"Україна Наша Радянська" (Петро Шелест - її редактор)
05/06/2011 | Hadjibei
Це я до того, що Україна - таки радянська і ніяка інша.
Тому й червоні прапори тут дуже доречні. Бо вони є найбільш переконливим свідченням цього історичного феномену.
І "парламент" у нас Рада. І "міліція", яка так і не стала поліцією.
І багато чого іншого.
Але насамперед, це наше населення і його начальники - справжні радянські люди.
Тому нічого дивуватися...
Тому й червоні прапори тут дуже доречні. Бо вони є найбільш переконливим свідченням цього історичного феномену.
І "парламент" у нас Рада. І "міліція", яка так і не стала поліцією.
І багато чого іншого.
Але насамперед, це наше населення і його начальники - справжні радянські люди.
Тому нічого дивуватися...
Відповіді
2011.05.06 | Манул
Re: "Україна Наша Радянська" (Петро Шелест - її редактор)
Hadjibei пише:> Це я до того, що Україна - таки радянська і ніяка інша.
> Тому й червоні прапори тут дуже доречні. Бо вони є найбільш переконливим свідченням цього історичного феномену.
> І "парламент" у нас Рада. І "міліція", яка так і не стала поліцією.
> І багато чого іншого.
> Але насамперед, це наше населення і його начальники - справжні радянські люди.
> Тому нічого дивуватися...
Можна погодитися безумовно при двох зауваженнях:
1. Книга називається "Україно Наша Радянська" (а не "УкраїнА...), скорочено УНР.
2. Петро Шелест є автором книги, а не її редактором.
Чит. уривок з роману "Тринадцятий місяць", у якому йдеться про виконання головою КДБ УРСР Федорчуком завдання Брежнєва щодо стеження за Шелестом:
"Результатом вивчення політичної і оперативної обстановки в Україні стала надіслана Брежнєву цілком таємна депеша, в якій щойно призначений голова КДБ УРСР Віталій Федорчук повідомив про те, що сигнал про корову і підозри стосовно націоналістичного нутра Петра Шелеста підтвердились.
«Зокрема, як свідчать дані агентури 5-го управління КДБ УРСР (політичний розшук) із числа авторитетних працівників Інституту історії Академії наук Української РСР і літературних критиків, - інформував вище політичне керівництво держави генерал Федорчук, - Шелест перебуває під впливом окремих націоналістично настроєних представників творчої інтелігенції і емігрантів з української діаспори в Канаді, які за даними 1-го управління КДБ УРСР (розвідка) підозрюються у зв’язках з іноземною спецслужбою – Королівською Канадською Кінною поліцією (скорочено - КККП, англ. - «Royal Canadian Mounted Police Security Service» - RCMPSS і Центрального розвідувального управління США (скорочено – ЦРУ, англ. Central Intelligence Agency – CIA; на столі у своєму кабінеті тримає булаву, якою користується, коли сварить своїх підлеглих і дає їм вказівки; виношує намір про вихід України зі складу СРСР і створення самостійної Української Народної Республіки (скорочено - УНР), про що в завуальованій формі виклав у своїй книзі під назвою «Україно Наша Радянська» (скорочено – «УНР»). Згідно з висновками агентів 5-го управління КДБ УРСР із числа авторитетних членів Спілки художників України та мистецтвознавців, обкладинка книги Шелеста («УНР») виконана в кольорах, які асоціюються націоналістично настроєними представниками творчої інтелігенції з націоналістичним жовто-блакитним прапором (примірник книжки Шелеста «УНР» додано).
Аналіз змісту книги, окремих виступів Шелеста та його приватних гутірок свідчить про те, що він може схвалювати перехід українського гетьмана Івана Мазепи на бік шведського короля Карла ХІІ і засуджувати Емський указ (1876 року) Александра ІІ, на підставі якого куратор київської шкільної округи Михайло Юзефович цілком правомірно закрив газету «Кієвскій ТєлєграфЪ», що дозволяла собі друкувати відверто націоналістичні і антиросійські матеріали, стала осередком діяльності затятих націоналістичних елементів, не виключено, що й автора антирадянського гімну т. зв. «Української Народної Республіки» (скорочено – УНР, 1917-1920 рр.) «Ще не вмерла Україна» Павла Чубинського, і створювала серйозну сепаратистську загрозу для Російської держави.
Варто звернути увагу на те, - вказувалося в депеші, - що газету «Кієвскій ТєлєграфЪ» було засновано президентом Міжнародної асоціації євразійської преси німецьким бароном фон Юнком-молодшим на кошти польської меценатки Ядвіґи Рогоцької, підозрюваної в причетності до підпільної націоналістичної організації «Жонд народови».
Водночас Шелест встановив прямі зв’язки з Міністерством сільського господарства Корейської Народно-Демократичної Республіки, запросив з Кореї (корей. – «Чосон») фахівців, які налагодили в південних і східних регіонах республіки вирощування рису, цибулі, баштанних культур і в спілкуванні з місцевим населенням вказують на портретну схожість Кім Ір Сена і Петра Шелеста. Як свідчать дані 2-го управління КДБ УРСР (контррозвідка), є вірогідні підстави вважати, що серед корейців перебувають особи, причетні до спецслужб КНДР, зокрема т. зв. «Відділу зв’язку» (корей. – «Йоньлак пу») і Розвідувального управління Генерального штабу Корейської Народної Армії (корей. – «Чоньч халь гук»), які виявляють інтерес до деяких стратегічних секретних об’єктів, розташованих на Півдні і Південному Сході України. Зокрема, вони запропонували командуванню військової частини ракетних військ стратегічного призначення (РВСП), дислокованій у Миколаївській області, цибулю і кавуни вищої якості, ніж надають місцеві колгоспи, по знижених цінах».
2011.05.06 | Хвізик
Треба було б "13й місяць" на якусь премію висунути - надзвичайно цікавий роман
2011.05.08 | zаброда
IMPAC Re: Треба було б "13й місяць" на якусь премію висунути
Каждаму по труду!2011.05.08 | rais
Підтримую Хвізика ! Роман заслуговує уваги, і масової роздруківки за кордоном.
Хроніки Манула заслуговують уваги, саме через те українська сучеліта і притримує його розповсюдження... Така сама доля і твору М.О.Хобарова " На багнетах збанкрутілої влади"... Режим ховається від світу. Такі твори їм не потрібні, бо висвітлюють злочини системи.2011.05.06 | Арій.
Україна ніколи радянською не була. Ради не керували в Україні.
2011.05.06 | один_козак
Нехай нас не заносить у запалі
Більшою мірою я згодний, алеHadjibei пише:
> І "парламент" у нас Рада.
Не мусимо ж ми віжмовлятися від української назви парламенту або таких виразів, як "рада директорів", "рада засновників", "Велика рада Українського козацтва", тощо, заради зречення від радянщини.
Комуняки загравали з "національними республіками" та запропонували "коренізовані" назви. То що ж, нам тепер китацськими словами користуватися, аби лиш дистанціюватися? Це подібне до пропозиції на зло СРСР віддати Польщі західні області.
2011.05.08 | Хвізик
Re: Нехай нас не заносить у запалі
один_козак пише:> Більшою мірою я згодний, але
>
> Hadjibei пише:
> > І "парламент" у нас Рада.
> Не мусимо ж ми віжмовлятися від української назви парламенту або таких виразів, як "рада директорів", "рада засновників", "Велика рада Українського козацтва", тощо, заради зречення від радянщини.
> Комуняки загравали з "національними республіками" та запропонували "коренізовані" назви. То що ж, нам тепер китацськими словами користуватися, аби лиш дистанціюватися? Це подібне до пропозиції на зло СРСР віддати Польщі західні області.
Згоден
Я взагалі виступаю за встановлення влади Рад. Підкреслюю, не совітів, а іменно Рад. Щоб як в Америці було. Щоб всюди керували Ради. Тобто, виходить, що я є прихильником радянської влади
2011.05.08 | rais
Виходить, але в цих радах не повинно залишитися совков з минулим досвідом.