МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дуже цікава книжка, рекомендую!

05/26/2005 | Георгій
Тим, хто читає англійською, дуже рекомендую роман письменниці з Великої Британії Марини Левицької (Marina Lewicka, нар. 1946) під назвою "Коротка історія тракторів українською мовою" ("A Short History of Tractors in Ukrainian," The Penguin Press, New York, 2005, 294 pp., ISBN 1-59420-044-0).

Назва книжки іронічна - звичайно, це не історія будівництва тракторів. Це легка, дуже лірична і водночас комедійна, написана чудовою мовою і з соковитим, дуже британським гумором історія української родини Маєвських, яка після багатьох років випробовувань опинилася у маленькому провінційному англійському містечку неподалік від Кеймбріджу.

У центрі оповіді двоє сестер покоління 2-ї світової війни і їх 84-річний тато, дивакуватий їнженер з душею Дон-Кіхота, який одружується з 36-річною жінкою з СьОГОДНІШНьОЇ України. На очах у читача розгортається типовий конфлікт між благородним і підлим, інтелігентним і хамським. Але у книжці є і значно глибший мотив - головна героїня (одна з сестер, очевидно автобіографічний образ) робить своєрідну духовну екскурсію у свої українські джерела, і під кінець оповіді стає спокійнішою, добрішою і мудрішою істотою, яка позбавляється від деяких своїх "демонів" і знаходить мир.

Дуже рекомендую, не пошкодуєте! Читається дуже легко і швидко, на одному диханні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua