МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Популярний, доступний і очевидний “Тарас Бульба”

07/30/2004 | Ігор Гошовський.
На мальовничих берегах Ікви, під мурами Дубенського замку князів Острозьких та Любомирських, 16-18 липня відбулося справжнє свято української музики – міжнародний фестиваль „Тарас Бульба”, що є ровесником Незалежної України, поза як був зафондований влітку 1991 року. За всю історію фестивалю на його сцені виступали: „Плач Єремії”, Руслана, „Чорні черешні”, „Вій”, Марійка Бурмака та багато інших українських виконавців з когорти найкращих. На жаль, нинішнього року, як і минулого, організатори фестивалю численну публіку шанувальників побавити чимось особливим не змогли. Нестача коштів змусила виставляти хедлайнером галаконцерту рівнян з “От Вінта!”. Хоча представники професійного журі стверджують, що цьогорічні лауреати досягли досить високого мистецького рівня і можуть гідно представляти рокову Україну за кордоном. У нашій державі знайти кошти на фестиваль, де основною умовою конкурсу для виконавців є виступ виключно українською мовою, неймовірно важко.

Цього року журі фестивалю віддало перемогу київському гурту “Оркестр Янки Козир”, що грає в стилі етно-рок.

Регіональні фестивалі є дуже важливими для відродження української і україномовної рок-музики, вважає відомий музичний критик і член журі фестивалю “Тарас Бульба” Олександр Євтушенко: “Фестиваль “Бульба” – це фестиваль живої рокової музики в маленькому містечку. Полтава, де проводиться “Мазепа-фест”, може, трохи більша, але і той, і той фестиваль підтримує національну живу музику, якою б вона не була – роковою, естрадною, попсовою чи фольковою. Але сенс цього руху полягає в тому, щоб підняти своє, зробити його популярним, доступним і очевидним”.

Нинішній фестиваль відзначився також значним посиленням тиску правоохоронців. З того, як вони “обслуговували” фестиваль, складалося враження, що вони налаштовані до нього вороже. Мабуть, російський шансон і “Владімірскій централ” для них таки значно ближче.

Відповіді

  • 2004.07.30 | Ігор Гошовський.

    Концерт, присвячений 60-річчю створення УГВР, влада заборонила

    Прикрий інцидент стався на українському рок-концерті, організованому активістами громадянської кампанії “Чиста Україна” неподалік села Сприня, що на Львівщині, приуроченому 60-й річниці створення Української Головної Визвольної Ради. Попри те, що 18 липня це гірське село - місце проведення першого збору УГВР - перетворилося на справжню мекку українських патріотів з усіх куточків країни, влада не побоялася вчинити провокації навіть тут.

    Керівництво відпочинкової бази села Сприня, підсилене депутатами обласної ради провладної орієнтації, силою зірвало концерт. Сталося це після виступу Соломії Чубай та по тому, як з вуст ведучого концерту зірвався анекдот про Януковича. Привід був популістський, начебто концерт заважає відпочивати дітям. Втім діти, як виявилося, у таборі поділялися на дві групи: на тих, що співали “Червону руту” на сцені разом з музикантами під акустичну гітару (оскільки сцену вже було знеструмлено) і тих, що під впливом алкоголю лика не в’язали (дарма, що їм було по 12-16 років).

    Такого ляпаса, та ще й у Галичині, учасники святкувань річниці УГВР не очікували. Зав’язалася затяжна суперечка з представниками влади за участю музикантів, представників “Чистої України” та іншого люду, що досягла кульмінації після того, як хтось з противників українського рок-концерту поставив у приклад вчорашній виступ на базі Вєрки Сердючки. Мовляв, якби щось таке звучало, то вас і не зачіпав би ніхто.

    Через декілька годин табір “Чистої України” відвідали з автоматами в руках представники карного розшуку. Втім після того, як зі сторони учасників табору на адресу керівництва відпочинкової бази прозвучало звинувачення у споюванні неповнолітніх, міліція зникла так само раптово, як і з’явилася.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".