МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Презентація альбому "Вишивка Східного Поділля"

02/28/2007 | Майдан-ІНФОРМ
ВИШИВКА СХІДНОГО ПОДІЛЛЯ
ISBN 966-7845-30-3 РОДОВІД, 2007. К.: – 344 с.

Автори: Євген Причепій, Тетяна Причепій

презентація альбому

5 березня 2007 року о 17.00
УКРАЇНСЬКИЙ ДІМ
(Київ, вул. Хрещатик, 2 Кобзарська світлиця, 3-й поверх)


Альбом ВИШИВКА СХІДНОГО ПОДІЛЛЯ є результатом польових досліджень Тетяни та Євгена Причепіїв у придністровських селах Східного Поділля – у Вінницькій та Одеській областях. Книжку присвячено пам’яткам народного мистецтва – вишитим рушникам і сорочкам початку та першої половини XX століття. Автори роблять спробу інтерпретувати подільські орнаменти, наголошуючи на їхній подібності до орнаментів керамічних виробів доісторичних епох.
Альбом містить вступну статтю та ілюстративну частину, яка представляє оригінальні пам’ятки з колекції Причепіїв, а також реконструкції рушників Тетяни Причепій, які відтворюють оригінали, що зберігаються в музеях України. Вступну статтю і підписи до ілюстрацій подано українською та англійською мовами. Вишуканий дизайн Іллі Павлова надає альбому особливої привабливості.
Вишитий рушник, сорочка чи хустинка — це витвори народ¬ного мистецтва, породжені гармонією ритму і кольору. Як у природі виживало довершене, так в народній культурі зберігалося й передавалося з покоління в покоління найпотужніше. Упродовж століть орнаменти набули усталеного характеру. Цікаво, що такі самі символи археологи знаходять і на гончарних виробах доісторичних епох. Однак значення символів орнаменту було втрачене внаслідок спрощення і деформації, що, у свою чергу, обу¬мовлено змінами в способі життя людей. Тепер учені доклада¬ють чимало зусиль, щоб «прочитати» ці своєрідні «письмена» далекого минулого. Свою інтерпретацію прочитання пропонують і автори альбому.
Цікава історія й створення колекції Причепіїв. Кілька років тому Тетяна Причепій захопилася вишивкою: навчилася вишивати і професійно реконструювати музейні вишивки. Євген Причепій під впливом дружини зацікавився вишивками Поділля – своєї «малої батьківщини». І якщо в серці Тетяни Причепій карпатські вишивки складають серйозну конкуренцію подільським, то для Євгена Причепія центром стало Східне Поділля і зокрема його рідне село Шарапанівка. З великим ентузіазмом він розпочав збирати вишивки цього регіону і формувати свою етнографічну збірку. Упродовж останніх п’яти-семи років щоліта він з дружиною їздить по селах і зби¬рає (іноді буквально рятує від знищення) неповторні вишивки подільських селян.
Колекція Причепіїв була представлена на кількох виставках в Києві і, на думку фахівців, є серйозним найповнішим зібранням вишивки Східного Поділля в Україні.

Альбом ВИШИВКА СХІДНОГО ПОДІЛЛЯ підготовлено до друку видавництвом РОДОВІД і надруковано в друкарні Оранта.
Дизайн – Ілля Павлов, фото – Валерій Куделя, редагування – Надія Гончаренко,
переклад англійською мовою – Данило Дмитриків.
Керівник проекту – Лідія Лихач

Про авторів:
Євген Причепій – доктор філософських наук, професор, завідуючий кафедрою філософії та культурології Київського Національного Університету технологій та дизайну
Тетяна Причепій – кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту геофізики Національної Академії Наук України, член Спілки народних майстрів України

Організатор презентації Видавництво РОДОВІД
rodovid1@voliacable.com контакти: Анна Білецька
(044) 289 48 29 8 067 500 50 40


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".