МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Земля, але без людей

08/03/2011 | Мартинюк
Загалом в Україні є 60,35 млн. га земель. З них – 42 млн. га земель сільськогосподарського призначення, з них ріллі – 32 млн. га. У власність громадян передано, зокрема, сільськогосподарських земель 27,5 млн. га. За даними на 1 січня 2011 року, в Україні 25 млн. 383 тис. 158 землевласників та землекористувачів. Серед власників 15,7 млн. – громадяни, понад півмільйона – юридичні особи. Землевласникам протягом усієї земельної реформи було видано понад 16 млн. державних актів на право власності на земельну ділянку.

Зокрема наявні 1,4 млн га незатребуваних паїв, близько 2,8 млн га земель запасу (ріллі) і 1,8 млн га сільгоспземель виморочної (?)спадщини. При передачі їх в оренду держава при середній нормативній грошовій оцінці 1 га ріллі в 11,949 тис. грн, планує отримувати 2,1 млрд грн на рік (при річній орендній ставці 3% від нормативної грошової оцінки ділянки).

Просте спостереження з літака показує що в Україні переважна більшість цих земель зараз повноцінно використовується, при чому не абияк , а в складі великих , індустріально оброблюваних аграрних масивів, що різко контрастує із сусідніми державами – в тому числі й членами ЄС, де видно що поля менші за розмірами та обробляються окремо і врізнобій, очевидно дрібнішими фермерськими господарствами. Тобто переважна більшість українських сільсько-господарських земель вже розподілена на засадах оренди поміж великими аграрними підприємствами , які як видно із проекту закону матимуть першочергове право на придбання цих земель в разі їх продажі, або ж ефективно впливатимуть на рішення власників цієї землі (пайовики, комунальні громади, держава) з метою відмови їх від продажу цієї землі і залишення її в стані оренди.

Проект закону "Про ринок земель" маніфестує виключне право громадян України на придбання с/г землі , однак оскільки до придбання землі допущені не тільки фізичні а й юридичні особи, то ця заборона правдоподібно буде легко обійдена. Те що українська земля дуже цікавить іноземців підтверджує інформація про наявність спеціалізованих "земельних" програм та фондів при посольствах деяких розвинутих країн (Британія, США, Ізраїль та інші), які націлені на участь в українському агробізнесі та процесах пов’язаних із земельною реформою.

Закон "Про ринок земель"

20 червня Кабінет Міністрів України схвалив проект закону "Про ринок земель".
19 липня 2011 Кабінет міністрів передав проект цього закону під № 9001-1. на розгляд Верховної Ради " Текст законопроекту (59 сторінок) можна завантажити за адресою http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=40958
Згідно поясненнь Кабміну цей Законопроект спрямований на завершення створення ринкових умов для залучення земельних ділянок сільськогосподарського призначення в економічний оборот, на організацію прозорого ринку земель з впровадженням конкуренції при їх продажу, на забезпечення повноти надходження податків і зборів, зокрема, від продажу земельних ділянок і прав оренди на них, а також держмита від операцій на ринку землі.
1 липня Голова Верховної Ради України Володимир Литвин під час прямої лінії у редакції газети «Известия в Украине» повідомив, що законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення народні депутати розглядатимуть у парламенті восени.
Кількома днями раніше Президент України Віктор Янукович також заявив, що сподівається, що Верховна Рада розгляне всі законопроекти, необхідні для проведення земельної реформи, у вересні. Він поінформував, що вже практично погоджено і Концепцію земельної реформи, і необхідні законопроекти. При цьому зауважив, що кожна людина повинна отримати можливість висловити свою точку зору з цього питання. "У липні–серпні ми будемо обговорювати, і, скоріш за все, у вересні Верховна Рада розгляне законопроекти", – підкреслив Глава держави.

7 липня ухвалено Закон України «Про земельний кадастр», який набуде чинності з 1 січня 2012 року.За словами аграрного міністра Присяжнюка при його впровадженні буде використано угорський досвід автоматизованого обліку земель.

Особливості законопроекту :

1.Максимальне збереження існуючих орендних відносин
Всі існуючі договори оренди землі залишаються чинними після введення ринку земель сільськогосподарського призначення. Про це 8 липня повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк під час робочої поїздки до Криму. За словами Присяжнюка, орендарі також зможуть використовувати право оренди як заставу при отриманні кредитів.
Міністр наголосив на важливості збереження існуючих правовідносин у сфері оренди сільгоспземель. "Наша задача при завершенні земельної реформи - не порушити ту систему виробництва, яка вже склалася. Дуже важливо зберегти існуючий баланс, щоб гарантувати обсяги виробництва і розвиток аграрного сектора", - зазначив Присяжнюк.

За словами міністра, після введення ринку землі не тільки у власників паїв, а й у орендарів з'являться нові можливості для залучення інвестицій у виробництво, оскільки земельна реформа передбачає можливість використання права оренди земельної ділянки як застави при отриманні банківського кредиту. "Ми повинні завершити земельну реформу таким чином, щоб орендарі могли право оренди закласти в банк", - сказав міністр. «Щоб не ризикував власник земельного паю, а ризикував орендар» Крім того, Присяжнюк повідомив, що передбачається введення довгострокових договорів оренди терміном до 50 років.
Для тих сільгоспвиробників, які зараз орендують землю, передбачається «10-річний перехід, тобто право оренди залишиться. Головне, щоб орендар змінив угоду про мінімальну оренду (???), яка буде виписана. По-друге, ми вимагаємо, щоб сільгоспвиробник, який орендує землю, мав 80% працівників із цього населеного пункту.»(Присяжнюк)

Зацікавлює положення про зміну Цивільного Кодексу :
«частину першу статті 408 викласти у такій редакції:
“1. Строк договору про надання права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб установлюється договором, але не може бути меншим ніж 20 років, а для земельних ділянок державної або комунальної власності не може перевищувати 50 років.” Правдоподібно цю норму можна розглядати як засіб консервування орендних стосунків і утруднення продажу вже орендованої землі.

А якщо простіше - своєрідне закріпачення "землевласників"

Лише в оренді 17 найбільших агрохолдингів (тих які контролють більше 100 тис га землі) вже знаходиться 15% всіх сільськогосподарських угіддь України. А є ж іще інші "скромні землероби" в кожного з яких в оренді по 5000, 10000 чи 90000 га землі. Згідно законопроекту про "Ринок землі" цю оренду треба буде обовязково продовжити не то на 10 , не то на 20 років , очевидно без права розірвання протягом цього терміну, безвідностно до змін цін, конюнктури ринку чи ринкової цін на землю.

Важко собі уявити як держава чи пайовик зможе продати землю, яка буде "законно-примусовим" чином оформлена в оренду на 20 років , та ще й закладена в банк ???

Відповіді

  • 2011.08.03 | rais

    Тема "Україна без людей" вже здається тут на Майдані підіймалася

    Хоча є альтернатива. Вибір за українцями:

    http://www2.maidan.org.ua/news3/view.php3?site=maidan&bn=maidan_free&key=1290788704&trs=-1
  • 2011.08.03 | В.Хаврусь

    В тему:

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.03 | OlalaZhm

      інтіресна...

      Мені цікаво було б узнати у прихильників відміни мораторію: як ви розумієте цю фразу з першого посту, і чи є у вас сумніви, яким саме чином селян зможе відмовитись (бу-га-га) від першочергового продажу підприємствам, яких вже й нині не може здихатись. І які то будуть гроші а з іншого боку, який характер носитиме "ефективний вплив на рішення" того самого селянина


      "переважна більшість українських сільсько-господарських земель вже розподілена на засадах оренди поміж великими аграрними підприємствами , які як видно із проекту закону матимуть першочергове право на придбання цих земель в разі їх продажі, або ж ефективно впливатимуть на рішення власників цієї землі"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.08.18 | Мартинюк

        Цікава аналітична стаття про можливі порушення прав селян (/)

        Земельна реформа: знову пани і кріпаки
        Павло Петренко, для Економічної Правди


        Власника можуть зобов'язати обміняти ділянку. Він може не погодитися, однак шукати справедливість доведеться в суді. В результаті такої "консолідації" селянин замість родючих ґрунтів може отримати ділянку суцільних пісків.
        Фото УП. З конкурсу "В десятці"


        Сьогодні Україна, як ніколи раніше, перебуває в очікуванні відповідального кроку, який завтра може визначити "обличчя" держави та долю більшості громадян.

        В результаті земельної реформи, яка триває в Україні протягом останніх двох десятиліть, держава втратила своє монопольне право на землю. За даними Державного агентства земельних ресурсів, на 1 жовтня 2010 року трохи більше 6,9 мільйона громадян набули право на земельний пай.

        Середній розмір паю в Україні - 4,2 гектара. Для ведення товарного виробництва ця площа економічно невигідна: жоден врожай не відшкодує витрат аграріїв на посівну.

        Водночас, переважна більшість власників земельних паїв - звичайні селяни, які не можуть своїми силами та за допомогою підручних засобів обробляти свою ділянку. Відтак, аби земля не простоювала, вони змушені здавати її в оренду за безцінь - 200-500 гривень за гектар на рік не можна назвати справедливою ціною.

        При цьому нема упевненості, що орендарі дотримуватимуться сівозмін і дбатимуть про родючість. Скоріш за все, вони обмежаться інтенсивним використанням поля упродовж кількох сезонів, а потім впроваджуватимуть свою "дбайливість" на іншій ділянці. Результат такого використання очевидний: деградована земля.

        Крім того, встановлений законом мораторій на відчуження аграрних земель діє лише на папері. Наразі функціонує тіньовий ринок з незаконними оборудками. Продаж при цьому проводиться за принципом "скільки дасте".

        Скасування мораторію та формування ринку земель сільськогосподарського призначення довгі роки залишається одним з найбільш важливих соціально-економічних питань. Воно викликає чи не найбільші дискусії серед фахівців.

        Оптимісти вказують, що це буде логічним завершенням земельної реформи та забезпечить створення конкурентного сільськогосподарського виробництва, що дозволить вивести його на європейський рівень. Песимісти наголошують, що це створює ризик концентрації значної кількості земель в одних руках.

        Зрозуміло одне: формування ринку сільськогосподарських земель є неминучим, адже це стимулюватиме розвиток національної економіки, поліпшить інвестиційний клімат країни. Проте це можливо тільки за умови, якщо держава забезпечить економічні та правові передумови функціонування прозорого, конкурентного ринку.

        Однак це навіть не обговорюється. Влада робить усе, аби скасувати мораторій і відкрити ринок земель з початку 2012 року. Так, закон "Про Державний земельний кадастр" вже підписав президент, а після повернення з відпусток на парламентарів чекає обговорення та ухвалення урядового законопроекту "Про ринок земель".

        Що станеться далі, легко спрогнозувати. Більшість селян не будуть готовими до таких швидких кроків. Однак головне питання - не в оперативності владних ініціатив.

        Найбільша небезпека полягає у тому, що законопроект захищає лише інтереси великих землевласників - держави та українських латифундистів, а також містить положення, які можуть стати основою для корупції та владних зловживань.

        Консолідований дерибан

        Поняття консолідації аграрних земель для більшості громадян залишається невідомим. Загалом, цей механізм полягає у тому, що кілька власників земельних ділянок, які входять до одного масиву, за спільною згодою можуть обмінятися своїми ділянками або змінити їхні межі з метою їх раціонального використання.

        У законопроекті цьому питанню відводиться ціла глава, суть якої можна звести до одного: в Україні консолідувати землі можна буде винятково за ініціативи великого землевласника, а також без згоди на це інших осіб.

        Передбачається, що обмін і зміна меж ділянок може здійснюватися за проектом землеустрою, ініціатором розробки якого є особи, які володіють 75% масиву.

        Для отримання дозволу на розробку проекту землеустрою ініціатору не потрібно повідомляти про свій намір інших власників та отримувати їхню згоду. Більше того, у разі незгоди представників "земельної меншості" з такими ініціативами процес консолідації може бути зупинено лише у судовому порядку за їхнім позовом.

        Законопроект чітко не визначає механізм обміну або зміни меж ділянок. За статтею 27, такі ділянки повинні бути рівноцінними і розміщуватися у цьому або суміжному масиві. Водночас, процедура визначення ділянок рівноцінними доволі неоднозначна.

        Відтак, за умови затвердження проекту землеустрою, власника можуть зобов'язати укласти договір міни належної йому ділянки. Звісно, він може не погодитися з цим, однак добиватися справедливості доведеться у суді. У результаті такої "консолідації" селянин замість родючих ґрунтів може отримати ділянку суцільних пісків.

        Розробники потурбувалися і про гаманці великих землевласників - дохід від рівноцінного обміну ділянки не оподатковується. До речі, таке формулювання породжує запитання: якщо ділянки рівноцінні, то звідки може взятися дохід?

        Право "першої ночі" держави

        У разі прийняття законопроекту держава стане повноцінним гравцем на ринку земель - зможе купувати та продавати аграрні землі. Найголовніше - держава, а точніше кажучи, посадовці державного земельного органа будуть завжди у виграші.

        Згідно із статтею 19 проекту держава матиме переважне право на придбання приватних ділянок за межами населених пунктів для ведення товарного виробництва та особистого селянського господарства за ціною, оголошеною для продажу.

        Це положення відкриває безкраї можливості для корупції і махінацій з бюджетними коштами. Вже зараз можна визначити принаймні два варіанти порушень.

        Припустимо, особа є власником деградованої ділянки, на яку нема жодного попиту з боку потенційних покупців-аграріїв. Водночас, така ситуація жодним чином не виключає появи зацікавленості держави у придбанні такої землі. Звісно, за подібний "інтерес" потрібно платити, адже практику "відкатів" ще ніхто не скасовував.

        Інша ситуація: особа вирішує продати ділянку, на яку є значний попит. Держава в особі земельного органа може використати своє переважне право та придбати цю землю, а може ним не скористатися. У результаті, землю зможуть купити інші особи. Неважко здогадатися, у чому причина такої відмови.

        Дарувати нікому

        За статтею 48 законопроекту, приватний власник може подарувати аграрні землі членам своєї сім'ї або державі. Раціональне зерно тут справді є - це дозволить упередити незаконні оборудки. Однак не все так просто.

        Проект містить визначення "члени сім'ї фізособи", а що робити, коли близьких родичів не залишилося? Дальнім родичам подарувати землю проект не дозволяє. Вирішити цю проблему могло б положення, що в разі відсутності у власника землі членів сім'ї він може подарувати свою ділянку іншим родичам.

        Крім того, ця стаття передбачає обмеження на укладення договорів дарування щодо всіх аграрних земель. У той же час, законодавство встановлює таке обмеження лише щодо певних категорій земельних ділянок - для ведення товарного аграрного виробництва, особистого селянського господарства, а також земельних паїв.

        Інші ж землі, зокрема для садівництва та городництва, можна вільно дарувати.

        Такі ініціативи скидаються більше на прояв недолугої законодавчої техніки або чергову спробу обмеження прав власників. Загалом же законопроект та усю земельну реформу, яку проштовхує влада, можна охарактеризувати як класово забарвлену: створюються комфортні умови для чиновників і великих землевласників.

        Це відверта і цинічна спроба узурпації української землі, і вона не має нічого спільного із створенням конкурентного сільськогосподарського виробництва та виведенням його на європейський рівень.

        Ця реформа, як і Податковий кодекс та зміни пенсійних законів, не покращить життя людей. Вона ще раз доводить: нинішня влада на ефективні реформи не здатна. Чи довго народ терпітиме ці недолугі злочинні експерименти?

        http://www.epravda.com.ua/publications/2011/08/10/294497/
  • 2011.08.03 | loup-garou

    Союз фермеров: Передача земли темнокожим принесла Зимбабве $12 млрд убытка (л,/)

    Якщо жовта преса раптом стурбувалася зімбабвійськими проблемами, це означає, що начальству треба сформувати якусь суспільну думку. Яку? Типу давайте приватизуємо, тільки якось так, щоб усе дісталось "білим фермерам"?

    http://korrespondent.net/world/1246874-soyuz-fermerov-peredacha-zemli-temnokozhim-prinesla-zimbabve-12-mlrd-ubytka

    Земельная реформа, которую в 2000 году начало правительство Зимбабве во главе с президентом Робертом Мугабе, обернулась для страны убытком в 12 миллиардов долларов.

    Соответствующие данные относятся к 2009 году, они были представлены Коммерческим союзом фермеров Зимбабве (CFU).

    Насильственный захват почти всех ферм белых землевладельцев для удовлетворения нужд безземельного чернокожего населения, который и составлял суть реформы Мугабе, вызвал резкий спад производства и обусловил крах аграрной экономики страны. Если до реформы Зимбабве обеспечивала себя продовольствием и экспортировала сельскохозяйственную продукцию в другие страны, то теперь вынуждена полагаться на импорт.

    В результате реформы Зимбабве стало беднее, чем после обретения независимости в 1980 году. С 2000 года производство сельскохозяйственной продукции в стране сократилось на 70%, а 1,4 миллиона жителей страны голодают.

    Сейчас 80% земель, переданных коренным зимбабвийцам, заброшены. После реформы выяснилось, что новые владельцы отобранных у белых участков не умеют обрабатывать землю и заниматься сельским хозяйством.

    Часть лучших угодий, конфискованных у белых фермеров по решению Мугабе, достались людям, имеющим тесные связи с правительством страны. По данным CFU, Мугабе и члены его семьи лично контролируют 39 ферм.

    По оценке некоторых исследователей, земельная реформа стала одной из основных причин голода и гиперинфляции в Зимбабве. В 2002 году ЕС и США, возмущенные насилием в стране, приняли решение о введении экономических санкций против режима Мугабе. Сам зимбабвийский президент и его ближайшее окружение получили статус персон нон грата, а их личные счета в западных банках были арестованы. Из-за санкций экономика Зимбабве обрушилась - годовая инфляция составляла сотни миллионов процентов, и властям пришлось запретить хождение местной валюты.

    Более 80% жителей Зимбабве являются безработными. Почти два миллиона человек уехали из Зимбабве в соседнюю Южно-Африканскую республику. В настоящее время из-за массового выезда из страны здесь осталось примерно 100 тысяч белых жителей, что составляет менее 1% населения страны.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.03 | Лермонтов

      "Типу давайте приватизуємо, тільки якось так, щоб усе дісталось

      "білим фермерам"?"

      Очевидно що це було б найрозумніше рішення, бо лише білі фермери змогли те Зімбабве нагодувати. Але політкоректні дятли, звичайно ж, цього не допустять, тож чорним доведеться вимерти.

      Слава політкоректності - найновішій зброї расистів!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.08.04 | Мартинюк

        От цікаво - хто в Україні "білі фермери", а хто "чорні" ???

        "Опозиційний" Іван Кириленко з БЮТу також закликає до "максимального збереження" орендних відносин
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.08.18 | Убітий Єнот

          Ну як хто? :-). Негри - то українці, а "білі фермери" - наша інтернаціональна верхівка

          Звісно у нас не Зимбабве і ніхто зелмлю українцям не віддасть, в неї вже є хазяї, а ви будете на них працювати. А тим хто скаже щось проти скажуть - ви же не хочете жити як у Зимбабве.
          Бачите як все просто...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.09.01 | Мартинюк

            В сусідній Європі намагаються землю в першу чергу віддавати "своїм неграм"

            Зімбабве тут не приклад, бо білі фермери фактично освоювали цілину , яка до того не оброблялася, запроваджували відсутні до того у Змбабве землеробські технології.

            У нас наразі нових технологій окрім інтесивного виснаження землі та отруєння її убойним дозами добрив та отрутохімікатів не запроваджується - масова ліквідація сівозмін, яку практикують теперішні "агрохалявники" - це повернення у раннє сердньовіччя.
  • 2011.08.03 | Арій.

    Після відміни мораторію буде ще гірше.

  • 2011.08.04 | alllina

    Re: Земля, але без людей

    www.nadoloni.com
  • 2011.08.04 | Мартинюк

    А по датах дуже цікава синхронізація - бардак, кидок, хапок??

    20 червня Кабінет Міністрів України схвалив проект закону "Про ринок земель".


    Приблизно в той же час (за кілька днів до 1 липня) Президент України Віктор Янукович заявив, що "У липні–серпні ми будемо обговорювати, і, скоріш за все, у вересні Верховна Рада розгляне законопроекти".

    Тоді ж у червні права рука Тимошенко - Іван Кириленко заявляє про необхідність збереження "орендного феодалізму" в процесі "земельної реформи"

    24 черпня починається так званий суд над Юлією Тимошенко, який успішно перетворюється в балаганний телесеріал. Як це не цікаво, але "видовище" активно висвітлюється і рекламується провладним мас-медіями.

    Раніше "шкандалі", які були потрібні для влади для схеми "бардак, кидок , хапок" завжди забезпечувала Наталія Вітренко -"ветерани у Львові", "борці з НАТО" і таке подібне .

    Невже черга працювати "політичною артисткою за викликом" вже дійшла до самої Юлії Тимошенко ?

    А ось і результат - червень, липень і вже серпень проходять під знаком "головної події " - суду над Тимошенко, до законопроекту про фактично дерибан головного національного багатсва - землі жодної уваги.
  • 2011.08.04 | igorg

    Ідеальний варіант для видобутку біопалива. Ніхто не заважатиме знищенню

    земель. Сезонно найняли батраків і жодних проблем.
    Уже зараз відсоток технічних олійних культур в рази перевищує нормативи необхідні запобіганню виснаженню грунтів. Певно тому розглядається питання використання земель залитих водами водосховищ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.04 | Мартинюк

      Щодо виснаження земель Ви праві

      Але це наслідок безгосподарності і тимчасовості теперішніх "аграріїв".
      "Господарі" в процесі "рехворми" схоже появляться але невідомо хто ними буде.
      У всякому разі у світі зараз існує чітке переконання -поскоріше збуватися грошей, які будуть знецінюватися і взамін отримувати "контроль над ресурсами".

      Слід сказати що земля і контроль за нею були тим стержнями навколо яких формувалися всі відомі нації і держави.
      Титанічні зусилля, які докладає єврейська нація аби контролювати землі нинішнього Ізраїлю це лише підтверджує.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.08.09 | Volodimir_V

        Re: Я б сказав- це золоті слова

        Мартинюк пише:
        > Але це наслідок безгосподарності і тимчасовості теперішніх "аграріїв".
        > "Господарі" в процесі "рехворми" схоже появляться але невідомо хто ними буде.
        > У всякому разі у світі зараз існує чітке переконання -поскоріше збуватися грошей, які будуть знецінюватися і взамін отримувати "контроль над ресурсами".
        >
        > Слід сказати що земля і контроль за нею були тим стержнями навколо яких формувалися всі відомі нації і держави.
        > Титанічні зусилля, які докладає єврейська нація аби контролювати землі нинішнього Ізраїлю це лише підтверджує.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.08.09 | Мартинюк

          Саме тому підміна головної проблеми літа телесудовищем насторожує.

          Світ став дуже тісним - причини і рушійні ремені багатьох подій вже необовязково ховають всередині тої країни, де вони відбуваються.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.08.10 | Volodimir_V

            Re: Саме тому підміна головної проблеми літа телесудовищем насторожує.

            І що цікаво в світі більшає проблем з продовольством. Першим дзвіночком було подорожчання продуктів у супермаркетах в Великобританії.
            Тому охочих буде багато.
            Ще і для багатьох євреїв Україна друга земля обітована.
            Тай кругом чути вихваляння єврейських організацій теперішньої влади. Фішбейн і той замовк критикувати владу.
            Та й здається за цієї влади безвізовий режим з Ізраілем відкрився.

            Хоча ...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.08.10 | Мартинюк

              Ізраїльтянам зараз непереливки

              "Арабська весна" виявилася для них несподіванкою , а її результати зробили становище Ізраїлю більш непевним ані ж до того. Тому вони шукають союзників, зокрема на фоні проарабської політики Росії для них важливе добре ставлення України . Гадаю що це для нас є дуже доброю тенденцією.
              Однак в разі якоїсь "гуманітарної катастрофи" в землі обітованній Україна може отримати звідтам до 2 млн біженців (всього в Ізраїлі зараз мешкає 6 млн євреїв та 1 млн неєвреїв) . Це не є однозначно погано , більше того - США і Канада наприклад отримують від єврейських іммігрантів лише очевидну користь - люди легко адаптуються ( наприклад до англійської мови :) ) бізнесово і соціально активні.
              Однак це при умові що імігранти (біженці) будуть лояльним до української мови , не будуть заселятися компактно, не вимагатимуть якихось особливих прав і преферецій.
              За цих умов це набагато краще ані ж така ж кількість пакистанців, арабів чи навіть китайців. Що неминуче може статися тоді коли українська економіка відчує потребу в робочій силі
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.08.11 | Volodimir_V

                Re: Ізраїльтянам зараз непереливки

                Цікавою особливістю в Ізраїлі є те що велика частина населення патріотично налаштована для них Ізраїль це святиня яку вони не віддадуть- це щодо закриття проекту "Ізраїль".
                Але є друга частина це Брацлавські хасиди, в яких цього патріотизму немає. І в цих частин взаємної любові не спостерігається. Коли деяким представникам Брацлавських хасидів казали що якщо Ізраїль не захищати його захоплять і знищать, на що була відповідь тільки війна і стане зовсім кепсько, в нас є група літаків і ми Ізраїль покинемо.

                Але чи насправді більшість БХ так думають чи ні то мені невідомо.

                До речі самий їх святійший кажуть сама найбагатша людина в Ізраїлі.

                Проблема не втому що вони приїдуть в Україну, а в тому що вони приїдуть з великим капіталом і будуть пробувати керувати
                на свою користь незважаючи на корінне населення - яким є українці. І на цьому фоні продаж землі України виглядає дуже не приємно. Як кажуть є боговибраний народ є гої - раби які мають на них працювати. До речі їх один міністр так був висловився не дуже давно.

                Але якщо таке почне відбуватися стримувати їх прагнення будуть місцеві олігархи - до чого це призведе не знаю, але точно знаю що український народ буде в програші.
    • 2011.08.04 | Арій.

      Угу. Неекономічно вивозити землю ешелонами. Економічніше вивезти її продукт.

      А те що пустеля на її місці залишиться - не їх проблема.
  • 2011.08.12 | Мартинюк

    Богдан Губський - контролює кілька мільйонів гектарів земель ?

    Такі цитати були не рідким у 2007-2009 роках
    >Богдана Губского называют одним из крупнейших землевладельцев страны: по некоторым данным, связанные с депутатом структуры распоряжаются несколькими миллионами гектаров земли.

    Як правило вказувалося що земельна імперія Губського базується на підставних осбах та фірмах на які записана земля.

    Якщо дійсно у Губського та компанії (Осика, Майбоженко) в розпорядженні є ці мільйони , то він може бути активним гравцем у можливих аферах повязаних з земельною реформою, зокрема бути дуже зацікавленою особою у впровадженні механізму "орендної конфіскації" - через примусове переоформлення термінів оренди на 10 або 20 років, з наступним закладення права оренди в банк.
    Компаньйон Губського Осика має шикарний досвід написання і пропихання "шулерських" законопроектів - наприклад сумнозвісної "Тендерної палати". З другого боку в Губського напевне залишили старі звязки у БЮТі, розуміння потайних причин роботи бютівського апарату і психології Юлії Володимирівни, аби стимулювати БЮТ до активної у часті в кампанії "Юля Тимошенко - найкращий засіб для відвернення уваги від конфіскації землі"
    Нагадую - прийняття ну дуже цікавого закону "Про ринок землі" намічене на версень. На липень -серпень повинно було відбуватися обговорення цього закону, замість якого плебеям організовано захоплююче щоденне шоу "Юля в цюпі"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.18 | Боровик

      Re: Богдан Губський - контролює кілька мільйонів гектарів земель ?

      Допукаю, що так воно і є, але до чого тут новий закон? Контроль він отримав за старого закону.
      Поки є те що є майже вся земля плавно перетече в руки всього кільканадцяти гравців на ринку СГ.
      Діюче законодавство обмежує появу сотень тисяч власників.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.08.18 | Мартинюк

        Просто він узаконить свої попередні корупційні операції через певні положення нового закону.

        Напівзаконна власність стане нібито законною . Але це не результат якого адекватного економічного чи навіть соціального процесу, це результат корупції і топтання законів. Тому наслідок буде відповідний.
        Зокрема в Україні не появиться ринок землі - вся земля опиниться в стадії оренди, примусово проджовженої згідно нового закону спочатку на 10, потім на 20 років. То як власник продасть свою землю , якщо вона "примусово доорендована" на 20 років ? Якщо цю оренду закладено в банк і взято за неї гроші?Якщо цю оренду перекупила іноземна фірма з крутого посольства у Києві?

        Щось зможе в цій ситуації зробити лише "власник держава" . Але вибач - тоді це просто феодальний наділ як в Речі Посполитій - пройшов термін , кланяйся в ноги королю, аби він продовжив. А він ще подумає - кого ти підтримував в попередній політичній смуті.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.08.18 | Боровик

          Re: Просто він узаконить свої попередні корупційні операції через певні положення нового закону.

          Ви хочете сказати, що новий закон поганий, але при цьому мовчите про той що є.
          Нагадую, що новий закон дає можливості, а старий не дає можливостей.
          Ви навіть не розглядаєте ті можливості, що надає новий закон для активних людей. Новий закон дає можливість конкурувати з латифундистами. Ніщо не заважає вам з моменту прийняття закону теж купувати наділи, чи міняти одні на інші і ставати нормальним власником чи орендарем.
          Всі договори , що підписані до сьогодні мають термін закінчення, приблизно 15% договорів поновлюються щорічно.
          Ніщо не заважає вам домовлятися з цими 15% власників про нові умови оренди, про купівлю-продаж і так далі.
          Саме діючий закон унеможливлює раціональні дії в цьому напрямку.
          У мене складається враження, що новим законом обурюються тільки тому, що він від синяків.
          Я порівняв би новий закон з відміною техоглядів та доручень.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.08.23 | Мартинюк

            До речі я не агітую проти закону - я закликаю до його аналізу і вилучення з нього деструктиву.

            А саме моментів, які на голому міісці зпровокують масове обурення і дестабілізацію навіть самого процесу становлення ринку, не кажучи вже про все інше .
            В законі очевидно вставлені деякі провокативні "закладки" в надії що при обговоренні на них буде концентруватися увага і вони врешті будуть "вирізані" під загальне схвалення..
            По друге братани просто за звичкою "кинуть лоха не впадло" вставляють отакі "кидальні міни" в текст закону лише заради, так би мовити, естетичного задоволення.
            Але замість більш менш змістовного обговорення цього закону про землю ми бачимо "телесудовий серіал" весь медійний і політологічний ресурс зациклений на цьому . Воно звісно приємно роздумувати як це добре у примусовому порядку "консолідувати" (свої) ділянки, але чомусь ніхто не помічає що "консолідувати кудись аж у карпатські полонини чи в поліські піски-болота можна не тільки звичайного селянина пайовика , але й цілком солідного агровиробника.Для цього варто лише створити сяку таку коаліцію їз сусідів та підписати "протокол про наміри консолідації".

            По друге феодально-орендна модель абсолютно не заохочує ринковий обіг земель, а навпаки.

            Колись в Англії було таке собі "обгороджування" коли селян виштовхували з їх земель. Але в України немає колоній в Америці та Австралії аби потім тих людей там прилаштувати.
  • 2011.08.18 | Боровик

    Re: Земля, але без людей

    Новий закон має купу недоліків, але стан, який є зараз, просто жахливий.
    Якщо закон буде прийнято, то ситуація трішки виправиться.
    Найбільші проблеми на сьогодні - власник паїв, переважно пенсіонери та люди похилого віку реально вимирають і їх паї залишаються нічиїми, в результаті переходять в руки відвертих шахраїв.
    Також сьогоденна застиглість унеможливлює консолідацію паїв для дрібних господарств.
    Всі проблеми типу "скуплять", "орендують назавжди" то є проблеми мізків. Не хочете щоб скупили - не продавайте, не хочете довготривалої оренди - самі обробляйте свою землю, і сусідську теж.
    Кожен договір передбачає терміни і спосіб його розривання.
    Думайте, перед тим як зщось підписувати!!!
  • 2011.08.19 | Троя

    Троещина, встаем !!! (видео противостояния на Троещие, Киев)

    http://io.ua/vb470213ed1ecead32e4bbc4b51d3b36e
  • 2011.09.01 | Мартинюк

    Лідери гонки за володіння українською землею станом на середину літа 2011 р.(л)

    Назва компанії Площа угідь тис. га Власники /Керуючі

    NCH Capital 350 тис. га
    Джордж Рогр (George Rohr) і Моріс Табацинік (Moris Tabacinic)
    Громадяни США, 9 інвестфондів, появилися минулого року, кредит ЕБРР у 50 млн дол

    Українські аграрні інвестиції 330 тис. га
    власник - «Ренесанс Груп» (Росія) керуючий - Стівен Дженнінгс Сам родом з Нової Зеландії

    HarvEast 225 тис. га
    Рінат Ахметов , Новінський до 2011 належало Володимиру Бойку

    Миронівський хлібопродукт 280 тис. га
    Юрій Косюк

    Нафком-Агро - 200 тис. га
    Олександр Кравчук Син Леоніда Кравчука
    В агробізнесі з середини 90-х років

    Якщо підтвердитьсч інформація про купівлю компанією "Укрлендфармінг" 500 Олега Бахматюка контрольного пакету ВАТ «Райз» і «Дакор Агро Холдинг» то він переміщується на перше місце

    Джерело : http://www.land-ukraine.com/index.php?p=article&id=6478
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.09.01 | Боровик

      Re: Лідери гонки за володіння українською землею станом на середину літа 2011 р.(л)

      Тобто, перечислений вами список - володіння майже 2.5%.
      На те щоб викупити таку кількість потрібно біля 3 млрд американських гривень...
      Це половина Криворіжсталі.
      З цього при перепродажі в бюджет перепадає 150 млн.
      Потім залишиться тільки ввести нормальний податок на землю.
      До речі, уявляєте собі що таке 3 млрд доларів, які попадають на споживчий ринок (селянам за паї)?
      А це всього 2.5%...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.09.01 | Мартинюк

        Це лише вершина гори

        Бачив цифру про те що зараз є 74 агрофірми , кожна з яких володіє не менше 10 тисяч га землі, і вони орендують близько 10 млн. га землі.
        (Загалом не певен - чи то я сам по середньому вирахував цю цифру, чи то вона там була :) )

        З одного боку це добре бо щось засівається і збирається, з другого - у випадку примусового продовження оренди на 10-20-50 років , як про це зараз заявляють великі агродіячі вилучення буде ще більше.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.09.01 | Боровик

          Re: Це лише вершина гори

          Цікава статистика, особливо на фоні мораторію на купівлю-продаж.
          Ще кілька років і кіпівля-продаж перестануть бути актуальними.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.09.04 | Мартинюк

            Цього літа довелося тричі пролітати над різними регіонами України

            Слава богу всі рази була досить ясна погода і можна було подивитися як виглядає "агрофонд України"...
            Так от він весь засіяний , і засіяний великим масивами , "смужки" зберігаються лише безпосередньо біля населених пунктів , де очевидно місцеві жителі намагаються ( на невеликій частині своїх паїв) щось вирощувати для себе і базару. Решта - великі, часом просто гігантські поля.
            Якихось пустирів , незаясіяних земель, навіть невеликих за площею не спостерігається. Це різко контрастує із закордонним сусідами з європейського боку - там суцільна клаптикова ковдра , де великі суцільні масиви є скоріше винятком аніж правилом.
            Висновок - абсолютна більшість земель "взята в оренду" ...
            Якщо цю оренду примусово продовжать то тепрішня ситуація законсервовується на десятки років.
            І наступне - такий "орендний гігант" триматиме свій головний офіс, а отже сплачуватиме податки щонайменше в обласному центрі, а скоріше за всього у Києві чи в котромусь із чотирйох інших українских метрополісів. Правдоподібно що найкраще у Києві - більше порядку, ближче до влади , банків та СМІ ( в разі якщо доведеться захищатися) . Тому гроші підуть у Київ. Люди з тих сотень тисяч гектарів також змушені будуть похіти до міст і Києва за кращим життям.

            І що тоді селу - гаплик?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.09.04 | Pest Control

              Селу не гаплик. У нас купа людей, які дуже переживають за село - вони поїдуть і його врятують

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.09.06 | Мартинюк

                Re: Селу не гаплик -ЕС из-за нехватки еды изучает пищевую ценность насекомых (/)

                ЕС из-за нехватки еды изучает пищевую ценность насекомых
                06 сентября '11 в 14:58
                http://mycityua.com/news/world/2011/09/06/145801.html

                Европейский Союз заявил о начале проекта по изучению пищевой ценности насекомых, сообщает Би-Би-Си.

                Эта инициатива обойдется более чем в 4 млн. долларов, она должна стать важным шагом в борьбе с голодом и нехваткой пищи во всем мире.

                Поедание насекомых называется энтомофагией и широко практикуется во многих странах мира. По некоторым исследованиям, кузнечики, например, содержат 20% белков и лишь 6% жиров, в то время как говядина содержит 24% протеина на 18% жира. Сверчки также содержат много кальция; термиты богаты железом, а тутовый шелкопряд - вообще отличный источник меди и витамина В2.

                Источник: УНИАН
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.09.06 | Боровик

                  Re: Селу не гаплик -ЕС из-за нехватки еды изучает пищевую ценность насекомых (/)

                  Який стосунок це має до села? З чого ви взяли, що село продукує їжу? Село зараз стоїть осторонь того як обробляють землю. Село не продукує зараз трактористів, яких можна саджати за кермо сучасного комбайну. Зараз в СГ в Україні зайнято кілька сот тисяч людей, коли в селах проживають мільйони. При тому, що земля майже вся засіяна. Сьогоднішнє українське село - це постколгоспний соціум, який не є придатним до продуктивної праці.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.09.06 | Мартинюк

                    Чому в Європі по іншому ?

                    Навіть в посткомуністичних країнах?
                    Чи Вам не терпиться "правильно" завершити процес голодоморення-колективізації ???
            • 2011.09.04 | Лермонтов

              "І що тоді селу - гаплик?"- Тобто нарешті вступимо у XV-те європейське століття? (л)

              http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F
            • 2011.09.05 | Боровик

              Re: Цього літа довелося тричі пролітати над різними регіонами України

              Почну з кінця. Якщо селу гаплик, то нема за чим плакати. Село - це всього навсього зручна форма правління рабами. Тільки в селі можна було за 10 хвилдин всіх зігнати в колони і погнати на роботу чи то на панщину чи в колгоспи.
              Зараз в моєму селі є 1000 гектарів в оренді. На цих 1000 гектарів не працює жодної людини. І не працюватиме. Це просто неможливо і невигідно нікому ні селянам ні орендарям.
              Щодо обробленої землі, то так, вона оброблена не на 100%, але близько до того. Щодо договорів оренди, то вони підписані на 10 років максимум, переважно на 5. Новий закон не може продовжити договір.
              Не бачу як новий закон погіршить ситуацію. Ситуація вже дуже хрінова. Щошвидше буде купівля-продаж тим краще. Не потрібно боротись з новим законом, потрібно тільки боротись проти окремих його пунктів.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.09.06 | Мартинюк

                Як пояснити що в Європі і навіть США роблять все аби зберегти традиційний уклад життя в селах?

                Бо село це ще й люди, історична традиція, мова , самоусвідомлення .
                Якщо село до чорта, то й до чорта і і його жителів.

                В Англії це колись стало стимулом для заселення Америки і колоній , в Україні стимулом для виселення українців за межі України і заміни їх російськомовним гастарбайтерами з Азії.
                Я не настільки сильно закоханій в абстракній ідеї реформ заради рефом аби таким тішитися.

                Тим більше що знаю результати цих реформ у промисловості та науці - залишена лише найпростіша сировинно-обробна промисловість тому ж таки Донбасі та околицях. - у сіма результатами аж до станньої заяви Кобзона про "вибраний народ" - ще один продовжувач справи Андурховича, тільки з іншого боку.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.09.06 | Боровик

                  Re: Як пояснити що в Європі і навіть США роблять все аби зберегти традиційний уклад життя в села

                  В Європі та США все роблять щоб зберегти традиції рабства? Вперше про таке чую. Думав таке є тільки в Україні, Росії та Молдові...
                  А щодо "результату реформ", то негаразди є не результатом реформ, а є наслідком совка та рабства.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.09.06 | Лермонтов

                    +100

                  • 2011.09.06 | Мартинюк

                    Ядерна бомба як надійний засіб знищення рабства

                    разом з "рабами".

                    В Європі є потужна система підтримка фермерства, дотування невеликого сільгоспвиробництва і багато чого іншого. У нас за таке навіть і не заїкаються .

                    Згоден що будь які програми будуть розкрадати - але тоді можна і школи позакривати бо вчителі ручки і зошити крадуть. І армію також - бо прапорщики на базарах уніформу подають ( і кулемети якщо замовити).
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2011.09.06 | Боровик

                      Re: Ядерна бомба як надійний засіб знищення рабства

                      Мартинюк пише:
                      > разом з "рабами".
                      >
                      > В Європі є потужна система підтримка фермерства, дотування невеликого сільгоспвиробництва і багато чого іншого. У нас за таке навіть і не заїкаються .
                      Яке це має відношення до села? В Європі є сільські клуби з елементами культу побутового пияцтва та побутового блядства?
                      Чи в Європі є сільради, конкурси колгоспної художньої самодіяльності? А може там голова адміністрації їздить по селах і до його приїзду "наводять порядки".
                      Ага, трудящі баварщини намолотили перший мільйон тон жита, і тепер готуються до свята останнього снопа.
                      Ярозумію, що хочеться щось з тим селом робити, руліть, розставляти шашечки, малювати плани... Але нема там з чим робити.
                      > Згоден що будь які програми будуть розкрадати - але тоді можна і школи позакривати бо вчителі ручки і зошити крадуть. І армію також - бо прапорщики на базарах уніформу подають ( і кулемети якщо замовити).
                      Не пересмикуйте.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2011.09.06 | Мартинюк

                        Тобто таки бомбу або антракс ?

                        Бо така гидотна публіка там ошивається ?
                        А ви не помітили що в селі ще й церкви бувають, і непитущі селяни трапляються , і могили ваших дідів та бабусь також десь є ... Не боїтесь що і їх переорють для посіву ріпаку?
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2011.09.06 | Боровик

                          Re: Тобто таки бомбу або антракс ?

                          Та не гидотна публіка, там просто нежиттездатна і неконкурентна модель існування.
                          Немає там ресурсу для розвитку. Якщо не вірите, то поїдьте в село.
                          А те що вихідець села, який далеко від цього села заробив мільйон, на який побудував церкву в селі тільки підтверджує стан села.
                          ***
                          Запропонуйте дієву мдель цього села.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2011.09.06 | Мартинюк

                            Дієві моделі можна знайти відразу за західними кордонами України

                            У найрізноманітніших варіаціях.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2011.09.06 | Боровик

                              Re: Дієві моделі можна знайти відразу за західними кордонами України

                              І що є села з українською моделлю у вільному світі? У світі без рабства?
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2011.09.13 | Мартинюк

                                А ось модель, яка чомусь дуже нагадує те каламуться в Україні (л)

                                Закон про видачу земельних наділів
                                Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
                                http://uk.wikipedia.org/wiki/Закон_про_видачу_земельних_наділів

                                Закон про видачу земельних наділів (яп. 班田収授法, はんでんしゅうじゅほう, ханден сюдзю-хо) — закон у стародавній японській «правовій державі» 8 — 10 століть, періоду Нара і Хей'ан, який визначав порядок поділу земель державного фонду між працездатним населенням Японії, а також правила їх використання. Упорядкований за зразком китайського Закону про рівнопілля (均田法) династії Тан. Проголошений 646 року Імператорським указом про реформи Тайка. Набув чинності з 690 року, у зв'язку з прийняттям Кодексу Кійоміхара. Згадується у Кодексах Тайхо і Йоро. Діяв із незначними поправками до початку 10 століття.


                                Короткі відомості

                                За даними Кодексу Йоро, Закон передбачав видачу земельних наділів, переважно рисових заливних полів, що перебували у власності держави, усім чоловікам і жінкам Японії, які досягли 6-річного віку. Наділ передавався родині, до якої була приписана особа, і повертався державі після смерті цієї особи. Розмір наділу різнився залежно від статі і статусу: чоловік групи «доброго люду» отримував 2 тани[1], жінка цієї ж групи — 1 тан 120 бу[2], чоловік групи «підлого люду» — 240 бу, а жінка цієї ж групи — 160 бу. Через брак земель у державному фонді реальні розміри наділів були меншими. Видача нових і повернення старих наділів здійснювалися через кожні 6 років, що було прив'язано до системи сімейних реєстрів косекі, які оновлювалися кожні 6 років. Особи, котрі отримували наділ, повинні були сплачувати державі земельний податок у розмірі 3—5 % врожаю: 2 зв'язки і 2 пучка з 1 тану[3]. Продаж земельних наділів і видача їх під заставу заборонялися, проте дозволялася здача в оренду. Орендна плата складала 20 % врожаю.

                                Виконання Закону було ускладнене постійним скороченням земель державного фонду через ріст населення Японії. У 743 році уряд прийняв «Закон про довічну приватизацію цілини», яким визнавав існування не-державної власності на цілинні землі в обмін на податки. Пришвидшена приватизація цілини аристократами, монастирями та святилищами сприяла формуванню приватного землеволодіння сьоенів та переходу частини общинників з державних наділів до приватних. Це спричинило поступове запустіння земель державного фонду і занепад «правової держави». В результаті, наприкінці 9 століття Закон про видачу земельних наділів втратив актуальність і був скасований у 10 столітті.
                                [ред


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".