МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Несподіваний результат реформ влади, громадяни масово відмовляються від ідентифікаційного коду(л

03/31/2011 | Soft
Прийняття нового Податкового кодексу дало несподіваний результат - громадяни масово відмовляються від ідентифікаційного коду. Можливість цього забезпечена статтею ПКУ 48.3. Звісно, що можливість контролю фінансових операцій щодо цієї особи, після відмови від ідентифікаційного номеру, стає майже неможливою. Скористатися цієї диркою в законодавстві, за даними Google, зацікавилося більше півмільйона осіб.

http://alifesoft.livejournal.com/20347.html

Відповіді

  • 2011.03.31 | jz99

    Гугл, до речі, не вміє рахувати (л)

    "25 things I hate about Google"
    http://osvita.telekritika.ua/material/2001
    > П’ять років тому, коли ви шукали, наприклад, «розклад руху поїздів», ґуґл видавав 300 тисяч сайтів, а «розклад руху поїздів Жмеринка» - 500 тисяч. Хоча, за логікою, деталізація пошукового запиту мусила б скорочувати кількість варіантів у результатах пошуку. Також, якщо ви часто користуєтесь ґуґлом, вам мусили траплятись запити, кількість результатів яких скорочується в процесі перегляду – ви натискаєте на десяту з дванадцятьох сторінок переліку знайдених результатів, а опиняєтесь на восьмій, яка раптом стає останньою…
    > Проблема збереглася. Наприклад, за запитом «ремонт» виводиться 39 мільйонів сторінок, а «ремонт –телевізори» - себто «за винятком сторінок, де йдеться також про телевізори» - 100 мільйонів.

    Перевіримо:
    ремонт ~> 170 млн.
    ремонт -телевізор ~> 518 млн. LOOOOL :D


    > У жовтні минулого року я написав про це статтю «Чому ґуґл не може підраховувати результати пошуку правильно?». Ґуґл називає адекватну кількість результатів пошуку «не найвищим пріоритетом». Можливо, вже варто підвищити пріоритет?

    То навіщо до гуглівського ”сем-восем” додавати ще й власне невміння? :)

    відмовитися від ідентифікаційного коду
    ~546 тис.

    "відмовитися від ідентифікаційного коду"
    ~2,61 тис.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.03.31 | Woodstock generation

      Ну так як Ви рахуєте - то це ще більше шахрайство.

      Якщо вираз взяти в лапки - то шукається саме точно такий - до букви і пробілу вираз. ЗА рекондаціями до запиту включаються саме ключові слова - і НЕ включаються прислівники, сполучники, займенники тощо - так що багато хто не включить слово "від" у вказаному пошуку.

      Отож Ваш результат - це пошук "а скльки людей САМЕ ТАК сформулювало запит на відмову від ідентифікаціійного коду" - що ясна річ нічкого стосунку до загальної кількості людей, що цікавились темою, не має.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.04.01 | jz99

        не там шукаєте шахрайство, цифри не винні

        Woodstock generation пише:
        > Якщо вираз взяти в лапки - то шукається саме точно такий - до букви і пробілу вираз. ЗА рекондаціями до запиту включаються саме ключові слова - і НЕ включаються прислівники, сполучники, займенники тощо - так що багато хто не включить слово "від" у вказаному пошуку.
        > Отож Ваш результат - це пошук "а скльки людей САМЕ ТАК сформулювало запит на відмову від ідентифікаціійного коду" - що ясна річ нічкого стосунку до загальної кількості людей, що цікавились темою, не має.

        Згоден. Уточнюю запит (і тепер їх уже два):

        [україна відмовитися OR відмова ідентифікаційний код OR номер]
        Приблизна кількість результатів: 28,100

        [украина отказаться OR отказ идентификационный код OR номер]
        Приблизна кількість результатів: 57,700

        Але що ції цифри означають? На якій сторінці ”закінчується” (падає до непристойного рівня) релевантність? Гортаємо, перестрибучи через декілька сторінок за раз — по-перше, гортання закінчується досить швидко (Гугл пропускає дублети чи майже дублети): для 1-го запиту він зупиняється, показавши 543 зразки, для 2-го — 743; по-друге, десь уже з третього-четвертого десятка сторінок (коли по 10 знахідок) помітно падає частка знахідок, що стосуються питання. Виходить, навіть не всі 543 + 743 (хоча так тупо складати теж не зовсім правильно, деякі з результатів стосуватимуться сайтів, що подають ту саму інформацію обома мовами) відповідають запиту. Оті дублети, що Гугл пропускає як ”деякі сторінки, дуже подібні до показаних” — скільки мені раніше траплялося їх ”розкривати”, то приховані були сторінки з того самого сайту, що й спершу показаний зразок (перепосилання на самих себе, як-от анонс новини з посиланням ”докладніше”), тобто, правильно Гугл їх приховав. Але ж у загальній калькуляції врахував :) Так от, з 543 + 743 = 1286 знайдених сторінок відкидаємо частку з одного сайту (нехай 20%), далі нерелевантних (нехай 25% — зважаюся на побачене під час гортання, для 1-го запиту я б дав ~20%, а для 2-го десь ~30%), маємо ~770.

        А ось де шахрайство. Автор стартового допису видав гуглівську оцінку частотності комбінації ключів своїх індексів (чи чого там) за кількість людей. Насправді цифри означають кількість знайдених повідомлень (новин, законів, роз’яснень, тлумачень, статей і под.), про кількість же людей нічого певного тут казати не можна.

        Тепер я не дуже зшахраював? ;)

        + доп.: Мабуть, це я щось загнув щодо 20% двомовних… Треба брати менше.
  • 2011.04.01 | Sakharov

    Re: Несподіваний результат реформ влади, громадяни масово відмовляються від ідентифікаційного ко

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.04.01 | jz99

      Re: Несподіваний результат реформ влади, громадяни масово відмовляються від ідентифікаційного ко



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".