Табачне міністерство заборонило участь у наукових конференціях і семінарах за бюджетні кошти (/)
06/09/2011 | Almodovar
http://www.credo-ua.org/2011/06/46269
Ну, було-було, але такого ще не було!
Міністерство науки заборонило науку!!! Це мандець якийсь взагалі!
А на хрен тоді виши утримувати?
А як, до речі кандидатом-доктором ставати без семінарів і конференцій? Це ж одна з обов'язкових умов захисту!
Ну, було-було, але такого ще не було!
Міністерство науки заборонило науку!!! Це мандець якийсь взагалі!
А на хрен тоді виши утримувати?
А як, до речі кандидатом-доктором ставати без семінарів і конференцій? Це ж одна з обов'язкових умов захисту!
Відповіді
2011.06.09 | Пані
Звідки заборона випливає з тексту документу?
2011.06.09 | Almodovar
Re: Табачне міністерство заборонило проведення наукових конференцій і семінарів (/)
другий абзац: "...припинити участь у проведенні семінарів, конференцій... за рахунок державного бюджету".Оце і є заборона. Офіційний перелік конференцій. що їх проводять виші, на рік затверджується МОНМС на початку року, під це виділяються кошти, хоча і небагато. Аспіранти, як правило, їдуть за державні, на них там щось копійки видіялють якісь. Іноді оплачує виш і командировки викладачам. Сама конференція, яка проводиться у виші - на чії кошти? Як вважаєте? Зрозуміло, бюджет.
Залишаються конференції на кошти спонсорів. І кіко їх?
2011.06.09 | saha
Взагалі то за бюджетні не проводиться.
дружина захистилася не давно до того була аспіранткою.то всі конференції проводили за рахунок Аспірантів;).
Ні не те щоб повністю .
За державний кошт звісно виші виділяли приміщення і надавали гуртожитки іногороднім, і навіть оплачували відрядження (не всім і не завжди).
Але шведський стіл, перевезення професорського складу по місту,
забезпечення харчування гостей(професорського складу) в гуртожитку. Все це робили Аспіранти"приймаючого вузу".
А в інші міста їздила як аспірант то суміщали з поїздкою до друзів в тем місто, з зупинкою в них і своєю машиною.
2011.06.10 | Сергій Вакуленко
Re: Взагалі то за бюджетні не проводиться.
Тут, я гадаю, мало що зміниться. Конференції будуть, але ОФІЦІЙНО коштом самих учасників. Тепер воно так є ФАКТИЧНО, але офіційно в тому бере участь і університет. Оскільки конференція — річ нематеріяльна, то за виділені на неї кошти звітність нечітка, а отже їх можна дуже легко спрямувати "куди треба". Туди воно і спрямовувалося.Те, що надумали перекрити університетській бюрократії навіть цей зовсім тоненький фінансовий потічок, свідчить про одне: уряд проффесіоналів дохазяйнувався до самого краю, мусить вигрібати з усіх усюд кожен ламаний шеляг.
Прості аспіранти та викладачі на тому нічого не втратять, бо їм уже давно ніхто нічого на участь у конференціях не дає. Втратять "розпорядники коштів" і втратять наближені до ректоратів улюбленці, яким буде не так легко з'їздити за державні гроші на конференцію кудись в Алушту (або — страшно сказати — аж у саму Москву).
Тут більше цікавить елеґантність формульовання: мовляв, витрачання коштів на конференції — то щось неефективне, нерезультативне й нецільове для університетів. Справжня пєстня! Уже передбачаю наступний крок — припинити марнувати кошти на читання лекцій студентам...
2011.06.09 | saha
ну там трохи не правильно
Участь у наукових конференціях, як правило, необхідна для захисту кандидатської дисертації.не як правило, а необхідна умова допуску до захисту участь в 3х(здається) конференціях. і 5 публікацій статей. Зазвичай публікація статті в тематичній збірці присвяченій конференції.
2011.06.09 | Пані
Наскільки мені відомо - то в основному не державні гроші
А випадків, коли на то держава гроші виділяє - дуже мало.Але я попитаю в фахівців
2011.06.09 | Пані
Перевірила. Національний універ - такі заходи не фінансуються бюджетом
причому вже багато років. Дуже здивувалися такому наказу - бо як можна заборонити те, чого нема?2011.06.10 | Tatarchuk
не тих питала
Проведення за бюджетний кошт - це заголовок у назві програмки та збірника тез (организатори), а виш за це, дуже часто: надає приміщення й обладнання безкоштовно, виділяє аудиторію у навчальний час, розміщує іногородніх в общагах, накриває бенкети або просто стол в столовці, підвозить гостів службовим транспортом або наймає транспорт, дає інтернетом користуватись, робить екскурсії містом, зрештою оплачує роботу своїх співробітників - организаторів та техперсоналу як робочий час. І все це тепер ЗАБОРОНЕНО.2011.06.09 | Pavlo Z.
"Вовки! Вовки!" Заголовок і екзальтація посту не відповідать тексту джерела.
Табак - мудак. Його є за що критикувати і розмазувати ПО ДІЛУ! Навіщо ж витягати те, що легко спростовується, а отже закладає підвалини недовіри до всієї атитабаччини?!2011.06.09 | Лермонтов
Ну так спростуйте! Oсь скан документу (л).
http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,2106660532011.06.10 | Pavlo Z.
Ви не бачите різниці між фразами "припинити участь у проведенні" і "припинити проведення"?!
То не до мене:(2011.06.10 | Tatarchuk
пофіг. ви чули щось про поняття автономії вузу?
2011.06.10 | Pavlo Z.
Чув. І що далі?
2011.06.10 | Tatarchuk
да всього лиш те, що ця інструкція прямо її порушує. а так нічого
2011.06.10 | Pavlo Z.
ця інструкція заборонила конференції? Чи участь в них?
2011.06.10 | Tatarchuk
як знайдете, що я таке писав, маякуйте скільки я проспорив
а поки що ви робите дивну спробу змінити тему: я кажу, що заборона співорганізаторства наукових конференцій вузам за бюджет - це втручання у автономні права університетів. Чітко й ясно.2011.06.10 | Pavlo Z.
Re: як знайдете, що я таке писав, маякуйте скільки я проспорив
Tatarchuk пише:> а поки що ви робите дивну спробу змінити тему: я кажу, що заборона співорганізаторства наукових конференцій вузам за бюджет - це втручання у автономні права університетів. Чітко й ясно.
Доведіть, що це втручання - який пункт прав? Текст прошу.
2011.06.10 | Tatarchuk
який пункт прав - та ви просто жжотє сьогодні
Pavlo Z. пише:> Tatarchuk пише:
> > а поки що ви робите дивну спробу змінити тему: я кажу, що заборона співорганізаторства наукових конференцій вузам за бюджет - це втручання у автономні права університетів. Чітко й ясно.
> Доведіть, що це втручання - який пункт прав? Текст прошу.
Автономія університету - це коли його Статут має пріоритет над пізаконними актами, а рішення самоврядованих органів - над відомчими регламентами. В будь-якому Статуті університету чи майже в будь-якому є пункти про право університету (його ради) визначати або встановлювати власні форми матеріального заохочення працівників, розпорядження матеріально-технічною базою у рамках законодавства. Щоправда, навіть не впевнений що типовий статут окреслює "право" вузу самостійно проводити конференції чи співзасновувати їх - це як окремо писати, що має право на столовую та туалет, настільки це очевидно. А от про самостійне складання та ухвалення наукових планів на рік зазвичай йдется у описі функцій ради (а не міністра освіти)
2011.06.10 | Pavlo Z.
Автономія НЕ передбачає використання сторонніх коштів (спонсорів чи держави) на статті,
не узгоджені зі спонсорами чи державою. Вони дають гроші і вправі вимагати їх використання (невикористання) на конкретні цілі.100%.
2011.06.14 | Tatarchuk
передбачає
Pavlo Z. пише:> не узгоджені зі спонсорами чи державою. Вони дають гроші і вправі вимагати їх використання (невикористання) на конкретні цілі.
якраз НЕузгодження і є автономія, ви як думали. Закон про освіту в нинішній редакції ж прямо вказує і автономію, і функцію вузів займатись наукою
2011.06.16 | Pavlo Z.
Не передбачає.
2011.06.10 | Лермонтов
Прислів'я каже, що це різниця між "у лоб" та "по лобі".
2011.06.10 | thinker
Re: Табачне міністерство заборонило участь у наукових конференціях і семінарах за бюджетні кошти
A nakhren dijsno wony, ti seminary i konferenciji? On nasz Persydent Jalynkowycz staw i kandydatom,i dokhturom i nawit PROFFESOROM bez zhodnykh tam konferencij i seminariw, i wzagali bez wsiakykh zaniat nauklou i publikaciji stattej u solidnykh zhurnalakh! Napysaly oce jomu khloppci-molodci kilka gazetnykh peredowyc do swiat Szakhtaria u Doneckij presi, i zaprosto staw uczonym profffesorom...2011.06.10 | Мартинюк
Указ "Більше трьох учених без дозволу Табачника не збиратися"
Взагалі це свинство - бо всяке товариство астрофізиків, ентомологів, НТШ ім. Шевченка формально і навіть по суті є громадською організацією.Однак всюди у світі це суттєва складова наукового співтовариства і науково процесу. Оптисальний ефект досягається у взаємодії державних (федеральних, королівських тощо) наукових установ з таким ось громадськими. У всякому таку структуру активно будували в Україні, в тому числі за кошт західних грантів і вітчизняних спонсорів.
Зараз фактично вводиться сегреція державної і недержавної науки .
Гадаю експертом у тому може послужити тимчасово відсутній у нас Славко Хаврусь- хто вхожий на сайт Дурдом.Уа - будь ласка гукніть його...
На мою думку це указ "Більше трьох учених без дозволу Табачника не збиратися". Спроби деяких дописувачів применшити його свинячість є (на мою думку) неправильним.
2011.06.10 | Koala
А то розумні шибко!
2011.06.10 | Volodimir_V
Интелегенция это гамно.(В.И. Ленин)