"Країна Мрій". 08-10.07.05
07/06/2005 | Sean
8-10 липня на Співочому полі у Києві відбудеться довгоочікуваний музичний фестиваль "Країна Мрій", ініційований Олегом Скрипкою.
У фестивалі братимуть участь:
- ВВ
- Мандри
- Гайдамаки
- Тартак
- Очеретяний кіт
- Гуцул Каліпсо
- Роман Гриньків
- Sevara Nazarchan (Узбекистан)
- UR'IA (Білорусь)
- Rzepczyno (Польща)
- Trigon (Молдова)
Лірники та кобзарі:
- Павло Зубченко
- Юрій Фединський
- Микола Товкало
- Кость Черемський
- В.Кирилич
- Вадим Шевчук
- Тарас Силенко
- Михайло Коваль
- Тарас Компаниченко
Крім того, запрошено численні фольклорні та автентичні колективи.
Кожного дня програма починатиметься о 14.00.
У фестивалі братимуть участь:
- ВВ
- Мандри
- Гайдамаки
- Тартак
- Очеретяний кіт
- Гуцул Каліпсо
- Роман Гриньків
- Sevara Nazarchan (Узбекистан)
- UR'IA (Білорусь)
- Rzepczyno (Польща)
- Trigon (Молдова)
Лірники та кобзарі:
- Павло Зубченко
- Юрій Фединський
- Микола Товкало
- Кость Черемський
- В.Кирилич
- Вадим Шевчук
- Тарас Силенко
- Михайло Коваль
- Тарас Компаниченко
Крім того, запрошено численні фольклорні та автентичні колективи.
Кожного дня програма починатиметься о 14.00.
Відповіді
2005.07.06 | Sean
За Країну Мрій та їхнє збуття
Навколо долі цього хвестивалю (надалі – "Хвестиваль") було немало чуток, більшість з яких мали вельми песимістичний характер і назагал зводилися до того, що Хвестивалю, котрий минулого буремно-елекційного року політично репресувався вимкненням струму та надувагою пожежників, цього року просто прийшов гаплик.Але тепер, шановне панство, ми можемо впевнено сказати: гаплик не прийшов! Гаплик не пройшов і не пройде! Но пасаран, коротше.
Гаплик було зупинено на далеких підступах до кордонів Країни Мрій об'єднаними зусиллями завзятого Скрипки та "правдивих спонзорів" ((с) Кожелянко), серед яких приємно суб'єктивно виокремити UMC (бо користуюся Київстаром, а повинна ж бути мені і від UMC якась користь) та "Індустріяльний союз Донбасу", підтримка яким Хвестивалю свідчить про те, що Схід і Захід разом, яко же і про те, що ІСД – не СКМ, рівно як Україна, як пояснив, один, кхм...літератор - не Росія.
Щоправда, наливка на прес-конференції з нагоди відкриття Хвестивалю була кепська. Наливка, як, безперечно, відомо шановному панству, не мусить бути просто солодкою, вона мусить нести в собі певну кислинку в якости родзинки, і от тоді, якщо вживати її не поспіхом, потроху, бажано під сир, то це таке...Ну, ви в курсі....Так от наливка, що сусідила на встановлених на сцені Співочого поля столах з тарелями з патріотичними сально-бужениновими канапками, була засолодкою і це позитивно вплинуло на початок заходу, бо журналістська братія спромоглася перебути ахвіційну частину у доволі таки свіжому стані, що подивувало ведучого (Михайло Бриних), котрий підкреслив унікальність явища більш жвавого вживання рідини зі вмістом "спірітус віні" організаторами, ніж борзописцями, виголосивши кулєгам "ганьбу" з цього приводу.
У запрошенні на прес-конференцію наголошувалося, що організаторами, мовляв, вітається автентичне вбрання. Щиронародні строї. Радо доповідаю: пан Скрипка був у мілітарних ботах, картатій маринарці та сірих бутікових штанях, рясно прикрашених письменами неукраїнською (так, так, з сумом констатуємо) мовою, а пан "мандрівний" Фома з'явивсь у спортивному костюмі та капцях. Щира, так би мовити, автентика.
Урочисту частину розпочав співорганізатор Хвестивалю Тарас Грималюк, роз'яснивши, що присутніх "зібрали для того, щоби зробити заяву, що Хвестиваль буде" (всім полегшало), та розказавши про новації цьогорічної "Країни": багато майданчиків, на яких виступи йтимуть водночас, надаючи слухачеві, можливість вибору, обрядова сцена, де знайомитимуть з українськими і не тільки, відповідно, обрядами, експозиції (сподіваюся, що і пропозиції) виробів народних майстрів та школи ковальського, гончарного тощо мистецтв. Ну і майстерня танція, звичайно (щодня з 16.00) Пізніше Скрипка додав до новацій дитячий майданчик, де дитяча робоча сила використовуватиметься на будівництві (термінологічне збочення моє - Sean) казкового хутора.
Олег Скрипка почав промову, відчутно плямкаючи, словами "Зараз прожую...". Прожувавши, закликав "разом будувати нашу найкращу країну мрій" та виголосив тост "за те, щоб навіки єднатися, щоби з цього святого місця пішла хвиля об'єднання". Скрипка згадав, як минулого року авдиторія на Співочому спонтанно почала скандувати "Україна!", я теж згадую, що таки так – сильно! Хочеться рімейку. За словами пана Олега головною відмінністю Хвестивалю від інших подібних заходів є його "інтерактивність", себто можливість "потусуватися", поспілкуватися з учасниками, взяти участь у дійствах, а не обмежуватися стоянням під сценою з пивом (ну, пиво він дарма зачепив...).
Представляючи (хіба це дотепер необхідно) публіці Тараса Компаниченка, Бриних назвав його геніальним, що Тарас і не заперечував. Я – теж. У сенсі не геніальний, а не заперечував. Компаниченка варто зацитувати: "Це дійство розраховано не лише на імідж, не тільки на пошук себе у просторі, а на те, щоб цей простір інакше випромінював. Україна наростила інтелектуальні, інтелігентні м'язи, [треба] щоб культура була культурою цього середовища".
На жаль під завершення презентації виявилося, що, говорячи про появлення в Україні "культури слухання", Компаниченко трохи поспішив. Напевно, на час початку його виступу ("Дума про Хведора Безродного") підступна наливка таки достукалася до зігрітих липневим сонечком голів деяких служителів камери та мікрохвона і він (виступ) періодично супроводжувався дзеньканням мобільників і розкутим застольним базіканням на тему "за жізнь". Тому за відсутности вірного шмайсера мій погляд лягав на важкі автентичні інструменти і мрійливо переводився на вищезазначені голівоньки. Інструменти шкода... Тре довбешку носити...
2005.07.08 | Amelie
Де знаходиться Співоче поле?
2005.07.08 | Sean
Біля Києво-Печерської лаври
Виходите на Арсенальній, йдете чи їдете до Лаври, проходите її (точніше - пісочного кольору церкву з аркою) і бачите узвіз, котрим і прямуєте, мальовничою зеленою місцевістю.2005.07.08 | Amelie
Дякую (-)