МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Невже нема на те ради? (/)

03/26/2011 | Kohoutek
http://www.pravda.com.ua/news/2011/03/26/6055130/
В'єтнамська телекомунiкацiйна компанiя В'єттел iнвестує в Україну близько $600 млн для прокладки широкосмугової мережi доступу в Iнтернет.

Про це повiдомив журналiстам у Ханої (В’єтнам) у суботу голова Державного агентства з iнвестицiй та управлiння iнвестицiйними проектами Владислав Каськiв.

За його словами, цей проект розраховано на п'ять рокiв i буде здiйснюватися в рамках українського нацiонального проекту "Вiдкритий свiт", повiдомляє "Iнтерфакс-Україна".

Каськiв пояснив, що цей проект передбачає повну комп'ютеризацiю сiльських шкiл, а також забезпечення всiх школярiв України нетбуками


В'єтнамська компанія? Широкосмуговий Інтернет? Нетбук кожному школяру? На підручники грошей завжди не вистачає, а на нетбуки знайдуться? А він розуміє, скільки коштує навіть дешевий нетбук і на що він перетвориться за рік користування пересічним школяром?

Відповіді

  • 2011.03.26 | Soft

    Знаю, 2000 грн досить потужний нетбук, хоча і не для сучасних іграшок.

    http://fotos.ua/toshiba/ac100-117-pdn01e-00k00uru.html
    http://fotos.ua/shop/71/

    В якому стані буде - це від школяра залежить, але розраховані вони на 5 років інтенсивного використання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.03.26 | Koala

      Є ще проект OLPC

      http://one.laptop.org/
      Спеціально розроблений для дітей нетбук XO коштує $200.
      Крім того, скоро обіцяють планшет XO-3 (другий - "книжку" - так і не доробили), цільова вартість - $75 (для XO-1 була $100, але не втримали).
    • 2011.03.26 | Kohoutek

      Re: Знаю, 2000 грн досить потужний нетбук

      Ото ж. 2000 грн. На кожну дитину. З кожної родини. Додатково до всіх інших витрат. І, скоріш за все, майже щороку. Я знаю, що таке нетбук за 2000 грн. Він витримає 5 років, якщо з ним поводитися обережно і аккуратно. І я пам'ятаю, що таке школа. Я бачив, на що перетворюється звичайний ноутбук у школяра середніх класів за пару років. При тому, що до школи його не тягають.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.03.26 | Soft

        Можна взагалі їх не вчити і не витрачати гроші.

        Нетбук за 2000 та інтерактивні уроки та підручники це значно дешевше ніж підготовка кваліфікованих сільських вчителів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.03.27 | Kohoutek

          Це просто нереально

          Soft пише:
          > Нетбук за 2000 та інтерактивні уроки та підручники це значно дешевше ніж підготовка кваліфікованих сільських вчителів.
          Нетбуки кожному школяру - чудово. Хоча, як на мене, краще би електронні книги. Тільки ж не буде цього, бо бути не може. Буддійська мантра: "Ом мані падме хум" - "Грошей немає і не буде".

          І вчителя нетбук все одно не замінить.
    • 2011.03.27 | Убітий Єнот

      Нереальна сума для багатьох українських сімей

      До того ж це - діти, розб'ють нетбука і що?
  • 2011.03.26 | Pavlo Z.

    З тих пір, як людство придумало гроші - нема.

    "Остап со вчерашнего дня еще ничего не ел. Поэтому красноречие его было необыкновенно.

    — Да! — кричал он. — Шахматы обогащают страну! Если вы согласитесь на мой проект, то спускаться из города на пристань вы будете по мраморным лестницам! Васюки станут центром десяти губерний! Что вы раньше слышали о городе Земмеринге? Ничего! А теперь этот городишко богат и знаменит только потому, что там был организован международный турнир, Поэтому я говорю: в Васюках надо устроить международный шахматный турнир.

    — Как? — закричали все.

    — Вполне реальная вещь,— ответил гроссмейстер,— мои личные связи и — ваша самодеятельность — вот все необходимое и достаточное для организации международного васюкинского турнира. Подумайте над тем, как красиво будет звучать: «Международный васюкинский турнир 1927 года». Приезд Хозе-Рауля Капабланки, Эммануила Ласкера, Алехина, Нимцовича, Рети, Рубинштейна, Мароцци, Тарраша, Видмар и доктора Григорьева обеспечен. Кроме того, обеспечено и мое участие!

    — Но деньги! — застонали васюкинцы. — Им же всем нужно деньги платить! Много тысяч денег! Где же их взять?

    — Все учтено могучим ураганом,— сказал О. Бендер,— деньги дадут сборы.

    — Кто же у нас будет платить такие бешеные деньги? Васюкинцы…

    — Какие там васюкинцы! Васюкинцы денег платить не будут. Они будут их по-лу-чать! Это же все чрезвычайно просто. Ведь на турнир с участием таких величайших вельтмейстеров съедутся любители шахмат всего мира. Сотни тысяч людей, богато обеспеченных людей, будут стремиться в Васюки. Во-первых, речной транспорт такого количества пассажиров поднять не сможет. Следовательно, НКПС построит железнодорожную магистраль Москва-Васюки. Это — раз. Два — это гостиницы и небоскребы для размещения гостей. Три — поднятие сельского хозяйства в радиусе на тысячу километров: гостей нужно снабжать — овощи, фрукты, икра, шоколадные конфеты. Дворец, в котором будет происходить турнир,— четыре. Пять — постройка гаражей для гостевого автотранспорта. Для передачи всему миру сенсационных результатов турнира придется построить сверхмощную радиостанцию. Это — в-шестых. Теперь относительно железнодорожной магистрали Москва-Васюки. Несомненно, таковая не будет обладать такой пропускной способностью, чтобы перевезти в Васюки всех желающих. Отсюда вытекает аэропорт «Большие Васюки» — регулярное отправление почтовых самолетов и дирижаблей во все концы света, включая ЛосАнжелос и Мельбурн.

    Ослепительные перспективы развернулись перед васюкинскими любителями. Пределы комнаты расширились. Гнилые стены коннозаводского гнезда рухнули, и вместо них в голубое небо ушел стеклянный тридцатитрехэтажный дворец шахматной мысли. В каждом его зале, в каждой комнате и даже в проносящихся пулей лифтах сидели вдумчивые люди и играли в шахматы на инкрустированных малахитом досках…

    Мраморные лестницы ниспадали в синюю Волгу. На реке стояли океанские пароходы. По фуникулерам подымались в город мордатые иностранцы, шахматные леди, австралийские поклонники индийской защиты, индусы в белых тюрбанах, приверженцы испанской партии, немцы, французы, новозеландцы, жители бассейна реки Амазонки и завидующие васюкинцам — москвичи, ленинградцы, киевляне, сибиряки и одесситы.

    Автомобили конвейером двигались среди мраморных отелей. Но вот — все остановилось. Из фешенебельной гостиницы «Проходная пешка» вышел чемпион мира Хозе-Рауль Капабланка-и-Граупера. Его окружали дамы. Милиционер, одетый в специальную шахматную форму (галифе в клетку и слоны на петлицах), вежливо откозырял. К чемпиону с достоинством подошел одноглазый председатель васюкинского «Клюба четырех коней».
    http://bender-12.narod.ru/12-34.html
  • 2011.03.26 | jz99

    вся надія на Росію (л)

    У неї грошей більше, вона може дозволити собі якісні речі, нехай витягує серійність нашого покетбука, щоб його ціна знизилася і років через декілька нашій владі вистачило решток грошей після придбання вертольотів і суперліфтів для ВР (чи куди там) на обладнання у шкіли.

    Новина ще за 19 квітня 2010 р., чогось свіжішого не знайшов
    http://watcher.com.ua/2010/04/19/rosiyski-shkolyari-budut-korystuvatys-ukrayinskymy-ebukamy/

    Російські школярі будуть користуватись українськими ебуками

    Влада Москви з нового навчального року вирішила провести експеримент – в декількох школах замість підручників використовуватимуться електронні рідери «Дигитека». Після завершення навчального року буде ухвалено рішення про доцільність масового застосування пристроїв в учбовому процесі.

    В ході експерименту 500 рідерів з учбовим контентом буде надано учням і вчителям в класах-учасниках проекту. Експеримент проводиться для того, щоб зрозуміти, як глибоко і широко зможуть проникнути ці пристрої в шкільну освіту. Його результатом повинен стати перелік плюсів і мінусів, тобто того, що дає якісну перевагу і що вимагає вдосконалення і доопрацювання.

    «Дигитека» створена на базі читалки української компанії PocketBook. Розмір екрану в «Дигитеці» буде розміром із сторінку шкільного підручника.

    В уряді Москви вважають, що через 3-4 роки вартість рідера буде співставною з комплектом навчальної літератури для учня на один рік, тому економічна вигода від запровадження рідерів безумовно буде.

    . . .

    В лютому [2010] відбулась презентація «Pocketbook 901» – першого електронного підручника, рекомендованого для українських школярів (виробництво компанії Pocketbook).

    Видавництво «Освіта» вже підготувало понад 40 підручників для 7-9-х класів, адаптованих під «Pocketbook 901».

    . . .

    Основні характеристики «PocketBook 901»: 9,7-дюймовий екран, габарити 240×180×11 мм, вага 350 грам; акумуляторна батарея забезпечує перегортання до 10 тисяч сторінок без заряджання; наявність словників ABBYY Lingvo; можливість одночасно зберігати до 10 000 підручників в пам’яті і на карті пристрою.


    Він удвічі дорожчий за в’єтнамський. Зате це читалка (електронні чорнила, що суттєво для очей), екран розміром зі шкільну сторінку, і зроблено пристрій стійким до ударів і згинань (скла немає, тільки пластик).

    А до чого готуватися з нетбуками:

    http://tsn.ua/nauka_it/opublikovano-reiting-naibilsh-nadiinih-noutbukiv.html

    Опубліковано рейтинг найбільш надійних ноутбуків

    На третій рік експлуатації в середньому апаратні збої з'являються у 20,4% пристроїв. При цьому нетбуки ламаються значно частіше за ноутбуки.

    Аналітики компанії SquareTrade провели дослідження надійності 30 тисяч ноутбуків дев'яти найбільш популярних виробників.

    За даними фахівців, в середньому через три роки використання з ладу виходить чверть нетбуків, 20% ноутбуків середнього рівня і 18% дорогих гаджетів. При чому ці дані стосуються лише поломок, пов'язаних безпосередньо з "залізом". Ще щонайменше 10% лептопів виходять з ладу через необережну експлуатацію.

    Найбільш надійними ноутбуками SquareTrade визнав пристрої, вироблені корпорацією Asus. В середньому за три роки ламається лише 15,6% з них.

    Друге місце посіли ноутбуки Toshiba. Для ремонту за гарантією протягом трьох років з ними звертаються у 15,7% випадків. Третя строчка рейтингу надійності належить Sony з показником в 16,8%. Ноутбуки Apple посідають четверте місце, Dell - п'яте, Lenovo – шосте.

    Три останні місця в рейтингу посіли, відповідно, Acer (в гарантійний ремонт протягом трьох років потрапляє 23,3% ноутбуків), Gateway (23,5%) та корпорація HP (25,6%). Рівень постачань ноутбуків у цих компаній високий і основна маса продуктів - це пристрої середнього і нижчого цінового діапазону. Природно, вони менш надійні лептопів вартістю від 1000 доларів і вище.

    У SquareTrade наголосили, що кількість зламаних ноутбуків будь-якого виробника значно зростає після першого року служби. Так, через рік після покупки апаратні збої з'являються у 4,7% пристроїв. Під час другого року частка таких випадків зростає до 12,7%. На третій рік середня частка гарантійних випадків становить 20,4%. При цьому нетбуки ламаються значно частіше за ноутбуки.


    Оце батькам тепер клопоту буде! Перший час ремонт гарантійний, але де це у селах (в’єтнамські) гарантійні майстерні? Треба везти (в район, область?) чи здавати завгоспу, щоб той раз на (місяць, чверть) відвозив, а як навчатися під час ремонту? (Каськіву думати про підмінний фонд десь так 30%).

  • 2011.03.26 | thinker

    Re: Невже нема на те ради? (/)

    дали дурневі молитися, а він лоба хоче розбити ...
  • 2011.03.26 | ziggy_freud

    проект Бамбукова Інфомагістраль (с)

    Kohoutek пише:
    > В'єтнамська компанія? Широкосмуговий Інтернет? Нетбук кожному школяру? На підручники грошей завжди не вистачає, а на нетбуки знайдуться? А він розуміє, скільки коштує навіть дешевий нетбук і на що він перетвориться за рік користування пересічним школяром?

    цікаво, наскільки інтернетом забезпечений сам В'єтнам?

    поки вистачило самої лише зміни власника Укртелекома, щоб сітка заглючила на порядок частіше. Як воно буде з в'єтнамським бамбуковим кабелем завтовшки 1000 мегастволів, навіть здогадуватись трохи страшно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.03.26 | Koala

      Не набагато гірше, ніж у нас(л)

      http://www.internetworldstats.com/asia.htm#vn
      24,653,553 Internet users as of Jun/10, 27.5% penetration, per VNNIC

      а ми
      http://www.internetworldstats.com/europa2.htm#ua
      15,300,000 Internet users as of Jun/10, 33.7% p.r., per ITU.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.03.26 | ziggy_freud

        це у нас не набагато краще, ніж у В'єтнамі

        а скоро може що й гірше буде. При тому щиро бажаю в'єтнамцям успіхів у розвитку інформаційних технологій.

        що таке "проникнення", теж не зовсім зрозуміло. Це може бути і глюкавий проводний дайял ап з оплатою за кілобайт, і ADSL, і 4G

        3 роки практично не знав проблем з Укртелекомом. Минулого року почались відключення. Наче підняли швидкість, але де тонко, там і рветься. За докУментами я вже 13 чи 14 років як "охоплений" інтернетом, але практично якість зв'язку лишає бажати
    • 2011.03.27 | zаброда

      Re: проект Бамбукова Інфомагістраль (с)

      ziggy_freud пише:

      > поки вистачило самої лише зміни власника Укртелекома, щоб сітка заглючила на порядок частіше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".