МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Поточні новини від ФДР. 07.11.05

11/09/2005 | Sean
01.
Прояснилися точні тактико-технічні показники 10-ї ювілейної "Рокотеки" у Львові. Отож, забава важкого року відбудеться не 12-го, як повідомлялося раніше, 13 листопада, у неділю. Річ в тім, що 12 числа затійники фестивалю усією командою вирушають до Києва на концерт фінського гурту Апокаліптика, тож фест посунувся на справжню "рокерську" дату. Разом з тим з місця проведення забава нікуди не їде: "Рокотека" гуркотітиме у Львівському палаці спорту "Україна" (колишній "Спартак", вул. А.Мельника 18) і розпочнеться та катавасія о 16 годині. Вхід вартує 15 гривень до 18.00 і 20грв. після шостої вечора. Попередньо квитки можна придбати у касах палацу спорту, в управі Товариства "Альтернатива" (вул. Кушевича 1, кім.209), або ж на проспекті Свободи з легківки біля магазину "Спорттовари". На сторінці www.rockbazar.com.ua оприлюднено десятку малознаних гуртів, які деренчатимуть на Рокотеці-2005 у Львові 13 листопада. За підсумками голосування, що відбувалося на згаданому сайті відбір пройшли наступні ватаги:
1. Loki (Київ)
2. Широко Закриті Очі (Чернігів)
3. M.O.S.T. (Київ)
4. Бульба (Івано-Франківськ)
5. Screamers (Самбір, Львівська обл.)
6. Полинове Поле (Львів)
7. Хвора (Львів)
8. Bambula-Bee (Чоп, Закарпатська обл.)
9. LooZer (Львів)
10. The Хлопці (Хмельницький)
Окрім того затійники забави вирішили надати можливість виступити гуртові Despot (Тернопіль), позаяк від "гарячої десятки" їх відділило лише два голоси. Під завісу "Рокотеки" подадуть гарячий київський БОРЩ.
Світлина: 01 забава РОКОТЕКА 2005.jpg

02.
19 листопада у польському місті Гданськ відбудеться XXIX Молодіжний Ярмарок. Дійство з року в рік гуртує Українську молодь в цій країні і представляє ватаги як з Польщі, так і з України. Окрім музики, на Ярмарку присутні також театральні втілення, а для наших молодих артистів з діаспори захід слугує ще й першою змогою вийти на великі підмостки. Саме тут свій співочий шлях розпочали сьогодні вже вельми відомі серед наших побратимів в Ржече Посполитій ватаги Хутір, Горпина, Беркут. Щороку Молодіжний Ярмарок відвідують і виконавці з Матірних Земель, зокрема Брати Гадюкіни, Мандри, Гайдамаки, Скрябін, Друга Ріка та інші. Цього разу чільниками дійства будуть Фліт з Івано-Франківська та Ґорґішелі зі Львова. Докладніше про місце проведення та затійників XXIX Молодіжного Ярмарку у Польщі можна дізнатися на сторінці http://jarmarok.znimky.net.

03.
На 25 листопада мітиться вихід нової платівки Гайдамаків "Перверзія" (видавець "КОМП М'юзік"). Назву гурт виводить від книжки Юрія Андруховича "Перверзії", під впливом якої була написана річ "Кохання" – саме вона першою провістить про пісенник. Раніше гудці мітили у заголовок дотепний заклик "Не маєш хліба – співай", підмічений якось на веселій наклейці під час прогулянки столичним Майданом Незалежності. І хоча ніхто з гайдамаків не може достеменно пояснити значення слова "Перверзії" (їм цього не розтлумачив й сам письменник), однак книжка так запала музикам, що плани змінилися. Але не повністю: пісня "Не маєш хліба – співай" в альбомі таки є і вона стане другим окремком, випущеним на його розкрутку. Згодом ватага обіцяє почергово запустити кліпи до обох награнь, а до радіопростору "Кохання" надійде за тиждень.
Зміст (робочий):
1. Чуєщ?!
2. Немає хліба – співай
3. Листопад 2004
4. Шіді-ріді
5. Божественна тромпі
6. На тому боці
7. Сумний Святий Вечір
8. Долинов, долинов
9. Сім бід
10. Центр Української Культури
11. Під Облачком
12. Кохання (Аді Цитрині)

04.
Колишній моторний тромбоніст Гайдамаків Руслан Трочинський, який нині живе в Естонському місті Вільянді (Viljandi), не полишає музичних підмостків і на чужині. Там він сколотив свою власну ватагу під невигадливою назвою Ruslan ja Sobrad (Руслан та Друзі). Хлопаки грають Український та Естонський фольк, і за не тривалий час існування встигли дати багато концертів, погудіти на низці забав та навіть засвітитися в прямому показі на провідному естонському телеканалі ETV, при чому з Верховинськими Коломийками.
Сьогодні Ruslan ja Sobrad вправується до подальших виступів в рамках розмаїтих етно- та джазових фестивалів, яких в Естонії відбувається чимало, а в скорому часі наш музика готується стати татусем і зараз підшукує питомо Українське ім'я своєму первісткові.

05.
Приблизна дата виходу першачка київської Квадраджесіми – кінець листопаду 2005 року. Незабаром гурт збирається визначитися і оприлюднити заголовок платівки та ім'я видавця. Проте зміст альбому із назвами пісень є доступним вже нині. На підтримку дебютника "квадрівці" мітять здійснити перший для себе повноцінний промо-тур з розпродажем свіжої плити та іменної атрибутики щонайменше 15 містами України.
Зміст:
1. Людина-Всесвіт
2. Азбука Морзе
3. Танцюєш Ти
4. Клуб
5. Cosmopolition
6. Наказано Жити
7. Урбанаджанґла
8. Позитивні Рухи
9. Колискова (Дума про Час)
10. Zero

06.
Відома міжмережна крамниця www.UMKA.com.ua наприкінці листопада-початку грудня збирається запрезентувати Українське видання платівки "Республіка" від знаного в закордонні і не тільки Укр-панкового гурту з Великої Британії The Ukrainians. Досі в Україні не видавався жоден пісенник цієї уславленої ватаги. Якщо не враховувати збірку вибраних речей Зе Українців, що побачила світ в 2004 році, то "Республіка" є останнім порядковим альбомом, який вийшов в 2002 році. Вітчизняне видання різнитиметься з первинним додатковою акустичною версією пісні "Анархія". Це награння є Україномовним перепрочитанням забійника Секс Пістолз "Anarchy in the UK". Акустичну "Анархію" The Ukrainians випускали лише на окремку "Anarchy in the UK". UK – у розумінні Ukraine. Світлина: 06 обкладинка The Ukrainians ''Respublika''.jpg

07.
Київські електронники від темрявого фольку Вінки завершили працю над своїм дебютником "Рута-М'ята". Осердя платівки становлять наші народні співанки, запаковані у "вінкове" обрамлення, а також авторські пісні плюс кілька "переграників" на додачу: разом 13 речей. Планувалося, що диск з'явиться ще у жовтні, та не так сталось, як гадалось, тож "Рута-М'ята" розквітне лише незабаром. Однак вже зараз в спробному режимі запущено іменну сторінку гурту www.vinky.kiev.ua. Світлина: 07 гурт ВІНКИ.jpg

08.
Молода київська ватага на ім'я Попкорн записала нову пісеньку з не попснярським гітарним деренчанням та зі смачною назвою "Тісто, Родзинка і Мед". Награнню небезпідставно можна пророчити успіх серед шанувальників т.зв. рока-попсу, тобто поп-музики, яка твориться на "живих" засадах. "Тісто, Родзинка і Мед" карбувалася на звукотвірні відомого звукача Віталія Телезіна, а зі студійним звучанням гуртові зокрема допомагав визначитися Олег Яшник, колишній гітарист і співзасновник гурту ДАТ. Річ створили одним присідом: лише ввечері на репетицію принеслися готові слова, як наступного ранку у студії загуркотіла робота і скоро готовий забійник вийшов з під ковадла. Проте певний ґандж є: хоча "Тісто, Родзинка і Мед" бринить цілком самобутньо, однак нитка сюжету і заспів пісні дуже нагадує хмельницьку Мотор'роллівську "Не дзвонила, не заходила", щоправда, з точністю до навпаки – і дзвонила, і заходила… Видається, що хмельничани направду поволі здіймаються до зірок.
Для довідки: Попкорн складається з чотирьох учасників. "Тісто" замішане з двох братів Лавриненків: Вадим бринькає на гітарі та співає, а Андрій (він старший) бубонить на басі та завідує справами гурту. "Родзинкою" слугує ще один, але аж ніяк не другий гітарист Костянтин Кравченко, ну а клейким "медом" ватаги є барабанник Влад Малиновський, який тримає усіх купи. До речі, з Вадимом Лавриненком він вчився в одному класі.

09.
Луганські рокери, які переконані, що в житті Назад Шляху Немає, відзняли своє перше відео на пісню "Птах Дощу". Зйомки відбувалися у Києві та в Алчевську, куди хлопців привабили мальовничі заводські краєвиди. Крім того, режисер кліпу і давній приятель гурту Олег Гладов жив колись у цьому місті, а оператор Антон Позняков заради роботи над "Птахом Дощу" прилетів аж з Уренгою. У зйомках задіяний також Олег Скрипка, за участі якого й записана ця пісня. Світлина: 09 миттєвість зі зйомок видива НШН + Скрипка.JPG

10.
Третій кліп Другої Ріки до останньої плити "Рекорди" буде на річ "Спи до завтра". Хлопці вирішили не чавити на слухача напередодні Різдвяно-новорічних свят, тому навмисно вибрали лагіднішу пісню. Втім, до окліпачення розглядається ще й пісня "Відчиняй", але у неї на два порядки менше шансів. Нове відео слід виглядати на початку грудня, а на лютий 2006 року ватага мітить відзняти четвертий кліп на підтримку "Рекордів" до награння "Три хвилини". Швидше за все, обидва співовиди робитимуться вже за перевіреним Другою Рікою способом: спочатку гудці самостійно виробляють задум кліпу, а потім залучають якогось молодого і незнаного режисера, якому докладно розтлумачують, що має вийти в підсумку. На думку ватажка гурту Валерія Харчишина, дві останні роботи "П'ю з твоїх долонь" і "Так мало тут тебе" підтвердили життєву придатність такого підходу до справи.

11.
На кінець листопада-початок грудня намічена поява першого альбому київської хоча і "молодої", проте існуючої вже шість років ватаги Помаранч. Дебютник називатиметься чудернацько: "…ще для моряків у Нігерії", і його присвячено тим Українцям, яким доводиться роками працювати за межами рідного краю. Один з одеських шанувальників Помаранчу якось зненацька приголомшив учасників гурту тим, що їх окремок "100", що його впродовж 2003 року гурт щедро роздаровував публіці на виступах, користується неабиякою популярністю серед наших моряків, котрі роками працюють у Нігерії. Свою повагу до мужніх прихильників гудці і засвідчили у заголовку першачка.
Запис дебютника розпочався ще у липні 2004 року. До нього увійшло 13 награнь, включно з трьома піснями з окремка "100”. Напалюватиме "…ще для моряків у Нігерії" столичне видавництво "Атлантік".
Зміст:
1. Очі
2. Тебе й мене
3. Буде краще
4. 100
5. Виноградники
6. Іспанка
7. Ти мій найкращий друг
8. Без імені
9. Європа (Континентальні шляхи)
10. Я твій чоловік
11. Ніжна
12. Вона така
13. Нещасливі люди

12.
Запорізька ХОРТА випустила за пороги одразу два нові добротні доробки: цивільну "Розповім" і бойову "Металург". Перша призначена для широкого розголосу, а друга покликана стати авторським фан-гімном улюбленої однойменної футбольної команди. Втім річ "Металург" може стати популярною не лише у Запоріжжі, позаяк вона підривна і легка для хорового підхоплення, її настрій зрозуміють шанувальники будь-якого клубу, а підставити у слова назву улюбленої команди – справа не вельми складна.
Речитатив "Розповім" не є простим у виконанні, проте приспів стовідсотково забійний. Кувалася ця річ у місцевій звукотвірні "Атак рекордз”, і як повідомляє іменна сторінка www.horta.com.ua, гурт та звукарі залишилися задоволені співпрацею: зараз сторони приступили до запису нового награння "Небокрай". Усі вище перелічені пісні, а також річ "Запоріжжя", яка засвітилася на презентаційній збірці дочасної вітчизняної музики для іноземних гостей Євробачення-2005 і, по-суті, є сучасним гімном рідного міста (на кшталт "Файно місто Тернопіль" Братів Гадюкіних) складатимуть основу першої платівки ХОРТИ.

13.
Гурт вишуканої музики Аби МС та співачка Таня Радостєва завершили запис спільної платівки, яка поповнить полиці питомо Української музики. Альбом містить дідькову дюжину награнь, 11 з яких ґрунтуються на народних співанках, зокрема "Рута-М'ята", "Пугар Вина" (себто лемківською говіркою склянка вина), "Гиля, гиля", "Купальська". Натомість "Сумна" і "На глибині" є повністю авторськими творами. В останній, до речі, частина тексту виконується мовою фарсі. Річ в тім, що один із режисерів звукотвірні "Кофеїн", де карбувалася платівка, є громадянином Ірану та мовознавцем за освітою: слова на фарсі – його пера справа. Заголовок цьому милозвучному доробкові, де переплетено наш співочий звичай зі світовими ритмами, наразі вишукується, однак рядок з іменем виконавця, швидше за все, буде заповнено просто: Аби МС+Таня Радостєва. Це не перший народницький пісенник Аби МС: наприкінці серпня разом з видавництвом "Атлантік" гурт випустив кружальце "Зелене". Головна відмінність між випущеною платівкою та скоро очікуваною та, що в минулому використано автентичний спів, записаний по горах-селах фаховими дослідниками-збирачами; в новому ж альбомі співає Таня Радостєва. Платівка має з'явитися у листопаді-грудні. Прослідкувати крок за кроком створення пісенника можна на сторінці www.kofeinstudio.com.ua.

14.
Пісня БОРЩУ "Бабло" є першим внеском в ощадкасу, чи то пак в майбутню платівку гурту. На сьогоднішній день альбом написано повністю – залишилося його закарбувати на плівку. Однак ватага собі жодних часових рамок у цій справі не висуває: БОРЩ смачніший, коли він настояний.

15.
За місяць часу Мандри вирушать у дорогу. "Дорога" (саме так називатиметься чергова платівка ватаги) складатиметься з дюжини співаних шляхів, один серед яких на ймення "Любов". Це стежка заведе слухача в дещо непритаманні Мандрам хащі – награння зроблене винятково в електронному ключі. Взагалі "Любов" не створювалася для скоро очікуваного альбому, а була таким собі домашнім дослідом Сергія "Фоми" Фоменка, не призначеного для загального розголосу. Однак видавці плити запевнили пісняра, що річ є доброю привабинкою у новому доробкові, тому її варто внести у зміст диску та оприлюднити. Однак першою закликати "Дорогу" буде зовсім інша пісня. Яка саме – над цим зараз і мудрують Мандри. "Взагалі, альбом нам дався важкувато, бо творився він ривками, в перервах між роз'їздами, – зізнається Фома. – А ми ж мріяли собі зачинитися у студії і все зробити одним присідом". Вирядити Мандри в "Дорогу" має столичне видавництво "Лавіна М'юзік".

16.
У листопаді гурт Де Шифер знову запалає у вигляді нової платівки "SPALAHNUV… 2005". Кружальце друкуватиме видавництво "Мун Рекордз" і воно міститиме дев'ятку вже класичних пісень, зокрема "Не жени мене геть" і "Життя наперекосяк", але в оновленому, більш електронному звучанні. Завершуватимуть диск дві речі на додачу. Натомість випускати збірку повністю свіжих пісень під заголовком "Час прийшов" час ще не настав. Ватажок гурту Дмитро "Шифер" Богуш хоче цілковито перезаписати створене, але вже залучивши струнний підрозділ, скажімо квартет, а також набити "живі" барабани. Зрозуміло, що такий зрілий підхід до запису ускладнює задачу і вимагає значно більше часу. Десь разом з виходом плити "SPALAHNUV… 2005" має запрацювати й іменна сторінка ватаги www.deshifer.com.ua, над якою працює Юля Котова, одна із вокалісток Де Шифера, відома як YULYA.
Зміст (робочий):
01 Я був там,де ще нiхто не бував
02 Не жени мене геть
03 Життя наперекосяк
04 Знову те, що завжди
05 Бiс 'го зна куди
07 Не Журись
06 Темнота
08 Бунт СРАТАТIТИ
09 Вишневый ветер
На додачу:
10 Вся жизнь наперекосяк (рос.)
11 Титры (мы никогда не будем вместе) REMIX

17.
Едуард "Діля" Приступа запитав, а Віктор Павлік дав згоду на переспів його найпершого забійника "Ти подобаєшся мені", виконуваного співаком ще у складі тернопільського гурту Анна-Марія в першій половині 90-х років. Діля поки що не визначився, чи увійде цей переспів до "Трохи теплих слів" – майбутньої платівки гурту НеДіля, чи існуватиме собі якось окремо, але пообіцяв надати шлягеру повноцінного авторського прочитання. Строки появи награння пісняр собі ніяких не висуває, але висловив бажання завершити все якомога хуткіше.
Загалом в Ділі це не перший порив переспівати чиюсь відому пісню. "З рік тому я звернувся до колишніх Братів Гадюкіних (Ігоря Мельничука та Павла Крохмальова – прим. Ю.З.) з подібною пропозицією. Однак там якась заплутана ситуація з правами на пісні, – пригадує Діля. – А поки ж то все оформиться та попідписується… Я ж люблю як: стрільнула в голову гарна думка – відразу треба її втілювати, бо потім я нею швидко перегорю і закину".

18.
Поява дебютної платівки гурту Ю-РА (донедавна відомий як ДАТ) "Радіосни" посувається з листопада на грудень, а перехід зі снів у справжній радіотелепростір альбом здійснить взагалі після Різдвяно-новорічних свят. Кружальце міститиме зачаровану 13-ку пісень, з яких три по суті представлені у двох разюче різних прочитаннях: однаковими в них є тільки слова. Аби підкреслити таку велику відмінність між награннями, різні версії пісень матимуть навіть різні назви: скажімо, річ "Ц.Д.В.М." (скорочення від слів "Цей дім в мені") в другому варіанті називатиметься просто "Дім". На початках гурт планував собі видати оті інші версії взагалі самостійним окремком, та оскільки ринок синґлів у нас не прижився і випускати подібний диск тільки собі на збитки, то затія відпала. А позаяк гурт губився в роздумах, які версії пісень все ж таки кращі, то врешті решт вирішив не заморочуватися і включити до платівки кожне з виконань. В нашу дійсність "Радіосни" увійдуть завдяки видавництву "КОМП М'юзік".

19.
Росава повністю завершила працю над платівкою колискових і зараз веде пошуки гідного видавця. Співунка не стала мастити голову собі та іншим із заголовком співаника і назвала його просто, однак із милозвучною заковинкою: "Колисанки". Кружальце міститиме з дюжину колискових і разом із перев'язками, віршиками, оповідками між ними налічуватиме під два десятки стежин. Появу "Колисанок" від Росави слід сподіватися до Різдва.

20.
Марія Бурмака завершила на звукотвірні запис двох перших пісень до майбутньої плити. Одна з них ще навіть не має усталеної назви, зате річ "Не тому" точно вибрана на перший окремок напередодні появи нового альбому. Дізнатися, чому власне "Не тому" слухачі зможуть відразу по завершенні кліпу до неї, зйомки якого відбудуться днями.

21.
Ватажок Скрябіна Кузьма (Андрій Кузьменко) вирішив, мабуть таки, не на жарт пробитися в письменницьке середовище. Пісняр тільки-но нещодавно завершив писати свою першу в житті книжку "Місто, де не ходять гроші", як вже нині має наполовину готовим наступний доробок: "Я, "Побєда" і Берлін". Судячи з назви, це писання буде з автобіографічним забарвленням і в його основу ляже та пригода, коли гурт Скрябін в середині 90-х притаркався своєю повоєнною "Побєдою" до Берліну. За словами Кузьми, на відміну від "Міста", пронизаного повчальними нотками, "Побєда" виходить таким собі веселадом. А в голові вже визріває наступна книжка з цього ряду: "Я, "Паштет" і армія". "Паштет" – то прозвисько одного потішного хлопаки, з яким співак разом служив, – отже мова піде про армійські бувальщини Кузьми. "Мені прикольніше писати якісь веселі речі, аніж оту педагогіку," – стібеться Кузьма. Наразі автор не веде жодних переговорів щодо видання своїх опусів, а просто пише, допоки пишеться. Але згодом "скрябінівець" збирається обов'язково дати хід своїм письменницьким вишукам.

Юрко ЗЕЛЕНИЙ, ФДР
тел. (044) 233-36-34
тел./факс (044) 417-56-14
вул. Оболонська, буд. 21
4-й поверх
Праве крило
04071 Київ
е-скринька: info@fdr.com.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua