МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ФСБ хоче заборонити Skype і gmail. Всем бьіть только ВКонтакте!

04/08/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Російські спецслужби визнали, що хочуть контролювати спілкування в Інтернеті

ФСБ Росії вбачає у сервісах Skype, gmail і hotmail загрозу національній безпеці та пропонує їх заборонити.

Таким чином російські спецслужби визнали, що не можуть контролювати листування та спілкування на цих ресурсах, при тому що відчувають таку необхідність.

Про необхідність заборони Skype і gmail заявив начальник центру захисту інформації та спецзв'язку ФСБ Олександр Андрєєчкін. За його словами, спецслужби стурбовані використанням сервісів передачі даних із застосуванням систем шифрування на основі зарубіжних алгоритмів, вбачаючи в них потенційну загрозу безпеці.

"Останнім часом проблема використання в мережах зв'язку загального користування шифрувальних криптографічних засобів – насамперед іноземного виробництва - викликає все більшу стурбованість ФСБ. Поширюються різні програмні засоби, що дозволяють шифрувати трафік. Це, зокрема, такі сервіси, як gmail, hotmail і Skype", - сказав Андрєєчкін.

Іншими словами, ФСБ не має доступ до пошти gmail і не може контролювати спілкування Skype.

"Безконтрольне використання таких сервісів може призвести до масштабної загрози безпеці Росії", - підкреслив представник ФСБ.

Після його виступу на засіданні урядової комісії з федерального зв'язку та з технологічних питань інформатизації було вирішено створити міжвідомчу робочу групу, яка до 1 жовтня має виробити пропозиції уряду щодо врегулювання питання використання криптографічних засобів в мережах зв'язку загального користування.

"Громадян обмежувати якимось технічним чином ми, напевно, не будемо. Позиція Мінкомзв'язку полягає в тому, що громадянам нічого не можна забороняти, особливо Інтернет. Можна пропонувати якісь засоби шифрування, але вони мають бути безкоштовними", - пояснив заступник голови Мінкомзв'язку Ілля Массух.

tsn.ua

Відповіді

  • 2011.04.08 | Almodovar

    Re: ФСБ хоче заборонити Skype і gmail. Всем бьіть только ВКонтакте!

    Спасибі ФСБ за важливі поради!
  • 2011.04.08 | Хвізик

    більше на рекламу цих сервісів схоже, бо якби хотіли заборонити, то заборонили б

    невже в фсб і їх навчилися читати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.04.11 | Pavlo Z.

      Тут, Хвізику, Вам респект! Згоден.

  • 2011.04.08 | Koala

    Тобто mail.ru, rambler і yandex читають.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.04.08 | Хвізик

      рамблер точно читають. я особисто мав нагоду їх за руку зловити десь із рік тому

      розказую.
      - Іван Іваненко мені пише листа з Рамблера зі свого власного домашнього комп‘ютера.
      - я того листа отримую, але в полі FROM чомусь стоїть ім‘я Петро Петренко

      Іван Іваненко мені пише листи регулярно. Писав і до, і після. Завше все було нормально. Лиш одного разу сталася така дивна підміна. Як це пояснити?

      На віруса списати неможливо, бо сталося одноразово: лише зі мною, лише одного разу. Я не знаю жодної людини з котрою би сталося подібне. До того ж використовувся веб майл. Можна було би подумати, що то Іван Іваненко зі своїм акаунтом вирішив побавитися, пожартувати так. Але він стверджує, що він цього не робив, і навіть не додумався би до таких жартів. Підстав недовіряти людині я не маю.

      Отже роблю висновок, що ця помилка привнесена людиною іззовні. Найвірогідніше, хтось із групи спостереження не в те поле вбив чи то своє ім‘я, чи то ім‘я того, чиє листування, крім нашого, він читає

      Корочє, недаремно серйозні люди люди від рамблерів тікають, куди очі бачать
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.04.08 | Pavlo

        Ніколи не відправляйте Blind Carbon Copy листа на адресу ФСБ, чекістам впадлу читати лист двічі

  • 2011.04.11 | observеr

    а от що думають з цього приводу у forbes

    Заявление сотрудника ФСБ о неподконтрольности Gmail, Hotmail и Skype вполне может оказаться хитрым маневром



    Уже почти трое суток прошло, а точного ответа на вопрос, что это было, так и нет. Да, наверное, и не будет, если учесть повод, который вызвал вопросы. Я говорю о пятничном заявлении начальника Центра защиты информации и спецсвязи ФСБ Александра Андреечкина. Такие сервисы, как Gmail, Hotmail и Skype, сказал г-н Андреечкин, при «бесконтрольном использовании» угрожают безопасности России. Дескать, там применяются надежные зарубежные шифровальные программы, что сильно затрудняет проведение оперативных мероприятий. Называя вещи своими именами — перлюстрацию.

    Возможно, так оно и есть. Только зачем же могущественной (по идее) спецслужбе публично расписываться в собственной беспомощности? Логичнее уж поддерживать у населения уверенность, что, как поет Максим Покровский, «У нас есть та-а-акие приборы… но мы вам о них не расскажем». А тут, стало быть, выясняется, что никаких таких приборов, позволяющих мониторить переговоры злодеев по Skype, нет. Странновато, не правда ли?

    Удивление, впрочем, быстро улетучивается — как только осознаешь, что специалисты уровня Александра Андреечкина не могут позволить себе что-то ляпнуть на публике не подумав. У заявления наверняка были свои цели, и они вряд ли состояли в том, чтобы просто в очередной раз проверить реакцию свободолюбивой общественности на попытку отобрать у нее любимые интернет-сервисы. Народ против — разве кто-то cомневается? Собственно, так и рассудили многие эксперты, которые сразу начали анализировать заявление Андреечкина.

    Известный интернет-деятель Антон Носик предположил, что шум насчет возможного (а на самом деле невозможного) запрета Gmail, Hotmail и Skype поднят для того, чтобы под его прикрытием втихую ввести какие-нибудь менее очевидные препоны для интернет-бизнеса. Предприниматель Игорь Ашманов объяснил, что борьбе с профессиональными злоумышленниками и шпионами ограничения на зарубежные почтовые сервисы и Skype все равно не помогут, следовательно, ФСБ в данном случае заинтересована в мониторинге почты и переговоров профанов в деле конспирации.

    Оба соображения убедительны. Необходимо, на мой взгляд, их только немного дополнить — с точки зрения, извиняюсь за канцеляризм, мотивации и актуализации. Зачем нужна слежка за почтой и переговорами обыкновенных граждан? Ну например, чтобы знать, не собирают ли они антиправительственных флешмобов по тунисско-египетскому образцу. Зачем при этом публично говорить, что Gmail, Hotmail и Skype неподконтрольны? Ну например, чтобы в это поверили. Хотя на самом деле вполне вероятно, что дела обстоят противоположным образом.

    Вот скажите, если у ФСБ реальные проблемы с контролем интернет-сервисов — это секретно или нет? Можно ли офицеру ФСБ в присутствии СМИ рассказывать о проблемах своей конторы правду? А наоборот, «разводить»? В последнее почему-то больше верится. Ведь «развели» же в свое время через прессу суперхакера Кевина Митника. Помните? После того как Митник взломал компьютер антихакера Цутому Шимомуры, сотрудничавшего с ФБР, журналист The New York Times Джон Маркофф написал хвалебную заметку про Шимомуру, в которой заявил, что Шимомура вот-вот создаст программу, способную отразить атаку любого хакера. Митник «повелся» и, забыв об осторожности, начал «показывать класс» — из-за чего вскоре был пойман тем же Шимомурой.

    В общем, легко представить, что после заявлений Андреечкина о неподконтрольности почты и «Скайпа» именно эти сервисы потенциальные организаторы бузы полюбят больше всего. А там для них уже «все готово». Можно в такую конспирологию не верить, но тогда придется поверить в нотки отчаяния, прозвучавшие в заявлении главного связиста ФСБ. Что больше похоже на правду, сразу и не скажешь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.04.11 | hrcvt

      думаю, дещо можна вияснити через юридичні механізми США

      можна подати якийсь запит, щоб ґуґл офіційно відповів, як він з російською владою співпрацює (або з українською).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.04.12 | Пані

        Супер ідея! Напиши рибу - ми зашлемо. Я перекладу!

  • 2011.04.12 | Хвізик

    всі мають користуватися ФСБуком

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.04.12 | Пані

      Ну і ФСБуком теж звісно



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".