Латиніна: "На Западе происходит...крах социалистической экономики" (/)
08/16/2011 | observеr
На Западе происходит примерно то же, что происходило в СССР в 1991 году — а именно, крах социалистической экономики. Увы, социализм, как и сифилис, — смертельное заболевание вне зависимости от того, является ли социализм следствием тирании Сталина (как в СССР) или следствием всеобщего избирательного права (как на нынешнем Западе).
Хотя формы социализма, как и сифилиса, бывают разные. Если сгонять крестьян в колхоз с помощью НКВД, то голод придет на следующий год. А если систематически забирать деньги тех, кто работает, и отдавать их тем, кто не работает, то рано или поздно у вас начнется долговая яма, снижение странового рейтинга, бунты в Лондоне и — далее везде.
В этом смысле бунты в Лондоне — куда более показательная вещь, чем снижение кредитного рейтинга США. Точнее, не сами бунты, а реакция системы на них. Потому что любую систему характеризует не ошибка. Ее характеризует реакция на ошибку.
,,,
http://ej.ru/?a=note&id=11261
Хотя формы социализма, как и сифилиса, бывают разные. Если сгонять крестьян в колхоз с помощью НКВД, то голод придет на следующий год. А если систематически забирать деньги тех, кто работает, и отдавать их тем, кто не работает, то рано или поздно у вас начнется долговая яма, снижение странового рейтинга, бунты в Лондоне и — далее везде.
В этом смысле бунты в Лондоне — куда более показательная вещь, чем снижение кредитного рейтинга США. Точнее, не сами бунты, а реакция системы на них. Потому что любую систему характеризует не ошибка. Ее характеризует реакция на ошибку.
,,,
http://ej.ru/?a=note&id=11261
Відповіді
2011.08.16 | OlalaZhm
Re: Латиніна: "На Западе происходит...крах социалистической экономики" (/)
Оце підтримую найбільше:observеr пише:
> ... А если систематически забирать деньги тех, кто работает, и отдавать их тем, кто не работает, то рано или поздно у вас начнется долговая яма, снижение странового рейтинга, бунты в Лондоне и — далее везде.
> ,,,
> http://ej.ru/?a=note&id=11261
2011.08.16 | ak1001
з одного боку так, з іншого схоже на "стару пісню на новий лад"
про "загніваючий захід"2011.08.17 | Адвокат ...
Латиніна каже діло!
Соціялізм,-- то суспільство злидарів. Соціялізм і багате суспільство,-- природні антагоністи.2011.08.16 | Koala
Маячня. Латиніну щось вже дуже занесло.
Порівняння західного соціалізму із совковим, принаймні, малокоректне: совок був плановою економікою, фактично - єдиним підприємством із єдиним власником, а західні економіки все ще лишаються ліберальними, хоч і зарегульованими; ну й ставити діагноз "остаточний розвиток кризи капіталізму" за кількома виступами зажравшихся імігрантів - це талант якраз совецького штибу.Просто в неї є теорія, що майбутнє - за економіками типу Сингапуру; і вона намагається увіпхати в цю теорію невпихуєме.
Те, що відбувається на Заході насправді - криза соціалістів. За якою буде (власне, вже почалося) поправішання.
2011.08.17 | Odesa
Re: Маячня. Латиніну щось вже дуже занесло.
Koala пише:> Порівняння західного соціалізму із совковим, принаймні, малокоректне: совок був плановою економікою, фактично - єдиним підприємством із єдиним власником, а західні економіки все ще лишаються ліберальними, хоч і зарегульованими; ну й ставити діагноз "остаточний розвиток кризи капіталізму" за кількома виступами зажравшихся імігрантів - це талант якраз совецького штибу.
Буквального і широкого порівняння там і немає. Є лишень констатація наявності в обох випадках певної риси - інфантилізуючого впливу "соціалки" - без жодних інших інтерполяцій.
> Просто в неї є теорія, що майбутнє - за економіками типу Сингапуру; і вона намагається увіпхати в цю теорію невпихуєме.
З чого Ви це взяли? Вона тільки подає Сингапур як один з прикладів послідовного протистояння держави гіперсоціалізації (як і США)...
> Те, що відбувається на Заході насправді - криза соціалістів. За якою буде (власне, вже почалося) поправішання.
Ну, так, це і є те, що авторка несе читачеві цією статтею. А от щодо доконечності подальшого поправішання вона має певні сумніви, які й обгрунтовує тут-таки в порядку застереження від загравань з паразитуючим криміналізованим плебсом, на яке більше грішить не так "загниваючий Захід", як геть гнилий в обговорюваному аспекті європейський Схід. Вчасне і переконливе попередження, і Україні зокрема - теж...
Мені здається, що в критичному запалі Вами рухала певна упередженість щодо особистості Латиніної...
2011.08.17 | Адвокат ...
Латиніна дуже вірно вказала причину.
Як що політики, аби дійти до влади і потім зберегати владу, використовують популізм, держава починає забирати в тих, хто працює і виробляє, більше, ніж вони можуть віддати, аби зберігати стимул до праці. Як що ледацюга і трудівник жиють майже однаково, немає сенсу працювати. В совку так і було.2011.08.18 | Hadjibei
Re: Латиніна дуже вірно вказала причину.
Саме це відбувається в США.2011.08.18 | Lexa62
Гарний матеріал.
2011.08.18 | igorg
Латиніна бачить тільки те що валяється на поверхні. Є більш глибокі економічні чинники
І головний з них - енергетичний. Співвідношення між енергетичними затратами на видобуток енергії й видобутою енергією швидко погіршується. Виробництва більшості товарів винесені у треті країни. Транспортування обходиться все дорожче. Тому швидко скорочуються витрати на соціальну та невиробничу сферу, що зрозуміло, викликає незадоволення. На це накладаються міжетнічні, міжрелігійні, ментальні проблеми ідей мультикультурності.2011.08.18 | Сюртэ
Це не ЧИННИКИ, це НАСЛІДКИ Re: ... Є більш глибокі економічні чинники
igorg пише:> І головний з них - енергетичний. Співвідношення між енергетичними затратами на видобуток енергії й видобутою енергією швидко погіршується. Виробництва більшості товарів винесені у треті країни. Транспортування обходиться все дорожче. Тому швидко скорочуються витрати на соціальну та невиробничу сферу, що зрозуміло, викликає незадоволення. На це накладаються міжетнічні, міжрелігійні, ментальні проблеми ідей мультикультурності.
ПАНУВАННЯ тотальної ЛІБЕРАСТІЇ у Европі останні тридцять років.
Ще п'ятнадцять років тому комп, зроблений в Японії, або в Німеччині (а не в Малайзії, Тайвані, Китаї) фактично працював вічно, тобто морально застарівав швидше ніж ламався.
Зараз компи ламаються інколи на другий день після придбання (горять китайські блоки живлення з яких викинуто усі "ЗАЙВІ" деталі).
Саме панування ЛІБЕРАСТІЇ позбавило ЕВРОПУ РЕАЛЬНОГО виробництва й перетворило ЕВРОПЕЙЦІВ у ліберастичне БИДЛО.
2011.08.18 | igorg
політичні течії ліберастії є тільки відбитком економічних процесів. Когось дуже тішить
мрія глобалізму й для цього є ніби-то усі технологічні умови. Проте є дві неприємності для цього процесу. Перший це нації і другий це енергоресурси. І в цьому контексті ідея великого колхоза якраз те що треба. Вирівнювання рівня доходів за рахунок зниження вартості праці. Принаймні до середньо-глобального рівня. Підтримка глобальної централізованої енергосистеми потребує усе більших витрат, державних дотацій, пільг. От і отримуємо дуже дивний ефект. Ніби є колосальне зростання продуктивності праці, енергооснащення, технологічного рівня, а очікуваного зростання рівня життя нема. Що робити? Як пояснити? Отож з одного боку завозять людей що згодні на ганебні умови життя, а з іншого ці люди є постійним докором тим що мають достойний рівень. Створюється дуже серйозний конфлікт. І ситуація котиться донизу. Європа знижує стандарти життя, а Китай піднімає. Власники капіталів отримують колосальний зиск.2011.08.18 | Убітий Єнот
Латиніна - зливний бачок ФСБ
та промивач мізків для псевдоосвіченої публіки. Вона постійно гонить таке фуфло що вуха в'януть.2011.08.18 | observеr
так. але ми її любимо не лише за це
2011.08.18 | Pest Control
Колись гебня рятувала від капіталізму, а зараз рятуватиме від соціалізму. Без гебні нікуди.
Десь такий буде стислий зміст статей Латиніної на найближчі кілька років.2011.08.19 | Bayan
То якраз фігня, це якраз наслідки встановлення матьорого глобалізованого капіталізму
observеr пише:> Re: Латиніна: "На Западе происходит...крах социалистической экономики" (/)
Це твердження Латиніної є дуже далеким від істини.
Насправді соціалізму у розвинених кап країнах зараз залишилося в рази менше, аніж було у 70-х і 80-х, коли після рішучої боротьби населення за свої права правлячі класи пішли на поступки і трохи поділились шматком суспільного пирога, полегшивши отримання освіти, якісної медицини і пошук робочих місць.
З глобалізацією капіталісти вирішили, що відтепер з місцевими можна не панькатися. Вам не подобається, що ми повідміняли субсидії на освіту? І що за візит до лікаря треба віддати пів місячної зарплати? -- Скажіть дякую, що ми ще взагалі не позакривали тут наші бізнеси нафіг і не вивезли все в Індію чи Філіпіни.
Ви крутите пальцем біля голови, вважаєте що я цей діалог придумав. Даремно. Погуглите і знайдете як мінімум одне відверте висловлювання одного із канадських магнатів (хоч там вони цього слова не вживають, але як інакше ще їх називати) про те що "вони цій країні (Канаді) нічого не винні".
2011.08.19 | loup-garou
+1. Єслі в кранє нєт води - значіт, випілі соціалісти. З Рейганом і Тетчер на чолі
2011.08.20 | Bayan
Характерно що на сусідній гілці є статя всесвітньо відомого економіста підтримуюча мою думку(/)
http://www2.maidan.org.ua/news3/view.php3?bn=maidan_free&key=1313681413&first=1313812356&last=1313682469