МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Повертаючись до теми політика+/-музика.

09/22/2004 | otar

http://www.5tv.com.ua/pr_archiv/135/0/117/

Наскільки щиро музиканти підтримують того чи іншого кандидата в Президенти?
19.09.2004


Роман СКРИПІН: Неділя, 19 вересня, це "5 канал" зі спільним проектом з радіо "Свобода", програма називається "Час пік". У цій студії, як завжди, по неділях о 21-й працюю я – Роман Скрипін, у Празі ми маємо співведучого Олександра Народецького. Добрий вечір, пане Олександре.

Олександр НАРОДЕЦЬКИЙ: Я вам дякую, добрий вечір.

Роман СКРИПІН: І тема у нас сьогодні незвичайна, хоча вона продиктована, звичайно, політичними умовами. Ми сьогодні говоримо не з політиками, а з музикантами, але говоримо на тему - кому вони говорять "так", і наскільки щиро вони говорять слова підтримки в бік того чи іншого кандидата в президенти. Оскільки президентські перегони тривають, і не є секретом, що якраз під час виборчої кампанії музиканти, власне, як і журналісти, мають унікальний шанс заробити нормально для себе гроші, працюючи на передвиборну кампанію одного із кандидатів.
Хоча це відбувається не завжди з ідейних міркувань, і багато музикантів, яких ми запрошували в цю студію, дійсно, соромилися прийти і говорили відверто, що їм соромно говорити саме про цей процес, оскільки вони елементарним чином заробляють гроші, ідейно вони цього кандидата не підтримують. Я не буду уточнювати, про кого йдеться і про якого кандидата. Тим не менше, я дуже вдячний, що до цієї студії погодилися сьогодні прийти, з одного боку, Анюта Славська, яка нам відома тим, що вона співає пісню "Ми говоримо "так", Віктор Янукович", "Обирай" пісня називається офіційно.
І ми маємо її співрозмовника – Фому або точніше Сергія Фоменко, група "Мандри", який нам відомий тим, що він бере участь (якщо я неправильно скажу - ви поправте) у передвиборчому музичному турі, який проводить кандидат в президенти Ющенко. Отже у мене елементарне перше питання до вас, як до, здається, рівноправних партнерів в цій студії. Наскільки щиро у вас відбувається те, що ви робите в підтримку, власне, кандидатів, ви - Януковича, а ви - Ющенка?

Анюта СЛАВСЬКА: Я могу сказать, что действительно поддерживаю Виктора Федоровича, в большей степени из-за того, что, во-первых, он мой земляк.

Роман СКРИПІН: Тут варто, можливо, уточнити, все ж таки, біографічні дані, я це обіцяю зробити після ваших відповідей.

Анюта СЛАВСЬКА: Да, потому что, все-таки, проживши 17 лет в Донецке, и я была свидетелем того, как человек пытался что-то делать и, действительно, делал, не просто появился во время предвыборной кампании, какие-то начались громкие лозунги. А действительно, была работа и понятно, что много всяких споров и версий, но я поддержала… музыкант как может поддержать такого человека - естественно, я исполнила песню, гимн Виктору Федоровичу, тому, что он делает, чем он занимается. И это то единственное, чем я могу помочь, поддержать этого человека, а не я…

Роман СКРИПІН: Ви це робите щиро, наскільки я розумію, правильно? Це з вашої відповіді зрозуміло. Тому що більше зараз ваша відповідь, дійсно, нагадує політиків, які приходять до цієї студії протягом тижня в програму "Час" і дійсно, які виступають у штабі Віктора Януковича, ви так само говорите – людина робить справу і через це я його підтримую, він мій земляк. Але головне, щоб це відбувалося щиро. Я відповідь на це питання до вас дістав, я дуже вдячний, я хочу, щоб так само Фома відповів на рахунок того, наскільки щиро він бере участь у турі на підтримку Ющенка?

Сергій ФОМЕНКО: Безумовно, щиро, тому що я маю 32 роки життя, із них 7 років існування в музичному українському просторі, і я маю дві речі, які мне спонукали до вибору саме Віктора Ющенка. Тому що мені здається, що на сьогоднішній момент, ця людина є по-справжньому достойна представляти таку прекрасну країну, як Україна, це справді, розумна людина. І я скажу абсолютно відверто, ні за які гроші, ніколи б не підтримував би Віктора Януковича.

Роман СКРИПІН: Але, власне, Фома теж не минув того...

Сергій ФОМЕНКО: І не тому, що я - земляк або ні.

Анюта СЛАВСЬКА: Вы извините, но так нечестно, я высказала свое мнение о том человеке, которого поддержала. Я ничего не говорила – анти.

Сергій ФОМЕНКО: Я нічого не казав анті, я просто, реакція на мої вподобання, так.

Анюта СЛАВСЬКА: У каждого человека есть свое право.

Сергій ФОМЕНКО: Я не проти, я взагалі, дуже поважаю демократію за те, що вона дає можливість людям мати різні точки зору. Але я вибираю точку зору пана Ющенка, і я буду голосувати "за" Ющенка, отак.

Роман СКРИПІН: Зрозуміло, можливо, вас обурює те, що "ні за які гроші", то я вас можу заспокоїти, пан Фома в цій студії сказав колись, що він ні за які гроші також не буде співати на підтримку Кучми. Він просто був в цій студії, ви вперше, я це пригадую і в принципі...

Анюта СЛАВСЬКА: На самом деле, да, я впервые столкнулась с такой ситуацией…

Роман СКРИПІН: Тут ми зачепили дуже таку пікантну штуку, називається "ні за які гроші", ми зараз про це поговоримо. Я хотів би навести біографічні дані наших гостей сьогодні в студії. Анюта Славська - я не буду називати рік народження, оскільки - жінка, і у нас не прийнято. "Страна - Украина, город - Донецк, рост – еще расти", - це з вашого офіційного сайту взято. "Стиль жизни – активный", я не можу зрозуміти, якою мовою написано – російською чи українською, бо помилка тут. Тим не менше, ви досить оптимістично налаштовані. "Любимый фрукт – апельсин, предпочтение в напитках – ананасовый фреш". Тобто, про вас це досить чітко говорить.

Анюта СЛАВСЬКА: Знаете, я могу сказать, вы сказали про возраст, я могу сказать, что у меня есть уже паспорт, есть 18. Поэтому я могу голосовать, это просто должны знать телезрители.

Роман СКРИПІН: Це правда, Анюта Славська може за своїм віком брати участь у голосуванні і, навіть, у виборчій кампанії агітувати за кандидата в президенти. Сергій Фоменко, він же Фома, живе і працює в Києві, працював двірником у Києво-Печерській лаврі, Софіївському соборі, гардеробником археологічного музею, працівником сцени в театрі, ведучим радіопрограм, іноді малює олією наївні сюжети, народився 72-го року у березні, оскільки він - не жінка, ми скажемо рік народження. Теж має право цілком офіційно агітувати за одного із кандидатів.
Але питання, яке ви зачепили, на що, ви, можливо, образилися, Анюто, це питання грошей, що "ні за які гроші". Все ж таки, ваші колеги, ще раз повторюю, яких ми запрошували в цю студію, я не хочу зараз персоніфікувати, але фактично всі учасники ролика на підтримку Віктора Януковича до цієї студії відмовилися прийти. Вас там немає. Тим не менш, вони сказали – ми не можемо прийти, оскільки, з різних причин, тим не менше, в приватних розмовах, ці люди говорили, що вони це роблять лише для того, аби заробити гроші. З іншого боку, ми намагалися дістати тих, хто підтримує Ющенка, там не так багато наших виконавців...

Сергій ФОМЕНКО: Але там - найкращі.

Анюта СЛАВСЬКА: Та что ж такое?!

Роман СКРИПІН: Я не знаю, чи найкращі, але теж ми діставали відмову з посиланням на концерти, хіба, з цих людей ніхто не говорив про те, що вони, дійсно, заробляють гроші. Я звертався до штабів з питанням пояснити - чи дійсно, беруть з ідеологічної точки зору виконавців, чи за гроші. І з одного боку я дістав пояснення від "Нашої України", що, нібито, про гроші там не йдеться, там набирають ідеологічних союзників.
З боку Януковича, я так розумію, тут єдине пояснення, що Анюта Славська досить щиро робить свою справу і погодилася прийти у цю студію, за що страшенно вдячний. Але питання - ставлення вас до ваших колег, які на виборах заробляють гроші. Вони говорять – це бізнес, нам платять гроші, ми будемо співати, нам байдуже, на підтримку кого співати. Як ви ставитеся до своїх колег?

Анюта СЛАВСЬКА: Я могу сказать, что это сугубо личное дело каждого, если это нужно человеку, опять же, финансовая, материальная какая-то поддержка, то ради Бога. Опять же, если это нужно людям, которые просят этих людей выступать, если эта поддержка нужна, я не против, если они действительно будут поддерживать этого человека. А что касается меня, то я в предвыборной кампании не участвую, могу сказать откровенно и честно, что я не подписывала никаких документов, что должна быть лицом Виктора Федоровича, ездить постоянно на концерты, петь этот гимн. То есть, я, когда у меня есть время, потому что сейчас…

Роман СКРИПІН: Як ви ставитеся до ваших колег, які за гроші фактично продають свою творчість, і їм байдуже, кого підтримувати?
Анюта СЛАВСЬКА: Отношусь? Это сложный вопрос, наверное, спорное такое отношение. Зачем - первый вопрос, который появляется, и - для чего, я не знаю, у них нужно спросить этот ответ. Я могу ответить то, что касается меня, а то, что делают другие люди, характеризовать кого-то, делать какой-то анализ поведения человека…
Роман СКРИПІН: У мне є пропозиція, дуже проста, це ми уявляємо зараз гіпотетично ситуацію, що попри те, що ви заспівали цю пісню, до вас приходять люди зі штабу конкурента Віктора Федоровича Януковича і говорять – Анюто, ми вам принесли мішок, мільйон доларів, будь ласка, заспівайте іншу пісню - про Віктора Ющенка?

Анюта СЛАВСЬКА: Это уже будет нелогично.

Роман СКРИПІН: Ви зможете це зробити?

Анюта СЛАВСЬКА: Я не смогу этого сделать.

Роман СКРИПІН: Я хотів би, аби Фома відповів.

Анюта СЛАВСЬКА: Про мешок...

Роман СКРИПІН: Про мішок він вже сказав, що ні за які гроші.

Сергій ФОМЕНКО: Я ставлюся негативно до того, що люди безідейно можуть підтримувати саме політиків. Можна підтримати, наприклад, торгову марку, і то, треба ще подумати - яку, якщо ти артист, чи не буде тобі потім соромно за те, що ти, наприклад, там щось таке наробив чи це не буде в протиріччя з твоєю творчою концепцією, і взагалі, з твоїм творчим лицем. А те, що стосується музикантів, що грають, аби заробити скількись тисяч доларів в той час, коли люди в Україні на грані, і це правда - я без коментарів.

Роман СКРИПІН: Ви знаєте про своїх колег, які співають за гроші?

Сергій ФОМЕНКО: Знаю.

Роман СКРИПІН: Скажіть, ви будете з ними, принаймні, як це говорять, чи будете ви з ними вітатися за руку?

Сергій ФОМЕНКО: Це складне питання...

Роман СКРИПІН: Чому складне? Я знаю журналістів, з якими б я за руку не вітався.

Сергій ФОМЕНКО: Я зараз поясню - чому, тому що буквально до цього дня, для мене це теж момент істини, тому що до цього дня я мав декілька людей, телефони яких є в моєму мобільному, і телефони тих людей, які зараз працюють з Януковичем, які видавали себе якби українськими патріотами.
Порівнюючи тих справжніх патріотів, які колись гинули в застінках НКВД за Україну, і тих людей, які позиціонували себе, як українці, а потім, на мій погляд, зрадили ідею України, я їх просто викреслив з мобільного телефону. Я не знаю, як ставитися, знову таки, це моя особиста точка зору, я в ніякому разі не кажу, що це якісь вороги. Ні, мені байдуже, у кожного з нас є своя доля, свій погляд, і коли людина доходить до кінця свого життєвого шляху, вона потім просто зважує те, що відбувалося.

Роман СКРИПІН: Є телефонний дзвінок від глядачів, власне, ми вас готові слухати, ставте питання або висловлюйте свою точку зору.

СЛУХАЧ: У мене питання до Анюти Славської. Як вона, як людина, працівник мистецтва, освічена людина, може агітувати за людину, яка доволі в простому слові робить декілька помилок?

Анюта СЛАВСЬКА: Например?

СЛУХАЧ: Анкета в ЦВК, в слові "прем'єр-міністр" він допустив дві помилки.

Анюта СЛАВСЬКА: Вы должны знать, что я не являюсь представителем штаба Виктора Федоровича...

Роман СКРИПІН: Ми це знаємо і можемо ще раз повторити для глядачів.

Анюта СЛАВСЬКА: Я не собираюсь агитировать людей, что "голосуйте за Виктора Федоровича, это верно", - нет, я сказала то, что я думала, то, что я видела. Я никого не собираюсь ни в чем, как бы, изменять какое-то мнение, у каждого оно свое, если вы считаете по-другому, но тоже должны знать, что у Виктора Федоровича, если мы уже так лагерями, так получается, то вы же прекрасно понимаете, что человек – премьер-министр, да, Украины, нет времени ему даже писать некоторые вещи, и то, что вы видели, это даже, может быть, не он писал.

Роман СКРИПІН: Я вас поправлю, Анюто, щоб ви не потрапили в халепу і цій програмі, тому що декларацію мають кандидати в президенти заповнювати власноручно у ЦВК. Віктор Федорович, дійсно, зробив в слові "прем'єр" дві помилки, ми про це розповідали.

Анюта СЛАВСЬКА: Тогда будем считать, что он просто переволновался.

Роман СКРИПІН: Це ви вважаєте. Я хотів би вас, Анюто, так само ще запитати, хто вам пісню цю писав і музику? Ми, на жаль, не можемо її послухати разом з глядачами, тому що ми будемо аудіофайл сидіти слухати, а кліпу ми не маємо. Але хто писав слова і музику?

Анюта СЛАВСЬКА: Композитор, женщина Гольд, а музыку, это народная песня, которую просто сделали в современной обработке. Мы ее сделали за 10 дней, был очень короткий срок, где участвовали народный хор, детский хор, она еще прошла через московских наших друзей, они помогли ее аранжировать. Поэтому все, что могли профессионально подойти к этой песне, это не просто так, сделать так, чтобы она была.

Роман СКРИПІН: Зрозуміло. Власне, те, що ви її швидко робили, я, послухавши диск, пісню, перед ефіром помітив, що в характеристиках пісні, як завжди пишуть, написано, що це її виконує Деріел Ворлі Теннессі Рівер Ран. У вас там помилка є, ви просто зверніть увагу тих людей, які виготовляли, що це трохи не відповідає дійсності, там не та інформація закладена при запису диску. І Олександр Народецький, радіо "Свобода", будь ласка, пане Олександре, вибачте, що вас довго тримаємо поза ефіром.

Олександр НАРОДЕЦЬКИЙ: Нічого, дуже добра розмова і прекрасна компанія. Скажіть, будь ласка, пане гості, а от чи впливає факт, що музиканти підтримують якогось кандидата, на те, як цих музикантів сприймає публіка? Чи вас не критикують за те, що ви лізете не в свою справу – в політику?

Сергій ФОМЕНКО: Я, в принципі, свідомо приймаю участь у передвиборчій кампанії Віктора Ющенка, абсолютно свідомо, і для мене це те моє, чим я можу допомогти реально. І якби зараз, після півторамісячного туру по Азовському морю, по Чорноморському узбережжі, по півні України, по Луганщині, по Донеччині, я переконався, що те, що я роблю, це дуже потрібно людям. І якби я справді не вірив в те, що роблю, в принципі мені було б байдуже. Ми маємо статус незалежної групи, у нас немає продюсера, який на нас тисне, все, що ми зробили, ми зробили самі, починаючи з малого.

Роман СКРИПІН: Я можу уточнити знову питання, тому що ми якось так кудись відхиляємося від теми. Пан Олександр спитав дуже просте: чи не вважаєте ви, що взагалі, музиканти мають займатися політичною агітацією, якщо кожен робить свою справу? Політик – займається політикою, музикант – співає.

Сергій ФОМЕНКО: Музика - це теж культурна політика, це дуже важливий момент, тому що культурна політика, це така ж само політика, як інша політика. З мови починається в принципі, свідомість людини, є українська культура, є українська культурна політика. Я, наприклад, вважаю, що частково ми займаємося українською культурною політикою, це дуже важливо, мені здається.
Тому що, на жаль, в Україні більшість людей, що займаються українською культурою – піснею, кіно, вони в принципі, не мають підтримки мас-медіа, не знаю - чому. Навпаки, скоріше є підтримка російського продукту, причому дуже часто другорядного, другосортного, це правда. А український нормальний, якісний продукт, це не є формат, мене це дивує.

Роман СКРИПІН: Хочу, щоб на питання Олександра Народецького так само відповіла Анюта Славська, у якої репертуар складається з російськомовних пісень, єдина україномовна – це "Обирай".

Анюта СЛАВСЬКА: Да, это первая песня, которую я исполнила на украинском языке.

Роман СКРИПІН: Але питання Олександра Народецького на рахунок того, що музиканти мають займатися музикою, співаки - співати, а політики - займатися політикою, вони не мають перетинатися, можливо?

Анюта СЛАВСЬКА: Знаете, смотря на каком уровне, правильно, они занимаются профессиональной музыкой, у них это хорошо получается, замечательно. И тоже быть людьми, которые знают политическую ситуацию в стране, это тоже хорошо на самом деле. И я считаю, что это никак не влияет на артиста, на его вообще слушателей. Я считаю, что да, насчет культурного развития людей, наши песни должны влиять, мы должны воспитывать, и думаю, что это неотъемлемая часть любой музыки, то, что политика и музыка всегда будут связаны.

Роман СКРИПІН: Зрозуміло. Є питання від глядачів, будь ласка, ставте своє питання, я сподіваюся - запитання до обох гостей. Ми вас готові слухати.

ГЛЯДАЧ: Мене звуть Ярослав, я з Києва. Питання назріло для пані Анюти. Я хотів її запитати, наскільки це послідовно виглядає, для мене не зовсім, те, що вона з одного боку співає цей агітаційний гімн, а з іншого боку, відповідаючи на питання в прямому ефірі, виглядає такою достатньо стриманою, говорить про те, що вона не є певною мірою представником штабу Віктора Януковича? А як же ж тоді можна не бути представником штабу за цих обставин, роблячи своєрідний громадянський жест, оскільки в політиці немає таких речей, як щось сіре?

Анюта СЛАВСЬКА: Я не являюсь представителем штаба Виктора Федоровича, и сейчас я высказываю свою личную точку зрения на этого кандидата. Я не говорю о том, что я считаю по кандидату Виктору Ющенко, я не хочу.

Роман СКРИПІН: А я спитаю. Що ви думаєте про Віктора Ющенка?

Анюта СЛАВСЬКА: А я вот сегодня присутствую здесь, чтобы сказать свое мнение о Викторе Федоровиче, я не считаю…

Роман СКРИПІН: Що ви думаєте про інших кандидатів? Їх - 26, без цих двох виходить 24. Ми можемо назвати прізвище Базилюк, скажімо. Що ви думаєте?

Анюта СЛАВСЬКА: Меня всегда не интересовали те люди, которые появляются в момент предвыборной кампании, когда начинается накал событий. Пошли какие-то изменения в судьбе государства – сразу появляются некоторые личности. Я говорю в общем. Поэтому я считаю, что человек должен доказывать это каждый день, постепенно, чтобы это было логично, что потом этот человек является кандидатом в президенты. А не появляется человек, я, например, его фамилию, я не говорю про этого кандидата…

Роман СКРИПІН: Я не може всіх 24 назвати. По пам’яті навіть не знаю.

Анюта СЛАВСЬКА: Я слышу в первый раз.

Роман СКРИПІН: Ну, Наталя Вітренко існує ще. Ви її знаєте?

Анюта СЛАВСЬКА: Конечно.

Роман СКРИПІН: Як ви до неї ставитеся? Чи співали б ви на її підтримку?

Анюта СЛАВСЬКА: Понимаете, почему именно я спела эту песню – потому что ко мне пришли представители...

Роман СКРИПІН: Думаю, ми зараз знайдемо істину – чому Анюта Славська...

Анюта СЛАВСЬКА: А вы мне не задавали этот вопрос.

Роман СКРИПІН: От зараз ми про це дізнаємось.

Анюта СЛАВСЬКА: Ко мне пришли представители Союза молодых депутатов, они знали, что я землячка Виктора Федоровича. Мне предложили спеть песню. И подумавши, я не просто как – та, конечно, для меня это новое, эксперимент в моем творчестве. Почему бы и нет? И я подумала, что я хочу поддержать этого человека, потому что я…

Роман СКРИПІН: Фінансове питання не було на першому місці?

Анюта СЛАВСЬКА: Нет.

Роман СКРИПІН: Я хотів би, аби Фома так само відповів на ці питання на рахунок того, як він ставиться до інших кандидатів. Мені важко всіх пригадати, але можу назвати деякі прізвища – Роман Козак, який так само підтримує українську культуру...

Сергій ФОМЕНКО: Вся історія в тому, що дуже часто є багато дуже клоунади, реальної клоунади, починаючи від Корчинського, та людина, яку ви назвали, і там ще багато...

Роман СКРИПІН: Чого ви боїтеся називати прізвища?

Сергій ФОМЕНКО: Я не хочу називати прізвища, хоча можу назвати Корчинського як найбільш такого бадьорого клоуна із тих всіх, які там є. В принципі це, звичайно, мені так здається, безумовно, кимсь фінансовані, щоб родити таку підтанцовку, таке шоу, ніби відволікати людей від важливих речей.
А для мене політика не є таким балаганом і театром, як це здається на перший погляд, бо все-таки ці люди, які займаються політикою, власне, від них залежить доля багатьох людей. Коли попадаєш в будь-яке українське село, в будь-яке містечко, де ти бачиш просто реальне життя – ти відчуваєш, що просто соромно робити таке шоу в той час, коли реально на такій багатій землі люди живуть, як жебраки. Це жахливо.

Олександр НАРОДЕЦЬКИЙ: Хочеться довідатися про вашу музичну кухню. Якщо взяти з одного боку патріотичні, політичні пісні, що є більш рідкісним, ніж почуттєві чи ліричні. А як ваша аудиторія сприймає оці гімни політичні чи якісь патріотичні пісні на підтримку того чи іншого кандидата? Чи не вважає ваша аудиторія це зайвим у ваших програмах?

Роман СКРИПІН: Хто перший?

Сергій ФОМЕНКО: У мене є одразу думка, я, наприклад, вважаю, що пісні, які є патріотичні, які ми пишемо, співаємо – у нас є 1 чи 2 пісні патріотичні, але вони були написані не спеціально до політичних подій. Одна пісня була написана тоді, коли я відчув реальну різницю між, ми їздили в Польщу на гастролі і робили там великий тур – 12 концертів. Ми не тільки в Польщі виступали, ми виступали в Великобританії, в Угорщині, в Білорусі і Росії.
І коли я подивився різницю між цими країнами, я просто проаналізував і в мене просто боліла душа – я написав пісню, присвячену Україні, не якомусь політичному діячеві. Мені взагалі здається це зайвим, тому що президент країни, прем’єр-міністр країни, якийсь інший – це всього лише чиновник, який має просто працювати, так само, як зубний технік або хірург. Це професія, це не є якась заслуга, це робота, яку він має робити якісно. Якщо він робить її неякісно – його треба знімати, от і все. Я не роблю ніяких таких речей.

Анюта СЛАВСЬКА: Вы говорите опять про аудиторию, которая реагирует как-то на тот шаг, который я сделала, когда я записала этот гимн. Ну, скажите, как человек, который живет в Украине, который – я не хочу бросаться словами громкими о своей патриотичности, что касается Украины, но как человек может оставаться и игнорировать все, что происходит в стране, когда решается выбор, что касается человека, который будет представлять наше государство в стране – я этого не могу тоже понять. Мы должны петь, политика – это одно, я не считаю, что я этим сделала какой-то шаг в своем творчестве, я теперь начну петь украинские песни – это не так, я просто сделала какой-то вклад в свою страну, вот и все.

Роман СКРИПІН: Анюта, ви українською мовою не будете співати?

Анюта СЛАВСЬКА: Почему не буду? Я буду петь.

Роман СКРИПІН: Ну, будемо чекати. Я хочу спитати, оскільки ви самі зачепили дуже важливий момент, коли треба обирати і на чийсь бік ставати, то як ви бачите свою долю в Україні? Вас питаю – як вибачите свою долю в Україні, якщо президентом стає Ющенко, а вас хотів би спитати, як ви бачите свою долю і творчість, якщо президентом стає Янукович?

Анюта СЛАВСЬКА: Если действительно те идеи, которые Виктор Ющенко высказывает, что касается украинского языка, я очень люблю украинский язык, я очень люблю, когда люди поют на украинском языке, но когда это, поверьте, это не суржик должен быть, это должен быть действительно красивый украинский язык. Поэтому я сейчас разговариваю на русском. Лучше говорить на чистом языке, чем пытаться сделать вид, что ты патриот.

Роман СКРИПІН: Я ж не про мову питаю, я питав про бачення власної перспективи.

Анюта СЛАВСЬКА: Если наши каналы после выбора кандидата, которого поддерживает Фома, станут наши телеканалы показывать нашу украинскую эстраду, и это как-то повлияет на наше культурное то, что мы несем, вот я исполнительница, сейчас это основная проблема. Если это принесет свой вклад, что наш украинский шоу-бизнес начнет развиваться, и его хоть как-то начнут показывать по телевизору, то дай БОГ.

Роман СКРИПІН: То ви бачите своє майбутнє досить успішним, незалежно від того...

Анюта СЛАВСЬКА: Главное, чтоб человек делал все от чистого сердца. Все что он обещает, что он предлагает людям, которые сделают свой выбор. Как они захотят – так и будет. И потом они не буду никого винить, у каждого есть свой голов, пожалуйста.

Роман СКРИПІН: Страшенно вдячний за відповідь.

Сергій ФОМЕНКО: Я завжди займався творчістю, тому що мені це просто подобалося робити. Мене шоу-бізнес взагалі не цікавить, як явище. Чесно, тому що я отримую задоволення від процесу творчості, коли пишу пісню. Саме сильне задоволення, коли вона відбувається. Коли сиджу в студії, зараз я маю свою студію і спокійно пишу це і не залежу, вона невеличка, але достатньо, щоб задовольняти творчі амбіції. І я ніяк не сумніваюся щодо майбутнього української культури гіпотетично, якщо уявити, що президентом стане Янукович.

Роман СКРИПІН: Я питаю про власне...

Сергій ФОМЕНКО: А я не відділяю власну долю від української культури.

Роман СКРИПІН: Питання: бачення свого майбутнього у випадку, якщо президентом стане Янукович?

Сергій ФОМЕНКО: Я не можу собі уявити, що буде, але я буду завжди самим собою, от і все.

Олександр НАРОДЕЦЬКИЙ: Чи існує в українських музикантів якийсь змагальний рух з їхніми російськими колегами? Чи вважаєте ви їх своїми конкурентами?

Сергій ФОМЕНКО: Безумовно, але не в доброму розумінні цього слова, тому що конкуренція – це коли у вас рівні можливості, рівні позиції, коли виходить одна вагова категорія, а не якась інша. Коли українському виконавцю саме на FM не дається музика, бо вважається, що українське – це другий сорт, неформат, не тому що це погана музика, (вони навіть не слухають), а любой Вася "Руки вверх" – это уже формат. І це не є нормальна історія.

Анюта СЛАВСЬКА: Что я могу сказать о наших соседях близких…

Сергій ФОМЕНКО: У нас так же поляки є сусіди близькі.

Роман СКРИПІН: Білоруси і молдавани.

Анюта СЛАВСЬКА: Мне очень обидно, когда я смотрю наш украинский канал, и когда представляют наш проект, который делается в Киеве, и когда реклама идет одних российских исполнителей, то действительно обидно. Хотя в этом концерте участвуют и украинские певцы. Это действительно обидно. И то, что касается, вот поднималась уже эта тема, когда Руслана победила на "Евровидении", стал вопрос, что после такой победы Руслану не крутили на радио.
Я понимаю ее и наших украинских исполнителей. Я говорю в общих чертах под именем Русланы, потому что это действительно было событие в нашей Украине. Даже если после этого певцов не крутят, то я даже не знаю, я буду надеяться на лучшее. Мы стараемся, хотя сейчас я могу сказать, что здоровая конкуренция – это всегда хорошо, потому что российские исполнители и музыканты, там много есть людей, выходцев из Украины, то там больше возможностей, там более все организовано. Это уже 350 раз все говорили.

Роман СКРИПІН: Я навіть не буду вас питати, хто як ставиться до Філіпа Кіркорова. Я знову таки страшенно вдячній Анюті Славській за відповідь, взагалі не очікував на таке розкриття вас як особистості. Є питання від глядача.

ГЛЯДАЧ: Как думают наши гости и может им что-то известно о настроениях музыкантов, которые поддерживают того или иного кандидата? Не является ли эта поддержка в надежде на то, что при победе их кандидата они будут иметь какие-то привилегии при дальнейшей творчестве, возможно, какие-то государственные награды и тому подобное? Что они думаю на этот счет?

Анюта СЛАВСЬКА: Вы представляете, на какой риск идет артисты, которые идут против этого кандидата? Страшный вопрос.

Роман СКРИПІН: Хіба хтось проти йде? Всі тут "за". Чому ви не берете участі в цих турах, в яких беруть участь всі решта, хто в цю студію не схотів прийти?

Анюта СЛАВСЬКА: Несмотря на то, что я записала эту песню, у меня есть своя работа, я гастролирую, я выступаю, я только закончила диск.

Роман СКРИПІН: І на цьому заробляю гроші, правильно? Тобто, нормально займаюся своїм бізнесом.

Сергій ФОМЕНКО: В чому питання – я не дуже розумію, тому що це питання старе як світ.

Роман СКРИПІН: Чи ви розраховуєте на якісь преференції після того, як його оберуть?

Сергій ФОМЕНКО: Ні, я не розраховую. Однозначно, ні, тому що це в принципі безглуздо навіть відповідати. Ні.

Анюта СЛАВСЬКА: А что, есть такая возможность, да?

Роман СКРИПІН: Останнє питання: чи знаєте ви слова Гімну України?

Сергій ФОМЕНКО: "Ще не вмерла Україна".

Роман СКРИПІН: Анюта Славська?

Анюта СЛАВСЬКА: Не вмерла.

Роман СКРИПІН: Ні, знаєте ви слова Гімну України?

Анюта СЛАВСЬКА: Конечно.

Роман СКРИПІН: Я ще раз пересвідчився в тому, що ви щиро підтримуєте своїх кандидатів, дякую вам за участь у програмі.

Відповіді

  • 2004.09.22 | ziggy_freud

    Фома та Ем-Сі Потебенько ;-)

    > Анюта СЛАВСЬКА: ...у Виктора Федоровича, если мы уже так лагерями, так получается, то вы же прекрасно понимаете, что человек – премьер-министр, да, Украины, нет времени ему даже писать некоторые вещи, и то, что вы видели, это даже, может быть, не он писал.

    > Роман СКРИПІН: ...Віктор Федорович, дійсно, зробив в слові "прем'єр" дві помилки, ми про це розповідали.

    > Тогда будем считать, что он просто переволновался.

    Співачка з неї навряд буде. Але номенклатурна молодь підроста. Є, отето панімаєш, мля, гідна зміна ;-).

    > Композитор, женщина Гольд, а музыку, это народная песня, которую просто сделали в современной обработке. Мы ее сделали за 10 дней, был очень короткий срок, где участвовали народный хор, детский хор, она еще прошла через московских наших друзей, они помогли ее аранжировать. Поэтому все, что могли профессионально подойти к этой песне, это не просто так, сделать так, чтобы она была.

    Еге-ж. Без адмінресурсу такі речі робляться довше. За його наявності можна додати ще жмуристів-духовиків, із сотню тамбовських ложкарєй і ансамбль сержантів ДАЇ із свистками.
  • 2004.09.24 | Горицвіт

    Re: Повертаючись до теми політика+/-музика.

    Мені цікаво,

    (1) Де вона навчилася так говорити. Чи вчать зараз цього в школах?

    (2) Чого вони не записали "гімн" з відомішими виконавцями. Може, всі відмовилися?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".