МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Трахтемирів - місце для "відпочинку" чиновників?

05/16/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Відбувся традиційний краєзнавчо-екологічний похід представників молодіжних національних організацій під проводом Всеукраїнського об’єднання «Свобода» до першої козацької столиці – Трахтемирова (Черкаська область).

Екологічна місія походу полягала в тому, що її учасники прибрали груди сміття, які залишають за собою горе-туристи.

Крім того, під час цієї експедиції були проведені ряд диспутів на історичні теми, чому дуже сприяло навколишне середовище. Адже Трахтемирів - це одна із сакральних назв Українського народу та української історії поряд з такими як Київ, Чигирин, Глухів, Суботів, Холодний Яр та інші. Літописці свідчать, що саме тут акумулювалася духовна енергія України-Русі-Скіфії. Особливо цінними в історико-культурній спадщині Трахтемирова є стоянка епохи мустьє (120-130 тис. років), городище VII-VI століття до н.е. Більш того, це один із найбільших політичних центрів місцевих племен скіфського часу на Правобережній Україні. Саме тут знаходиться могильник на Батуриній горі біля села Зарубинці, який і дав назву слов'янській археологічній культурі рубежу нашої ери – зарубинецькій, а літописне місто Заруб XII-XIII століття та Зарубський монастир – були одними з найбільших на Русі церковно-культурних центрів.

Статус козацької резиденції та столиці Трахтемирів дістав у XVI-XVII ст., коли у 1578 р. під тиском запорізьких лицарів польський король Стефан Баторій офіційно передав його у володіння січовикам.

Саме тут працював уряд козаків, обирали гетьманів, приймали іноземних послів і майстрували козацькі флотилії. Звідси виходили у далекі походи. Запорожці відбудували Трахтемирівський монастир і при ньому спорудили військовий госпіталь. Це був перший лікувальний благодійний заклад для поранених, хворих і немічних воїнів в Україні. Таким чином, Трахтемирів довго був центром політичних і військових, а також суто козацьких і релігійно-національних інтересів.

Колишня гетьманська столиця й сьогодні привертає до себе увагу багатьох козацьких нащадків. Не вдалось зробити її „закритою зоною” навіть свого часу пану Бакаю, який побудував собі там „хатинку”, і практично перетворив Державний історико-культурний заповідник „Трахтемирів” (на його території було розташовано 81 археологічний, 9 історичних та 9 природничих пам'ятників) у перший приватний заповідник АТЗТ „Аграрно-екологічне об'єднання Трахтемирів”.

Нажаль, перетворення свого часу Трахтемирова у приватний заповідник скоріше являло собою захоплення території у приватну власність. Відселяючи село, у пустих хатах ламали стіни та печі, після чого за кілька років вони падали самі. Для будівництва ж маєтку нового власника довелось „пожертвувати” й частиною старовинного козацького цвинтаря.

Зараз у „конфіскованому” будиночку відпочивають люди з секретаріату президента. Принаймні так було пояснено одним з представників заповідника.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Відповіді

  • 2006.06.30 | Anatol

    Re: Трахтемирів - місце для "відпочинку" чиновників?

    Ось прочитав на офійному сайті Черкаської ОДА http://www.oda.ck.ua/?lng=ukr§ion=21&id=31 Дуже довго сміявся:
    >- Хто ж такий цей Андрій Слонєвський?
    >- Це кришталево чесний, порядний чоловік,
    i т.д.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.30 | Майстер

      Шикарний жарт!

      От би ще його знімок на сайті дали - щоб увесь люд побачив цю кришталево чисту мармизу, за якою Ломброзо плакав би.
  • 2011.05.10 | Благород

    Re: Трахтемирів - місце для "відпочинку" чиновників?

    Зробити одне із найвизначніших сакральних місць древнього слов'янського світу, яке не поступилось би ні зруйнованій датськими хрестоносцями древній Арконі, ні пам'яткам Холодного Яру чи Звенигори, місцем, яке вабило б, а не відлякувало - то було б почесною справою!

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Відбувся традиційний краєзнавчо-екологічний похід представників молодіжних національних організацій під проводом Всеукраїнського об’єднання «Свобода» до першої козацької столиці – Трахтемирова (Черкаська область).
    >
    > Екологічна місія походу полягала в тому, що її учасники прибрали груди сміття, які залишають за собою горе-туристи.
    >
    > Крім того, під час цієї експедиції були проведені ряд диспутів на історичні теми, чому дуже сприяло навколишне середовище. Адже Трахтемирів - це одна із сакральних назв Українського народу та української історії поряд з такими як Київ, Чигирин, Глухів, Суботів, Холодний Яр та інші. Літописці свідчать, що саме тут акумулювалася духовна енергія України-Русі-Скіфії. Особливо цінними в історико-культурній спадщині Трахтемирова є стоянка епохи мустьє (120-130 тис. років), городище VII-VI століття до н.е. Більш того, це один із найбільших політичних центрів місцевих племен скіфського часу на Правобережній Україні. Саме тут знаходиться могильник на Батуриній горі біля села Зарубинці, який і дав назву слов'янській археологічній культурі рубежу нашої ери – зарубинецькій, а літописне місто Заруб XII-XIII століття та Зарубський монастир – були одними з найбільших на Русі церковно-культурних центрів.
    >
    > Статус козацької резиденції та столиці Трахтемирів дістав у XVI-XVII ст., коли у 1578 р. під тиском запорізьких лицарів польський король Стефан Баторій офіційно передав його у володіння січовикам.
    >
    > Саме тут працював уряд козаків, обирали гетьманів, приймали іноземних послів і майстрували козацькі флотилії. Звідси виходили у далекі походи. Запорожці відбудували Трахтемирівський монастир і при ньому спорудили військовий госпіталь. Це був перший лікувальний благодійний заклад для поранених, хворих і немічних воїнів в Україні. Таким чином, Трахтемирів довго був центром політичних і військових, а також суто козацьких і релігійно-національних інтересів.
    >
    > Колишня гетьманська столиця й сьогодні привертає до себе увагу багатьох козацьких нащадків. Не вдалось зробити її „закритою зоною” навіть свого часу пану Бакаю, який побудував собі там „хатинку”, і практично перетворив Державний історико-культурний заповідник „Трахтемирів” (на його території було розташовано 81 археологічний, 9 історичних та 9 природничих пам'ятників) у перший приватний заповідник АТЗТ „Аграрно-екологічне об'єднання Трахтемирів”.
    >
    > Нажаль, перетворення свого часу Трахтемирова у приватний заповідник скоріше являло собою захоплення території у приватну власність. Відселяючи село, у пустих хатах ламали стіни та печі, після чого за кілька років вони падали самі. Для будівництва ж маєтку нового власника довелось „пожертвувати” й частиною старовинного козацького цвинтаря.
    >
    > Зараз у „конфіскованому” будиночку відпочивають люди з секретаріату президента. Принаймні так було пояснено одним з представників заповідника.
    >
    > Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".