МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Янукович і гонорари питання податків.

04/17/2012 | saha
Те що Янукович сплатив 17% ніхто не сумнівається.
Але для податкової відкривається ціле поле для аналізу.
1. Якщо це за видані книги, то видавництво повинно було заробити на цих книгах більше чим гонору. В чому я сумніваюся.

Інакше це має душок ухиляння від сплати податку на прибуток, який у нас становить 23% плюс якщо гроші виплачені то могли бути виплачені і дивіденди.
а це вже 11%. від 16млн це більше 1,5 млн не сплачених податків. навіть, якщо видавництво і на торгувало млн на 10 мемуарами, то ще податкова любе застосовувати таку штуку як максимальна ціна закупки. Типу не можна купувати дорожче і продавати дешевше "ринкових цін". Отже якщо гонорари інші автори отримують в розмірі % від проданого то як іншому автору платять на скільки більше.

Питання друге якщо видавництво заплатило на перед як заявляє Ганна то воно не могло їх також списати з прибутку. Бо акта виконаних робіт немає а тепер доходи і видатки для оподаткування рахуються не по даті проплати а по актам. І в такому випадку чи сплатило видавництво 23% з цієї суми податку на прибуток?

Може десь щось наплутав хай бухгалтери та економісти поправлять але тут однозначно світить ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах групою осіб в зговорі. Що конфіскацію за собою тягне це точно.

Відповіді

  • 2012.04.17 | 123

    Re: Янукович і гонорари питання податків.

    saha пише:
    > Те що Янукович сплатив 17% ніхто не сумнівається.
    > Але для податкової відкривається ціле поле для аналізу.
    > 1. Якщо це за видані книги, то видавництво повинно було заробити на цих книгах більше чим гонору. В чому я сумніваюся.

    У випадку з роялті це тупо, але допускаю що в нас дійсно це так тлумачать :)

    > Інакше це має душок ухиляння від сплати податку на прибуток, який у нас становить 23% плюс якщо гроші виплачені то могли бути виплачені і дивіденди.
    > а це вже 11%. від 16млн це більше 1,5 млн не сплачених податків. навіть, якщо видавництво і на торгувало млн на 10 мемуарами, то ще податкова любе застосовувати таку штуку як максимальна ціна закупки. Типу не можна купувати дорожче і продавати дешевше "ринкових цін". Отже якщо гонорари інші автори отримують в розмірі % від проданого то як іншому автору платять на скільки більше.

    НМД це не зовсім так, але дійсно з віднесенням роялті на витрати традиційно існують проблеми, то ж і в даному випадку вони могли б бути.

    Але якщо по справедливості - то нмд операція більш-менш чесна.

    > Питання друге якщо видавництво заплатило на перед як заявляє Ганна то воно не могло їх також списати з прибутку. Бо акта виконаних робіт немає а тепер доходи і видатки для оподаткування рахуються не по даті проплати а по актам. І в такому випадку чи сплатило видавництво 23% з цієї суми податку на прибуток?

    Мені здавалося що роялті найчастіше платять наперед

    > Може десь щось наплутав хай бухгалтери та економісти поправлять але тут однозначно світить ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах групою осіб в зговорі. Що конфіскацію за собою тягне це точно.

    Та ну, зговор і ухиляння треба довести. Наприклад, якби Янукович ці гроші повернув частково директору фірми кешем (а не віддав на доброчинність), то може й було б про що говорити, але ж цього не сталося.

    За Вашою логікою, будь-яку транзакцію, яка зменшила податкові відрахування порівняно з іншою, треба вважати ухилянням в зговорі, так вже навіть Азаров не думає.

    Так і виплату премії працівнику можна вважати ухилянням від сплату податку - адже замість 23% податку на прибуток працівник сплатить лише 17% податку на доход.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.04.17 | saha

      Re: Янукович і гонорари питання податків.

      123 пише:
      > saha пише:
      > > Те що Янукович сплатив 17% ніхто не сумнівається.
      > > Але для податкової відкривається ціле поле для аналізу.
      > > 1. Якщо це за видані книги, то видавництво повинно було заробити на цих книгах більше чим гонору. В чому я сумніваюся.
      >
      > У випадку з роялті це тупо, але допускаю що в нас дійсно це так тлумачать :)
      >
      > > Інакше це має душок ухиляння від сплати податку на прибуток, який у нас становить 23% плюс якщо гроші виплачені то могли бути виплачені і дивіденди.
      > > а це вже 11%. від 16млн це більше 1,5 млн не сплачених податків. навіть, якщо видавництво і на торгувало млн на 10 мемуарами, то ще податкова любе застосовувати таку штуку як максимальна ціна закупки. Типу не можна купувати дорожче і продавати дешевше "ринкових цін". Отже якщо гонорари інші автори отримують в розмірі % від проданого то як іншому автору платять на скільки більше.
      >
      > НМД це не зовсім так, але дійсно з віднесенням роялті на витрати традиційно існують проблеми, то ж і в даному випадку вони могли б бути.
      >
      > Але якщо по справедливості - то нмд операція більш-менш чесна.
      Більш - менш чесний договір і Тимошенко заключила ;).
      В практиці нашої податкової це однозначно ухиляння. ;)
      хоча звісно без бугалтерії складно довести щось.
      І тим більш зговір групи осіб ;)

      >
      > > Питання друге якщо видавництво заплатило на перед як заявляє Ганна то воно не могло їх також списати з прибутку. Бо акта виконаних робіт немає а тепер доходи і видатки для оподаткування рахуються не по даті проплати а по актам. І в такому випадку чи сплатило видавництво 23% з цієї суми податку на прибуток?
      >
      > Мені здавалося що роялті найчастіше платять наперед
      Отут не знаю. Але це гонорар за написанння це не рояліті за використання ідеї. І рояліті за ідею зазвичай становлять % від продажу продукції а не фікс прайс.
      >
      > > Може десь щось наплутав хай бухгалтери та економісти поправлять але тут однозначно світить ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах групою осіб в зговорі. Що конфіскацію за собою тягне це точно.
      >
      > Та ну, зговор і ухиляння треба довести. Наприклад, якби Янукович ці гроші повернув частково директору фірми кешем (а не віддав на доброчинність), то може й було б про що говорити, але ж цього не сталося.
      Ну про доброчинність він заговорив коли почався розголос.

      >
      > За Вашою логікою, будь-яку транзакцію, яка зменшила податкові відрахування порівняно з іншою, треба вважати ухилянням в зговорі, так вже навіть Азаров не думає.
      Ні не любу, але коли товари купуються по завищеним цінам то так. А це якраз випадок коли купують товар по завищеній ціні по якій потім не зможуть йог опродати. І Азаров з податковою думають саме так.

      >
      > Так і виплату премії працівнику можна вважати ухилянням від сплату податку - адже замість 23% податку на прибуток працівник сплатить лише 17% податку на доход.

      А от і ні а ще пенсійний фонд і інші відрахування. Хоча на сумах млн тільки податок.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.04.17 | 123

        Re: Янукович і гонорари питання податків.

        saha пише:
        > 123 пише:
        > > saha пише:
        > > > Те що Янукович сплатив 17% ніхто не сумнівається.
        > > > Але для податкової відкривається ціле поле для аналізу.
        > > > 1. Якщо це за видані книги, то видавництво повинно було заробити на цих книгах більше чим гонору. В чому я сумніваюся.
        > >
        > > У випадку з роялті це тупо, але допускаю що в нас дійсно це так тлумачать :)
        > >
        > > > Інакше це має душок ухиляння від сплати податку на прибуток, який у нас становить 23% плюс якщо гроші виплачені то могли бути виплачені і дивіденди.
        > > > а це вже 11%. від 16млн це більше 1,5 млн не сплачених податків. навіть, якщо видавництво і на торгувало млн на 10 мемуарами, то ще податкова любе застосовувати таку штуку як максимальна ціна закупки. Типу не можна купувати дорожче і продавати дешевше "ринкових цін". Отже якщо гонорари інші автори отримують в розмірі % від проданого то як іншому автору платять на скільки більше.
        > >
        > > НМД це не зовсім так, але дійсно з віднесенням роялті на витрати традиційно існують проблеми, то ж і в даному випадку вони могли б бути.
        > >
        > > Але якщо по справедливості - то нмд операція більш-менш чесна.
        > В практиці нашої податкової це однозначно ухиляння. ;)

        Повний аналог з виплатою премії працівнику.

        > хоча звісно без бугалтерії складно довести щось.
        > І тим більш зговір групи осіб ;)
        >
        > >
        > > > Питання друге якщо видавництво заплатило на перед як заявляє Ганна то воно не могло їх також списати з прибутку. Бо акта виконаних робіт немає а тепер доходи і видатки для оподаткування рахуються не по даті проплати а по актам. І в такому випадку чи сплатило видавництво 23% з цієї суми податку на прибуток?
        > >
        > > Мені здавалося що роялті найчастіше платять наперед
        > Отут не знаю. Але це гонорар за написанння це не рояліті за використання ідеї. І рояліті за ідею зазвичай становлять % від продажу продукції а не фікс прайс.

        Це плата за авторські права - самі що не найсправжніші роялті. Схема визначення роялті може бути дуже різною, нічого незвичайного в цьому нема.

        > > > Може десь щось наплутав хай бухгалтери та економісти поправлять але тут однозначно світить ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах групою осіб в зговорі. Що конфіскацію за собою тягне це точно.
        > >
        > > Та ну, зговор і ухиляння треба довести. Наприклад, якби Янукович ці гроші повернув частково директору фірми кешем (а не віддав на доброчинність), то може й було б про що говорити, але ж цього не сталося.
        > Ну про доброчинність він заговорив коли почався розголос.

        Розголос не міг не розпочатися - інформація була оприлюднена офіційно.

        Наївно очікувати що Янукович збирався особисто взяти участь в операції зі зменшення на 5% податкових відрахувань з 2 млн доларів :)

        > > За Вашою логікою, будь-яку транзакцію, яка зменшила податкові відрахування порівняно з іншою, треба вважати ухилянням в зговорі, так вже навіть Азаров не думає.
        > Ні не любу, але коли товари купуються по завищеним цінам то так. А це якраз випадок коли купують товар по завищеній ціні по якій потім не зможуть йог опродати. І Азаров з податковою думають саме так.

        Плата за авторські права Президента - це субстанція, де поняття звичайна цена не має сенсу :)

        > >
        > > Так і виплату премії працівнику можна вважати ухилянням від сплату податку - адже замість 23% податку на прибуток працівник сплатить лише 17% податку на доход.
        >
        > А от і ні а ще пенсійний фонд і інші відрахування. Хоча на сумах млн тільки податок.

        На сумах понад 10 тис грн, правда ж?

        Аналогія з цим випадком повна - корпоративний податок вищий від персонального, це не може бути підставою виплати фіз особам трактувати як ухиляння:)

        Так можна всіх підприємців на загальній системі назвати ухиляльниками - мали відкрити фірму і платити корпоративний податок замість персонального :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".