Майже те саме було і за совка, може, трохи краще у тому сенсі що чоботи і робу видавали частіше і у лазні було тепліше. Тоді були "дні підвищеного видобутку", зазвичай перед святковими днями - "дадім странє...". Більшість катастроф зі смертельними випадками були саме у ці дні. Вибій можна екслуатувати з певною швидкістю видобутку, яка визначається крім всього іншого газовиділенням з вугілля. При підвищеному вмісті метану у повітрі роботи у лаві слід припиняти. Але і раніше цього не робили - шахтарі самі заглушували датчики метану. Бо зупинка лави - відсутність видобутку а, відтак, і відсутність заробку. Крім того, вугілля у підгазованому пласті м'якше і легше видобувається. Зараз, мабуть, ситуація ще погіршилася, бо хлопець каже про дві-три полоски за зміну. Не на багатьох пластах можна таке дозволити.
Ще один злочин - всі знають що шахтарі хворіють на антракоз і сілікоз. Так от - з документованих випадків сілікозу і антракозу дійсності відповідають меншість. Більшість (це інформація з закритого джерела ще часів совка) - бета-радіоактивні ураження легенів У шахтному повітрі вугільних шахт підвищений вміст радону і торону - радіоактивних газів, легені тими газами пошкоджуються у першу чергу.
Шахти Донбасу - пекло і місце смерті.
Певна різниця між совком і нинішнім часом таки є: тоді, у 1960-ті, шахтарі одержували по 300-450 рублів місячно (у 6-7 разів більше за прожитковий мінімум), нині - до 2500-3500 гривень (майже на рівні прожиткового мінімуму). Тоді вони мали великі соціальні бонуси: безоплатні житло, санаторії, медицину, школи та дитсадки, дешеві (хоч і не вельми якісні) харчі. Нині майже завжди за все це вони вимушені платити готівкою з неглибокої кишені. Щойно повернувся з поїздки на Донбас з найважчими враженнями: напівзнищені дороги, обшарпані будівлі, ціни - майже такі ж, як і в ситій Одесі. Питався, чому ж вони голосують за цю банду. В усіх випадках розбірливої відповіді не було... Либонь, самі не знають, чому...
2011.08.03 | Kohoutek
Re: Чоловік все вірно каже.
Sakharov пише:
> Ще один злочин - всі знають що шахтарі хворіють на антракоз і сілікоз. Так от - з документованих випадків сілікозу і антракозу дійсності відповідають меншість. Більшість (це інформація з закритого джерела ще часів совка) - бета-радіоактивні ураження легенів У шахтному повітрі вугільних шахт підвищений вміст радону і торону - радіоактивних газів, легені тими газами пошкоджуються у першу чергу.
Вот только не надо теорий заговора. Шахты одинаковы во всех концах света, и если бы шахтёры массово мёрли от лучевой болезни или рака лёгких, спровоцированного радоном (торон - это изотоп радона), об этом давно было бы общеизвестно. Радон образуется во всех тяжёлых минералах, облучение от него в угольной шахте меньше облучения в гранитном карьере. В квартире с закрытыми форточками его концентрация тоже растёт.
Я, здається, написав що інфа з закритого статистичного медичного видання часів СРСР. Не слід усюди шукати радіофобію чи теорію змови. І не плутайте уранові шахти з вугільними. В останніх радону більше. Можу вам сказати що особисто мав бета-радіоактивні опіки шкіри другого ступеня після миття рук і вмивання у кришталево прозорому ручайку на квершлазі шахти "Красний Октябрь". І начальник ВТБ шахти знав про ситуацію з радоном у воді і повітрі, але це було таємницею для шахтарів.
Що ж до пошкоджень тканин легенів бета-випромінюванням радону - це як хронічний опік легенів у людей, що постійно працюють у шахті. Вони цього не відчувають, бо у легеневих тканинах немає нервових закінчень. Але через кілька років роботи у шахті з'являється хронічний кашель як при бронхіті. І оце проходить у медичних звітах як сілікоз чи антракоз, які теж мають місце. Як одного разу у пориві відвертости мені сказав начальник ВТБ шахти "Гуковская" (а це за станом ТБ була чи не найкраща шахта у Донбасі): "Кожного начальника ВТБ через три роки роботи слід розстрілювати як карного злочинця, котрий вбив сотні людей".
2011.08.04 | Хвізик
існує якась цікава й дивна кореляція між вибухами на шахтах і зусиллями України у пошуках альтер
альтернативних енергоджерел:
Як приклад, на шахті ім. Баракова вибух, що забрав
11 березня 2000 -- саме тоді Кучма вів перемовини з баку про нафту
року 80 шахтарських життів, стався через декілька днів після Комплексної перевірки.
На тій же шахті «Суходільска-Східна» відразу ж після виїзду з шахти Державної комісії з техніки безпеки 9 червня 1992 року стався вибух, загинули відразу 73 людини.
-------
а остані 2 трагедії водночас і теж під час подій : суд над тимошенко, злив компромату в італії, брейвік..
Re: існує якась цікава й дивна кореляція між вибухами на шахтах і зусиллями України у пошуках ал
Не "з`їжджайте": єдина причина нескінченних вибухів на українських вугільних шахтах - "економія" на безпеці праці і гонитва за максимальним прибутком прі мінімальних витратах (виріс на Донбасі, батько кращого друга дитинства працював на шахті інженером з техніки безпеки і незрідка вів відверті розмови, сам друг працює в сфері безпеки електропостачання шахт). Цілковито марксистський варіант капіталізму. Відсутність інших варіантів працевлаштування жене шахтарів на роботу навіть у таких умовах. Втім, нині, коли є реальна можливість виїхати з регіону, багато хто нею користується, і маса народу з Донбасу працює по світах - від Московії до Америки. Корінь проблеми - в економіці, геополітика тут ні до чого.
Щодо принципово майже безпечного радону та якихось інших випромінювань та їхньої шкоди - чую вперше. Виглядає спекулятивно (тема кандидатської мого батька - "Печінка при коніотуберкульозі у шахтарів"; лічильники Гейгера видумали не вчора, проте в Донецькому НДІ профпатології за совка ніхто не писав нічого про радіоактивну загрозу, інакше я про це хоча б чув). Антракосилікозу з додатком у вигляді туберкульозу цілком достатньо, щоб означити потенційну шкоду для організму людини, що працює в забої. До слова, сучасні технології видобутку вугілля дозволяють зменшити негативний вплив на організм шахтарів. Звичайно, останнє не стосується тих, хто працює в "копанках": там умови і технології праці ще гірші від тих, що були у 1930-х.
Видумувати на додаток до вже наявних ще й якісь екзотичні загрози немає жодної потреби...
Пане Одесо, як ви пишете, ви "могли б чути від...". Я пропрацював по шахтах 14 років і те, що пишу, не чув від когось, а стикався з тим безпосередньо і мав інформацію з автентичних джерел, у тому числі на той час закритих.
А ось те, що ви називаєте спекуляціями. Зверніть увагу на максимальні рівні. І на надкатегорійних шахтах ці показники не середні, а наближаються до максимальних:
До речі, газові фактори залежать від інтенсивности видобутку вугілля. І у копанках, де об'єм добичі вимірюється мішками порівняно з тисячами тонн на великих шахтах, вони мусять мати менший вплив аніж на великих шахтах за умови якщо копанки хоч якось вентилюються..
Sakharov пише:
> Пане Одесо, як ви пишете, ви "могли б чути від...". Я пропрацював по шахтах 14 років і те, що пишу, не чув від когось, а стикався з тим безпосередньо і мав інформацію з автентичних джерел, у тому числі на той час закритих.
> А ось те, що ви називаєте спекуляціями. Зверніть увагу на максимальні рівні. І на надкатегорійних шахтах ці показники не середні, а наближаються до максимальних:
Дякую! Дійсно - ніколи раніше не стикався з цією інформацією. Беру свої слова назад!
> До речі, газові фактори залежать від інтенсивности видобутку вугілля. І у копанках, де об'єм добичі вимірюється мішками порівняно з тисячами тонн на великих шахтах, вони мусять мати менший вплив аніж на великих шахтах за умови якщо копанки хоч якось вентилюються..
Це очевидно.
"Дійсно - ніколи раніше не стикався з цією інформацією."
А ви і не могли з цією інформацією стикатися. Бо саме ця інформація становила чи не найбільшу таємницю у царині безпеки на шахтах навіть для більшости експлуатаційників.
Справа у тому що якщо викиди метану, вибухи, обрушення, технологічні аварії тощо можна принаймні теоретично списати на порушення технології (хоч це не завжди так), знайти стрілочників, натягти їхні шкури на барабани і продемонструвати загалу з заявами що винні покарані, заходів вжито та що "це ніколи-ніколи більше не повториться, зуб даємо", відкупитися від сімей загиблих, то з пошкодженням легенів радіоактивними газами ситуація безвихідна - тут може допомогти хібащо ізолюючий протигаз, респіратори можуть лише частково захистити від пилу, і все. Але нереально армію шахтарів забезпечити ізолюючими протигазами - це б потребувало створення чи не нової галузі і величезних затрат, та й ні у кого голова про те надто не болить - це інвалідність і тихі смерті після настання шахтарського пенсійного віку, а то й раніше ("Ну, всім же відомо що шахтарі довго не живуть!")
І саме тому експлуатація шахт Донбасу - масове вбивство. Просто смерті від цих факторів відстрочені у часі і відбиваються лише у статистиці середньої тривалости життя у галузі і реґіоні.
2011.08.04 | loup-garou
Та чого ж марксистський. Самий шонінаєсть канонічний, морганівський
Odesa пише:
> єдина причина нескінченних вибухів на українських вугільних шахтах - "економія" на безпеці праці і гонитва за максимальним прибутком прі мінімальних витратах. Цілковито марксистський варіант капіталізму.
Обєктивна оцінка власного стану. І хто винен?! Це погано, але в мене це не викликає співчуття
Це не протест, це якийсь мазохізм. Завтра він знову полізе в нору й вперто голосуватиме за своєго парня, крепкого хазяйствєнніка, плюватиме на проклятих галічан і бандеровцев (які чомусь не хочуть працювати як бидло). Чомусь таке відчуття що якщо запитати "а що робити" то він понесе про Сталіна, Луку й Путєна.
Відповіді
2011.08.03 | Sakharov
Чоловік все вірно каже.
Майже те саме було і за совка, може, трохи краще у тому сенсі що чоботи і робу видавали частіше і у лазні було тепліше. Тоді були "дні підвищеного видобутку", зазвичай перед святковими днями - "дадім странє...". Більшість катастроф зі смертельними випадками були саме у ці дні. Вибій можна екслуатувати з певною швидкістю видобутку, яка визначається крім всього іншого газовиділенням з вугілля. При підвищеному вмісті метану у повітрі роботи у лаві слід припиняти. Але і раніше цього не робили - шахтарі самі заглушували датчики метану. Бо зупинка лави - відсутність видобутку а, відтак, і відсутність заробку. Крім того, вугілля у підгазованому пласті м'якше і легше видобувається. Зараз, мабуть, ситуація ще погіршилася, бо хлопець каже про дві-три полоски за зміну. Не на багатьох пластах можна таке дозволити.Ще один злочин - всі знають що шахтарі хворіють на антракоз і сілікоз. Так от - з документованих випадків сілікозу і антракозу дійсності відповідають меншість. Більшість (це інформація з закритого джерела ще часів совка) - бета-радіоактивні ураження легенів У шахтному повітрі вугільних шахт підвищений вміст радону і торону - радіоактивних газів, легені тими газами пошкоджуються у першу чергу.
Шахти Донбасу - пекло і місце смерті.
2011.08.03 | Odesa
Уточнення.
Певна різниця між совком і нинішнім часом таки є: тоді, у 1960-ті, шахтарі одержували по 300-450 рублів місячно (у 6-7 разів більше за прожитковий мінімум), нині - до 2500-3500 гривень (майже на рівні прожиткового мінімуму). Тоді вони мали великі соціальні бонуси: безоплатні житло, санаторії, медицину, школи та дитсадки, дешеві (хоч і не вельми якісні) харчі. Нині майже завжди за все це вони вимушені платити готівкою з неглибокої кишені. Щойно повернувся з поїздки на Донбас з найважчими враженнями: напівзнищені дороги, обшарпані будівлі, ціни - майже такі ж, як і в ситій Одесі. Питався, чому ж вони голосують за цю банду. В усіх випадках розбірливої відповіді не було... Либонь, самі не знають, чому...2011.08.03 | Kohoutek
Re: Чоловік все вірно каже.
Sakharov пише:> Ще один злочин - всі знають що шахтарі хворіють на антракоз і сілікоз. Так от - з документованих випадків сілікозу і антракозу дійсності відповідають меншість. Більшість (це інформація з закритого джерела ще часів совка) - бета-радіоактивні ураження легенів У шахтному повітрі вугільних шахт підвищений вміст радону і торону - радіоактивних газів, легені тими газами пошкоджуються у першу чергу.
Вот только не надо теорий заговора. Шахты одинаковы во всех концах света, и если бы шахтёры массово мёрли от лучевой болезни или рака лёгких, спровоцированного радоном (торон - это изотоп радона), об этом давно было бы общеизвестно. Радон образуется во всех тяжёлых минералах, облучение от него в угольной шахте меньше облучения в гранитном карьере. В квартире с закрытыми форточками его концентрация тоже растёт.
2011.08.04 | Sakharov
Щодо теорій
Я, здається, написав що інфа з закритого статистичного медичного видання часів СРСР. Не слід усюди шукати радіофобію чи теорію змови. І не плутайте уранові шахти з вугільними. В останніх радону більше. Можу вам сказати що особисто мав бета-радіоактивні опіки шкіри другого ступеня після миття рук і вмивання у кришталево прозорому ручайку на квершлазі шахти "Красний Октябрь". І начальник ВТБ шахти знав про ситуацію з радоном у воді і повітрі, але це було таємницею для шахтарів.Що ж до пошкоджень тканин легенів бета-випромінюванням радону - це як хронічний опік легенів у людей, що постійно працюють у шахті. Вони цього не відчувають, бо у легеневих тканинах немає нервових закінчень. Але через кілька років роботи у шахті з'являється хронічний кашель як при бронхіті. І оце проходить у медичних звітах як сілікоз чи антракоз, які теж мають місце. Як одного разу у пориві відвертости мені сказав начальник ВТБ шахти "Гуковская" (а це за станом ТБ була чи не найкраща шахта у Донбасі): "Кожного начальника ВТБ через три роки роботи слід розстрілювати як карного злочинця, котрий вбив сотні людей".
2011.08.04 | Хвізик
існує якась цікава й дивна кореляція між вибухами на шахтах і зусиллями України у пошуках альтер
альтернативних енергоджерел:Як приклад, на шахті ім. Баракова вибух, що забрав
11 березня 2000 -- саме тоді Кучма вів перемовини з баку про нафту
року 80 шахтарських життів, стався через декілька днів після Комплексної перевірки.
На тій же шахті «Суходільска-Східна» відразу ж після виїзду з шахти Державної комісії з техніки безпеки 9 червня 1992 року стався вибух, загинули відразу 73 людини.
-------
а остані 2 трагедії водночас і теж під час подій : суд над тимошенко, злив компромату в італії, брейвік..
2011.08.04 | Odesa
Re: існує якась цікава й дивна кореляція між вибухами на шахтах і зусиллями України у пошуках ал
Не "з`їжджайте": єдина причина нескінченних вибухів на українських вугільних шахтах - "економія" на безпеці праці і гонитва за максимальним прибутком прі мінімальних витратах (виріс на Донбасі, батько кращого друга дитинства працював на шахті інженером з техніки безпеки і незрідка вів відверті розмови, сам друг працює в сфері безпеки електропостачання шахт). Цілковито марксистський варіант капіталізму. Відсутність інших варіантів працевлаштування жене шахтарів на роботу навіть у таких умовах. Втім, нині, коли є реальна можливість виїхати з регіону, багато хто нею користується, і маса народу з Донбасу працює по світах - від Московії до Америки. Корінь проблеми - в економіці, геополітика тут ні до чого.Щодо принципово майже безпечного радону та якихось інших випромінювань та їхньої шкоди - чую вперше. Виглядає спекулятивно (тема кандидатської мого батька - "Печінка при коніотуберкульозі у шахтарів"; лічильники Гейгера видумали не вчора, проте в Донецькому НДІ профпатології за совка ніхто не писав нічого про радіоактивну загрозу, інакше я про це хоча б чув). Антракосилікозу з додатком у вигляді туберкульозу цілком достатньо, щоб означити потенційну шкоду для організму людини, що працює в забої. До слова, сучасні технології видобутку вугілля дозволяють зменшити негативний вплив на організм шахтарів. Звичайно, останнє не стосується тих, хто працює в "копанках": там умови і технології праці ще гірші від тих, що були у 1930-х.
Видумувати на додаток до вже наявних ще й якісь екзотичні загрози немає жодної потреби...
2011.08.04 | Sakharov
Щодо спекуляцій:
Пане Одесо, як ви пишете, ви "могли б чути від...". Я пропрацював по шахтах 14 років і те, що пишу, не чув від когось, а стикався з тим безпосередньо і мав інформацію з автентичних джерел, у тому числі на той час закритих.А ось те, що ви називаєте спекуляціями. Зверніть увагу на максимальні рівні. І на надкатегорійних шахтах ці показники не середні, а наближаються до максимальних:
http://rad-don.narod.ru/mines/mines.htm
До речі, газові фактори залежать від інтенсивности видобутку вугілля. І у копанках, де об'єм добичі вимірюється мішками порівняно з тисячами тонн на великих шахтах, вони мусять мати менший вплив аніж на великих шахтах за умови якщо копанки хоч якось вентилюються..
2011.08.04 | Odesa
Re: Щодо спекуляцій:
Sakharov пише:> Пане Одесо, як ви пишете, ви "могли б чути від...". Я пропрацював по шахтах 14 років і те, що пишу, не чув від когось, а стикався з тим безпосередньо і мав інформацію з автентичних джерел, у тому числі на той час закритих.
> А ось те, що ви називаєте спекуляціями. Зверніть увагу на максимальні рівні. І на надкатегорійних шахтах ці показники не середні, а наближаються до максимальних:
Дякую! Дійсно - ніколи раніше не стикався з цією інформацією. Беру свої слова назад!
> До речі, газові фактори залежать від інтенсивности видобутку вугілля. І у копанках, де об'єм добичі вимірюється мішками порівняно з тисячами тонн на великих шахтах, вони мусять мати менший вплив аніж на великих шахтах за умови якщо копанки хоч якось вентилюються..
Це очевидно.
2011.08.04 | Sakharov
Re: Щодо спекуляцій:
"Дійсно - ніколи раніше не стикався з цією інформацією."А ви і не могли з цією інформацією стикатися. Бо саме ця інформація становила чи не найбільшу таємницю у царині безпеки на шахтах навіть для більшости експлуатаційників.
Справа у тому що якщо викиди метану, вибухи, обрушення, технологічні аварії тощо можна принаймні теоретично списати на порушення технології (хоч це не завжди так), знайти стрілочників, натягти їхні шкури на барабани і продемонструвати загалу з заявами що винні покарані, заходів вжито та що "це ніколи-ніколи більше не повториться, зуб даємо", відкупитися від сімей загиблих, то з пошкодженням легенів радіоактивними газами ситуація безвихідна - тут може допомогти хібащо ізолюючий протигаз, респіратори можуть лише частково захистити від пилу, і все. Але нереально армію шахтарів забезпечити ізолюючими протигазами - це б потребувало створення чи не нової галузі і величезних затрат, та й ні у кого голова про те надто не болить - це інвалідність і тихі смерті після настання шахтарського пенсійного віку, а то й раніше ("Ну, всім же відомо що шахтарі довго не живуть!")
І саме тому експлуатація шахт Донбасу - масове вбивство. Просто смерті від цих факторів відстрочені у часі і відбиваються лише у статистиці середньої тривалости життя у галузі і реґіоні.
2011.08.04 | loup-garou
Та чого ж марксистський. Самий шонінаєсть канонічний, морганівський
Odesa пише:> єдина причина нескінченних вибухів на українських вугільних шахтах - "економія" на безпеці праці і гонитва за максимальним прибутком прі мінімальних витратах. Цілковито марксистський варіант капіталізму.
2011.08.04 | Хвізик
знову аварія (л)
http://www.unian.net/ukr/news/news-449518.html2011.08.04 | alllina
Re: коротка розповідь одного шахтаря (\)
www.nadoloni.com2011.08.04 | kotygoroshko
фу Re: коротка розповідь одного шахтаря (\)
alllina пише:> www.nadoloni.com
2011.08.04 | igorg
Обєктивна оцінка власного стану. І хто винен?! Це погано, але в мене це не викликає співчуття
Це не протест, це якийсь мазохізм. Завтра він знову полізе в нору й вперто голосуватиме за своєго парня, крепкого хазяйствєнніка, плюватиме на проклятих галічан і бандеровцев (які чомусь не хочуть працювати як бидло). Чомусь таке відчуття що якщо запитати "а що робити" то він понесе про Сталіна, Луку й Путєна.