МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Євробачення - шоу для домогосподарок? (/)

02/19/2005 | Sean
З "Поступу"

"Євробачення" -- шоу для домогосподарок?
Інна КОРНЕЛЮК


Ювілейний, 50-й Міжнародний конкурс "Євробачення" відбудеться у Києві в травні цього року. Прогнозують, що для того, аби взяти участь у шоу, приїде не менше як 40 делегацій з країн Європи, близько 2 тис. журналістів, а трансляцію конкурсу побачить близько 100 млн мешканців Європи. "Ювілейне "Євробачення" по-українськи буде пишним та глобальним. 10 тисяч глядачів та 100 мільйонів телеглядачів спостерігатимуть не лише за конкурсом. Це буде знайомство з Україною", -- запевняє координатор оргкомітету конкурсу, віце-прем'єр з гуманітарних та соціальних питань Микола Томенко та наголошує, що до свята по весні ми будемо готові.

Наразі ім'я представника України на цьогорічному "Євробаченні" залишається невідомим. Проте вже відомі імена фіналістів, серед яких журі має визначити єдиного переможця. Навряд чи серед переможців будуть гурти Stund.up, "НеДіля", ТАЯНА, "Екс-президенти", LOURDES, TALITA KUM, "ДАЛЕКО", "Фоксі", Yurcash або такі виконавці, як Віктор Павлік, Сергій Гаврилов, Тіана Раві чи Юлія Коржинська. Не потрібно бути музичним експертом, щоб неозброєним оком побачити: перемогу отримає Ані Лорак.

"Великий позитив конкурсу в тому, що організатори задіяли у півфіналі нові сили. Якимсь культурним шоком, напевно, для мене стало те, коли чула, що люди в плюсовій фонограмі фальшиво інтонували. Конкурс, де учасники співають "під плюс", як на мене, дуже дивна річ. По-перше, якщо вибирали кращих серед кращих, то співак повинен вміти добре співати наживо, а не сподіватися на можливості сучасних цифрових студій звукозапису. По-друге, "Євробачення" передбачає саме живий спів, а не плюсову фонограму", -- розповіла "Поступу" львівська учасниця півфіналу співачка Зоряна Скірко.

Продюсер музичного об'єднання "Ліра" (Львів) п. Володимир Скірко взагалі вважає: "Євробачення" в Україні є красномовним свідченням того, що український шоу-бізнес переживає велику кризу становлення. Отже, боротьба шоу-бізнесових кланів очевидна, і їхні ставки на "Євробачення" давно зроблені. Іншим реґіонам України просто немає сенсу втручатися в ці ігри. Київ несе диструкцію всій країні своїми намаганнями стати законодавцем моди в шоу-бізнесі. Проросійська орієнтація комерційних музичних проектів, які продюсує столиця (пошесть проросійських вєрок сєрдючок, всіляких іграшок, віагр тощо), не є чимось дивним. На думку продюсера гурту "Гайдамаки", "Євробачення" за великим рахунком -- шоу для домогосподарок. І професіонал, який себе поважає, ніколи не гратиме там своєї музики. Бо музика професіоналів далека від концепції музичної стилістики такого конкурсу.

Ще один цікавий момент -- голосування глядачів. Якщо люди голосують і їхній голос у гривневому еквіваленті коштує 2,5 грн, то ті шість фірм, які отримали ліцензію приймати ці дзвінки, мали б передбачити прозорішу технологію висвітлення результатів голосування на телеекранах. А український глядач натомість побачив якісь незрозумілі відсотки, а вся інформація щодо надходження і підрахунку голосів залишилася за лаштунками.

Як повідомила "Поступу" Ані Лорак, серед учасників відбірного туру немає жодного виконавця, який міг би серйозно конкурувати з нею. Співачка схильна думати, що саме її кандидатуру журі затвердить для участі в "Євробаченні": "Не те, щоб я була аж настільки самовпевненою людиною, думаючи так... Та якби я не вірила ще на початку у свою перемогу, то для чого взагалі брати участь? Усе просто: я співатиму не менш професійно, ніж Тіна Тьорнер або Марайя Кері, я зроблю все, що від мене залежить, аби виглядати на сцені так приголомшливо, як Мадонна... Для мене не існує нічого неможливого, тож я впевнена, що згодом вдасться здійснити світове турне і гідно представити Україну".

P. S. На думку Миколи Томенка, український народ зробив так багато для виконавця у 2005 році, що якщо ця людина і не мала б голосу, ну, наприклад, була би Поплавським, то все одно опинилася не нижче за п'яте місце.
------------------------------------------------

Коментариків у мене аж 2 (дві) штуки: перший і другий :)

Перший. У заголовку я замінив би знак питання на крапку.

Другий: Гр-ко Куєк! Кароліно, сонце...попу-стися ;)

Відповіді

  • 2005.02.20 | Горицвіт

    Re: Євробачення - шоу для домогосподарок? (/)


    > Не потрібно бути музичним експертом, щоб неозброєним оком побачити: перемогу отримає Ані Лорак.


    А чого так? Справді нема конкурентів? Чи там грають виключно позамузичні фактори?
  • 2005.02.27 | Sean

    Євробачення: до побачення?! (/)

    Євробачення: до побачення?!

    В травні 2004 року на Україну звалилося несподіване щастя: співачка Руслана виграла співочий конкурс "Євробачення". З тих пір це слово рясніє на шпальтах газет та журналів, в новинах на радіо та телебачення. Проте говорять про цей конкурс лише в 2-х аспектах: про Руслану як переможницю і про проведення "Євробачення-2005" в Україні. Саме остання проблема цікавить всіх і вся. Згідно з правилами саме нашій державі надано право провести конкурс. Мас медіа цікавляться одним питанням: а чи зможемо, що вже зроблено і що ще треба зробити. Є правда ще один аспект цього конкурсу про який чомусь ніхто не звертає особливої уваги, а варто б. Мова йде про вибір учасника, що представлятиме від України на ювілейному "київському" "Євробаченні".



    Якщо Олександра Пономарьова та Руслану обирала шановна комісія, але цілком таємно, тобто так, що всіх ставили перед фактом, то цього разу зробили інакше. НТКУ, як офіційний представник конкурсу вирішила зробити з цього шоу. Спочатку було оголошено про те, що всі бажаючі можуть надсилати свої пісні і шановна комісія обере з них 75 найкращих. Потім ці "найкращі" розкидають по 5 на 15 тижнів і ТІЛЬКІ глядачі вирішуватимуть щотижня, яка пісня з 5-ки опиниться у фіналі. У фіналі ж з 15-ти пісень плюс ще з 5-ти "джокерів" (яких обере шановна комісія за абсолютно невідомим принципом) знов ж таки глядачі обиратимуть САМЕ ТУ, яка звучатиме на конкурсі.
    Ніби цілком легка та логічна система. Нічого складного: все прозоро та чесно. Головне ж - обирає не хтось, а глядачі, тобто ми. Тим не менш з самого початку відбору пісень з'являються скандали. Певна кількість виконавців зникають з попереднього списку учасників, аргументуючи це різними причинами. Дехто взагалі нічого не пояснює, але брати участь відмовляється. І якщо спочатку список ряснів відомими артистами, то в остаточному їх було вже значно менше. Цей факт сам по собі нічого не говорить, але як кажуть: дима без вогню не буває.
    Вже перший полуфінал дав більше питань ніж відповідей. Телевізійний запис пісні конкурсанта відбувався під фонограму. Це в той час, коли всім відомо, що у фіналі "Євробачення" всі мають співати наживу. При всій повазі до вітчизняних зірок не всі навіть дуже відомі це вміють робити, отже дуже цікаво було б побачити, а чи попадає хоч у якісь ноти виконавець за якого я голосую. Нікому ж не хочеться, щоб виступ українці у фіналі конкурсу закінчився ганьбою. Далі виникає ще одне питання: яким чином і задля чого була відібрана така велика кількість пісень дуже посередньої якості?! Це саме той випадок, коли кількість не заміщає якість. Цілком логічним рішенням було б від початку скоротити список учасників як мінімум вдвічі, щоб ті полуфінали було б цікаво дивитись. Але НТКУ така логіка однозначно не сподобалась.
    Так чи інакше пулуфінали відбувались всі 15 тижнів, глядачі сумлінно голосували за ті пісні, які вподобали. Вигравали наче б то завжди ті пісні, які мали б виграти. Тобто все чесно. І навіть людині, яка з недовірою ставиться до подібних голосувань все одно важко було б звинуватити організаторів у нечесності та фальсифікаціях. Проте вибори Президента України довели, що в нашій державі вміють фальсифікувати так, що ніхто не помітить. Так сталось і цього разу. Всі прискіпливо дивились полуфінали, шукали приховані причини перемоги виконавців, але не знали, що найголовніша фальсифікація відбулась ще до початку полуфіналів.
    Є в теперішніх правилах проведення "Євробачення" такий пункт: пісня не має бути випущеною комерційним релізом і/чи публічно виконана до 1 жовтня 2004 року. Якщо ж ми подивимося на список навіть не учасників, а вже фіналістів, то побачимо нелегітимні пісні: Stan up, НеДіля, Таяна, Тіана Раві, Далеко, Ані Лорак. Навіть за умови перемоги, ці виконавці не зможуть з цими піснями виступати на конкурсі. І помітно, що "не пощастило" найголовнішим претендентам на перемогу. Фінал пройде 27 лютого. Офіційна позиція НТКУ така: нехай все буде так як є, а потім будемо розбиратися вже безпосередньо з переможцем. Як варіант - просто замінять пісню. Тобто фактично українці обирають не пісню, а виконавця. Але хіба це коли-небудь казалось у прямих ефірах, де нас всіх закликали голосувати?!
    І справа навіть не в цьому. Це правило існує не перший рік. Сумнівно, що люди, які вже двічі посилали виконавців на цей конкурс не знали про нього. Навіть якщо й не знали/не пам'ятали, то хіба вельмишановна комісія не могла перечитати їх?! Скоріш за все, комусь було дуже вигідно не помітити цього пункту, комусь було дуже вигідно на протязі 15 тижнів привертати увагу до одного не каналу, комусь було надто вигідно, щоб люди голосували (а це не безкоштовне задоволення). І сьогодні всім, напевно, неймовірно вигідно замовчувати цю ситуацію. Інакше, доведеться виправдовуватись і розписуватись у своїй некомпетентності.
    Найкращим рішенням цієї ситуації для НТКУ стане перемога учасника з абсолютно легітимною піснею. Тоді і питань не буде. Якщо ж цього не станеться, то виконавцю скоріш за все дозволять замінити пісню. А тепер уявіть ситуацію, коли ви обирали не стільки Президента, скільки Президента з програмою. А після виборів виявилось, що насправді, ви обрали лише Президента, а програма в нього абсолютно інша. Вас просто забули про це попередити. Хіба ви б не почувались обманутим?! Саме так, обманули нас всіх. Ми, як завжди, вважали, що щось вирішуємо, а нам вкотре пояснили, що далеко не все.

    Ірина Кратюк

    www.fadiez.com.ua
  • 2005.03.01 | Nemesis

    Серйозне запитання: свій пророчий дар автор давно калібрував?

    Sean пише:
    > З "Поступу"
    >
    > Не потрібно бути музичним експертом, щоб неозброєним оком побачити: перемогу отримає Ані Лорак.

    "Крітерій пророка в здійсненні пророцтв!"
    З виступа Настрадамуса на ХХІІІ з'їздi партії пророків та пророчиць (б).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".