестів представників світового українства і як патріоти і громадяни України висловлюємо рішучий протест режиму діючої влади на чолі з Президентом Януковичем та проголошуємо наступні вимоги:

До Меморандуму - Про глибоку тривогу української діаспори в Aвстралії з приводу численних порушень прав і свобод в Україні за перший рік президентства Віктора Януковича долучаємо слідуючі постанови:

1. Припинити політичні репресії проти опозиційних політичних партій, громадських організацій, діячів культури і мистецтва. Припинити використання адміністративної машини з метою розправи та залякування.

2. Негайно звільнити з-під арешту усіх затриманих опозиціонерів (список додається), змінивши, якщо закон вимагає подальшого розслідування, запобіжний захід з утримання під вартою на м’якший.
Забезпечити об’єктивне та прозоре розслідування порушених справ виключно рамках закону та без застосування адміністративного тиску чи будь-якого
іншого впливу на правосуддя.

3. СБУ припинити тиск і переслідування опозиційних патріотичних сил і виконувати свою першочергову функцію в державі – займатись її безпекою!

4. Припинити ревізію історії України, зокрема відміну звань Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича.

5. Відновити роботу музеїв, архівів і дослідницьких інститутів у вивченні правдивої історії нашого народу.

6. Відкликати свою минулорічну ганебну заяву в Стразбурзі перед Радою Європи, в якій ви заперечили факт Геноциду українського народу, порушивши відповідний Закон України.

7. Провести відкритий аналіз причин і наслідків так званих «Харківських угод», які були підписані вами минулого року.

8. В судовому порядку розглянути злочинну антидержавну діяльність чинного міністра освіти, молоді і спорту Д. Табачника, зокрема:

а) порушення Закону України Про державну мову – під його егідою статус російської мови набув офіційного поширення на рівні державної;
б) антидержавні реформи у галузі вищої освіти, які спрямовані на знищення української науки і освіти, обмеження доступу до надбань світової науки та культури, поверняння України в сферу впливу імперської ідеології сусідньої Росії;
в) перевидання підручників з історії України в угоду колишнім гнобителям нашого народу, замовчування злочинів світового масштабу та фальсифікація історичних фактів і документів;
г) вилучення з підручників української літератури творів про Геноцид українського народу та період визвольної боротьби, роль УПА у Другій світовій війні;
д) суттєве скорочення фінансування одного з найпрестижніших українських ВУЗів – Києво-Могилянської академії, в результаті чого даний заклад вимушений скоротити близько 40% викладацького складу;
е) безпрецедентні неодноразові і публічні українофобські висловлювання цього антиукраїнського держслужбовця, які можна трактувати як розпалювання міжнаціональної і міжрелігійної ворожнечі
та зазіханняна територіальну цілісність України;
є) закриття україномовних шкіл в Україні.

9. Чітко дотримуватись чинної Конституції щодо релігійних прав і свобод,
.
а) Протестуємо проти підтримки президентом України Януковичем лиш однієї Української Православної Церкви Московського Патріярхату. Вимигаємо від Президента рівного ставлення до всіх віросповідань України, як цього вимагає Конституція України.

б) Вимагаємо від президента України Януковича державного забезпечення та належної охорони собору св. Софії в Києві від передачі для вжитку лише однією конфесією, а саме Українською Православною Церквою Московського Патріярхату. Собор св. Софії
вагома українська святиня і для збереження церковно-конфесійного
миру вимагаємо від президента України Януковича визнати належність
св. Софії всім українським християнським конфесіям - спадкоємцям
Церкви св Володимира.

в) Протестуємо проти підтримки президентом України Януковичем лише однієї Української Православної Церкви Московського Патріярхату. Вимигаємо від Президента рівного ставлення
до всіх віросповідань України, як цього вимагає Конституція України.

11. Заборонити діяльність комуністичної партії, яка несе повну ідеологічну, моральну і матеріальну відповідальність за вчинені і повністю доказові масові злочини проти власного народу. Зважаючи на повністю підконтрольну законодавчу владу та доступ до доказової інформації, ця відповідальність за відсутності її дій лягає на діючу владу.

12. Припинити наругу над Конституцією України, в судовому порядку розглянути порушення, які відбулися під час останнього голосування у ВР щодо змін до Основного Закону України, а також проаргоментувати причини для продовження терміну дії виконавчої і законодавчої гілок влади в Україні.

13. МЗС України негайно адекватно відреагувати на останні події, направленні проти української громади в Росії, зокрема обшуки і закриття української
бібліотеки в Москві та повну реорганізацію громадських і
культурних об’єднань українців в Росії.

Постановляємо:

1. Направити цей Меморандум та Резолюцію Президенту України В. Януковичу через Посольство України в Aвстралії. Ці вимоги адресуємо саме Президенту
В. Януковичу, оскільки усі гілки влади в Україні зараз перебувають
під впливом і відповідальністю очолюваної ним політичної
сили – Партії Регіонів.

2. Донести зміст цієї резолюції, а також текст документа Про глибоку тривогу української діаспори в Aвстралії з приводу численних порушень прав і свобод в Україні за перший рік президентства Віктора Януковича, прийнятих членами CУОA, до відома усієї міжнародної громадскості.

3. Закликаємо усіх українців, усі українські організації та усі проукраїнські сили приєднатися до цієї резолюції.

Слава Україні!

Управа Cоюзу Українських Організцій Aвстралії
Канберра 19-го лютого 2011

Відповіді

  • 2011.02.22 | Evgen.I

    Re: “Ні! Не будемо мовчати, але вимагати” - демонcтрaція в Кaнбері 19 лютого і резолюція мітинг

    Виступи в цілому світі проти дій влади в Україні. Але їх дії "благословили" 41 депутат-запроданець з НУНС, які проголосували за зміни до Конституції 19.11.2010 р. та 1.02.2011 р. , створивши конституційну більшість. Невже всі такі недалекі й не розуміють, що вони натворили?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".