МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Микола Рябчук: Підривна література

07/14/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Якось я натрапив у Канаді на митника, який заповзявся переглянути цілу валізу моїх книжок. Він гортав кожну, сторінку за сторінкою, і примовляв при тому єдину, либонь, відому йому українську фразу:

— Душше добре!

Не знаю, чи це стосувалося вмісту моєї валізи, а чи виражало загальний оптимістичний світогляд, властивий тамтешнім митникам.

Коли б та пригода трапилася у совку, я легко би зрозумів його допитливість. Та й в Україні теж — бо ж, крім безмірних духовних скарбів, у книжках могла бути ще й помірна, проте достатньо приваблива кількість скарбів зеленокупюрних. Але в Канаді?!

— Він шукав наркотиків! — упевнено сказав колега, який таки зустрів мене в тому злощасному аеропорту.

Я не повірив, проте почав відтоді звертати увагу на розповіді в газетах про вибагливі способи транспортування цього товару: у порцелянових котиках і комп'ютерних мишках, фруктах та овочах, вагінах і дупах, шлунках і вставних щелепах.

Книжок мені, однак, довший час не траплялося. Аж нарешті котрась газета розповіла про старого рецидивіста, що отримав на день народження книжечку-розмальовку від коханих діток. Тюремне начальство не дало йому насолодитись як слід тою книжкою, бо спохопилося, що жодних діток у нього немає, скоріше навпаки — двох чужих він зарізав з усією родиною при спробі пограбування. Книжечку дослідили і з'ясували, що пастельні фарби в ній добряче замішані на героїні.

За любов до таких книжечок американська Феміда дає до п'яти років. Приблизно стільки ж давала й совєтська — тільки книжки, якими вона цікавилася, були іншими.

Кожна країна, схоже, має свою підривну літературу, з якою завзято і в кінцевому підсумку безуспішно бореться.

http://gazeta.ua/articles/ryabchuk/389963

sean

Відповіді

  • 2011.07.14 | ОЛЕСЯ

    Re: А може митник з українського роду і цікавиться книжкою більше,

    ніж наркотиками, контрабандою чи іншим непотрібом? Тому поєднав корисне з приємним.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".