МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Іван Марчук. Український дім ( Хрещатик, 2)

07/14/2005 | kotyjabluko
Іван Марчук. Український дім( Хрещатик, 2)
З 12 липня по 3 серпня триватиме виставка робіт Івана Марчука в залі Українського дому, що на третьому поверсі. Вхід вільний.
Улюблений художник Ющенко. В юності мій теж. Дякуючи моєму віку моє знайомство з ним відбулось в період найбільшого розквіту його малярської майстерності, втіленої в роботах, квінтесенції творчого потенціалу . Потрапивши перший раз на виставку Івана Марчука в шкільному віці, захоплення побаченим переросло у юнацьку закоханість в творчість майстра. В роботах, наповнених обіграванням меланхолійно-філософських мотивів, майже був знищений колір. Проте чорно-білими вони не були. В подальшому, слідкуючи за творчістю живописця, спостерігаю як Марчук з віком повертається до кольору. Як полотна поступово наповнюються фарбами, буяють різнобарв’ям. Особливо це цікаво і гарно з огляду на Марчукову манеру малярства, притаманну лише йому. Завдяки якій є впізнаванним своєрідний стиль його робіт. На щастя на момент мого знайомства з художником ця майстерна манера письма була сформована, практично завершивши шлях свого розвитку. З погляду глядача (бо її секрети майстер тримає в таємниці) зображення вкрито безліччю ниток олійної фарби, мерехтінням безлічі шарів, накладених один на одний, кольорового павутиння. Надаючи зображеним мотивам або чітких рис, або ледь вгадуваних. Це надає зображенню не стільки об’єму, скільки швидше глибини. В різних куточках площини дуже багатьох робіт крізь це мереживо проглядають автопортрети Марчука. Талановитий майстер залишає для себе місце в історії.
Спектр робіт, представлених на виставці, за часом написання найширший за всі попередні виставки. Починаючи від ранніх робіт, в стилі наївного малярства і закінчуючи серією останніх робіт, написаних в новому тисячолітті. Майстер взагалі тяжіє до серійності. Значна частина пейзажів, виконаних все в тій же неповторній характерній манері. Твори, що писалися з початком мілєніума наближаються до традиційних кольорових абстракцій, що не є стовідсотково Марчуківським. Наприклад, “Експресії”, “Виходять мрії з берегів”. Трансформації, що відбулися із стилістикою його робіт за останні роки, можуть не викликати захоплення, особливо в тих хто давно знайомий з його творчістю. Нажаль, роботи, завдяки яким Іван Марчук став відомим, широко знаним, представлені мінімально. Мабуть порозпродував за останні роки по Канадам та Австраліям . Лишень лежить вдома давній альбомчик творів Марчука. Треба буде зазирнути.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".