МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Майдан поставив питання президенту Польщі – де він бачив поступ демократії в Україні?

06/12/2011 | Майдан-ІНФОРМ
На відкритті євроатлантичного форуму у Вроцлаві президент Польщі Б.Коморовський заявив (читайте оригінал), що в Україні є поступ в демократичних процесах.

Він казав багато правильних слів про важливість України для розвитку регіону, про необхідність навернення її до західних цінностей, про зобов`язання Польщі до поширення практики дотримання прав людини в Україні.

І під кінець – про «поступ». Це таким чином він збирається навертати Україну до західних цінностей?

Навесні держдепартамент США оприлюднив розгромну доповідь про стан з правами людини в Україні, потім аналогічні доповіді оприлюднив Freedom House. Нарешті днями Європарламент ухвалив резолюцію про вибіркове переслідування політичної опозиції в Україні.

В усіх доповідях відзначається аж один приклад демократичного поступу України – це ухвалення закону про доступ до публічної інформації. Решта 99% текстів доповідей присвячені грубому порушенню прав людини і громадянських свобод. Freedom House за результатами 2010 року змінила статус України з «вільної» до «частково вільної».

Невже президенту Польщі достатньо одного закону для висновку про «демократичний поступ» України? А якщо ні – то на чому ґрунтується його твердження?

До речі - він і в Росії побачив демократичний поступ.

Оскільки Майдан не любить ставити риторичних питань в порожнечу, ми знайшли контактну форму на сайті президента Польщі і поставили йому це питання прямо. Цікаво, чи буде відповідь і в якій формі? Ось питання (звісно ми переклали його польською).


Шановний Пане Президенте!

У виступі на відкритті Атлантичного форуму у Вроцлаві ви сказали

- Через вдячність за наш успіх (в просуванні демократії в Польщі – М.-І.) почуваємося відповідальними за підтримку процесів демократизації та про демократичних сил в Бялорусі. Там є регрес, в той час, як в інших місцях є поступ, є поступ в Україні, поступ – в Молдові, навіть в Росії можна вказати на елементи, що вказують на поступ наших мрій про демократію.

Від імені української громадської організації Альянс Майдан питаю – а де ж ви побачили прогрес з демократичними процесами в Україні? В чому проявляється цей прогрес?

Сподіваюся на конструктивну відповідь, з якою ми обов`язково познайомимо читачів нашого сайту.

Наталка Зубар
Координатор Альянсу Майдан
Редактор сайту Майдан http://maidan.org.ua

Для довідки.

Державний департамент США (1) та Freedom House (2) в своїх доповідях відмітили грубі порушення прав людини і громадянських свобод в Україні. Freedom House перевів Україну з розряду «вільних» до «частково вільних» країн. 9 червня Європарламент (3) ухвалив резолюцію про вибіркове переслідування політичної опозиції в Україні

1. http://www.state.gov/g/drl/rls/hrrpt/2010/eur/154456.htm
2. http://freedomhouse.org/uploads/special_report/98.pdf
3. http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=TA&reference=P7-TA-2011-0272&format=XML&language=EN

Основними задачами Альянсу Майдан є моніторинг, активний захист, утвердження та розширення конституційних прав та свобод в Україні.

Відповіді

  • 2011.06.16 | ОЛЕСЯ

    Re: Дякую, пані Наталко! Виглядає, що

    пан Коморовський страждає політичною далекозорістю. Москва "спрятала" під Смоленськом Президента Качинського, "друга" Путіна номер 3 ( Після Сакашвілі і Ющенка). Тепер все як по маслу - майже всюди свої люді. Тому, й маячaться поступи демократії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.16 | Sviatoslav D

      А з якої відддалі ви дивитесь на президента Коморовського?

      ОЛЕСЯ пише:
      > пан Коморовський страждає політичною далекозорістю.
      Якщо про те, що сталося під Смоленськом ви прекрасно поінформовані, то може знаєте, що ж сталося з "другом Путіна" №2 тут, в Україні - його хтось "спрятав", чи він сам "спрятався"?
  • 2011.06.16 | rais

    Продовжуєте стьоб ?

    Вони і бачити демократії в нас не бажають - здорова конкуренція.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.16 | Sviatoslav D

      Ви знаєте таких, що бажають? Через нездорову конкуренцію?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.06.16 | rais

        І ви знаєте таких...

        Знаю що і "Солідарності" у Польщі несолодко, і "Свободі" в Україні...

        А конкуренція за преференції серед членів ЄС, блоку НАТО і серед майбутніх асоційованих також - реальна... Навіть підготовка до Є2012 вже це доводить. І внутрішні гравці в цих країнах тягнуть рядно на себе та ще й на Кремль озираються...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.06.16 | Sviatoslav D

          "Свобода" і "Солідарність" звучить дуже красиво

          Не знаю, хто там так мучить їхню нещасну "Солідарність" (схоже, то Хеня-трамваярка почала) і у кого забрали цукерку "Тузік", але знаю, що у дні Львова в Кракові не відбувся товариський футбольний матч між командами місцевих влад. Представники PiS відмовилися брати участь у товариській зустрічі через те, що там виступали "бандерівці" зі "Свободи".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.06.16 | rais

            О, а як блищать КПУ, СДПУо, ПР... Солодко слухати?

  • 2011.06.16 | Sviatoslav D

    Тут хтось дуже плакав за безвізовим режимом. Майдан вирішив утерти сльози рукавом?

    Ви б ще спитали, чому злочинний прокремлівський режим у Польщі переслідує та гнобить представників громадянського суспільства та борців за справжню демократію.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".