МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ще одна стратегія опозиції? (Тарас Кузьо: розкол України) (л)

08/29/2011 | hrcvt
"Протягом наступного десятиріччя існування України в ній або буде встановлено авторитарний режим білоруського зразка, або відбудеться розкол після зовсім не мирного повалення режиму Януковича."

(Тарас Кузьо, http://www.politdumka.kiev.ua/interview/646-2011-08-26-11-52-29.html )

Правда, Кузьо формально нічого не очолює. Хоча, здається, загальновизнано, що він працював на БЮТ на минулих виборах. Зараз періодично пише статті на захист Тимошенко. Але ставлю в заголовку знак питання, будем чекати підтвердження його тези від більш офіційних джерел і в діях опозиції. Ну і він же не пише прямо: "у нас, в опозиції, такий-то план" (може, хтось інший повалить режим, а Кузьо як політолог просто дає прогноз). Тому написане нижче можна, звичайно, вважати моєю фантазією на основі тези Кузя.

Зверніть увагу на тезу: мирне повалення режиму Януковича він не передбачає. Також після "не зовсім мирного" в нього йде розкол (невідомо чому такий тісний зв'язок). Також невідомо, звідки візьметься "не зовсім мирне повалення", якщо вони не можуть вивести людей і на мирну маніфестацію. Мабуть, ця невеличка кількість, яка все ж виходить, має "щось" влаштувати? Чи якісь спеціальні групи, не важливо. Важливо, що за масову підтримку боротися в цьому сценарії не планується. Також здоровий глузд підказує, що "скинути режим" у такий спосіб навряд чи вдасться. Адже "режим" - це визнана і більш-менш законна (при всіх відомих фокусах з конституцією) влада. Важливо, що влада легітимніша, ніж учасники можливого заколоту. Практична легітимність визначається народним визнанням.

Значить, цей сценарій, звісно, не скине режим. Але він може створити напруження в країні, достатнє, щоб при певних умовах країну розколоти. Можливо, в цьому і план. "Віддати" Росії області, де за Тимошенко мало голосували. Під приводом уникнення громадянської війни це мають забезпечити міжнародні посередники.

Звісно, план трохи фантастичний. Можливо, це тільки один з конкурентних планів. Але деякі речі за нього говорять. Наприклад, те, що БЮТ не шукає розширення підтримки в народі. Або сутички з міліцією як обов'язкова складова акцій. Або "спасібо житєлям Донбаса". Або травля інакодумців (у розколотій Україні, де вже не буде "донецьких", потрібен ворог, щоб виправдати відсутність демократії і свобод: "які вибори, яка свобода слова, коли є іхельзони"). Якщо не планується перемагати на виборах, то підтримки і не треба. Достатньо (за цим сценарієм) інсценувати загрозу громадянської війни і домовитися з ким-небудь сильним, щоб забезпечили розкол країни з визнанням себе перехідним урядом у "своїй" частині.

Уважно розгляну аргументи, що цього сценарію нема.

Відповіді

  • 2011.08.29 | Боббі

    плюс додайте ще одного симпатика ЮВТ: Андруховича з його дурнуватими ідеями поділу країни

  • 2011.08.29 | Мартинюк

    Це не так вже й просто - це кампанія - приклад з Тайм:"російський військовий клан козаків" (л)

    The Return of the Cossacks: Russia's Warrior Clan Wants Its Old Country Back
    By Simon Shuster / The Crimea, Ukraine Wednesday, Aug. 17, 2011

    http://www.time.com/time/world/article/0,8599,2088949,00.html
  • 2011.08.29 | Боббі

    і ще: на жаль, апазиція має потужних симпатиків поділу України в Москві

    з усіми цими балачками про вступ до ЗВТ з ЄС, з угодою про асоціацію з ЄС, про поглиблення автономії УПЦ МП від власне самого МП, з аверсом Одеса-Броди, та залученням усіх тих Шелів до розробки сланцю в Україні, не кажучи про самостійну розробку урану в Україні — треба покласти край.

    Ескалація пристрастей навколо троянської кобили Кремля може бути дуже так логічним та вигідним Кремлю, оскільки з одного боку розгойдує обстановку в середині країни, а з іншого — віддаляє від іноземних партнерів.

    Це як наче "Кольчуги" та справа Гонгадзе трапились водночас.
  • 2011.08.29 | hrcvt

    Андреас Умланд майже тими самими словами (/)

    http://www.pravda.com.ua/articles/2011/08/29/6530358/

    ---
    "[...] Но есть и тревожные сигналы. В своем недавно опубликованном докладе Freedom House прогнозирует, что страны бывшего СССР, в том числе и Украина, могут зайти в глухой угол, когда власть в стране можно будет сменить только с помощи революции так как демократические механизмы отстранения непопулярных лидеров от власти уже не действуют.

    Если события будут развиваться по наихудшему сценарию и ситуация в стране действительно окажется тупиковой, то новое народное восстание по образцу 2004 станет неизбежным. Однако на этот раз массовые акции гражданского неповиновения могут привести к региональной сегментации или даже к конечному распаду страны [підкреслення моє].

    В результате спровоцированного сомнительными "политическими технологиями" усиления поляризации украинского общества за последний год, анти- и прорежимные демонстрации рискуют превратиться в антигосударственные протесты.

    Появятся движения, в которых будут преобладать уже не конкретно политические требования, а более глубокие цивилизационные, национальные или этнические парадигмы [чого вони раптом появляться?], усложняющие или же не допускающие нахождение компромисса.

    Это будет взрывоопасная ситуация."
    ---

    Правда, тут можливе інше прочитання: цими загрозами розколу вони просто добиваються, щоб Тимошенко відпустили і, в випадку Умланда, щоб ЄС дало перспективу Україні. Тобто він залякує ЄС, що якщо перспективи не дати, то може бути розкол. Тоді це нам, в принципі, вигідно. Якби цей розкол залишився тільки в статтях на цих кілька місяців до підписання угоди з ЄС і не інсценізувався в реалі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.29 | Мартинюк

      А ось заголовки того що читає Європа (л)

      Juri Andruchowytsch im Interview
      „Die große Ukraine ist heute einfach zu groß“ ("Велика України на сьогодні є просто занадто великою" - газета (дуже солідна) "Франкфуртер Альгемайне")

      http://www.fr-online.de/kultur/literatur/-die-grosse-ukraine-ist-heute-einfach-zu-gross-/-/1472266/5077882/-/index.html
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.08.29 | Боббі

        переплутана назва газети

        Посилання на "Франкфуртський огляд" Rundschau, на Allgemeine посилання було б faz.net.

        І стаття вже наробила галасу — вона ще на початку року була надрукована, а її переклад (вірніше, окремі цитати) були широко поширені й уанетом.

        Однак поверхневий перегляд статей Rundschau про Україну залишає враження упередженості та тенденційності.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.08.29 | Мартинюк

          Дякую за уточнення.

          Дійсно помилився...
      • 2011.08.30 | Мірко

        Re: України на сьогодні є просто занадто великою

        Якщо Голодомор та ґеноцид спрацювали то якраз на це. Зворотного механізму ґеноциду не знаю.
  • 2011.08.29 | ziggy_freud

    Тарас Кузьо займається шоу-бізнесом. Це колега "авестійського астролога" Глоби

    hrcvt пише:
    > "Протягом наступного десятиріччя існування України в ній або буде встановлено авторитарний режим білоруського зразка, або відбудеться розкол після зовсім не мирного повалення режиму Януковича."

    є ще третій варіант. Білоруського авторитаризма не буде, і розколу теж.

    Варіант ПІСУАР виник, коли впевнено перемагали помаранчеві, хоча й з невеликим кількісним розривом. Якщо сепаратизм в Криму трансформували в звичайний собі автономістський рух, і досить таки бутафорську автономію, на Донбасі і автономії робить не доведеться. Більшість активних людей звідти давно задіяні в загальноукраїнських проектах. Вони навряд захочуть їздити в Київ через кордон у Харківській області. Київ в Малоросії-2 буде максимум губернським центром, і це мало кому з місцевих подобається. Та й Межігір'я опиняється на спірній території.

    Ті, хто лишився на місцях, розчаровані в Януковичі і ПР. Отже, Велика Україна на сьогодні потрібна Донбасу не менше, ніж Донбас - решті України. За автономію двох східних областей зараз найохочіше проголосують в Криму :-)

    > (Тарас Кузьо, http://www.politdumka.kiev.ua/interview/646-2011-08-26-11-52-29.html )
    > Значить, цей сценарій, звісно, не скине режим. Але він може створити напруження в країні, достатнє, щоб при певних умовах країну розколоти. Можливо, в цьому і план. "Віддати" Росії області, де за Тимошенко мало голосували. Під приводом уникнення громадянської війни це мають забезпечити міжнародні посередники.

    > Звісно, план трохи фантастичний. Можливо, це тільки один з конкурентних планів. Але деякі речі за нього говорять. Наприклад, те, що БЮТ не шукає розширення підтримки в народі. Або сутички з міліцією як обов'язкова складова акцій. Або "спасібо житєлям Донбаса".
    > Уважно розгляну аргументи, що цього сценарію нема.

    сценарій є, якщо його озвучує Кузьо. Але також він озвучує план перетворення Криму на Косово. В форматі товстої книги. Хоча в Криму Кузья не стояло.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.29 | Мартинюк

      Якби не інтеліджент-сервісом

      Кузьо на початку 90 світився ако "крутий ОУН-бандерівіць". Потім спостерігалися якісь дивні речі організаційно руйнівного плану...
      Тепер в нього зовсім інший імідж.
  • 2011.08.29 | Pavlo

    Уколов з цими ідеями бігав по форуму ще років п"ять тому (л)

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_arch2007&trs=-1&key=1172826422&first=&last=
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.30 | Мартинюк

      З того що Ви навели навряд чи можна віднести Уколова до компанії "ділителів"

      Його тодішні міркування не виходять за межі аналізу тодішньої ситуації. Хоча бютівський запал поризикувати тим чи ризикувати не можна трохи відчутний.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.08.30 | Pavlo

        Точно теми не пам"ятаю, але точно була. Перед якимись (поза)черговими виборами(л)

        http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_arch2006&trs=-1&key=1157737706&first=&last=
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.08.30 | Мартинюк

          А це вже дійсно схоже на тестування "мислевірусу"

          У всякому разі очевидно що ця "ідеологія" якимось чином підв"зана до тимошенковського табору. Особливо оце простацько-наївне андруховичівське "без Криму і Донбасу Тимошленко би набрала ..."

          Більше того всі ті хто через зуби пробував це зробити після Андруховича - наприклад Шкляр є залежними від того табору - Наприклад безпосереднім начальником Шкляра є Яворівський
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.08.31 | Odesa

            Re: А це вже дійсно схоже на тестування "мислевірусу"

            Стопудофф! Саме "мислевірусу". Як одесит донбаського походження (післязавтра учергове буду на Донбасі) можу впевнено твердити: русифікований фрагмент України (Південь та Схід) сьогодні як ніколи за останні роки навальної пропаганди розколу України підтримувати цю ідею не схильний. Можна стверджувати, що країна одужує від цього мислевірусу, активно запущеного Януковичем 2004 року. Який стосунок до ідеї розчленування України має Тимошенко - залишається загадкою. З її вуст ніколи не було на те жодного натяку. Ототожнювати з нею якогось Кузьо на тій лиш підставі, що він колись раніше її підхвалив абощо - щонайменше наївна спекуляція. Все це схоже на класичне "дєржі вора!" сиріч перекладання з хворої голови на здорову.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.08.31 | Читач

              Не Януковичем, а Кремлем, і не в 2004, а на 10 років раніше

              Читайте Дугіна, Окару та їх галицьких підгавкувачів. Не тільки світа в вікні, що Янукович :-)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.08.31 | Мартинюк

                Ми маємо на увазі конкретну реінкарнацію 2010-2011 років

                І кокретних озвучувачів. Бо так ще можна і Святополка окаянного згадати
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.08.31 | Torr

                  поясніть, нашо вам ця "сально-ковбасна незалежність"?

                  коли "Роботящим умам, роботящим рукам" тут нема куди прикластися, бо в нас можна не мати ні голови, ані рук, але лише послідовно сповідувати новітню трійцю принципів: Збреши, Вкради, Намахай – і тоді ти станеш супер-успішним.
                  http://www.pravda.com.ua/articles/2011/08/31/6545412/
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.08.31 | Odesa

                    Re: поясніть, нашо вам ця "сально-ковбасна незалежність"?

                    Torr пише:
                    > коли "Роботящим умам, роботящим рукам" тут нема куди прикластися, бо в нас можна не мати ні голови, ані рук, але лише послідовно сповідувати новітню трійцю принципів: Збреши, Вкради, Намахай – і тоді ти станеш супер-успішним.

                    А руки точно роботящі?! Чи тільки очі завидющі? У тих, хто дійсно працює, серйозних матеріальних негараздів не буває в принципі, а нині - й поготів. Живемо не так жирно, як у країнах "золотого мільярду", але - цілком задовільно порівняно з добою "неудобозабываемого" соціалізму. А незалежність потрібна для людської гідності, і ніяка вона у нас не ковбасна, а цілком ідеалістична (якраз різна спрагла ковбас ледача наволоч побудові справді незалежної України і заважає).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".