МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тризубівця Бичека засудили на 2 роки в колонії

03/19/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Звинуваченого у незаконному поводженні зі зброєю 59-річного Степан Бичека, незважаючи на інвалідність та стан здоров'я, засуджено до двох років позбавлення волі, а його автомобіль конфісковано як знаряддя злочину.

Минулого четверга, 10 березня, в день роковин смерті Тараса Шевченка, в Рогатинському районному суді під час судових дебатів лунала поезія Кобзаря. Цитатою з Шевченкових "Гайдамаків" адвокат підсудного Володимир Бандура спробував привернути увагу суду до патріотичної ідеології, носієм якої вважає себе 59-річний мешканець Самбора, член всеукраїнської організації "Тризуб" Степан Бичек, та тієї соціально-економічної ситуації, яка склалася в Україні на момент порушення ним кримінального законодавства.

"Прошу суд врахувати, що світогляд українського націоналіста трохи інший, ніж у пересічного обивателя, - стверджував захисник Степана Бичека. - Мій підзахисний вважав, що незалежності України та її територіальній цілісності існує загроза. Тому ще однією обставиною, яка пом'якшує його вину, можна вважати вчинення злочину внаслідок збігу обставин".

Апеляція до патріотичних почуттів, якими керувався в своїх діях підсудний, була тільки одним із аргументів сторони захисту. Суду також було наведено довгий перелік обставин, які зазвичай враховують при винесенні вироків для пом'якшення покарання. Зокрема, адвокат Бандура наголосив на тому, що злочин середньої тяжкості Степан Бичек скоїв уперше, півтора року тому він переніс інфаркт міокарда і потребує щорічного огляду в кардіолога, має другу групу інвалідності безтерміново, позитивно характеризується за місцем проживання. Окрім того, під час досудового і судового слідства підсудний активно сприяв розкриттю злочину і щиро розкаявся у скоєному.

Нагадаємо, що 59-річного Степана Бичека 8 січня цього року затримав посилений наряд ДПС Рогатинського райвідділу міліції на посту ДАІ при в'їзді в місто Рогатин. В салоні його автомобіля тоді було виявлено автомат Калашникова та мішечок з понад сотнею набоїв до нього. Згодом під час обшуку в помешканні Бичека правоохоронці знайшли старенький наган та помпову рушницю. Підсудний пояснив, що збирав всю цю зброю для самозахисту, зважаючи на теперішні "непевні часи". Автомат, з яким його затримали, він, буцімто, придбав у якихось двох невідомих йому чоловіків біля залізничного вокзалу в Івано-Франківську.

У своєму останньому слові на лаві підсудних Степан Бичек ще раз повністю визнав свою вину, заявив про своє каяття і про те, що "ця зброя ніколи не була би повернута проти української незалежності". "Прошу вас не судити мене надто суворо і не позбавляти волі, - говорив Степан Бичек. - Дайте мені тепер можливість зробити операцію на серці, а після того я хоч десять років відсиджу".

Однак суд не прийняв до уваги ні юридичних аргументів сторони захисту, ні сльозливого прохання підсудного, майже в усьому погодившись із позицією державного обвинувачення. Спершу головуюча на суді Оксана Лошак задовольнила клопотання працівника прокуратури Романа Дроня, який представляв сторону обвинувачення на процесі, щодо визнання автомобіля ВАЗ-2109, який належав Степану Бичеку і в якому було виявлено автомат та набої, знаряддям злочину. Фактично це означало конфіскацію автомобіля, що потім, власне, й підтвердилося винесеним вироком.

Під час судових дебатів прокурор Дронь зажадав для підсудного покарання у межах санкції ст. 263 ч.1 - три роки позбавлення волі. Суддя після перебування в нарадчій кімнаті "скинула" один рік та, перерахувавши під час зачитування вироку всі пом'якшувальні обставини й оголосивши про відсутність будь-яких обставин, які обтяжують злочин, все ж не наважилася застосувати статті 75 і 76 КК України, які передбачають "умовне" покарання із іспитовим терміном. Остаточний вердикт суду - 2 роки позбавлення волі у виправній колонії.

Треба сказати, що такий судовий вирок за незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами не просто суворий, а навіть безпрецедентний. Упродовж минулого року, за даними Єдиного реєстру судових рішень, на Івано-Франківщині було розглянуто близько сотні справ за звинуваченням громадян у скоєнні злочину, передбаченого ст.263 ч.1 КК України. Але майже ніхто з підсудних не був засуджений до реального позбавлення волі. Найчастіше суд, обираючи міру покарання, враховував обставини, які пом'якшують вину, і присуджував 2 роки "умовно" - з іспитовим терміном від 1 до 3 років. Але траплялися в торішній судовій практиці і значно м'якші вироки, коли суд, застосувавши ст. 69 КК України, обирав покарання, не зазначене в санкції статті 263 ч.1, присуджуючи громадські роботи або лише штраф.

З чим пов'язана така суворість вироку Рогатинського суду щодо Степана Бичека? На судовому процесі підсудний натякав на політичну складову цієї кримінальної справи, яку деякі експерти розглядають як один з виявів переслідувань членів ВО "Тризуб", яких раптом почали підозрювати мало не в терористичній діяльності.

Нагадаємо, що арешти "тризубівців" відбулися в різних регіонах України після знищення вибухівкою пам'ятника Сталіну в Запоріжжі. На Івано-Франківщині тоді було затримано 9 членів ВО "Тризуб", двох із них (Степана Бичека та виконувача обов'язків керівника організації Андрія Стемпіцького) звинуватили у незаконному поводженні зі зброєю, а решту - в пошкодженні офісу передвиборного штабу Януковича в Галичі в 2009 році. Згодом з'явилася інформація про загрозу для Президента Віктора Януковича, який проводив різдвяні канікули в карпатській резиденції в Гуті, з боку "тризубівців", які також у цей час з'їхалися на Прикарпаття. Щоправда, на судовому процесі, який завершився в Рогатині, не йшлося про жодну участь Степана Бичека в незаконних воєнізованих формуваннях чи про його причетність до якихось інших злочинів, окрім придбання та зберігання зброї та боєприпасів.

Суд також не досліджував обставин, за яких правоохоронцям стало відомо про зброю, яку знайшли в салоні автомашини Бичека. Працівники міліції, допитані як свідки у справі Бичека, стверджували, що зупинили його автомобіль випадково, зауваживши, що авто рухається надто повільно. Мабуть, так само "випадково" через півгодини на тому ж пості ДАІ було зупинено ще одну автівку, за кермом якої перебував виконувач обов'язків керівника "Тризубу", мешканець села Задністрянськ Галицького району Андрій Стемпіцький. У нього також виявили нелегальну зброю - пістолет травматичної дії.

До речі, того ж дня, коли Рогатинський суд виносив вирок у справі Бичека, у тому ж суді було продовжено слухання справи за звинуваченням Андрія Стемпіцького. Очевидно, керівнику "Тризубу" також не варто розраховувати на поблажливе ставлення суддів.

Богдан СКАВРОН

P.S. Як стало відомо, адвокат засудженого Степана Бичека буде подавати апеляцію на вирок Рогатинського районного суду.

http://www.gk-press.if.ua/node/4498

Відповіді

  • 2011.03.19 | krym

    Re: Тризубівця Бичека засудили на 2 роки в колонії

    Слава Героям Украіни
  • 2011.03.19 | 123

    та стаття (263.1) передбачає "від 2 до 5 років"

    Майдан-ІНФОРМ пише:

    > Нагадаємо, що 59-річного Степана Бичека 8 січня цього року затримав посилений наряд ДПС Рогатинського райвідділу міліції на посту ДАІ при в'їзді в місто Рогатин. В салоні його автомобіля тоді було виявлено автомат Калашникова та мішечок з понад сотнею набоїв до нього. Згодом під час обшуку в помешканні Бичека правоохоронці знайшли старенький наган та помпову рушницю. Підсудний пояснив, що збирав всю цю зброю для самозахисту, зважаючи на теперішні "непевні часи". Автомат, з яким його затримали, він, буцімто, придбав у якихось двох невідомих йому чоловіків біля залізничного вокзалу в Івано-Франківську.

    Дуже переконливо.

    > У своєму останньому слові на лаві підсудних Степан Бичек ще раз повністю визнав свою вину, заявив про своє каяття і про те, що "ця зброя ніколи не була би повернута проти української незалежності".

    Цього не досить, взагалі-то, для забезпечення правопорядку.

    > Під час судових дебатів прокурор Дронь зажадав для підсудного покарання у межах санкції ст. 263 ч.1 - три роки позбавлення волі. Суддя після перебування в нарадчій кімнаті "скинула" один рік та, перерахувавши під час зачитування вироку всі пом'якшувальні обставини й оголосивши про відсутність будь-яких обставин, які обтяжують злочин, все ж не наважилася застосувати статті 75 і 76 КК України, які передбачають "умовне" покарання із іспитовим терміном. Остаточний вердикт суду - 2 роки позбавлення волі у виправній колонії.

    Це мінімальна санкція за цією статтєю -

    Стаття 263. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими
    припасами або вибуховими речовинами

    1. Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт,
    передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної
    мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових
    пристроїв без передбаченого законом дозволу -

    караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

    > Треба сказати, що такий судовий вирок за незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами не просто суворий, а навіть безпрецедентний. Упродовж минулого року, за даними Єдиного реєстру судових рішень, на Івано-Франківщині було розглянуто близько сотні справ за звинуваченням громадян у скоєнні злочину, передбаченого ст.263 ч.1 КК України. Але майже ніхто з підсудних не був засуджений до реального позбавлення волі. Найчастіше суд, обираючи міру покарання, враховував обставини, які пом'якшують вину, і присуджував 2 роки "умовно" - з іспитовим терміном від 1 до 3 років. Але траплялися в торішній судовій практиці і значно м'якші вироки, коли суд, застосувавши ст. 69 КК України, обирав покарання, не зазначене в санкції статті 263 ч.1, присуджуючи громадські роботи або лише штраф.

    Мабуть не в усіх цих сотнях справ йшлося про автомат Калашнікова з сотнею набоїв!!! Плюс ще там якась зброя, та й членство у "патріотичній організації" типу ПУ жодний справедливий суд не врахував би як пом*якшуючу обставину.

    > З чим пов'язана така суворість вироку Рогатинського суду щодо Степана Бичека? На судовому процесі підсудний натякав на політичну складову цієї кримінальної справи, яку деякі експерти розглядають як один з виявів переслідувань членів ВО "Тризуб", яких раптом почали підозрювати мало не в терористичній діяльності.

    АК з сотнею набоїв - це на ворон полювати мабуть...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.03.19 | Joe

      Re: та стаття (263.1) передбачає "від 2 до 5 років"

      Гражданский человек в мирное время с оружием в руках - УГОЛОВНИК!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".