МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україні потрібен вхід в ЄС??

11/08/2011 | mrzee
Досить не розумно ставити таке питання, розумніше питатися чи ми потрібні ЄС... але таке питання в нашому суспільстві є.. отже цікаво яка статистика скільки людей насправді хоче в ту Європу)
Голосування проходить на http://ref.vzua.net/index.php?p=1

Відповіді

  • 2011.11.08 | mrzee

    Re: Україні потрібен вхід в ЄС??

    Для України європейська інтеграція - це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентної спроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС.

    Сьогодні Європейський Союз займає провідні позиції у світовому господарстві. На його частку припадає 41,4 % світового товарного експорту та 39,8 % імпорту та 41,9 % імпорту послуг. Тому для будь-якої країни співробітництво з Європейським Союзом означає можливість отримати істотні економічні здобутки, які, зрештою, сприятимуть економічному зростанню та підвищенню життєвого рівня населення. При цьому слід зазначити, що таке співробітництво вигідне всім сторонам. В даному випадку, думка про те, що виграш одного партнера означає втрати іншого, є недоречною.

    Ось чому, враховуючи особливості сучасного стану економіки України, можна навести цілу низку аргументів на користь розвитку співпраці з ЄС :

    1. Економічний потенціал ЄС та динаміка його розвитку дають можливість дійти висновку про те, що Європейський Союз являє собою великий ринок збуту виробів та джерело задоволення потреб України в найрізноманітніших споживчих та інвестиційних товарах. До того ж торгівля з ЄС є важливим джерелом надходження вільно конвертованої валюти, дозволяє обмежувати бартер, масштаби якого можуть стати загрозливими.

    2. Співробітництво України з Європейським Союзом необхідне для технологічного оновлення українського виробництва. Виробничі технології українських підприємств відстають від тих, що їх використовують передові європейські країни, Україна не має капіталу, необхідного для модернізації наявних та створення нових сучасних підприємств. А без модернізації успадкованих від СРСР виробничих структур, Україна навряд чи може сподіватися вийти на траєкторію стійкого економічного розвитку та подолати зростаюче відставання від економічно розвинутих країн, які визначають напрями та масштаби динаміки світової економіки. Іншими словами, йдеться про створення виробничотехнологічного укладу, порівнянного з європейським.

    3. Протягом десятиліть українські підприємства були фактично відрізані від світового ринку. Тому їх вихід на європейський ринок має велике значення як джерело досвіду та практичних вмінь конкурувати з виробниками інших країн, розробляти та реалізовувати стратегію виробничо-комерційної діяльності, зорієнтованої на світову кон'юнктуру відпоідних ринків. При цьому слід окремо зазначити, що вміння успішно діяти на міжнародних ринках веде до підвищення рівня та якості задоволення потреб національних споживачів.

    4. Розвиток співробітництва з ЄС сприятиме повнішому використанню потенціалу України як транзитної держави, що означає збільшення надходжень від експорту транспортних послуг та розвиток відповідних галузей промисловості.

    5. Однією з тенденцій сучасного промислового розвитку є формування виробничо-комерційних ланцюгів, учасниками яких є фірми та підприємства різних країн. Інтеграція українських виробників у такі ланцюги дасть змогу виходити на нові перспективні ринки збуту, раціоналізувати власне виробництво, гнучкіше реагувати на зміни міжнародної економічної кон'юнктури, забезпечувати стабільний розвиток відповідних виробництв.

    6. Європейський Союз - це невичерпне джерело досвіду функціонування ринкової соціально зорієнтованої економіки та державного регулювання економічних процесів. Очевидно, саме тут Україна може отримати знання щодо розробки та реалізації антимонопольної політики та здійснення контролю за концентрацією економічної діяльності, регулюванням фондового ринку, політики в галузі зайнятості тощо.

    7. Розвиток співробітництва з ЄС неминуче означає необхідність запроваджувати відповідні правила та стандарти вироблення та реалізації економічної політики, поведінки первинних економічних агентів. А це, в свою чергу, сприятиме формуванню прозорого середовища виробничо-комерційної діяльності на національному ринку, що має надзвичайно велике значення для України.

    8. Розвиток міжнародного співробітництва в цілому та економічних зв'язків з ЄС зокрема безпосередньо впливає на більш раціональний розподіл ресурсів, підвищення ефективності економічних процесів, тобто має позитивні наслідки в довготерміновому плані.

    9. Саме на європейському фінансовому ринку, який сьогодні є найбільшим у світі, Україна може мобілізувати кошти, необхідні для забезпечення макроекономічної стабільності, диверсифікуючи тим самим джерела зовнішніх запозичень.

    Слід окремо зазначити, що сьогодні основні товарні потоки ЄС сконцентровані в межах самого союзу. На ринок ЄС припадає 62,7 % сукупного товарного експорту та 63,1 % імпорту. Іншими словами, ЄС сьогодні характеризується одним з найвищих рівнів внутрішньорегіональної торгівлі. А це означає, що вихід на внутрішній ринок Європейського Союзу великою мірою визначатиметься саме якісним рівнем співробітництва України з цим інтеграційним угрупованням.

    Як повноправний учасник побудови об'єднаної Європи, а в майбутньому - член Європейського Союзу, Україна зможе впливати на вироблення відповідних рішень і, таким чином, на процеси, що відбуваються на європейському континенті. Проте, - перебуваючи осторонь, Україна не матиме ані економічних, ані політичних ресурсів для такого впливу і може перетворитися радше на слабкий об'єкт, ніж активний суб'єкт європейської політики. Можливою альтернативою європейській інтеграції є поступова маргіналізація України, її економічна недорозвинутість, політична нестабільність і поява нових загроз національній безпеці. Геополітична невизначеність зробить Україну надто вразливою для зовнішнього тиску.

    Після початку розширення Європейського Союзу на схід та внаслідок активної участі в ньому всіх без винятку західних сусідів України опинитися поза цим процесом означатиме самоусунення від загальноєвропейських процесів і небезпеку ізоляції. В такому разі ціна не інтеграції може виявитися набагато вищою від ціни інтеграції
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.11.08 | Sviatoslav D

    Питання ставити нерозумно, але вас це не зупиняє!

    mrzee пише:
    > Досить не розумно ставити таке питання, розумніше питатися чи ми потрібні ЄС... але таке питання в нашому суспільстві є..
    У вашому суспільстві є багато інших запитань - ставте вже всі:
    gро Нату, митний союз, союз незалежних, союз слвєцкіх...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.11.08 | charly3091

    Re: Україні потрібен вхід в ЄС??

    Приєднуючись до питання - хочу поставити своє.

    Дивлячись на увесь цей бедлам в ЄС - дійсно хочу запитати - чи нам треба до цього радгоспу? На мою думку нам було б краще буди (тобто не бути) а ні в СНД, а ні в ЄС. Змінити один радгосп на інший?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.11.08 | mrzee

      Re: Україні потрібен вхід в ЄС??

      ЄС це єдина можливість скажемо так "без жертв" хоча воно вже давно не без жертв демократизувати наше суспільство..
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.11.08 | charly3091

        Re: Україні потрібен вхід в ЄС??

        не втручайтесь в закони природи та еволюції
      • 2011.11.09 | Shooter

        Re: Україні потрібен вхід в ЄС??

        mrzee пише:
        > ЄС це єдина можливість скажемо так "без жертв" хоча воно вже давно не без жертв демократизувати наше суспільство..

        Мова не тільки про демократизацію, а про, власне, "все".

        Як сказав посол Польщі в Україні в свіжому інтерв*ю:

        "Я впевнений: немає ніякої третьої дороги. Треба вибирати поміж тим, що є. І ми в Польщі вважаємо, що для країн Центральної і Східної Європи при всіх недоліках Євросоюзу цей вибір є найкращим з можливих. Це підтверджує наш власний досвід.

        Якщо взяти до уваги технологічні досягнення, соціальну безпеку, економічну ефективність і політичну свободу людини, то в жодній іншій системі окрім європейської ми не зможемо оцінити ці критерії вище. Так, європейський вибір - це непроста дорога, треба дечим пожертвувати, але це дає хороші ефекти і допомагає позитивно змінити державу. І нам це допомогло на дорозі з реального соціалізму до нормального життя."
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.11.09 | charly3091

          Re: Україні потрібен вхід в ЄС??

          Чи ви дійсно палко бажаєте сплачувати борги Греції, та незабаром Іспанії, Італії, Португаліії?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.11.09 | Shooter

            потрібен (upd)

            charly3091 пише:
            > Чи ви дійсно палко бажаєте сплачувати борги Греції, та незабаром Іспанії, Італії, Португаліії?

            Ні, я дійсно палко бажаю, щоб Ви дізналися спочатку скільки Греція, Іспанія, Італія та Португалія отримали напряму вливань від ЄУ. Не кажучи вже про те, що отримали змогу "підтягнути" свої економіки та рівень життя до "середньоєвропейських" В ПЕРШУ ЧЕРГУ тому, що стали членами ЄС (крім Італії - та була в ЄС спочатку).

            Заодне гаряче рекомендую подивитися на суттєво близькіші нам приклади нових пост-соц країн ЄС - де вони сьогодні, а де (в глибокій дупі) - Україна.

            P.S. Що цікаво - думки Свободи в плані ЄС повністю співпадають з думками російських шовіністів.

            P.P.S. http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?site=maidan&bn=maidan_free&key=1320855208&trs=-1
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.11.09 | Лермонтов

              "Що цікаво - думки Свободи в плані ЄС повністю співпадають з думками російських шовіністів."

              "І хтось же їх, бл., фінансує... " (с)
            • 2011.11.09 | charly3091

              Re: потрібен (upd)

              Добре, і де всі ці гроші? Чому весь ЄС, вся єврозона має за рахунок своїх платниуів податків сплачувати ці борги?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.11.10 | Shooter

                Re: потрібен (upd)

                charly3091 пише:
                > Добре, і де всі ці гроші?

                В інфрастуктурі та в с/г, в основному. Прямі вливання.

                Але, повторюся, набагато суттєвішим є не так навіть ці вливання, як можливість бути частиною єдиного найбагатшого ринку світу.

                > Чому весь ЄС, вся єврозона має за рахунок своїх платниуів податків сплачувати ці борги?

                Єврозона та ЄС - це різні речі.

                І європейські платники податків нічиїх боргів не сплачують: ESFS - це "позичальник", а не "дарувальник": http://en.wikipedia.org/wiki/European_Financial_Stability_Facility
    • 2011.11.08 | Sakharov

      А нащо? Хай живе укрчучхе. А вони там хай загнівають.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.11.09 | zаброда

        А хіба ми не зугарні їх спасти ще раз Re: А вони там хай загнівають.

        як тоді, коли еті, татарські монголи, сунули...?
    • 2011.11.08 | Лермонтов

      Пенсія кваліфікованого французького робітника 2500 €. Мені, наприклад, таке треба.

    • 2011.11.09 | філософ

      В Росії - поки вона не розвалиться- толку від імперських зазіхань не буде! R

      charly3091 пише:
      > Приєднуючись до питання - хочу поставити своє.
      >
      > Дивлячись на увесь цей бедлам в ЄС - дійсно хочу запитати - чи нам треба до цього радгоспу? На мою думку нам було б краще буди (тобто не бути) а ні в СНД, а ні в ЄС. Змінити один радгосп на інший?


      Ми вже майже поглинуті Росією. Є ще шанс вирватись від неї через ЄС. Гірше не буде. Інакше відновлення СРСР. Країни кап.табору це зовсім не радгосп. А криза є кризою- прийде час і вона минеться. В Росії - поки вона не розвалиться- толку від імперських зазіхань не буде!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.11.09 | Антоха

        Так, по прибалтийським тиграм, прекрасно видко як вони виживають в ЄС :-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.11.09 | Shooter

          Знову, служивий, як для тебе - все ті ж лінки

          http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)_per_capita

          GDP per capita
          IMF, 2010
          Місце, країна, USD

          44 Estonia 14,405
          51 Lithuania 11,046
          55 Latvia 10,680
          (перші три - без жодної "халявної" нафти-газу. Причому - що забавно, - чим нижча частка "русскоговорящіх", тим вищий GDP)
          57 Russia 10,356
          63 Kazakhstan 9,009
          81 Azerbaijan 6,008
          82 Belarus 5,771
          (Білорусь, власне, найбільше підходить для порівняння з країнами Балтії)
          100 Turkmenistan 3,677
          108 Ukraine 3,013
          117 Armenia 2,840
          120 Georgia 2,629
          128 Moldova 1,630
          132 Uzbekistan 1,380
          151 Kyrgyzstan 843
          156 Tajikistan 734

          Красіва картінка получацця, еге ж?

          І ще - на доповнення:

          Human Development Index
          http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

          Місце, країна, HDI величина
          34 Estonia 0.835
          40 Lithuania 0.810
          43 Latvia 0.805
          65 Belarus 0.756
          66 Russian Federation 0.755
          68 Kazakhstan 0.745
          75 Georgia 0.733
          76 Ukraine 0.729
          86 Armenia 0.716
          91 Azerbaijan 0.700
          102 Turkmenistan 0.686
          111 Moldova 0.649
          115 Uzbekistan 0.641
          126 Kyrgyzstan 0.615
          127 Tajikistan 0.607

          Ще є якісь питання?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.11.10 | Антоха

            Питання? Я так і не поняв до чого ви мені надаєте економічні показники прибалтийських

            країн, які усі разом взяті по населенню будуть як 1,5 мікрорайони Москви? І яка частка в ВВП цих країн -- перекази гасерів, га?
            Читайте.
            http://oko-planet.su/politik/politiklist/88607-konec-latvii-ili-besslavnaya-gibel-baltiyskogo-tigra.html

            Як прочитаєте, слухаю ваші заперечення "кремлівської" пропаганди, дятлику :-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.11.10 | Shooter

              для чого? щоб Ви банальних дурниць не патякали -якщо Ви ще не зрозуміли ще

              Антоха пише:
              > країн, які усі разом взяті по населенню будуть як 1,5 мікрорайони Москви?

              і що це доводить?

              що в більшому ринку справи гірші..чомусь...хоча, власне, мало би бути навпаки.

              ну і сухі числа кажуть, що відносно Вашого чвиркання совіцькою отрутою на країни Балтії Вам залишається виключно покусать сєбя вєздє

              > І яка частка в ВВП цих країн -- перекази гасерів, га?

              :) GDP, дятлику, - це не GNI. Матчасть спочатку хоч би трішечки підчитав, чи що.
          • 2011.11.19 | DADDY

            Shooter"у респект. Коротко і ясно пояснив "товарищу" для чого треба бігти від Маськви

            Товарищь Антоха, ми вже там були і наїлися "дружби" аж по горло. Більше ми в есесесері не будемо ніколи - краще із зброєю в руках за=гинути ніж знову у маськовське ярмо.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.11.20 | charly3091

              Re: Shooter"у респект. Коротко і ясно пояснив "товарищу" для чого треба бігти від Маськви

              до речі - на ebay thanksgiving guns sale:)
          • 2011.11.19 | mala

            Re: Знову, служивий, як для тебе - все ті ж лінки

            Shooter пише:
            > http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)_per_capita
            >
            > GDP per capita
            > IMF, 2010
            > Місце, країна, USD
            >
            > 44 Estonia 14,405
            > 51 Lithuania 11,046
            > 55 Latvia 10,680
            > (перші три - без жодної "халявної" нафти-газу. Причому - що забавно, - чим нижча частка "русскоговорящіх", тим вищий GDP)

            Остання фраза не відповідає дійсності. В Естонії русскоговорящіх набагато більше, ніж в Литві.
      • 2011.11.09 | charly3091

        Re: В Росії - поки вона не розвалиться- толку від імперських зазіхань не буде! R

        Незабаром увесь ЄС буде під Рашею. Одразу після виведення на проектну потужність Nord Stream.
  • 2011.11.08 | killer-thinker

    НІ! Україні потрібен ЛИТВИН!

  • 2011.11.09 | Pavlo Z.

    Дивлячись який підтекст має це питання!

  • 2011.11.18 | mrzee

    Re: Україні потрібен вхід в ЄС??

    Голосування триває http://ref.vzua.net/index.php?p=1, відкрито нові питання, зявляться нові ідеї.
  • 2011.11.19 | charly3091

    коллективизація -2?

    коллективизація -2?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.11.19 | Pest Control

      тваріщ літінант, а у вас вус відклеївся

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.11.19 | charly3091

        Re: тваріщ літінант, а у вас вус відклеївся

        А до чого тут мої вуса? Чи ви так бажаєте вляпатися в цей радгосп "Світло Брюселю"?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.11.19 | DADDY

          Re: товаріщ літінант, а у вас вус відклеївся

          charly3091 пише:
          > А до чого тут мої вуса? Чи ви так бажаєте вляпатися в цей радгосп "Світло Брюселю"?
          Нє, товарищь, ми, бля, всією душею прагнемо знову посадити собі на шию масьтковську гебню. Ми так цього прагнемо, що бля буду і маськовську мову наші харанти-гопніки державною зроблять і все в новий есесесерь повіддаємо - останнє споднє нах не пожалкуємо.
          Їдьте, товарищь, скоріше в Маськовію - зміцнюйте її, робіть більш привабливою аби вишукувались по всьому світові черги в маськовську амбасаду за правом в"їхати на ПМЖ і Тульську губернію і припасти там до джерел, холера..
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.11.20 | charly3091

            Re: товаріщ літінант, а у вас вус відклеївся

            Ось Латвія в ЄС і що - москальску псячу мови визнали другою державною. І чим це їм допомогло? Я за те щоб не бути а ні в ЄС, а ні в СНД.

            Як Швейцарія.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.11.20 | Pest Control

              UVMOD. Тваріщ літінант і Google Translate обзивають учасників форуму собаками

              charly3091 пише:
              > москальску псячу мови
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.11.20 | charly3091

                а до чого тут Google?

                А в попередньому повідомленні це просто "очепятка" - correction - має бути - москальську псячу мову. Що до ЄС - то я ще раз кажу, змінити радгосп "Шлях до коммунізму" на радгосп "Світло Брюсселю"... Ось Швейцарія - нейтральна країна та не переймається оцими радгоспами.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.11.21 | Pest Control

                  Google не винен - він лише як уміє перекладає українською мислішкі з вашої фсб-шної методички

                  А ваші мрії про державність російської в Латвії так і лишаться вашими мріями.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.11.22 | charly3091

                    Re: Google не винен - він лише як уміє перекладає українською мислішкі з вашої фсб-шної методичк

                    то не мої мрії, я дуже бажаю, щоб цього не сталося, а що до того, щоб не входити а ні в ЄС-сівьський колгосп, а ні в СНД-івський - то що ви скажете?
                  • 2011.11.22 | charly3091

                    Re: Google не винен - він лише як уміє перекладає українською мислішкі з вашої фсб-шної методичк

                    тобто викладання власних думок вже дорівнює фсбшній методічці? Дуже гарний жарт. Пане, вам тре виступати з естради.
  • 2011.11.20 | Evgen.I

    Re: Україні потрібен вхід в НАТО.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.11.21 | killer-thinker

      Re: Україні потрібен вхід в НАТО.

      I szczo ce dast???
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.11.21 | oze

        Re: Україні потрібен вхід в НАТО.

        killer-thinker пише:
        > I szczo ce dast???

        Як мінімум - захист від вояжу Москви в Україну по грузинському варіану-2008
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.11.22 | charly3091

          Re: Україні потрібен вхід в НАТО.

          але те, що Польща в НАТо зовсім не завадило ФСБ вбити все польске керівництво
        • 2011.11.23 | killer-thinker

          Re: Україні потрібен вхід в НАТО.

          i wy w ce wiryte???
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.11.23 | charly3091

            Re: Україні потрібен вхід в НАТО.

            Так
      • 2011.11.21 | charly3091

        Re: Україні потрібен вхід в НАТО.

        Ната буде рада з цього
  • 2011.11.21 | Shooter

    Все більше українців віддають перевагу європейському вектору (л)

    http://www.unian.net/ukr/news/news-469577.html
  • 2011.11.23 | Evgen.I

    Re: Україні потрібен вхід в ЄС?? Україні потрібне НАТО.

  • 2011.11.23 | killer-thinker

    Re: Україні потрібен вхід в ЄС??

    Ukrajinciam NE potribno WKHODYTY w Ewropu - Ukrajinci wzha dawno-dawno, z czasiw swogo isnuwannia je Ewropi! Wy khiba ... geografiji NE wczyly u szkoli, czy szczo...?
  • 2011.11.23 | Shooter

    Ілюстрація на тему

    Вдяка юзверу жж діверсей_юа


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".