МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зізнання патріота і мецената, котрий фінансує українські студії у Кембриджі (/)

07/15/2011 | Sviatoslav D
"На самом деле история с RUE была аккуратным российским захватом. Россия никак не могла подобраться к среднеазиатскому газу, а RUE дала зайти. Путин провел уникальную партию", - рассказал Фирташ.

"Первым ходом в 2005 году благодаря мне он зашел в Среднюю Азию. Это мы его туда пустили, создав RUE. А вторым ходом в 2009 году он нас похоронил. Потому что мы ему мешали", - отметил бизнесмен.

«Туркмены были готовы работать с любым, кто приходил с товаром... Первопроходцем там был (создатель корпорации «Республика» Игорь, – ред.) Бакай. Украине нужен был газ, и до него никто не знал, как работать с газом, а он со всеми договорился, – вспоминает Дмитрий Фирташ начало своей бизнес-карьеры, сообщает «Цензор.НЕТ» со ссылкой на интервью российскому «Forbes». – Какой бы ни был Бакай, я всегда говорю, что Украина должна ему при жизни поставить памятник. Только за то, что он кормил страну на протяжении 3-5 лет по $18 за газ. Неважно, как он это делал».


У мене лиш одне питання - яка сцука підняла лапу на таких самовідданих патріотів та чесних українців? Чому справжні майданівці так і не підняли питання про спорудження пам'ятника Бакаю?

Відповіді

  • 2011.07.15 | ak1001

    Кстати Фирташу за Кембридж великий респект

    реально молодец
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.15 | ziggy_freud

      респект буде за результатами спонсорованих студій. Або не буде.

      що там надосліджують і видадуть на його гроші, поки виходить досить неоднозначно. Ви можете щось певне сказати про попередній науковий доробок фірташ-стипендіатів?

      Колись Трилогію Брєжнєва видали всіма мовами світу на гроші радянських платників податків. Брєжнєву за те риспект чи навпаки?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.15 | ak1001

        у останньому номері Всесвіту стаття на цю тему (в сенсі що там роблять)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.15 | ziggy_freud

          у мене повно останніх номерів Всесвіта. Статтю теж Фірташ проплатив?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.07.15 | ak1001

            :) ви тираж бачили ? які ще варіанти

            і от як ви оціните проплачену статтю у Всесвіті ? :)
            з одного боку і з другого боку
            мені другий бік подобається
          • 2011.07.15 | ak1001

            Всесвіт 5-6 2011 (/)

            Всесвіт 5-6 2011
            обкладинка с. 2

            Вперше в історії українець став членом гільдії благодійників університету Кембриджа

            На фото: Дмитро Фірташ отримує з рук Його Королівсьої Величності Герцога Едінбургзького сувій із подякою, яким підтверджується включення бізнесмена до Гільдії благодійників Університету Кембріджа


            КЕМБРИДЖ. 25 березня 2011 - Університет Кембриджа включив Дмитра Фірташа до Гільдії благодійників університету та високо оцінив внеско українського бізнесмена у популяризацію України у Великій Британії. Церемонію посвячення до Гільдії провів Його Королівська Величність Герцог Единбурзький, чоловік Королеви Єлізавети ІІ.

            Дмитро Фірташ сав першим в історії Університету українцем, який був вшанований членством у Гільдії. Членами Гільдії стають благодійники, які зробили значні внески у науковий та соціально-культурний розвиток Університету. За всю історію існування Гільдії до неї увійшли близько 140 меценатів з різних країн. Серед них - Маргарет Тетчер та Білл Гейтс.

            Внесок Дмитра Фірташа у популяризацію України у Великій Британії полягає у створенні та всебічній підтримці постійно діючої Української програми Університету Кембриджа. Благодійні пожертви українського бізнесмена становлять 4,3 млн фунтів стерлінгів.

            Українська програма, започаткована у 2008 році на базі Департаменту славістики Університету працює як в академічній, так і в суспільній площинах. Протягом навчального року в Університеті Кембриджа викладають українську мову, історію, культуру, літературу та кінематографію.

            Одночасно з навчальною програмою Уніерситет Кембриджа організовує різноманітні суспільні заходи: щорічний фестиваль українського кіно, виставки українських художників, вечори української літератури, тощо.

            Про акутальність та віжливість заходів Української програми яскраво свідчить інтерес до неї з боку відомих державних та суспільних діячів Великої Британії, включаючи представників парламенту, дипломатів, журналістів, культурологів, істориків, освітян.

            Ще однією благодійною ініціативою Дмитра Фірташа стало започаткування у 2010 році в Університеті Кембриджа Української стипендіальної програми. Її мета - надати можливість українським студентам продовжити навчання та здобути магістерський сутпінь в одному з найпрестижніших освітніх та наукових центрів світу і тим самим сприяти розвитку наукового потенціалу України.

            Про презентацію "Всесвіту" в Університеті Кембриджі читайте на с. 197.

            ------

            Cambridge Ukrainian Studies
            http://timescape.mml.cam.ac.uk/ref35/
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.07.16 | ziggy_freud

              з оцього треба було й починати - Cambridge Ukrainian Studies

              Всесвіт давно живе за рахунок спонсорів; і не дуже ними перебирає. В Кембріджа фінансові справи явно кращі, ніж у Всесвіта.

              ak1001 пише:
              > Cambridge Ukrainian Studies
              > http://timescape.mml.cam.ac.uk/ref35/

              таки позитив.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.07.16 | Shooter

                з цього треба

                ziggy_freud пише:
                > Всесвіт давно живе за рахунок спонсорів; і не дуже ними перебирає. В Кембріджа фінансові справи явно кращі, ніж у Всесвіта.

                Гм, гм....спочатку потрібно уточнити - в якого саме "Кембріджа"...оскільки, власне, колледжі мають власне майно.

                По-друге, скажімо, Трініті колледж є багатий letarally beyond any imagination.
      • 2011.07.15 | damoradan

        не понимаю какие тут могут быть альтернативные мнения...

        университеты такого уровня не делают исследования на заказ...кроме того, как я понимаю, часть денег пойдет на стипендии украинским студентам...

        таки молодец, не вижу ничего плохого в том как он распоряжается этой частью своих денег...

        в Украине есть несколько сотен человек, которые могли бы сделать то же самое, но не делают...кроме Пинчука, у которого есть какие-то стипендии для студентов, которые собираются учиться заграницей...может еще кто-то, но я что-то сразу не припомню...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.16 | ziggy_freud

          альтернативна думка: слов'янські студії

          традиційно орієнтуються на старі концепції панславізма, згенеровані переважно ідеологами Рос. імперії та їх західними симпатиками. Типово в таких центрах міждисціплінарно вивчають РОССИЮ, Россию!!!, Россию і зовсім трохи - решту Східної Європи.

          Якщо в одному з провідних університетів Великобританії регулярно працюватимуть славісти, які розглядають Україну більш об'єктивно, а не тільки як випадковий фрагмент сферично-вакуумних пост-совітів чи "православно-славянской цивилизации" - Фірташ такі да зробив гарну справу.
      • 2011.07.15 | 123

        результати ж не від Фірташа залежить, він програми в Кембриджі не затверджує

    • 2011.07.15 | Sviatoslav D

      Хто скаже, скільки треба віддавати "на церкву", щоб можна було спокійно красти далі?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.16 | Shooter

        Спробуйте це питання тов. ЮВКучмі задати

        Та її братанам.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.16 | Sviatoslav D

          Щось я не зрозумів вашого войовничого атеїзму.

          Вона комусь там недоплачувала, чи не в ту церкву ходила?
          Чому Фірташу з братанами можна, а їй ні?
  • 2011.07.15 | observеr

    і? гадаю десь так все і було

    Sviatoslav D пише:
    > "На самом деле история с RUE была аккуратным российским захватом. Россия никак не могла подобраться к среднеазиатскому газу, а RUE дала зайти. Путин провел уникальную партию", - рассказал Фирташ.
    >
    > "Первым ходом в 2005 году благодаря мне он зашел в Среднюю Азию. Это мы его туда пустили, создав RUE. А вторым ходом в 2009 году он нас похоронил. Потому что мы ему мешали", - отметил бизнесмен.
    >
    > «Туркмены были готовы работать с любым, кто приходил с товаром... Первопроходцем там был (создатель корпорации «Республика» Игорь, – ред.) Бакай. Украине нужен был газ, и до него никто не знал, как работать с газом, а он со всеми договорился, – вспоминает Дмитрий Фирташ начало своей бизнес-карьеры, сообщает «Цензор.НЕТ» со ссылкой на интервью российскому «Forbes». – Какой бы ни был Бакай, я всегда говорю, что Украина должна ему при жизни поставить памятник. Только за то, что он кормил страну на протяжении 3-5 лет по за газ. Неважно, как он это делал».


    "Насправді історія з RUE була акуратним російським захопленням. Росія ніяк не могла підібратися до середньоазіатського газу, а RUE дала зайти. Путін провів унікальну партію", - розповів Фірташ.
    "Першим ходом у 2005 році завдяки мені він зайшов у Середню Азію. Це ми його туди пустили, створивши RUE. А другим ходом у 2009 році він нас поховав. Тому що ми йому заважали", - відзначив бізнесмен.
    "Він не мав прямого доступу до України, не мав прямого доступу до Середньої Азії й одержав його через нас. Але його вже не влаштовувало 50 копійок, він хотів бути головним гравцем, як він любить, тому що він глава імперії. Путін не торгує бізнесом. Він продає і купує політику", - сказав він.
    "Грубо кажучи, ми поділилися з "Газпромом" своїм бізнесом і відкрили Росії шлях у Середню Азію. Подобається мені це чи не подобається, я знімаю капелюх: Путін усіх обіграв. А Тимошенко подіграла цьому", - підкреслив Фірташ.
    На його думку, так Тимошенко "відпрацьовувала борги [які виникли в її газової компанії через бартерні схеми, по яких вона в середині 1990-х років розраховувалася з "Газпромом" постачаннями будматеріалів російському Міноборони]".
    Також, на думку Фірташа Тимошенко потрібна була "Газпрому", щоб не потрапити під судові санкції.
    "Потрібно було мене вигнати. Якби мене виганяв сам "Газпром", він одержав би арбітражні суди. Вони розуміли, що я прийду з позовом на ₴95.91-15 млрд [упущеної вигоди]. І вони провели спецоперацію — поставили під приціл Тимошенко", - сказав він.
    "Закінчилося все тим, що "Газпром" нажився двічі: одержав дивіденди як акціонер і доход від продажу додаткового газу в Україну — як транзитер. Україна одержала газ за ціною нижче ринку. А за все це "весілля", цей "стіл" заплатила RUE", - відзначив Фірташ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.15 | Sviatoslav D

      То коли пам'ятник Бакаю буде?

      РУЕ заснована 2004 року і буквально за рік опанувала ринок України та усієї Середньої Азії настільки, що Гаспром без неї нікуди не міг проникнути, і хоча у туркменів газу вона ніколи не купувала, однак, змусила Газпром продавати їй той газ через Газекспорт прямо на території Росії. Без Бакая таке навряд чи могло статися, то ж пам'ятник йому поаинні поставити і у Росії, бо інакше якось некрасиво получається.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".