МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про 39 пісень-учасників Євробачення-2005

05/10/2005 | Est
http://www.livejournal.com/users/est_/1237.html

Подивився по іспанському каналу 39 кліпів пісень, що будуть приймати участь в цьогорічному конкурсі Євробачення.
Подам в тому порядку, в якому їх показували, назви країн – іспанською мовою, ліньки перекладати.

Albania. Білява подруга, співає англійською, частково албанською. “Tomorrow I go”. Косить під Руслану (бубен, в приспіву щось схоже проглядається). Може увійти в десятку.

Andorra. Білявка. Співає, мабуть, каталонською, іноді деякі фрази іспанською. Без шансів.

Austria. Чорно-білий кліп, в основному співають англійською, але досить багато речень іспанською: “Cuba”, “chica del Caribe”, “baila como latina, música alpina”, “cantante de las Alpes”. Сюжет такий: тіпа до них прилітає кубинська танцівниця, щось таке. Негритосочка, дійсно, типова кубинка. Цікаво, як це все вони будуть передавати на голій сцені в Палаці спорту. Може увійти в десятку.

Bielorrusia. Чувіха співає англійською. Пісня – типовий недовговічний хіт. Дуже зрозуміла англійська мова не для носіїв, як у Руслани, тому це безумовний плюс. Слова прості і теж чимось схожі на минулорічні: “Love me tonight and I love you forever” (тоді було: “I want you to love me”). Може перемогти. По-перше, історичні паралелі з минулорічною перемогою України. Бо, здається, наступні вибори (і те, що вони автоматично тягнуть за собою) будуть в Білорусі наступного року. Тому, якщо ще зберігся політичний підтекст визначення переможця (незважаючи на голосування глядачів), як це частенько бувало раніше, то це теж на користь Білорусі. Можливо, буду за неї голосувати.

Bélgica. Хлопець співає французькою на сцені, отже можна зацінити, як воно буде справді виглядати. Романтична повільна пісня “ce soir” (сьогодні ввечері). 10-15 місце.

Bosnia Herzegovina. Три крашені блондинки (не сестри). Стиль – поп, тіпа ABBA, співають англійською “Call me”. Одна переляканим голосом говорить: “Алло, Копенхаген!”. В десятку точно ввійдуть; можуть перемогти, якщо дуже пощастить.

Bulgaria. Чувак під дощем весь кліп щось співає англійською про “rain”. Повільна пісня a la Sting. В десятку може увійти, перемогти лише у випадку політичної доцільності (а така є).

Croacia. Чувак співає хорватською, нічого не зрозуміло, але дуже красива спокійна пісня. Може перемогти.

Chipre. Чувак, зовнішністю схожий на минулорічного грека (для чоловіків наче нічого особливого, але деякі дівчата хотіли їхати до Греції). Співає англійською “I’m the king of the night” з деякими словами кіпрською чи грецькою. Може виграти.

Dinamarca. Блондинистий чувак співає англійською звичайну непогану пісню. Без будь-яких шансів увійти хоча б в десятку.

Estonia. Подруги співають англійською танцювальну пісеньку, дуже живу. Може перемогти.

Finlandia. Чувак-брюнет, повільна пісня англійською “Why”. Важко класифікувати, максимум 5-10 місце.

Macedonia. Чувак співає англійською. Танцюють напіводягнені дівчата. Без шансів.

Alemania. Чувіха з довгим чорним волоссям, вдягнена в чорне: плащ, перчатки, бюстгальтер. Джинси потерті, може теж були чорні. Звати Gracia. Не схожа на німкеню. Співала англійською, але в кінці сказала: “Данке шьон”. Без шансів.

Grecia. Чувіха співає зрозумілою англійською: “You are the one, my number one”, “You’re my lover”, “You’re my secret passion”. Трохи жорстка пісня. Може виграти.

Hungría. Чувіха співає по-мадярськи, народні костюми. Може увійти в десятку.

Islandia. Подруга співає англійською. Кліп цікавий: чувіха бігає за чуваком, стріляючи по ньому з лука (!), але влучає лише в кінці. Пісня дуже добра, але без шансів увійти навіть в десятку.

Irlanda. На сцені. Подруга в червоному береті, чувак в окулярах. Співають англійською. Інша пара вибивала чечьотку. Без шансів.

Israel. Красуня-білявка, може, колишня “наша”, співала гебрейською повільну пісню. Не схоже, що є шанси.

Letonia. Два хлопці під гітару співають баладу англійською. Без шансів.

Lituania. Подруга співає англійською пісню, схоже, 10-15 річної давності. Може сусіди лише за таке проголосують. Без шансів.

Malta. Молода, але дуууже товста жіночка співає англійською баладу. Без шансів.

Moldavia. Тіпа молодіжна група, чувак співає молодіжну пісню, багато репу, хоча є елементи фольклору в музиці і в одязі. Без шансів.

Mónaco. Білява дівка співає фрацузькою повільну пісню. Є знайомі слова: “сувенір”, “рандеву”. Без шансів.

Holanda. Кучерява негритянка косить під Уітні Х’юстон, що, втім, ій вдається, зовнішність дуже допомагає. Співає англійською повільну пісню “My impossible dream”. Без шансів.

Noruega. Рок-група. Чувак, ряжений жінкою. Співає англійською. Без шансів.

Polonia. Чувак співає польською циганську пісню про циган, є також слова російською: “нас не догонят, ведь это ночь для любви”. “Чорна дівчина”. Якісь шанси є.

Portugal. Чувак з подругою співають англійською та португальською. Без шансів.

Rusia. Наталья Подольская. На сцені важка пісня англійською “Nobody hurt no one”. Цікаво, що вона була, схоже, демонстративно вдягнена в біло-червону одежу (кольори старого, забороненого Лукашенком білоруського прапора). Десь чув, що вона сама білоруска. Може, співпадіння. Без шансів.

Eslovenia. Чувак співає словенською, красиво. Без шансів.

España. Три сестри-танцівниці з Андалузії “Son de sol” (Звуки сонця). Пісня називається “Brujería” (Чари, чаклунство). Текст іспанською та переклад англійською дивіться на моєму сайті http://www.espanol.kiev.ua/canciones.html#ex10 . Важко об’єктивно оцінити, бо вже багато разів слухав. Мені, звичайно, подобається. Але в минулому році іспанський представник мені теж дуже подобався, я навіть думав, що Іспанія переможе (зайняла 10-е місце). Хоча мені один іспанець відразу сказав, що ТАКІ пісні Європа не хоче хавать. Коли дивився іспанський фінал, то пісню “Brujería” я поставив на друге місце. Більше всього сподобались “Las supremas de Móstoles” з “Eres un enfermo” (Ти хворий) про чувака, який купивши компа, займається сексом тепер лише по інтернету. Прикольна пісня і прикольні ті три бабусі, теж сестри. Та й текст актуальний. Але вони зайняли лише друге місце (23%), а переможці отримали 25%. Текст пісні севільянок абсолютно мачистський, а-ля Тетяна Овсієнко “Женскоє счастьє”.

Suecia. Чувак в чорному, чотири танцівниці в білому. Співає англійською. Без шансів.

Suiza. Рок англійською. Чотири подруги грали. Співачка з дуже красивим, але водночас і дуже простим обличчям теж грала на гітарі. Може виграти.

Turquía. Подруга турецькою співала типову турецьку пісню. Немає шансів.

Reino Unido. Бойова чувіха, сама і всі решта напівроздягнені. В кращому випадку може потрапити в десятку.

Serbia-Montenegro. Дуже молодий хлопець співав сербською. Може потрапити в десятку.

Francia. Чувіха з каштановим волоссям з кудряшками співала щось про “l’amour”. Шансів немає, але в десятку може хоч цей раз ввійдуть.

Rumanía. Подруга співала зрозумілою англійською мовою “Let me try”. Може в десятку.

Ucrania. Найбільше розчарування. Хоча каюсь, сам за них в українському фіналі голосував. Як і багато інших, аби не Ані Лорак. Кліп галімий. За пісню взагалі мовчу, вона ще тоді, під час революції, коли з’явилась, відразу ж мені не сподобалась. Але чомусь мені здавалось, що її краще зможуть подати. Не змогли. Зате вставили кадр з жовтою “Порою” (десь чув, що серед тих, хто допомагав “Гринджолам”, була подруга з прізвищем Каськів). Сподіваюсь, у них вистачить розуму не виходити з жовтою символікою на сцену. Зрозуміло, що Каськіву сотоваріщі треба заробляти гроші на революційному бренді, але ж іноді треба вміти й зупинитися вчасно. Якщо раніше я думав, що ми знову переможемо, то після перегляду пісні вважаю, що навіть в десятку не потрапимо, тт. не виконаємо завдання, яке поставив Томенко.

Підсумовуючи, можна розбити всі 39 країн на декілька груп, по шансах на перемогу.

Перша (сім країн, мають чималі шанси на перемогу): Білорусь, Боснія та Герцеговина, Хорватія, Кіпр, Естонія, Греція, Швейцарія.

Друга (три країни, є певні шанси, але набагато менші): Польща, Іспанія, Україна.

Третя (десять країн, також можуть увійти в десятку): Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Фінляндія, Угорщина, Великобританія, Франція, Румунія, Сербія і Черногорія.

Четверта (решта дев’ятнадцять країн, немає шансів увійти навіть в десятку): Андорра, Данія, Македонія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Ізраїль, Латвія, Литва, Мальта, Молдова, Монако, Голандія, Норвегія, Португалія, Росія, Словенія, Швеція, Турція.

Хоча, звичайно, не можна виключати регіональних впливів. Тобто, якщо знову Білорусь поставить від балди Росію на перше місце, як це сталося минулого року, викликавши тим свист глядачів, бо до того в Росії не було жодного очка і раптом – дванадцять! І до цього певними очками долучаться Україна, Молдова, Прибалтика, Ізраїль, то Росія, звичайно, знову може вийти на непоганий показник.

В найсильнішій групі “політична” складова може допомогти Білорусі, Хорватії та Боснії і Герцеговині. Швейцарія ж, навпаки, позбавлена регіональних друзів. Решта троє – Естонія, Греція та Кіпр можуть розраховувати на симпатії всіх, бо нікому не заважають жити та не загрожують.

Цікаво, що деякі спритні ділки приймають ставки на Євробачення.
Наприклад, Росія займе місце з 1 по 8 – коеф. 1,83.
Росія займе місце 9-те або нижче – коеф. 1,83.
Тобто, якщо ви вгадуєте, то отримаєте поставлені раніше гроші (максимальна ставка 300 грн), помножені на коефіціент; якщо ж не вгадуєте, то все пропало.
Україна – місце з 1 по 10 – коеф. 1,83.
Україна – місце з 12 і нижче – коеф. 1,83.
Хто з пари буде вище від суперника:
Росія 1,4 – Білорусь 2,6
Греція 1,5 – Норвегія 2,4
Греція 3,8 – Будь-хто інший 1,22
Греція 1,37 – Швейцарія 2,85
Норвегія 1,75 – Швецарія 1,9
Угорщина 1,65 – Ісландія 2,05

Це все можна подивитись на http://www.favorit.com.ua/odds.phtml

Відповіді

 • 2005.05.12 | Est

  Послідовність виступів учасників

  Порядок виступів у півфіналі такий:

  1. Австрія
  2. Литва
  3. Португалія
  4. Молдова
  5. Латвія
  6. Монако
  7. Ізраїль
  8. Білорусь
  9. Нідерланди
  10. Ісландія
  11. Бельгія
  12. Естонія
  13. Норвегія
  14. Румунія
  15. Угорщина
  16. Фінляндія
  17. Колишня Югославська Республіка Македонія
  18. Андорра
  19. Швейцарія
  20. Хорватія
  21. Болгарія
  22. Ірландія
  23. Словенія
  24. Данія
  25. Польща

  В фінал виходить 10 учасників півфіналу. Думаю, точно вийдуть:
  Білорусь, Естонія, Угорщина, Швейцарія, Хорватія, Польща, Норвегія.
  Напевно, вийдуть: Бельгія, Фінляндія, Болгарія.
  Хоча на місця останніх трьох також можуть претендувати: Австрія, Румунія, Ісландія.

  Послідовність виступів у фіналі:

  1. Учасник півфіналу
  2. Великобританія
  3. Мальта
  4. Учасник півфіналу
  5. Учасник півфіналу
  6. Туреччина
  7. Учасник півфіналу
  8. Албанія
  9. Кіпр
  10. Іспанія
  11. Учасник півфіналу
  12. Сербія та Чорногорія
  13. Учасник півфіналу
  14. Швеція
  15. Учасник півфіналу
  16. Україна
  17. Німеччина
  18. Учасник півфіналу
  19. Греція
  20. Росія
  21. Боснія і Герцеговина
  22. Учасник півфіналу
  23. Учасник півфіналу
  24. Франція
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.05.20 | Est

   Як краще голосувати

   Est пише:

   > В фінал виходить 10 учасників півфіналу. Думаю, точно вийдуть:
   > Білорусь, Естонія, Угорщина, Швейцарія, Хорватія, Польща, Норвегія.
   > Напевно, вийдуть: Бельгія, Фінляндія, Болгарія.
   > Хоча на місця останніх трьох також можуть претендувати: Австрія, Румунія, Ісландія.
   Вийшли до фіналу:

   Молдова
   Латвія
   Ізраїль
   Норвегія
   Румунія
   Угорщина
   Македонія
   Швейцарія
   Хорватія
   Данія

   Для тих, хто голосує. По телефону дозвонитися неможливо. Тому краще відправляти SMS-ки. Скоріш за все враховується лише одна SMS-ка від одного номера. Якщо врахувало Ваш голос, то приходить відповідь з того номера, на який відправляли повідомлення: "Ваш голос враховано. Дякуємо за участь!..". Я відправив дві SMS-ки з різних номерів і отримав на обидві відповіді, що мій голос враховано. Тобто система працює набагато краще, ніж під час українського фіналу, коли дуже багато повідомлень не були враховані (і, відповідно, не було відповідей на них).
 • 2005.05.23 | ladalesia

  Re: Про 39 пісень-учасників Євробачення-2005

  Dumala, shcho sprava yakosty pisni, ne rozmiru spivaka/spivachky. Chy tovsta/yi, chy khuda/yi, yak nema holosu, to nits ne pomozhe. A sudyty liudynu po vyhliadu a ne po holosu... nu... tsikavo yak Vy vyhliadayete? Ta tovsta vyhrala druhe mistse -- mozhe tomu, shcho harno spivala?
 • 2005.05.23 | ladalesia

  Re: Про 39 пісень-учасників Євробачення-2005

  shcho znachyt' chuvak / chuvikha?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua