МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ми вас не ждали, а ви приперлися!

01/14/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Учасниками саме такої сцени в стилі народного фольклору під стінами Яготинської картинної галереї стали майданівці, які приїхали ознайомитися з картинами самобутньої української художниці Катерини Білокур. Але про все по порядку.

Після вельми успішної і незабутньої поїздки на батьківщину Тараса Шевченка, група майданівців вирішила відвідати виставку картин Катерини Білокур в Яготині. До цього також спонукав незабутній перегляд її 30 картин в музеї українського народного декоративного мистецтва на території Києво-Печерської Лаври. Перед поїздкою був також проведений пошук в Інтернет на предмет телефонів картинної галереї в Яготині, щоб можна було заздалегідь домовитися про поїздку. Втім, жодних даних, включаючи сайт Міністерства культури і туризму України, знайти не вдалося. Тому майданівці, навчені культурним традиціям Європи, вирішили їхати в Яготин без попередження, самонадіяно вважаючи, що субота і неділя є саме тими днями, коли всі музеї в Україні відчинені і з нетерпінням чекають відпочиваючих співгромадян. Коли ж їх чекати, як в не вихідні дні – в робочі дні по музеям ходять переважно нечасті в Україні туристи. Але не так сталося, як гадалося.

Доїхати майданівцям до Яготина з Києва було дуже просто – приблизно 1 раз на годину йде електричка, подорож в один бік триває 2 години. На привокзальній площі Яготина часто зупиняються автобуси, які їдуть в центр міста (зупинка “Каштани”), а також маршрутка, яка їде до Богданівки – батьківщини Катерини Василівни.

Через 15 хвилин поїздки Яготином майданівці опинилися поруч з Яготинською картинною галереєю, де зберігається частина картин К.Білокур. І були прикро вражені тим, що їх зустріли зачинені двері з табличкою “Музей працює з 9 до 17 години, перерва з 12:00 до 12:45, вихідні дні – неділя і понеділок”. Не вірячи своїм очам, вирішили переконатися, піднятися по східцям і посмикати двері музею. Не встигнувши торкнутися дверей, почули збоку крик від перехожої: “Куди ви йдете! Зараз спрацює сигналізація, приїде міліція! Бачите – в музеї ВИХІДНИЙ!!!”

Сподіваючись, що не все втрачено, підійшли до музею Тараса Шевченка. Ситуація аналогічна – таблички в обох музеях робилися по одному замовленню і з однаковим змістом.

Тож майданівцям довелося повертатися до Києва ні з чим. Як наслідок, залишився ненаписаним матеріал для читачів Майдану зі всього світу про Катерину Білокур та про можливий маршрут вихідного дня. Ви не почули про відому народну Майстриню, а працівники музею не матимуть в майбутньому шансу побачити у себе нових людей та заробити на туристах.
В зв’язку з цим маємо наступні пропозиції до Міністерства культури і туризму України, які разом з цим матеріалом будуть надіслані на електронні адреси його працівників:
1. Пропонуємо вказати пропущені телефони, виправити помилки (напр., телефонний код Київщини - 044, а не 042, як це помилково вказано на сайті) та доповнити інформацію в розділі “Музеї” про час роботи і вихідні дні всіх музеїв України на сайті Міністерства культури і туризму України;
2. З метою популяризації в Україні її історії та збільшення прибутків встановити, що субота і неділя є робочими днями в музеях України, натомість, вихідні дні для їх працівників мають бути перенесені на офіційні робочі дні. Відповідно до досвіду майданівців, які відвідали кілька міст Європи, просимо розглянути можливість єдиного вихідного дня у всіх музеях конкретного міста або України. При цьому в кожному місті головний музей має працювати без вихідних з метою залучення туристів, які можуть приїхати у вихідний день невеликих музеїв міста.

Контакт: Вячеслав Хаврусь (моб. тел. 8-050-538-3813)

Відповіді

  • 2007.11.16 | Vitaliy

    Re: Ми вас не ждали, а ви приперлися!

    От себя - в статье даже не указано, когда они приезжали. Что они этой статей хотели доказать - не пойму. Чтобы и в воскресение работать? Я свою мать на выходных редко когда вижу. А они такое. Наверное они в воскресение и приехали. А что, было тяжело в субботу приехать? Или такой наскок специальный чей то заказ? Вам это удалось. Да и вообще, за такую маленькую зарплату, там вообще сидеть кто-то будет? А моя мать сидит. Так что нечего.......
    А вообще есть такая пословица:
    "Нежданный гость- хуже татарина" - дорогие майдановцы.

    А вообще, если вы хотите чтобы были прибутки, и воскресенье сделать робочим днем - то во-первых увеличьте зарплаты. Считается - в выходные дни - то надбавка на 50 %. И дайте деньги на ремонт музея в конце-концов. Ато извините за мой язык "языком чесать мы все умеем, а делать НИЧЕГО".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.16 | Майстер

      Та яка ж буде зарплата,

      Якщо працювати не хочеться? Я сам колись працював у музеї, в нас вихідний день був у вівторок. Ситуація з музеями викликає в мене не просто подив, а остовпіння. Візьмімо музей українського мистецтва(забув точну назву, вибачте). Музейни провулок. Я пам'ятаю його за совіцьких часів. Так, там був лєнін од підоги до стелі, одни штанів три метри, але була й дерев'яна скульптура "Бокораші", яка мені шалено подобалась- сам не знаю, чому. Де вона ділася, га? Де Пимоненко? Чого така обдертість, така убогість? Тіки не тре про зарплати. Музей розташований у центрі Києва, за сто метрів од готелю "Дніпро", де селяться чужоземці. Та вони й так бродять по Витріщатику юрбами. Та й просто гості Києва тиняються. Це треба дуже-дуже-дуже старатися, щоб вони не зайшли в музей. Дуже старатися. Докладати зусиль. Або музей просто неба в Пирогові. Колись, заходячи на його територію, ти опинявся серед давньої, справжньої України. Український дух панував, українська атмосфера. Жито вздовж дороги, трава - й та була УКРАЇНСЬКА. А зараз... Хванера. Дух пропав. Осоружні пластикові халабуди для сувенірів, наче чиряки на лобі в колишньої красуні. А між тим, людей у вихідні приїжджає в музей стільки, що машину ніде поставити (серед поля! за 5 гривень). Вхід теж щось коштує. Невже й тут бракує коштів на зарплатню та догляд? Не брешіть.
  • 2008.09.14 | Тетяна

    Re: Ми вас не ждали, а ви приперлися!

    Як Я Вас розумію і погоджуюся! Для мене болісними є с. піски і музей П.Тичини. У суботу і неділю -- вихідні дні! Коли їхати туристам? Керівники в районі кажуть, що такий графік зручний для працівнків музею. Не розумію чому так має бути.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".