МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тут таке питання(закидаю мислевірус)

07/14/2011 | saha
Чому обмеження спецпенсій чиновників - це звуження їх прав і конституцією заборонено.
А продовження всім пенсійного віку таким звуженням не є.

Пропоную роздмухувати і щоб всі журналісти теоретиків запитували і до КС хай подадуть хто може на тій же основі що і спец пенсії. хай КС розтлумачить.

Відповіді

  • 2011.07.14 | Лермонтов

    Елементарно! "Україна - для людей." А на інших Конституція не поширюється.

  • 2011.07.14 | Almodovar

    Пояснюю:

    Тому що пенсії ВЖЕ призначені, людина отримала право і користується ним. Це право не можна звужувати.
    Щодо віку, то права не пенсію у мене до 60 років (як сьогодні) НЕМАЄ, я НЕ користуюся цим правом і встановлення пенсії у 100 рокыв НЕ Є звуженням мого права, тому що цього права у мене до 60 років просто НЕМАЄ.
    Це як, наприклад, право обміняти товар - воно виникає у мене лише тоді, коли я куплю цей товар.
    говорячи простіше, є об"єктивне і суб"єктивне право. Суб"єктивне це те, яким Ви вже користуєтеся. Саме його й не можна обмежувати. Це не повне пояснення, але. в принципі, вірне.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.15 | thinker

      Re: Пояснюю:

      Класне пояснення! Толкове і коротке!!!
    • 2011.07.15 | Koala

      Я перепрошую, але це твердження не витримує жодної критики

      Almodovar пише:
      > Тому що пенсії ВЖЕ призначені, людина отримала право і користується ним. Це право не можна звужувати.
      То й хай користується! В цьому місяці ніхто пенсію не знижуватиме. Знизять її з наступного. Пенсію наступного місяця він ще не отримав, нею не користується і не має зараз на неї права. Отже, зниження пенсії в майбутньому, за цією логікою, жодним чином не звужує прав пенсіонера.
      Так, наступного місяця він отримає менше - але ж ніхто в той момент не буде зазіхати на його право, бо його пенсія вже буде нижчою за теперішню.
      А якщо визнати за людиною майбутні права - то збільшення пенсійного віку є звуженням прав.

      > Щодо віку, то права не пенсію у мене до 60 років (як сьогодні) НЕМАЄ, я НЕ користуюся цим правом і встановлення пенсії у 100 рокыв НЕ Є звуженням мого права, тому що цього права у мене до 60 років просто НЕМАЄ.
      > Це як, наприклад, право обміняти товар - воно виникає у мене лише тоді, коли я куплю цей товар.
      > говорячи простіше, є об"єктивне і суб"єктивне право. Суб"єктивне це те, яким Ви вже користуєтеся. Саме його й не можна обмежувати. Це не повне пояснення, але. в принципі, вірне.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.15 | Almodovar

        Ви не праві

        Пенсію призначають у абсолютно конкретному грошовому виразі. Зниження суми виплачуваної пенсії - то і є обмеження права.
        Адже формою реалізації права на пенсію, практичною реалізацією такого права є можливість отримувати абсолютно точно встановлену суму грошей. То моє право - отримати її сьогодні чи через півроку. Але сума повинна бути Не МЕНША.
        Говорячи простіше - практичним виразом обмеження права на пенсію є зменшення суми пенсії. отже, не можна обмежувати вже встановлену пенсію. Адже вона призначена по закону, чи не так?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.15 | Koala

          Не праві ви

          Almodovar пише:
          > Пенсію призначають у абсолютно конкретному грошовому виразі. Зниження суми виплачуваної пенсії - то і є обмеження права.
          А пенсійний вік встановлюють у абсолютно конкретних часових одиницях. Збільшення часу до отримання пенсії - то і є обмеження права.
          > Адже формою реалізації права на пенсію, практичною реалізацією такого права є можливість отримувати абсолютно точно встановлену суму грошей. То моє право - отримати її сьогодні чи через півроку. Але сума повинна бути Не МЕНША.
          Формою реалізації права на пенсію, практичною реалізацією такого права є можливість почати її отримувати в абсолютно точно встановлений час. То моє право - отримати її в 60 років чи через півроку.
          > Говорячи простіше - практичним виразом обмеження права на пенсію є зменшення суми пенсії. отже, не можна обмежувати вже встановлену пенсію. Адже вона призначена по закону, чи не так?
          Мені вже ліньки дублювати, самі домислите, добре?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.07.15 | ола

            100%Re: Не праві ви

            Koala пише:
            > Almodovar пише:
            > > Пенсію призначають у абсолютно конкретному грошовому виразі. Зниження суми виплачуваної пенсії - то і є обмеження права.
            > А пенсійний вік встановлюють у абсолютно конкретних часових одиницях. Збільшення часу до отримання пенсії - то і є обмеження права.

            Я 1 такй як я починали працювати 30 рок1в тому, мене сил 1 здоров"я розраховано на якийсь термйн, 1 раптове збйльшиши цим людям термйн виходу на пенс1ю - це просто вбити.
          • 2011.07.16 | saha

            До прийняття закону я міг з 35 років до 60

            заробити мінімальну пенсію 25 років стажу для чоловіків, після прийняття я вже не можу заробити 35 років до виходу на пенсію навіть в 65 років. То це звуження прав чи не звуження?
            А що стосується грошей які чиновник ще не отримав, згоден що забирати не можна але не платити здається ситуація однакова.
    • 2011.07.15 | i.tichy

      Re: Пояснюю:

      юридичною мовою, якщо я її пам"ятаю з університетського курсу, це класичний принцип "закон не має зворотньої сили"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.15 | Анатоль

        Re: Пояснюю:

        >"закон не має зворотньої сили"

        Так ніхто й не каже, що треба в них забрати ті гроші, які вони ВЖЕ одеожали (за існуючим законом).

        А за новим законом хай би одержували меньше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".