МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ляпас: Україна потребує якісного оновлення еліти

10/05/2011 | Hadjibei
Головне, що турбує в усій цій справі, так це те, що всі почали називати вчинок Дарки провокацією. А насправді - то була єдино можлива здорова реакція нормальної молодої людини на поведінку мерзотного міністра.

Наша "еліта" - чи та яка при владі,чи та, яка не при владі - один і той же сорт радянського лайна.

http://www.ut.net.ua/Society/31787

"Втім, залишається чимало запитань і до іншої сторони – суспільства. Чи готове воно контролювати владу? На жаль, ні. Інститути громадянського суспільства в Україні поки що залишаються слабкими. Здавалося б, у такій ситуації тон мають задавати інтелектуали. Але в умовах, коли в країні встановлюється монопольна, напівавторитарна влада, неминуче виникає запит іще й на пристосуванство: за останні рік-півтора спокусі сервілізму легко піддалася значна частина інтелектуальної (за визначенням) «публіки», а то й духовних провідників.

Ректор бунтівної студентки, наприклад, тривалий час ніяк не міг вибрати для себе гідного амплуа – відсторонитися? Засудити? Підтримати? Проігнорувати? І таку метушливу поведінку президент Києво-Могилянської академії пан Квіт демонструє далеко не вперше. Останній кричущий випадок – (не)підписання сумновідомого листа «інтелігенції» на підтримку «курсу реформ Януковича». За цим уже тривалий час проглядає намагання витримати таку собі «середню лінію», аби й вовки були ситі, і ягнята цілі. Втім, що буває з компромісною поставою ягнят, коли хижакові кортить їсти, описав у своїх байках іще Лафонтен.

Є великі претензії й до «патріархів» гуманітаристики, котрі вже давно розводяться про свій месіанізм та інтелектуальну цноту. Замість розбудови в Україні освітнього простору європейського типу, залучення підтримки іноземних колег досередини країни, стимулювання обдарованої молоді, що має досвід роботи й викладання за кордоном, до інтелектуальної праці на Батьківщині, весь креативний дух професури кшталту Мирослава Поповича та Ярослава Грицака в роки незалежності пішов на побудову власного «я», піар у закордонних університетах і телевізійних шоу. В кожному виступі (а власне, виступами всі їхні справи й обмежувалися) можна було почути яскраві вислови, риторичні парадокси, вихваляння причетністю до західного досвіду й цінностей, головним мотто яких було: «Я є! Я маю бути першим!» Шкода тільки, «патріарший» амвон виявився зайнятий охочими чхати на весь цей академічний снобізм, зарозумілість і марнославство.

Схожа вовтузня відбувається в літературі. Якщо всерйоз сприймати деякі презентації та «імпрези», мало б скластися враження поголовної геніальності представників письменницького цеху. До того ж виняткової – яка плекає его і зневажає інших. От тільки не видно нині в ньому титанів. Воно й не дивно: адже не досить, як це робить, приміром, Оксана Забужко, роками котитися за інерцією «польових досліджень…» і навіть у «букетному інциденті» вбачати їхній відгомін. Варто полишити самомилування й поглянути на те, чому в такому жалюгідному стані майстерня слова. Без спроможності тих, хто творить, задавати стандарти якості, прищеплювати їх молодим авторам, опиратися несмаку замість літератури процвітає графоманство. Тому й не дивує, що в Україні бракує лідерів думок.

Догоджання можновладцям набуває різних форм. Важко забути зворушливу сцену, коли перед Ганною Герман, авторкою цілої прозової книжки й за сумісництвом президентської радниці, раптом узявся розшаркуватися сам блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви. Разом із отцем Борисом Гудзяком, очільником Українського Католицького університету. І заодно з «православним комуністом» Борисом Олійником, який до тієї книжчини спорудив напутню передмову. Що їх подвигло на участь у вікопомній презентації? Любов до художнього слова? Гордість за єдиновірну літераторку? Чи все ж її належність до владного сонму?"

Відповіді

  • 2011.10.06 | Лермонтов

    Pas mal.

  • 2011.10.06 | Читач

    пропагандонство і підміна понять. ось тут обговорюють, варто почитати

    http://raw-stick.livejournal.com/109308.html#comments

    Я б додав, що це з хворої голови на здорову. Всім очевидна необхідність оновлення ПОЛІТИЧНОЇ еліти замилюється метанням какашок в людей, чийого доробку автор не доріс навіть прочитати. До речі, Гугл на прізвище "Андрій Скумін" видає цю єдину статтю. Чий заказєц?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.10.06 | Мартинюк

      Схоже псевдонім - "скам" по англійськи - непотріб, нечистоти

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.10.06 | Читач

        Е, тоді це старий гебешний прикол, ані так шутят!

        У 1973 р. перед посадками укр. інтелігенції памфлети проти "бурж націоналістів" друкував міфічний автор Іван Стенчук. Теж від англійського stench - сморід, Іван Смердюх значить. А тут Андрій Брудін. Той самий почерк, то може буть, що й контора та сама.
      • 2011.10.06 | thinker

        Re: Схоже псевдонім - "скам" по англійськи - непотріб, нечистоти

        ... а риба СКУМ-БРІЯ - теж з ього ж словника???


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".