МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Де купити вишиванку

06/12/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Кожен українець, де б він ні жив, має вдома вишиту українську сорочку – вишиванку. Хтось зберігає стару, вишиту ще прабабусею. Комусь вишила мама чи дружина. Хтось замовив майстрині або купив у магазині.

Сьогодні все частіше трапляються події, куди бажано піти у вишиванці, але ж не можна постійно тягати на всі заходи сімейну реліквію, тож бажано мати у своєму домашньому гардеробі не одну, а кілька різних вишиванок – як дорогу вишукану, так і подешевше «повсякденні». Тому питання «де купити вишиванку» постійно виникає то там, то там.

Спеціально для тих, хто шукає собі нову вишиванку, на сайті «Рідна мода»® (http://www.ridnamoda.com.ua) створено каталог з майже 40 інтернет-крамниць, в котрих можна купити собі одяг в українському стилі.
http://www.ridnamoda.com.ua/?page_id=111

Каталог живий – з’являються нові крамниці й потрапляють у каталог, деякі зупинять свою роботу, і, відповідно, зникають з каталогу. Якщо ви знаєте ще інтернет-крамниці, що поширюють одяг в українському (козацькому, руському, скіфському, сарматському, кіммерійському, трипільському) стилі, то просимо повідомити нам на адресу:
ridna.moda[равлик]meta.ua

Більшість цих крамниць пропонують традиційні вишиванки. Але є й кілька «оригіналів», які взялися довести, що вишиванка – це не тільки наше минуле, але й супермодне сучасне. Про них хотілось би сказати трохи докладніше.


1. Провідна українська Інтернет-крамниця «Рідна мода»® (http://www.ridnamoda.com.ua) пропонує традиційний та сучасний одяг для молоді і панства. В «Рідній моді»® можна купити й традиційні вишиванки, але головною «фішкою» є створення сучасного одягу в українському етностилі. Сучасні сорочки, ткані блузи та туніки, вишиті краватки і метелики, розписані джинси та валяні шарфики тощо. І це гарно вдається, недарма ж продукцію «Рідної моди»® носять музикант Олег Скрипка, колишня перша леді Катерина Ющенко-Чумаченко, Президент Академії педагогічних наук Василь Кремень, чемпіон світу зі змішаних єдиноборств, український боєць з грузинським корінням Гурам Гугенішвілі, філософ з діаспори Микола Пономаренко, музиканти легендарного духового квінтету «Київ-Брасс» та багато інших достойних людей. Крім того на сайті «Рідної моди»® є багато інформації про історію національного одягу, символіку, поради для тих, хто хоче виготовити одяг сам, а також анонси подій (http://www.ridnamoda.com.ua/?cat=5), куди прийнято ходити у вишиванках (таких, як фестиваль «Країна мрій» (http://krainamriy.com), «паради вишиванок», етновечорниці тощо).
http://www.ridnamoda.com.ua/rms/

2. Майстерня одягу Ярини Жук® з Івано-Франківську створює сучасний вишуканий одяг на основі старовинних традиційних українських вишиванок. Майстерня не виготовляє масових партій одягу. Кожна модель випускається в обмеженій кількості або взагалі в єдиному екземплярі. Пані Ярина примудрилась знайти свій власний стиль пошиття сучасного одягу і поєднати його з багатющою традицією української вишивки. Недарма саме у Ярини Жук® замовляли собі вишиванки вокаліст рок-гурту «Перкалаба» (http://perkalaba.com.ua) Андрій Федотов, один з найкращих коучерів з маркетингу в Україні Андрій Федорів та інші. А суперпопулярний лідер гурту «ТІК» (http://tik.ua) Віктор Бронюк замовив у Ярини весільні вишиванки для себе і для своєї нареченої.
http://www.yarynazhuk.com/

3. Для вельми заможних та вибагливих клієнтів існує майстерня «Шляхетний одяг»TM у Києві. Головна фішка «Шляхетного одягу»TM – внесення в сучасний престижний діловий костюм дорогого вишуканого одягу козацької старшини часів розквіту українського бароко.
http://www.madein.ua

4. Дівчата з майстерні машинної вишивки «Альтернатив-Дизайн»® в Києві дуже полюбляють так звані «брокарівські» орнаменти, що в XIX столітті швидко поширилися Україною і сьогодні вже сприймаються, як істинно українські національні. Але вишивають їх не тільки на традиційних сорочках, але й на ременях, рукавичках, спортивних шапочках, чохлах для мобільників тощо. Крім того, дівчата мають ліцензію від футбольного клубу «Динамо» (Київ) на виготовлення спеціальних вишиванок-поло для вболівальників клубу. Це ж круто – прийти на стадіон у вишиванці з емблемою улюбленої команди!
http://alternative-design.com.ua

5. Хлопці з Харкова, великі прихильники хіп-хопу, вирішили поєднати здавалось би непоєднуване – українську традиційну вишиванку і сучасний урбо хіп-хоп. І це їм вдалося! Тепер кожен бажаючий може замовити вишиванку, зроблену у вигляді модної хіп-хопової куртки з каптуром. Сайт «Хіп-хоп вишиванка»TM - для дійсно заводних хіп-хоп хлопаків!
http://www.hiphopvishivanki.org.ua

6. Вінницька фірма «Мокша»TM - це взагалі окрема тема в українській моді. Сашко Бо-Гі разом з однодумцями примудрився створити абсолютно спізнаваємий, не схожий ні на кого стиль. Якщо спробувати описати його в двох-трьох словах – то це буде «сучасні трипільські хіпі». Тільки натуральні матеріали (насамперед льон), асиметричний крій, трипільська символіка, м’який гумор у всіх моделях – ось основні ознаки «Мокші»TM.
http://moksha.in.ua


-----------------

Володимир Щербина,
редактор сайту «Рідна мода»
v.scherbyna@gmail.com
http://www.ridnamoda.com.ua

Відповіді

  • 2011.06.12 | Iryna_

    там реально - антиреклама

    а саме треба думати, на кого посилатись

    Кремень - це ніяка не реклама а зовсім навпаки

    я люблю одяг в етнічному стилі, але купувати нічого в людей які поважають урода що намагався разом з іншими уродами вигнати з квартир приблизно тисячу людей, і мене в тому числі, заради власної вигоди - не буду

    намагання були по повній програмі - аж до наймання бандитів, побиття людей і погроз вбити особами, що демонстрували довіреність на будь-які дії для забудови від академії педнаук...

    посилання шукайте на сайті klov.org.ua і в інтернеті за ключовими словами "провулок Гордієнка"
  • 2011.06.13 | Мірко

    Вишиванку ще пів біди, але якщо хочете тризубець на шию

    то в Києві не знайдете (я шукав). Треба до Канади.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.13 | Хвізик

      тризуба слід носити на лацкані піджака, як в усіх людей, а не на шиї

      Ви би, вибачайте, ще на хуя запропронували його начепити
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.06.14 | Мірко

        Re: тризуба слід носити на лацкані піджака, як в усіх людей, а не на шиї

        Хвізик пише:
        > Ви би, вибачайте, ще на хуя запропронували його начепити<

        А дружині де?
  • 2011.06.14 | пан Roller

    У Минора.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".