МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи хтось знає, що це за АНАЛітик такий, Кость Бондаренко? (л)

08/27/2011 | Пан Коцький
Деза на дезі, навіть читати гидко... Написано на замовлення ПР-дунів з нагоди Всесвітнього форуму українців?

http://www.unian.net/ukr/news/news-451907.html

17.08.2011 18:58
Кость Бондаренко, ДУМКА

Рецепт для влади – що робити з українською діаспорою

Для ефективної роботи з діаспорою Україні варто впровадити посаду спеціального уповноваженого (урядового чи президентського) і відмовитися від підтримки застарілих маргінальних організацій, які, крім гучної – колись – назви, нічого більше не мають.

За 20 років незалежності Українська держава не спромоглася вибудувати ефективної моделі співпраці зі своєю діаспорою. Зроблено лише формальні речі: є посвідчення закордонного українця, але бракує ефективних системних кроків. Діаспора не допомагає розв’язувати проблеми держави, а держава не бачить проблем діаспори.

Українська діаспора представлена багатьма організаціями. І найстарші з них намагаються монополізувати свій вплив, мовляв, вони єдині вповноважені представляти закордонну громаду українців. Хоча насправді це давно не відповідає дійсності.

Для прикладу, візьмемо незмінного президента Світового конгресу Українців (СКУ) і Українського конгресового комітету Америки Аскольда Лозинського. З 60-х років ця організація ставила собі за мету боротьбу за незалежність України. І робила це не без допомоги уряду США. Після проголошення незалежності ось уже 20 років вони не можуть знайти собі гідного місця. Тому, з висоти прожитих за кордоном років, вважають за можливе вчити керівників Української держави демократії, давати поради, впливати на політичні процеси в Україні й вимагати підтримки з державного бюджету. Це замість того, щоб допомагати українській владі відстоювати національні інтереси держави у США.

Я не можу собі уявити, щоб представники СКУ пікетували Білий дім з вимогою скасувати візовий режим з Україною, полегшити торгівлю чи надати підтримку валютному курсу гривні. Це – не їх інтереси, етнічних українців, але громадян США. Це – інтереси громадян України, незалежно від національного походження.

І навряд чи інтереси громадян України обстоюватимуть ті, хто отримує фінансування Держдепартаменту США. Хто платить – той і замовляє музику.

За 20 років незалежності, наскільки мені відомо, у керівництві СКУ не з`явилося жодного нового обличчя. Ротація відбувається між одними й тими самими людьми: це Аскольд Лозинський, Михайло Савків, Тамара Галло (Олексів), Лариса Кий. Цікава деталь – Лозинський, який критикує родинні зв’язки в Україні, залучив до роботи в СКУ свою дружину, сестру й племінника.

Які інтереси «старої діаспори»? Крім впливу на політику в Україні, вони завжди охоче заходять до кабінетів високих начальників США разом з членами офіційних делегацій України. Це підвищує їхній статус у Америці. Ніколи не розумів, навіщо наші дипломати включають їх до списків. Представники «старої діаспори» не пов’язують своє майбутнє і майбутнє своїх дітей з Україною. Їхнє майбутнє визначає успішність політики США, а не України.

Тим, хто хоче вчити Україну, як правильно жити, варто передусім отримати український паспорт. А краще – українську прописку. Як це зробив Роман Зварич.

Чим тоді має насправді займатися діаспора?

Чи не найкращий приклад – діаспора Ізраїлю. Євреї, які живуть у США, ніколи не дозволять Держдепартаменту зробити недружні для Ізраїлю кроки на Близькому Сході. Вони вважають своїм обов’язком покращувати імідж своєї історичної батьківщини у США, незважаючи на те, який паспорт носять у кишені.

Що Українська держава має зробити, щоб мати принаймні схожі успіхи й ефективно співпрацювати зі своєю діаспорою?

Варто припинити підтримку «старої діаспори», на яку спиралася зовнішня політика України перших років незалежності, і за інерції – останні 20 років.

За цей час чимало змінилося на мапі світового українства. Постали нові численні й потужні діаспори в Росії, Польщі, Ізраїлі, Італії, Іспанії, Португалії і навіть у США. За кілька років вони завершать оформлення й матимуть юридичні структури, покликані захищати їхні інтереси.

І тоді, можливо, ми побачимо пікети нашої діаспори під будинком уряду ЄС «Берлемон» у Брюсселі з вимогами врахувати європейські національні інтереси України – скажімо впровадити безвізовий режим, зону вільної торгівлі чи вільний рух робочої сили.

Щоб так сталося, українська влада має не проґавити процес формування цих діаспор і активно їх підтримати. Інструментом може стати інститут урядового або президентського вповноваженого зі зв’язків з діаспорою. Можливо, це не найважливіша реформа з тих, які намагається впровадити влада. Хоча реформування політики влади до української діаспори в умовах глобалізації може стати простим та ефективним кроком, який надасть суттєву підтримку дипломатичним зусиллям з відстоювання національних інтересів України.

Кость Бондаренко, директор Інституту української політики

Відповіді

  • 2011.08.27 | stryjko_bojko

    Кость Бондаренко

    Костянтин (Кость) Бондаренко
    Mатеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.



    Бондаренко Костянтин Петрович, творчий псевдонім Кость Бондаренко (*2 травня 1969) — український політолог, директор Київського інституту проблем управління імені Горшеніна. Редактор газети «Левый берег».
    З біографії

    Народився 2 травня 1969 року на Вінничині. Виховувався в сім'ї викладачів. Середню школу закінчив із золотою медаллю. Термінову службу в рядах Радянської армії проходив у Туркестанському військовому окрузі (стратегічна авіація).

    У 1994 році закінчив Історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Фахівець з історії міжнародних відносин. Дипломна робота на тему «Німецька політика по відношенню до України в роки Другої світової війни».

    Після закінчення університету - на викладацькій і науковій роботі. Бере участь в різних журналістських і суспільно-політичних проектах. Керував відділом політики культової газети «Поступ». Бере участь в створенні Центру політичних досліджень «Нова хвиля» (м. Львів). У березні 1997 року захистив дисертацію, має вчений ступінь кандидата історичних наук.

    У різні роки як консультант-аналітик брав участь у різних політичних проектах (Народно-демократична партія, Народний блок Литвина, Партія «Реформи і порядок», Партія «Пора» і ін.). Входив до суспільних рад при Президенті, Спікері Верховної Ради, Міністерстві закордонних справ.

    Як журналіст співпрацює з газетами «Дзеркало тижня», «Факти», «Київський телеграф», інтернет-виданнями «Українська правда», «Оглядач» і іншими. Був автором і ведучим програми на «Громадському радіо». Автор більше 3000 статей в періодиці і понад 50-ти наукових робіт.

    Одружений, виховує двоє дітей. Захоплення: дельтапланеризм, айкідо, кухні народів світу.

    Член Товариства «Вінничани у Києві».
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.27 | Director

      Re: Кость Бондаренко

      Смішні пейси в нього. Це теж якийсь політтехнологічний кунштюк? Чи "месидж" - "коломойський, дайте грошей своїй людині"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.08.28 | zаброда

        Знав я єдного дантиста Re: Кость Бондаренко

        теж на -енко.
  • 2011.08.27 | zаброда

    Тобто "кто девушку танцует?" Re: Чи хтось знає

    Теперки, певно, прусачки
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.27 | Адвокат ...

      І не теперки, а вже так рочьків із п'ять.

  • 2011.08.27 | Koala

    Це той, хто передрікав в 2004 американське вторгнення?(л)

    http://archive.kontrakty.ua/gc/2004/7/50-kost-bondarenko-casus-belli.html
  • 2011.08.27 | Абу

    останні пару років був головним піарником у Тігіпка

    вів проект газети і сайту "Лівий берег", співавтор книги Кучми "Україна не Росія".

    не дурний, дисертація - чесна і фахова, боїться всього, в житті - скромний

    поки Кость пише для влади план розгрому старих діаспорних структур, серед українських мігрантів останніх хвиль почали активно працювати організації "рускава міра", використовуючи переважно структури РПЦ в Європі. Причому в закордонних громадах РПЦ служать переважно священники з України, такі як достатньо відомий о. Макар в Мілані
  • 2011.08.27 | zmej_gorynych

    Звичайно. Ніхто не забутий, ніщо не забуте. Цей гондон за 4,000 баксів фальшував...

    ...соцопитування, здається, в 2004 році. І був спійманий на гарячому журналістами :sol:. Так що цей факт було доведено на 100%.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.27 | Абу

      в нього багато проблем з кредиторами

      і фальшував він часто і за менші гроші :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.08.28 | zmej_gorynych

        Re: > і фальшував він часто і за менші гроші :)

        Ніразу не сумніваюсь. Про таких кажуть, що він і вошу з Полтави до Києва за рубель погонить :sol:

        І взагалі, я давно вже пропонував вести якусь загальнодоступну БД поступків та чинів публічних людей. Щоби всі все про всіх пам"ятали. Це і буде прекрасним інструментарієм для "по ділам вашим воздасться вам" /(C)/ :)
        Гадаю, що така БД ніяким чином не порушуватиме закон про персональні дані. Втім, краще ще з правниками порадитись...
  • 2011.08.27 | ziggy_freud

    Re: Бондаренко?

    політтехнолог. Трохи кращий за тих, які придумали Вишивану Тигру-Берегиню для Тимошенко і Креативне Село для Яценюка. Але значно гірший за тих, хто повернув до влади Януковича.

    він пише цю статтю не просто так (с). А з заявкою - що він буде тримати в пітних руцях всі головні контакти з діяспорою. Мабуть, уявляє собі щось на кшалт Українського Ригі-Анального Інтернаціонала.

    Українці всіх країн, єднайтесь на підтримку Хвьодорича! :cry:

    Хоча демонстративна лояльність до влади детектед, довіряти йому настільки делікатну справу буде, кажучи дуже стримано, необачливо. 20 проти 1, що Бондаренко просто облажається, або облажається сильно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".