МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Рок і альтернатива на Майдані, а естрада керує в уряді

02/05/2005 | ПсевдоЯ
Я про призначення професора університета Поплавського пані Білозір міністром культуру у уряді Ющенка-Тимошенко. Я не бачу відвертих помилок щодо інших призначень, призначили публічних політиків і це добре. А от пані Білозір, хоч і виступала, як належить порядній українці публічно за Ющенка, але що вона може дати укр культурі? Вона вдала, але доволі консервативна артистка і, вибачте, не дуже яскрава особистість. А де у урялі ті, хто кваліфіковано допоможе сміливому артисту Олегу Скрипці з його фолк-проектами світового рівня, Жолдаку з його високохудожніми театральними перформансами, навіть поп Руслані з її фентезі-проектом? Чи професор університуту ПОП-лавського, принаймні, вибачте, здатна зрозуміти їх новацію? Де ті продюсери, що здатні побудувати сцену для Євробачення, хоча б наполовину рівної стамбульській? Мені дуже не подобається цей культурний вибір... Помилка... Прикро.

Відповіді

  • 2005.02.05 | Чучхе

    Гурт Гринджоли на міністра культури!

    Правда, їх двоє, а міністерство одне... Але ж чемпіонат світу з соккеру теж наче один, а може проводитися одрау в двох країнах...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.08 | Roo

      Не йорнічай! (-)

  • 2005.02.05 | otar

    Мені теж прикро. Але спасибі, що хоч українку призначили

    Могли ж призначити якого-небудь партійного функціонера від культури. Компромісний варіант - тіпа, ми уважаєм всє культури і язикі. Або, наприклад, Пояркова :-)
  • 2005.02.05 | Сахаров

    Re: Рок і альтернатива на Майдані, а естрада керує в уряді

    Крім року, альтернативи, естради, театру до сфери діяльності мінкультури відносяться ще й клуби, бібліотеки, музеї і т.п.. Культура у загальному розумінні це ширше, ніж номенклатура установ, напрямів і програм. Головним напрямом у культурній сфері має бути підняття загального рівня культури. Тут і мовна сфера і сфера культурного виховання, підняття духовності. Міністерство культури - одне з головних міністерств, діяльність якого закладає основи буття нації на майбутнє. Чи не низьким рівнем культури людей пояснюється синдром зомбування груп населення, що ми бачили підчас виборів? Культурним рівнем нації визначається її здатність протистояти зовнішнім впливам, зберігатися і зберігати свою самобутність. Тому до керівництва мінкультури не можна допускати Поплавських, Білозірів, навіть Ступок при всіх їхніх досягненнях чи статусі у своїй вузькій галузі. Ми мали достойного міністра культури - Дзюбу, але, очевидно, був не його час і не його команда при владі. Міністром культури має бути людина з широким світоглядом, високим рівнем гуманітарної освіти, не заангажована у галузевих інтересах. А зараз схоже нічого не змінилося - залишковий принцип як у фінансуванні так і виборі кандидатур на керівництво. Прикро.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.05 | newart

      Відкритий лист до Нового Уряду України

      Відкритий лист до Нового Уряду України від Громадського Культурного Фронту


      що до незацікавленості нової влади культурою

      Якщо новий Уряд не вважає за доцільне, або не спроможний забезпечити зміни, яких потребує суспільство в культурі саме зараз, він мусить публічно заявити таку позицію. Ми будемо публічно відстоювати і аргументувати іншу точку зору, що реформа в культурі українському суспільству саме зараз вкрай потрібна і які саме зміни мають бути пріоритетними.

      Якщо ви не знаєте: клановість існує не лише в економіці чи політиці, насамперед вона живе та квітне саме в культурі. Звідки потрапляє до усіх ланок нашого життя.
      Без якісних глибинних змін в цій сфері вам не вдасться зробити ніяких змін ні в політиці ні в економіці ні в соціальній сфері (якщо звісно ви таких змін щиро прагнете).

      Якщо ви не знаєте: впровадити механізми громадського контролю діяльності органів влади у тому числі в сфері культури це ваш обов’язок та ваша відповідальність перед нами - тими хто відстоював між іншим можливість впливати на обрану нами владу.

      Якщо ви не знаєте: акцентування лише на матеріальних аспектах життя в виступах представників команди нового Президента при відповідних діях нової влади призведе до формування “суспільства споживання ”, але зовсім не громадянського суспільства європейського зразку.

      Якщо ви не знаєте: серед цінностей того світу, до якого ви так мрієте потрапити, найголовніша цінність це вільна людина що діє, усвідомлюючи свої права та свою відповідальність. Свідомість людини належить до найскладніших та найцікавіших запитань, якими займається культура.

      Якщо ви не знаєте: мистецтво як прояв культури є відбитком відкритого демократичного суспільства, а не якимось придатком що призначений для вдоволення потреб “суспільства споживання ”

      Якщо ви не знаєте: в житті суспільства культура відіграє приблизно ту саму роль що й генетична інформація у клітині, і зомбування масової свідомості здійснювалося за часів Кучми, як і до нього, насамперед за рахунок дуже особливої антиінтелектуальної культурної політики. В цьому питанні далеко ні першу роль грають мас-медіа (як би парадоксально це ні виглядало). Тому “самая” вільна преса сама по собі не в змозі забезпечити формування дієздатного громадянського суспільства (якщо звісно таке суспільство відповідає бажанням нової влади).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.05 | ziggy_freud

        будемо битися чи миритися?

        newart пише:
        > Якщо ви не знаєте: акцентування лише на матеріальних аспектах життя в виступах представників команди нового Президента при відповідних діях нової влади призведе до формування “суспільства споживання ”, але зовсім не громадянського суспільства європейського зразку.

        Просте питання: уряд визнає, що "нє хлєбом єдіним", і
        - призначає стипендії талановитим митцям. Чи зможе на ці гроші режисер поставити виставу, чи музикант записати альбом? Ні. Проїсть, проп'є, заплатить за квартиру.

        Або: вирішать провести ще один конкурс молодих талантів. Серед студентів Інституту культури ;-)

        Далі: хто отримає гроші в першому і другому випадку, і як це вплине на розвиток культури???

        >
        > Якщо ви не знаєте: серед цінностей того світу, до якого ви так мрієте потрапити, найголовніша цінність це вільна людина що діє, усвідомлюючи свої права та свою відповідальність. Свідомість людини належить до найскладніших та найцікавіших запитань, якими займається культура.
        >
        > Якщо ви не знаєте: мистецтво як прояв культури є відбитком відкритого демократичного суспільства, а не якимось придатком що призначений для вдоволення потреб “суспільства споживання ”

        Мистецтво, як і кожен окремий митець, нікому і нічого не винно. Воно є окремим від законів ринку, і навіть указів міністерства "...і мистецтв"

        Але: щоб щось спожити, потрібно його спочатку виробити. А звідки візметься той _конкурентоздатний продукт_, про який так полюбляють говорити риночники, якщо мислення виробника буде відставати від мислення конкурентів на 10-20-30 років? "Значіт, надо шото мєнять в консєрваторії". Зокрема, в консерваторіях без лапок. А також в усій системі муз. освіти. Бо крім непопулярної поп-музики в нас ще є ретроградне "високе мистецтво", орієнтоване на середину позаминулого сторіччя, і інваліди русо-культури, які не чули про Шнітке, не бачили картин Кандинського, не читали Хлєбнікова.

        > Якщо ви не знаєте: в житті суспільства культура відіграє приблизно ту саму роль що й генетична інформація у клітині, і зомбування масової свідомості здійснювалося за часів Кучми, як і до нього, насамперед за рахунок дуже особливої антиінтелектуальної культурної політики.

        Трохи простіше. На початку 90х стало модним бути жлАбом. Українська культура гнила з головного супер-гітариста країни. Тепер (Q is dead, (с) Morrisey), і це перестало бути модним. Але український маскульт тільки починає реагувати на цю зміну. Сподіваюсь, хоча б лишилось кому реагувати...

        > В цьому питанні далеко ні першу роль грають мас-медіа (як би парадоксально це ні виглядало). Тому “самая” вільна преса сама по собі не в змозі забезпечити формування дієздатного громадянського суспільства (якщо звісно таке суспільство відповідає бажанням нової влади).

        Тут Ви повністю праві. Якщо повідомлення про явища мистецтва з'являтимуться лише на замовлення, і згідно з розцінками на рекламу, будемо мати в ефірі ту саму Могилку та Бакайову жінку, та ще Поплавського по бартеру за дипломи, навіть захистивши інформаційний простів від "шуфіков". На наміри нової влади дивлюсь скоріше оптимістично.

        Отже, будемо битися чи миритися ;-)? Залежно від Ваших поглядів на майбутнє і теперішнє української культури.
      • 2005.02.05 | ПсевдоЯ

        Re: Відкритий лист до Нового Уряду України

        Підписуюсь. Тільки немає конкретних пропозицій.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.06 | newart

          МОЖЛИВІСТЬ ПОМИЛЯТИСЬ

          ПсевдоЯ:
          Підписуюсь. Тільки немає конкретних пропозицій.

          КОНКРЕТНО:
          НАДАТИ МОЖЛИВІСТЬ МОЛОДИМ (КОМПОЗИТОРАМ, АКТОРАМ, ХОРЕОГРАФАМ, СПІВАКАМ,...) СТВОРЮВАТИ ВЛАСНІ ПРОЕКТИ. БАГАТО ПРОЕКТІВ ЗА МАЛІ ГРОШІ. МОЖЛИВІСТЬ ПОМИЛЯТИСЬ І ТАКЕ ІНШЕ. НАГЛЯДОВА РАДА. ПОВНА ПРОЗОРІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ, В ТОМУ ЧИСЛІ ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ. БАГАТО КОНКРЕТНОГО. АЛЕ...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.06 | ПсевдоЯ

            Чудова пропозиція Re: МОЖЛИВІСТЬ ПОМИЛЯТИСЬ

            Так, до речі, робить француз уряд, підтримуючи експерименти, помилки... Тож, без усяких "але"! Ви, шановний, мали би бути тим міністром, бо ви знаєтн, у вас є варіант , що робити. Пропонуйте, пишіть, підтримаємо! Пані Білозір, можливо невдалий міністр, а ми то на що.
          • 2005.02.07 | ziggy_freud

            Погоджуюсь і підтримую.

            Мистецтво в більшості випадків це експеримент, новий погляд на традицію. Бо старий погляд на традицію нам вже відомий, і навіть встиг набриднути ;-)

            Якби замість "Молитви за гетьмана Мазепу" було знято десять малобюджетних фільмів молодих режисерів, і всі вони потрапили у прокат.

            Якби замість одного з мега-поп-фестивалів для публіки, яку більше цікавить шарове пиво і салют, проводили 10 (чи 20) фестивалів для публіки, яку цікавить власне музика. Рок, фолк, електроніка, тощо.

            У нас забули, для чого потрібні будинки культури. Клуби - це місця, де їдять під музику. А як з місцями, де слухають музику, періодично виходячи в буфет??? З місцями, де проходять перфоманси екпериментальних театрів.

            Скільки стоіть порожніх піонерських таборів і баз відпочинку. Це перше, що спало на думку. Після будинків культури.

            "Новим рускім" вже давно є де відпочивати, і на решту точок панам комерсантам "нових рускіх" не вистачить. То час подбати і про інші групи населення.

            > АЛЕ...

            Жодних але. Це культурна політика, як вона є в більшості європейських країн.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.02.07 | newart

              Жодних але. КОГО ЦЕ ХВИЛЮЄ

              ziggy_freud ПИШЕ:
              Погоджуюсь і підтримую.


              СПОДИВАЮСЬ БУТИ ЗАВТРА НА КРУГЛОМУ СТОЛІ ДЕ БУДЕ ПРИСУТНЯ ПАНІ БІЛОЗІР. ТАК ЩО ... БУДЬ ЛАСКА ... ПРОПОЗИЦІЇ. MAY BE Я ЧОГОСЬ НЕ ЗНАЮ.
    • 2005.02.05 | otar

      Не "навіть Ступок" а ступку - довірену особу Янука - на мило!(-)

    • 2005.02.05 | DiploMat

      Re: Рок і альтернатива на Майдані, а естрада керує в уряді

      Сахаров пише:
      > Тут і мовна сфера і сфера культурного виховання, підняття духовності. Міністерство культури - одне з головних міністерств, діяльність якого закладає основи буття нації на майбутнє.

      Яка, блін, духовність? Яке "буття нації"?! Андрєіч уважив куму. Та й критеріям вона відповідає - хто скаже, що не патріотка? Хіба не зробила внесок в перемогу? - закордоном активно займалась. Та й співає професійно. А те, що насправді нормальний менеджер потрібен, який уявляє як реформувати все це господарство з бібліотеками та клубами, як систему тендерів налагодити - це все фігня. Натомість ми тепер будемо, блін, культуру у світ нести. Євробачення - основний пріоритет. Культури з духовністю та буттям нації буде - заєбісь. На всю Європу вистачить.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.05 | otar

        Євробачення! :)

        Ви в курсі, що головою Комітету з проведення Євробачення залишається громадянин Янукович Віктор Федорович? :) про це нещодавно було у Львівській Газеті. Вони через це нічого не можуть робити.

        До речі, я оце думаю: головою Олімпійського комітету, певно, також... :)
  • 2005.02.05 | ziggy_freud

    розвиток укр. культури має якнайменше залежати від міністра

    тобто від одніє окремо взятої особистості. Своє особисте ставлення до кандидатури п.Білозір я вже висловив.
    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_culture&trs=0&key=1105620279&first=1107561710&last=1106212041
    Має змінитись загальний підхід до участі держави в процесах формування культури.

    Якщо замість естрадної співачки призначити виконавця хіп-хопу чи хард-рока, а засади діяльності міністерства лишити тими самими, ми опинимось в тій самій пастці. Замість дамо Табачніку або дамо Поплавському буде вирішуватись: дамо десятку реперам чи металістам, щоб чиновникам зручніше вкрасти тисячу. А популярна культурна може добре заробляти, ще й годувати безробітних та пенсіонерів в "бюджетонаповнюючих регіонах". Збитковий естрадний концерт - це нонсенс. Непопулярна популярна музика потрібна лише крадіям бюджету.

    Треба подбати, щоб навіть піонери (вибачте, скаути ;-)), які позавчора почали грати музику, мали для своєї художньої самодіяльності маленькі клюби. Щоб видавці української книги, компактів, організатори виставок та концертів могли працювати "в плюс" за прозорими схемами. І їх прибутки, а також прибутки артистів залежали в першу чергу від якості продукту, а не від смаків міністра і його заступників.

    ПсевдоЯ пише:
    > А де у урялі ті, хто кваліфіковано допоможе сміливому артисту Олегу Скрипці з його фолк-проектами світового рівня, Жолдаку з його високохудожніми театральними перформансами, навіть поп Руслані з її фентезі-проектом?

    Найбільша допомога Скрипці і його колегам полягає в тому, що нарешті з уряду поперли декого з послідовних совків на чолі з Азаровим. І першою леді країни нарешті буде жінка, яку зовсім мало збуджує переспектива поручкатись на фуршеті з Філею К. або Кабздоном Йо.
    IMHO, українські митці найбільш потребують, щоб їм припинили заважати на державному рівні. Схоже, вони того діждались :-)

    Прийняти врешті "Закон про меценатство", щоб вкласти гроші гроші в арт-проект було вигідніше, ніж просто пробухати чи програти в казіно. Розробити заходи щодо захисту вітчизняного ринку від іноземного непотребу, псевдо-блатоти і рагульства. Його не треба забороняти. Досить принити його тотальне нав'язування. Перші кроки тут вже зроблено.

    Також з цим пов'язано загальне реформування інформаційного простору. Якщо навіть Руслана для деяких радіостанцій "надто альтернативна", треба шукати альтернативу таким радіостанціям ;-).

    > Чи професор університуту ПОП-лавського, принаймні, вибачте, здатна зрозуміти їх новацію? Де ті продюсери, що здатні побудувати сцену для Євробачення, хоча б наполовину рівної стамбульській?

    Хіба сцену будують продюсери ;-)? Також вважаю, що заненсення Руслани в списки авангардистів - явне перебільшення ;-)...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.05 | Пані

      Повністю погоджуюся.

      Для нового міністра є одне кошерне завдання, з яким вона впорається, бо й диплом відповідний має - популяризувати укркультуру за кордоном. Саме в цей бік її і треба делікатно так підштовхувати. А найбільшою допомогою культурі буде невтручання в неї.

      І не можу змовчати стосовно року. Вона нормально співає рок. Якщо "Колір сонця" це не рок, то що?


      ziggy_freud пише:

      > Найбільша допомога Скрипці і його колегам полягає в тому, що нарешті з уряду поперли декого з послідовних совків на чолі з Азаровим. І першою леді країни нарешті буде жінка, яку зовсім мало збуджує переспектива поручкатись на фуршеті з Філею К. або Кабздоном Йо.

      Беруся висловити припущення, що таки збуджує, в негативному сенсі, тобто викликає огиду, як і у Президента, і у Прем"єра, і у абсолютної більшості чинників нової влади. Як і у більшості нормальних людей.

      > IMHO, українські митці найбільш потребують, щоб їм припинили заважати на державному рівні. Схоже, вони того діждались :-)

      Я теж на це розраховую.

      > Також з цим пов'язано загальне реформування інформаційного простору. Якщо навіть Руслана для деяких радіостанцій "надто альтернативна", треба шукати альтернативу таким радіостанціям ;-).

      Це завдання для НацРади з телерадіо, а не міністерства культури. Досить взяти пару рейтингових каналів, посадити на кожен по контролеру, впаяти кілька великих штрафів за недотримання відсотку вітчизняного продукту в ефірі і попустить легко. Тут взагалі немає ніяких великих технологій.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.05 | otar

        Re: Повністю погоджуюся.

        > І не можу змовчати стосовно року. Вона нормально співає рок. Якщо "Колір сонця" це не рок, то що?

        Це не рок. Якщо в пісні є гітарні рифи і барабан, це ще далеко не рок. Я би сказав, що "Колір сонця" - гарна поп-балада (і в цьому нема нічого поганого, якщо не мати упередження до слова "поп". Роковість пісні - не в доборі інструментів, а в способі виконання і, що теж дуже важливо, у змісті.


        > Це завдання для НацРади з телерадіо, а не міністерства культури. Досить взяти пару рейтингових каналів, посадити на кожен по контролеру, впаяти кілька великих штрафів за недотримання відсотку вітчизняного продукту в ефірі і попустить легко. Тут взагалі немає ніяких великих технологій.

        Ага. Будемо пасматрєть, кого вони нового призначать у нацраду, чи буде новий голова, як це робив Холод, вирішувати все одноосібно. Але історія з "ТРК Україна" показала нову проблему: Нацрада не має жодного авторитету як контролюючий орган. Варто було їй застосувати своє право на попередження - і телекомпанія почала смердіти, судитися і піаритися на цілу Україну. Тому, якщо новому складу Нацради вдасться подати себе не як "фабрику ліцензій", а як авторитетну інстанцію, що контролює відповідні процеси на медіаринку - це буде можливо.

        Але, якщо міністерство культури докладе зусиль до популяризації малозрозумілих народові норм українського законодавство про 50% україномовного ефіру, буде лише добре.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.05 | Майстер

          Де взялася химерна цифра 50 % ?

          otar пише:
          > > >
          > Але, якщо міністерство культури докладе зусиль до популяризації малозрозумілих народові норм українського законодавство про 50% україномовного ефіру, буде лише добре.

          Морже, я неуважно читав свого часу Закон про телебачення та радіомовлення", але не пам’ятаю, щоб там було про 50 відсотків. Там є Стаття 9, у якій написано щось таке: "мовлення здійснюється державною (чи українською, забув) мовою". І ніяких 50-и відсотків. Здається, цю цифру вигадала Нацрада в якомусь підзаконному незаконному акті.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.05 | otar

            Re: Де взялася химерна цифра 50 % ?

            Питання цікаве - так відразу не можу відповісти :-) з іншого боку, цей закон заздалегідь приречений на невиконання, бо не можуть усі ЗМІ України вести мовлення на 100% українською мовою. На жаль, на практиці - не можуть. Навіть виконання 50% було би суперовим результатом.
      • 2005.02.05 | капітан Немо

        "Колір Сонця" : і рок, і не рок :)

        Там, де співає Олександр Єгоров - це трохи схоже на рок. ( про це далі)
        А там, де співає Оксана Білозір, - це схоже на рок, який співає Оксана Білозір :)

        РОзумієте, Пані, якщо людині поставили певним чином голос, і сказали - отак от співай, і станеш народною артисткою, то важко себе ламати в 50 років і співати по-іншому, тим паче - рок.

        У Оксани Білозір голос поставлений класично-естрадний з ухилом у народний, вона ніколи не намагалася заспівати фальцетом хоч кілька нот, таким голосом рок не виконується. Далі, її манерка співу - абсолютно не рокова, а така собі совково-монументальна. ЇЇ манера поведінки - абсолютно не рокова, а така, як і повинна бути у міністра ( хоча двадцять -тридцять років назад вона не передбачала, мабуть, що стане міністром, а манери у неї вже тоді саме такі і були, тобто дещо скуті, без широти...). Її репертуар... м-да, жаль її колишнього чоловіка, Ігора, той був такий дещо прирокований виконавець ( особливо якщо порівнювати з покійним Назарієм Яремчуком, чи В. Зінчуком, чи з Павлом Дворським , чи з іншими співаками тієї когорти ).
        Так от, її репертуар - типово совково-українсько-шароварна попсова "естрада". Ота пісня "Пролітали лелеки"... Їй зробила аранжування в Москві якась поп-група кілька років назад, ото й усе нове, що у неї є. І кліп на цю пісню такий примітивний, що хоч вовком вий...
        Але ж можна було б із неї зліпити - навіть зараз - таку собі жінку-вамп, якби вона захотіла і піддалася. Зовнішні дані дозволяють, але ж нутро у неї таке ... молочно-домашнє. Я не кажу, що це погано, боронь Боже, але це не рок.

        Те , що вона заспівала удвох із Єгоровим - це парадокс. Інакше сказати не можу. Мабуть, данина революції :)
        Голоси у них зовсім різні, для дуету не годяться.
        Взагалі, Єгоров - цікавий тип. Пам"ятаєте мабуть, він з"явився десь у 80-х роках на якійсь Юрмалі, сережка у вусі, незвичні манери, дещо прирокований наскільки можливо було в СРСР стиль виконання... Потім він кудись зник, потім працював із ЗИМОВИМ САДОМ ( Олександр Тищенко) , потім знову зник... Сьогодні він мало нагадує того худенького Єгорова з 80-х... роз"ївся :) збільшився в обсязі разів у два...
        Те , що він написав - це десь із натягом можна назвати "роком", на кшталт творів покійного Талькова...
      • 2005.02.07 | Shooter

        І я

        Пані пише:
        >
        > > Також з цим пов'язано загальне реформування інформаційного простору. Якщо навіть Руслана для деяких радіостанцій "надто альтернативна", треба шукати альтернативу таким радіостанціям ;-).
        >
        > Це завдання для НацРади з телерадіо, а не міністерства культури. Досить взяти пару рейтингових каналів, посадити на кожен по контролеру, впаяти кілька великих штрафів за недотримання відсотку вітчизняного продукту в ефірі і попустить легко. Тут взагалі немає ніяких великих технологій.

        Абсолютно. Все є прописано в Законі. Потрібна тільки дія.

        Ще також надіюсь, що у всьої тої братви, яка "явочним порядком" і за підписом "чудового чувака Холода" позахоплювала собі купу частот, ці частоти будуть відібрані.
    • 2005.02.05 | ПсевдоЯ

      Головне у розбудові культури сьогодні - підхід

      >Хіба сцену будують продюсери ?

      Продюсери наймають саме тих людей: правильних чи неправильних. Мін культури загалом приймає розподільчи функції. Кому, на що дати більше. Не маю сумніву, що Білозір не буде красти. Але гроші пійдуть на реставрацію КОНСЕРВАТИВНИх, неефективних і головне КІТЧОВИХ проектів. Це те, що відрізняє інститут Поплавського від мистецької студії Дах у Києві. Вибір, правильний естетичний вибір. Професор Поплавського може побудувати україномовний філіал московського вар-єте, а Дах, виховати артиста, на якого розкуповують квитки у Москві. Розумієте? Так само і з Євробаченням.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.05 | ziggy_freud

        "Дах" і школа Поплавського

        ПсевдоЯ пише:
        > Не маю сумніву, що Білозір не буде красти. Але гроші пійдуть на реставрацію КОНСЕРВАТИВНИх, неефективних і головне КІТЧОВИХ проектів.

        Кіч був, є і буде. Справа в тому, щоб крім кича лишалось щось більш схоже на мистецтво. Скільки в Києві є арт-агенцій, аналогічних Даху, і як людина поза конкретною субкультурою може дізнатись про їх акції?

        > Це те, що відрізняє інститут Поплавського від мистецької студії Дах у Києві. Вибір, правильний естетичний вибір. Професор Поплавського може побудувати україномовний філіал московського вар-єте, а Дах, виховати артиста, на якого розкуповують квитки у Москві. Розумієте? Так само і з Євробаченням.

        Я ще багато чого розумію. І в Дах теж колись ходив. Однак: тут Ви загнули. Якщо хтось матиме монополію на _естетичний смак_, це так само погано, як монополія на торгівлю горілкою. Можливо, навіть гірше, ніж київська філія московського варьєте. Як щодо
        _демонополізації естетичних смаків_? Рагулям - рагульське, естетам - естетське, дєтям - мороженоє. Але в першу чергу - українського виробництва ;-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.07 | Shooter

          Лозунг дня!

          ziggy_freud пише:
          > Рагулям - рагульське, естетам - естетське, дєтям - мороженоє.

          А женє - квіти. А то ще образиться. :)

          >Але в першу чергу - українського виробництва ;-)

          Амінь. :)
  • 2005.02.05 | капітан Немо

    Звичайно, краще було б Тараса Петриненка, але... побачимо (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.05 | ПсевдоЯ

      Ні, шановний ТП не набагато кращий як міністр

      Це має бути.... скоріше владий продюсер зі світовим іменем, чи постановник вдалих проектів, а не просто співак-композитор-патріот, як ТП або ОБ.
  • 2005.02.05 | VDom

    Рок і альтернатива на Майдані

    До речі, а чому б не влаштувати на Майдані на вихідні дні сцену як в дні революції. З вільним доступом виконавців. Правда що з цього вийде я не уявляю.
    А взагалі мабуть не в одного мене з'явилося бажання ходити на концерти українські. І за квиток на концерт чи за компакт Скрипки, Петриненка, Чубая, Вакарчука і ще бугатьох не менш вартих готовий заплатити навіть наперед за 6...12 місяців. Людям безпроцентний кредит, а мені з часом не лише емоційний заряд. Тим більш, що до подій на Майдані користувався послугами "пірат-рекордс", а зараз обкрадати своїх не піднімається рука, навіть коли в карміні лише 8 грн. Треба спокутувати гріхи добрими ділами.
    Якось мабуть треба починати впливати на цю сферу, бо наших знову не буде чути. Разом нас багато, хоч і не багатих, але нас більше ніж багатих.
    Можливо виконавці підкажуть, що ми можемо зробити, щоб мати задоволення їх чути і бачити.
    Олег Скрипка мабуть знов працює долаючи "терніїї на шляху до зірок" і влазить в кабалу до грошовитих?

    P.S. А час покаже, що вийде у пані Оксани як міністра культури. Може не буде як Поплав ський рекламувати свій ВУЗ власним стриптиз-шоу, замість того щоб дати своїм учням можливість заспівати. А може ті учні взагалі не вміють співати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.05 | ПсевдоЯ

      Не важливо 1000 співаків. краще підтримати 10 якісних проектів

      Міністр може дбати про тепло у 1000 бібліотек, у які, запущені і нецікаві, ніхто ніколи не зайде... Еееех.... Немає часу пояснювати.... НЕ той це вибір, як міністра.
  • 2005.02.06 | QuasiGiraffe

    Re: Рок і альтернатива на Майдані, а естрада керує в уряді

    Ми всі зашорені старими уявами, що міністр - це розподільник грошей. Мабуть, сьогодні варто зайнятися іншим - вибудувати систему оподаткування книговидавництва, національних пріоритетів у радіо і телемовленні.
    Якщо з'явиться в достатній кількості українська книжка і українська музика всіх видів (поп, рок, класична) - перебування на посаді міністра особи, що виявила політичну волю, вже буде виправдано. Як би вона не співала.
  • 2005.02.06 | Oksik

    А від Пояркова, до речі, був би толк. Він не дурний (-)

  • 2005.02.07 | Любов

    Чиновників всіх рівнів сприймаю лише через

    їх ставлення до книги.
    Чучма - писатель, а не читатель.
    Мені подобається, коли політики посилаються на книги, що справили на них враження. Таких у новому уряді чимало.
    Чи вміє читати міністр культури я не знаю.
  • 2005.02.14 | fish

    Re: Рок і альтернатива на Майдані, а естрада керує в уряді

    Рок-музикант чи поп-музикант, то може й не така визначальна риса. Я б віддала перевагу тому (якщо вже музикантові), хто виявляв більше інтересу до молодших гуртів. Скрипка принаймні виявляв (фестиваль Рок-Точка, ВВ-клуб, цього року ще фолковий фест робив...) Хоча його смаки і не завжди збігалися з моїми, наприклад, але цікавився, й то добре. Той же Положинський навколо себе вічно якийсь молодняк збирає. Або Зорян Безкоровайний, тільки той малий ще для міністра. Отака от готовність дбати про інших музикантів чи там ще когось, як на мене, обов"язково має бути в послужному списку міністра.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".