МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Роллер - а ти просто прочитай те що написав Шевченко

03/10/2007 | Мартинюк
Якщо це робтити без шкількного примусу і шкільних вказівок що саме читати, то це вражає.
А не те що пишуть про нього.Ну не зможе ні Бузина, ні Сушинський ні який там "вчений" Погорелов , який долучився до обкакування Шевченка написати навіть поганенького віршика. Вони із збоченським задоволення порпаються у брудній білизні Тараса і віднайшовши щось безмежно тішаться - дивіться, а він мовляв "такий самий гамнюк як і ми!".

Роллер - не опускайся до Бузини, ти вартий більшого.

Відповіді

  • 2007.03.10 | пан Roller

    Re:Роллер вартий більшого. А Шевченко, не вартый?

    Мартинюк пише:
    > Якщо це робтити без шкількного примусу і шкільних вказівок що саме читати, то це вражає.
    > А не те що пишуть про нього.Ну не зможе ні Бузина, ні Сушинський ні який там "вчений" Погорелов , який долучився до обкакування Шевченка написати навіть поганенького віршика. Вони із збоченським задоволення порпаються у брудній білизні Тараса і віднайшовши щось безмежно тішаться - дивіться, а він мовляв "такий самий гамнюк як і ми!".
    >
    > Роллер - не опускайся до Бузини, ти вартий більшого.

    Шевченко был художником. Свои картины он писал, а эскизы рисовал.
    Картины и эскизы не содержат текста. Прочтение их предполагает наличие иных знаний, нежели те, о которых говорите вы. "Читать" их можно и не имея знаний (не учась), не владея мовой, просто сравнивая с работами других авторов. Это прописные истины.

    Все познается в сравнении.

    В том числе и Шевченко.

    Является ли Шевченко академиком? Если верить автору да. Если обратиться к сайту российской академии, нет. Я давно обращался.

    Шевченко нет ни в списке академиков, ни в списке слушателей, его работы не представлены в галерее сайта. На нет и суда нет.
    Так, где же их можно "прочитать"?

    Часть из них хранится в архиве украинской академии наук. Вчера из ТВ случайно узнал, ночью. Но, они закрыты для простого пользователя. Так что вам не удастся просто прочитать.

    Вам не удастся и сравнить работы Шевченко художника с работами других авторов. Почему? Это вопрос не ко мне. Это вопрос к Вам. Боюсь, мой ответ вызовет вашу бурную реакци. Так для кого рисовал Шевченко?
    Для чего, если его не выставляют.

    Мало того вы не найдете сравнительных оценок творчества художника.

    Прочему так? Почему гравюры Сальвадора Дали с работ какого-то === вы можете увидеть на выставке, а значит прочесть оценить. Можете в Москве, не в Киеве. А гравюры Шевченко с работ Рембрандта вы не увидите. Ни в Москве, ни в Киеве.

    Потому что почему? Потому что Шевченко так велик, что выше Рембрандта?
    А может он еще выше, выше =========?

    Но, работы Рембранта вы можете увидеть на выставке. И Шевченко делал с них гравюры , а не наоборот. Что за мистера икс сделала с него.

    Или это не принизливо для Шевченко, что его нет в списке художников, на известных сайтах. Правильно, что нет его работ, они не представлены в цивильном просторе, Интернет.

    А может я брешу, может они есть? Тогда покажите мне их. Покажите мне хотя бы те две гравюры, о которых пишет автор, которые выставлял Шевченко на конкурс в академики. Я хочу оценить достоин ли он звания, или нет. А вы не хотите. Вы считате что достоин, без преставления работ .Типа, как Литвин.

    Я хочу прочитать их, а не то, что мне подсунете вы.
    А может дело в том, что вы не умеете читать, заучились мовой, в этом деле не обізнаны. Раз не можете понять, о чем я говорю? Один человек слава богу понял, вроде бы. Слава тебе господи, а то я уже думал неужели все такие тупые на этой фабрике Свистовича. Нет, оказывается не все еще.

    А теперь ответьте мне, что звание академика российской академии принизливо для Шевченко? Просматривая подборку на эту тему в интерент, я натолкнулся и на документы с непонятным мне алфавитом, в котором сообщается, что Шевченко сильно бухал в армии. А что это хорошо, или плохо я не знаю.

    Я вообще не рассчитывал на такой резонанс. Вижу, просто никто не вспоминает Шевченко в день рождения. Никому на фик не нужен. Дай думаю сделаю человеку приятное. Для меня важен факт, а комментарии к нему я уж как-нибудь сам сложу.

    Brgds
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.10 | ziggy_freud

      можна почати з ситуації, в який писались картини

      талановитий сільський хлопець, який уславився на районі тим, що красиво перемальовував традиційні українські лубки, потрапляє в Петербург, на той час дуже європеїзований. Майже напевне можна стверджувати, що трохи шоку він отримав. І це пішло йому на користь.

      Панове, ну не в вакуумі він жив. Його вірші - вітчизняний аналог Байрона, Шилера і Лєрмонтова. До Некрасова він ставився зверхньо, але не думаю, що це поширювалось на всіх рос. поетів...

      То чому живопис не можна порівнювати з Енгром? Одна пізня картина мені взагалі Тулуз-Лотрека нагадує, але це вже суто персональне...

      пан Roller пише:
      > Все познается в сравнении.
      > В том числе и Шевченко.

      Отож. І доки ми не навчимось своїх митців, в діапазоні від Шевченка до Руслани (або Сердючки) розглядати як частину світових процесів, ми будемо пускати бульбашки в своєму власному дрібному ставку. Щоб там не казали про Європу чи Азію.

      > Часть из них хранится в архиве украинской академии наук. Вчера из ТВ случайно узнал, ночью. Но, они закрыты для простого пользователя. Так что вам не удастся просто прочитать.

      Ганьба академії.
      Ганьба музейним працівникам, які сидять коло картин Шевченка, але досі лінуються їх сфотографувати і повісити їх в сітку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.10 | igorg

        Раніше картини були у Вернадського але зараз прибрали

        Лишилися лише твори
        http://www.nbuv.gov.ua/books/18/stg.html
        Але є посилання на інші ресурси
        http://www.nbuv.gov.ua/books/18/stg-bio.html
        тож проблеми немає
        http://www.infoukes.com/culture/artwork/shevchenko/Images/
        Дивіться на здоровя.
        То пан Ролер чомусь думає, що українці не знають Шевченка :).
        Чомусь москалі вважають себе найкращими знавцями українського :).
        Шкода, немає в електронному вигляді праці Кониського.
        Доведеться сканувати :).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.10 | пан Roller

          Re: пан Ролер чомусь думає, що українці не знають Шевченка

          igorg пише:
          > Лишилися лише твори
          > http://www.nbuv.gov.ua/books/18/stg.html
          > Але є посилання на інші ресурси
          > http://www.nbuv.gov.ua/books/18/stg-bio.html
          > тож проблеми немає
          > http://www.infoukes.com/culture/artwork/shevchenko/Images/
          > Дивіться на здоровя.
          > То пан Ролер чомусь думає, що українці не знають Шевченка :).

          А шо знают? Украинец украинцу рознь.Они не обязаны знать, это их право.

          Я упоминал здесь одну работу Шевченка.Если вы украинец , то должны ее знать. О ней я узнал из журнала. И две гравюры упоминались в статье. Дайте на них ссылку их представленых вами ресурсов.Сам я не нашел. Если не трудно.

          > Чомусь москалі вважають себе найкращими знавцями українського :).

          Кого вы имеете ввиду? Если меня, то я в Москве никогда не жил.
          И я не устраиваю здесь соревнований. Знание , или не знание процесс случайный. Нечего упрекать кого-то что он не знает чего-то. Возможно, он знает больше вас в другом.

          Речь идет конкретно о художнике Щевченко и возможности доступа к его работам. Из тех ссылок, что представили вы, можно создать плохое мнение об уровне художника.

          Для сравнения http://www.abcgallery.com/

          Здесь представлены работы художников разных. Среди них вполне мог бы быть Шевченко. Но, его там нет. Видимо, причина в том что он украинец.И это не москальский ресурс.

          > Шкода, немає в електронному вигляді праці Кониського.
          > Доведеться сканувати :).

          Это ваши проблемы. А при чем здесь он?

          Если вы имеете ввиду Кондинского, то, кажется, он там http://www.abcgallery.com/ есть.

          Кстати, вы можете найти в указаном ресурсе работы с которых Шевченко делал репродукции. Я так думаю, сам не смотрел.Но, кажется помню о чем речь.По крайней мере одну работу.

          Дополняйте материал автора. От этого все только выиграют.



          Brdgs
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.03.10 | igorg

            Ролере! Прочитайте що Ви пишете, хоч своє прочитайте

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.03.11 | Михайло Свистович

              Звідки ж Ролеру знати Кониського? Його ж у школі не вивчали.

            • 2007.03.11 | пан Roller

              Мне свое не интересно.

              Да, я посмотрел бегло представленые ссылка. Должен признать интересные ссылки.Почерпнул для себя много нового. Не знал, что Шевченко рисовал тему Суворова. Интересно с кого? Много акварелей, как ни странно. Интересно во что они превратились сегодня.Я видел акварель Врубеля "Орхидея" в музее.Ваще жах выцвело.

              По другим ссылкам, типа Репин украинец, весело. Или Андрей Боголюбский и Выжгородская икона Божьей матери, у нас существует другая трактовка. Кстати, в России, наверое, уже достроили церкву имени этой иконы, где она и будет прибывать.И называается она теперь Владимирская.

              Но, работ представленых Шевченко на академика там конечно нет. Странно, среди работ Ивана Ивановича Соколова тоже нет такой работы с условным названием "приятели", "компания". По нынешнему "собутыльники", моя версия.

              Я встретил так же что академиков тех как собак не дорезаных было в Империи.А Соколов так вообще бросил рисовать. Но, вот интересно получал ли медали Шевченко за свои работы, как Соколов.А вообще жил он типа в общаге.Показывали работы Шевченко на выставках? Я не тороплюсь узнать ответы на эти вопросы.У Соколова есть работа Кобзар, еще не видел.

              Вам персональная благодарность за ссылки.Мне кажется я встречал их, но не обратил особого внимания. А там есть что посмотреть.

              К теме казачества (Репин, у Шевченко не раскрыта). Интересно бы сравнить Богдана Хмельницкого с Ермаком Тимофеевичем.Кажется этого никто не делал.А ситуация зеркальная. И тот и тот царю на тарелочке с голубой каемочкой целые страны сдал.

              Brgds



              #5 за 31.01.2003
              КРИМСЬКА СТОРІНКА З ЖИТТЄПИСУ ДВОХ ХУДОЖНИКІВ
              Григорій РУДНИЦЬКИЙ

              джерела
              (Закінчення. Початок у № 3 і 4).
              ШЕВЧЕНКІВ ДАРУНОК
              НА ПЕРШОМУ весняному тижні рада Полтавського інституту благородних дівчат оповістила Ковальова, що його переведено в Сімферопольську гімназію, і десь через тиждень він був уже в дорозі. Однак ще не встиг екіпаж дістатися до старого правобережного тракту між Кременчуком та Бериславом, як приключилася лиха пригода. В селі Бабичівці Віктор Васильович почувся зовсім зле і потім більше місяця поборював недугу - запалення легенів.
              В архівній справі мається посвідка, виписана лікарем у присутності "депутата" (згадаймо випадок з посвідкою про хворобу Миколи Зарянка).
              СВИДЕТЕЛЬСТВО
              Учителю Симферопольской Гимназии Губернскому Секретарю Виктору Васильевичу Ковалеву в том, что он, проезжая через Кременчугский уезд, прошлого Марта 15 числа заболел в
              с. Бабичевке простудною горячкою с воспалением подреберной плевы, от каковой болезни он был мною пользуем и получил совершенное выздоровление последних числ настоящего Апреля месяца. - В том удостоверяю моею подписью и приложением казенной печати. - Г[ород] Кременчуг. Апреля 29 дня 1859 года.
              Кременчугский Уездный Врач Штаб Лекарь Надворный Советник В. Павловский.
              Присутствовал Дв[орянский] Заседатель Двирим...
              Довідку було відіслано в гімназію. Очевидно, водночас із нею директор А. І. Смоленський отримав ще й листа приватного характеру, адже мусив Ковальов повідомити начальника, що після одужання він поки що не прибуде в Сімферополь, бо у зв'язку з якоюсь важливою та невідкладною потребою повинен з'явитись у північній столиці.
              Тодішні відвідини Петербурга, зокрема Академії мистецтв, Віктор Ковальов описав у спогадах, присвячених Т. Г. Шевченкові. Стараннями дочки художника, Лідії Вікторівни Петерсон, вони побачили світ у трид-цять п'яті роковини пам'яті Кобзаря. 25 лютого 1896 року їх оприлюднив одеський часопис "По морю и суше", а двома днями пізніше - київська газета "Жизнь и искусство".
              З Тарасом Шевченком Віктор Ковальов познайомився 1844 року, коли вступив до Академії мистецтв.
              "Я, як і чимало наших земляків, що прагнуть до художньої освіти, приїхав до столиці з мізерними коштами. У такому становищі звичайно сходишся з подібними ж до себе товаришами і влаштовуєш життя своє спільно, якомога простіше; і от, зійшовшись із такими ж трьома юнаками - Карпом, Гудовським та Роговим, - ми найняли в будинку Бема на Васильєвському острові, на 1-й лінії, досить скромне приміщення, що складалося з однієї прохідної кімнати з перегородкою. За перегородкою жили ще четверо, а ліворуч, не доходячи до перегородки, вели двері до другої кімнати, яку займав Тарас Григорович. [...] Ми, як новачки, що тільки вступили до академії, дивилися на Тараса Григоровича з благоговінням, у наших очах це був уже справжній художник, до того ще й поет, який уже став відомий серед малоросів".
              Отака собі мистецька українська колонія в петербурзькому помешканні: Тарас Шевченко, Віктор Ковальов, земляк поета, виходець зі звенигородських міщан Кузьма Рогов, харків'янин Михайло Карпо, пізніше в один рік з Ковальовим удостоєний звання художника історичного і портретного живопису, та пирятинець Іван Гудовський, який стане найвідомішим з починальників фотомистецтва в Україні і через п'ятнадцять літ у своєму київському ательє увічнить Тараса Григоровича на безцінних світлинах. Шевченко розповідав молодшим друзям про художників, показував свої малюнки, часто співав з ними.
              "Траплялося, що Тарас Григорович, коли, бувало, схочеться розважити душу народною піснею, виходив до нас за перегородку, сідав на єдиний у кімнаті дерев'яний диван і казав: "Анумо, хлопці, заспіваймо!" Карпо брав свою скрипку, Гудовський тримав баса - і за допомогою наших молодих тоді голосів лунала пісня, і ми забували наші тяжкі злидні. Найчастіше співали пісню на слова Тараса Григоровича: "Ой повій, вітре, з великого лугу та розвій нашу тугу", цю пісню він і співав з нами, і керував співом; і мотив до неї був підібраний ним же, співали, певна річ, без нот".
              Мовиться про уривок з поеми "Гамалія" зі словами:
              Ой повій, повій, вітре, через море
              Та з Великого Лугу,
              Суши наші сльози,
              заглуши кайдани
              Та розвій нашу тугу.
              Після виходу з друку наприкінець листопада 1844 року шевченківського альбому офортів "Живописная Украина" в його розповсюдженні взяли участь усі, з ким Тарас Григорович прожив поряд до завершення свого навчання в Академії та виїзду в березні 1845-го на батьківщину.
              І ОТ ПО СТІЛЬКОХ, страдницьких для поета, літах нова зустріч. Щира, зворушлива, а для Ковальова - ще й невимовно смутна від того, яким він побачив Шевченка в його академічній кімнатці.
              "При зустрічі я був вражений різкою зміною в його зовнішності: це вже не той широкоплечий, кремезний, русявий чоловік у сірому сюртуці, яким я знав його колись; переді мною був зовсім схудлий, лисий чоловік, без кровинки на обличчі; руки його просвічувалися так, що видно було наскрізь кістки й жили... Я мало не заплакав".
              Усе життя Віктор Васильович пишався Шевченковим дарунком - офортом з авторським написом. У спогадах він зазначив: "...Тарас
              Григорович перший у нас у Росії почав гравірувати голкою на міді за способом і манерою фламандців XVII століття, дотримуючи манери Рембрандта. Цю гравюру ("Компанія") подарував мені сам Тарас Григорович у 1859 році. Тарас Григорович дуже любив цей спосіб гравірування, в якому досяг певної досконалості".
              Офорт "Приятелі" (в Ковальова - "Компанія", давалися йому й інші назви: "П'яниці", "В шинку", "У корчмі") Шевченко виконав за олійною картиною художника
              І. Соколова.
              Іван Іванович Соколов (1823 - 1910) закінчив петербурзьку Академію мистецтв 1855 року, був її академіком (з 1857) і професором (з 1864). Часто відвідував Україну, створивши ще за життя Шевченка, з котрим підтримував дружні стосунки, такі полотна, як "Перезва", "Кобзар" (1857), "Приятелі" (1858), "З базару" (1859), "Ворожіння на вінках", "Проводи рекрутів" (1860). У травні 1858 року Шевченко писав Григорієві Ґалаґану в село Сокиринці Прилуцького повіту, що Соколов "добрий чоловік і маляр дуже дотепний", що він "любить наш народ і нашу країну". Пізніше сімнадцять офортів за українськими творами художника вигравірував Лев Жемчужников для своєї "Живописной Украины", що стала своєрідним продовженням започаткованої Шевченком серії. На схилі віку Іван Іванович Соколов переїхав у Харків, де тамтешні художники обрали його віце-президентом створеного ними товариства любителів красних мистецтв.
              Безумовно, під час побачення Ковальова з Шевченком говорилось і про Соколова, і про його картину "Приятелі", і про офорт, виконаний, як зазначається в літописах життя і творчості Кобзаря, "близько 15 березня 1859 року", цебто в той день, коли через хворобу Віктор Ковальов не зміг продовжити кримської поїздки.
              Офорт "Приятелі" займає осібне місце в доробку Шевченка-гравера. Цей твір Тарас Григорович долучив до заяви, поданої 16 квітня, про надання йому звання академіка, а 12 травня "Приятелі" експонувалися на академічній виставці. Диплом академіка гравірування Шевченко отримав 31 жовтня 1860 року за офорти "Приятелі" з картини Соколова та "Притча про робітників на винограднику" з картини Рембрандта.
              Завдяки кримській архівній справі можна орієнтовно визначити, коли Віктор Ковальов дістав у подарунок один з авторських відбитків шевченківського твору. Отже, лікарську довідку йому було виписано 29 квітня 1859 року. Якийсь час пішов на те, щоб зібратися в дорогу, найняти екіпаж. З Полтави до Петербурга тоді добиралися за десять і більше днів. Найімовірніше, що побачення Ковальова з Шевченком відбулося між серединою і кінцем другої декади травня, ще до того, як поет отримав дозвіл (24 травня) на п'ятимісячну поїздку в Україну "для поправления здоровья и рисования этюдов с натуры".
              Про смерть Шевченка Віктор Ковальов дізнався в Криму, працюючи вчителем малювання в Сімферопольській чоловічій гімназії. Документованих свідчень
              про те, коли саме він залишив цей навчальний заклад, нам розшукати не вдалося. Відомо тільки, що ще в першій половині 1860-х років
              В. В. Ковальов перейшов на службу в управління акцизного збору, був наглядачем соляних промислів у Херсонській губернії.

              Версiя для друку
              Обговорити в форумi

              "Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема "Українці мої..."


              --------------------------------------------------------------------------------
              Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=492






              Редакцiя :
              95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 3-й поверх, кiмн. 19-22, 24.
              тел: (0652)51-13-24; E-mail: wik@swit.crimea.com Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
              Веб-майстер : Олексiй Рибаков
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.03.11 | igorg

                Мир :). Просканую Кониського дам лінк

                Щодо робіт Шевченка на Академіка.
                Доля. Книга про Тараса Шевченка в образах та фактах/ Автор упорядник тексту О.В.Шевчук. К.:Дніпро. 1993. -779 с. Рекомендую. Особливо цікаво мати цю книгу читаючи Кониського.
                Офорт. 1859. Приятелі. Є на ст.668
                Притча про робітників... Сепія. 1859 ст.678-679

                А взагалі, дякую за гарну тему, хоч і почату з подачі провокаційного фуфла.
                Десь можна продовжити Чи на Історії чи на Культурі. Принаймні варто зібрати Шевченківські інтернет ресурси.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.03.11 | пан Roller

                  Re: А взагалі, дякую за гарну тему, хоч і почату з подачі провок

                  igorg пише:
                  > Щодо робіт Шевченка на Академіка.
                  > Доля. Книга про Тараса Шевченка в образах та фактах/ Автор упорядник тексту О.В.Шевчук. К.:Дніпро. 1993. -779 с. Рекомендую. Особливо цікаво мати цю книгу читаючи Кониського.
                  > Офорт. 1859. Приятелі. Є на ст.668
                  > Притча про робітників... Сепія. 1859 ст.678-679
                  >
                  > А взагалі, дякую за гарну тему, хоч і почату з подачі провокаційного фуфла.
                  > Десь можна продовжити Чи на Історії чи на Культурі. Принаймні варто зібрати Шевченківські інтернет ресурси.

                  Да, мне самому стало интересно. Посмотреть офорты хочется.Я еще не понял, что это за акварель+бронза,что за бронза у Шевченко.Хочу собраться посмотреть живьем в музее, как краски у него выцвели.

                  Вообще акварель как полноценая техника появилась лишь в 19 веке. Так что Шевченко в этом смысле должен быть пионером. По крайней мере у учителя Брюлова акварелей я не заметил. А акварельная техника совершенно отличается от масляной.Кстати, Врубель был большой мастер. Но, он более импульсивный, мог не закончить, оставить карандаш. А у Шевченко так выписано что и на акварель не похоже.

                  Мой подход к изучению несколько отличается. Если меня что-то заинтересовало, то я иду по этому признаку вглубь, а не вширь.А потом этот признак чем-то обрастает по ходу дела.

                  В данном случае такой признак, "академик", медь, игла, акварель добавилась. Мне интересно как это делалось, в каких домашних условиях... Но, это так, лирика.

                  Кониських есть несколько по яндексу. Видимо речь идет об этом.http://slovoprosvity.com.ua/modules.php?name=News&file=print&sid=3299

                  А если вы просканируете, то и тему есть смысл открыть. Это было бы интересно, по крайней мере я пока не нашел.

                  Работа "Приятели", выставленая в таком академическом учереждении сама по себе как-то не вяжется с Брюловым, учителем. Здесь должна быть интрига, собственно она открыта.Шевченко удалось уйти от стиля найти свое, это отмечают критики, и почти никому не удавалось. Самородок, тому-ше.

                  Вообще, последняя любовная история Шевченко, как-то схожа с Мезепенской. 48 лет и 18-ть-19ть. А тут еще эта "Полтава" Пушкина, Одалиска, клубок.

                  Трудно представить художника на Васильевском острове, в комнатухе где и картина не всякая поместится.У Ван Гога есть его комнатуха перед смертью. Может и у Шевченко есть. Да, там вообще такой ветроган, что воспаление легких схватить ничего не стоит.

                  Я не читал еще биографии, ну кроме как общеизвестную и ту что по ТВ.

                  Словом, Шевченко-художник (и личность) тема открытая, для меня по крайней мере. Как я встретил в приведенных ссылках, это не только мое мнение.

                  Brgds
      • 2007.03.10 | igorg

        Ганьба дописувачам, що не в змозі знайти музей в тенетах (л)

        http://kobzar.info/kobzar/works/pictures/
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.10 | пан Roller

          Так найдите. И вам не будет ганьбы.


          всего три работы,две указаны в статье.
          http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-

          И вам не будет ганьбы.

          Brgds
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.11 | ziggy_freud

          погарячкував. Спасибі за посилання

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.03.11 | igorg

            Будь ласка. Вибачте й мене, я також погарячкував

            Дуже для українців гаряча тема :). Особливо коли таке лайно сунуть в блискучій упаковці з бантиками. Але маю сказати, що якось тема Шевченка обійдена увагою й на Майдані.
        • 2007.03.11 | пан Roller

          Ганьба дописувачам в тенетах, что не в змозе найти в музеях.

          Эта работа (на сайте называется "Натурщица") имеет название "Одалиска" 16,3*20,5 бумага, акаварель, бронза, Нац музей Т. Шевченка Киев.

          В тему картина Мария 1840 24,7*20,1 бумага акварель бронза.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.03.13 | пан Roller

            Edouard Manet. Olympia. 1863. Oil on canvas. Musée d'Orsay, Pari

            Вряд ли Эдуард Мане был лично знаком с Т.Г. Шевченко.Хоча годы их жизни и пересекаются.

            Каритина "Олимпия" Мане, как вероятно и картина Мария ( мы не знаем этого точно о Шевченко), является художественым диалогом с "Венерой Урбинской Тициана1488/89-1576

            Олимпия была принята на салон в 1865 году и привела к самому громкому скандал в истории живописи.Сегодня нам трудно понять, что тогда больше всего шокировало публику как и им, наверное, почему цветами треба награждать живыми и делать это треба 8-го марта.

            Видимо, это связано с чем-то божественным, с Венерой, которую можно увидеть в каждой женщине. В очередной раз Мане позировала Викторина Мюран (его подруга,далеко на святая). Это видимо и добило высокоморальную франзузскую публику.Аналогия "Пышка" Мопасана.

            Сезан так выразил Мане свое мнение:" Что касается меня , то я уверен, что вы создали великое произведение, какое может создать только великий художник.( и я с ним согласен).

            "Вам удалось рассказать собственным языком (мовой)и с большой энергией правду о свете, о тени, о реальной сушности предметов и существ."

            "Олимпия" была создана в том же году что и не менее скандальный и общеизвестный "Завтрак на траве", Мане.

            Brgds
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.03.13 | igorg

              На Русалок гляньте (л)

              http://kobzar.info/kobzar/works/pictures/1859/09/30/59.html
              Любив Тарас жіноцтво, але в тому не було нічого ні скандального ні богемного. Я б сказав суто українською любовю.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.03.13 | пан Roller

                Игорь, вы где живете, за бугром или тут.

                Игорь, вы где живете, за бугром или у нас. Что со сканированием, надежда есть? Или самому делать поиск. Что такое сепия. Это минерал, название краски. Как воно выглядит? Типа карандаш, тюбик? Перепрошую, что сам не искал ответ.

                Brgds
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.03.13 | igorg

                  Тут я живу, в самому центрі України

                  Сепія це краска, що дає коричневі тона. Старі коричневі фотографії мають вигляд рисунків виконаних сепією. Пишуть пером, або пензликом, як акварельними фарбами. Це речовина яку викидає морська тварина - каракатиця.
                  Скан швидко не обіцяю, але обовязково зроблю. Десь протягом місяця-двох. Рекомендую гарний книжковий сервер www.natahaus.ru Багато сканів різних книг. Й по мистецтву також.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.03.14 | пан Roller

                    Brgds

              • 2007.03.16 | пан Roller

                Re: На Одилисок гляньте

                igorg пише:
                > http://kobzar.info/kobzar/works/pictures/1859/09/30/59.html
                > Любив Тарас жіноцтво, але в тому не було нічого ні скандального ні богемного. Я б сказав суто українською любовю.

                Сравните Одалиску Буше с Одалиской Шевченко.Ничего похожего не видите?
      • 2007.03.10 | пан Roller

        +1

        ziggy_freud пише:

        >
        > То чому живопис не можна порівнювати з Енгром? Одна пізня картина мені взагалі Тулуз-Лотрека нагадує, але це вже суто персональне...

        С Энгром я сравнил по одинаковому сюжету и названию " Одалиска", помнится это тянется у Тициану.Но, не по технике.Шевченко может много кого нагадывать, если их знаешь.
        >
        > пан Roller пише:
        > > Все познается в сравнении.
        > > В том числе и Шевченко.
        >
        > Отож. І доки ми не навчимось своїх митців, в діапазоні від Шевченка до Руслани (або Сердючки) розглядати як частину світових процесів, ми будемо пускати бульбашки в своєму власному дрібному ставку. Щоб там не казали про Європу чи Азію.
        >
        > > Часть из них хранится в архиве украинской академии наук. Вчера из ТВ случайно узнал, ночью. Но, они закрыты для простого пользователя. Так что вам не удастся просто прочитать.
        >
        > Ганьба академії.
        > Ганьба музейним працівникам, які сидять коло картин Шевченка, але досі лінуються їх сфотографувати і повісити їх в сітку.
        Там показывали много эскизов.И рукописей. У Шевченко был почерк женский.

        Brgds
    • 2007.03.10 | igorg

      Я вже написав вище. Певно пропустили

      нема сенсу повторювати
      http://www2.maidan.org.ua/n/free/1173526374
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.10 | пан Roller

        Не пропустил. Вот ответ Чембирлену.

        igorg пише:
        > нема сенсу повторювати
        > http://www2.maidan.org.ua/n/free/1173526374

        Цена и ценность произведения не всегда совпадают. Речь не идет о продаже работ Шевченко.О разбиении коллекции , скажимо Академии наук. Их и так украдут, как крадут с архивов и с нами не согласуют.

        Речь идет о том, что Шевченко отсутствует в мировом общественном сознании как художник.Это серьезное заявление. И я попробую его обосновать.

        Доказательств сколько угодно.И признаков множество.И я утверждаю, что он не заслуживает этого.

        Давно пора бы переходить от Шевченко вообще, к Шевченко в частности, то есть рассматривать, позиционировать если хотите, его в контексте мировом, в сравнении с другими художниками.Он этого заслуживает.

        Чья это задача. Не обязательно украинской стороны.Творчество художника самодостаточно.

        Но, так как Шевченко позиционируют как фигуру политическую, видимо это мешает воспринимать его как реального художника.

        Скажимо, вы не увидите картин Шевченко в музеях не имени Шевченко, по всей Украине и в Киеве тоже. Почему?

        Шевченко подается отдельно. Отдельно от галерей художников, в том числе и виртуальных. Поэтому он, а вместе с ним и Украина, как страна, выпадает из контектса стран вообще. Ведь Шевченко проводник.

        Я уже приводил ссылку на солидный ресурс.(см ниже). Прессу по ресурсу можно посмотреть на форумах. Но, там нет не только Шевченко, но и Украины.
        Но, речь пока только о Шевченко, что бы не запутывать ситуацию.

        Вы думаете, что вы, или кто-то сделал сайт "кобзар" и этим все закончилось.

        Посмотрите что происходит сегодня, продаются постеры, копии ручные с картин великих художников, они имеют цену,работает целая индустрия.И от этого не страдают оригиналы. Но, в ней отсутствует Шевченко. http://www.abcgallery.com/

        Это ответ на ваш вопрос о разбиении Шевченко на части. Но, я думаю его картины имеются и в частных коллекциях.

        Brgds
  • 2007.03.16 | пан Roller

    Читаю здесь.Рукописи не горят.

    пан Roller пише:
    А я разве не Шевченко читаю?

    «Милостивый государь князь Василий Андреевич. Вашему сиятельству известно, что в 1847 году я был присужден к продолжительному наказанию за неосторожные стихи, написанные мною в минуты душевного огорчения такими явлениями, о которых я не имел права судить основательно, по удалению моему от центра правительствующей власти. Вполне сознаю свои заблуждения и желал бы, чтобы преступные стихи мои покрылись вечным забвением (!). Десять лет прошло с того времени. В такой продолжительный период и дети становятся людьми, мыслящими основательно. Поэтому надобно предположить, что и в моей бедной голове больше установилось порядка, если не прибавилось ума. На основании этого естественного предположения, покорно прошу ваше сиятельство... смотреть на меня, как на человека нового, и не смешивать меня с тем Шевченко, который имел несчастье навлечь на себя своими рукописями праведный гнев в Бозе почившего государя императора.

    ...Возвратясь теперь в Академию художеств, я подвергаюсь естественному следствию десятилетнего моего отсутствия – бедности, из которой не могут извлечь меня отсталые труды мои по части живописи, – тем более что мне уже 48, и что мое зрение с каждым месяцем ослабевает. ...Прося вас снять с моих книг запрещение... я прошу дозволить мне на старости иметь кусок хлеба от моих молодых трудов, признанных цензурою безвредными даже и до благодетельственного воцарения нашего великого монарха».

    http://izvestiya.odessa.gov.ua/Main.aspx?sect=Page&PageID=4503

    в тему читай Шевченко.
    > http://www2.maidan.org.ua/n/free/1174030035

    Brgds
  • 2007.03.17 | ziggy_freud

    грамотна стаття з Дзеркала

    пан автор багато в чому згоден з думками, висловленими в цій гілці. Хоч і вузький фахівець, і загалом йому видніше. Щодо Лєрмонтова я вгадав. Шевченко вважав його ідейно близьким, як романтик романтика.

    http://www.zn.kiev.ua/nn/show/639/56108/

    «ДУНЕТ ВЕТЕР ЕЩЕ РАЗ…» …ІЩЕ РАЗ ПРО ШЕВЧЕНКА
    e-mail Галина КЛЮЧКОВСЬКА
    Розмова з мистецтвознавцем та культурологом, професором Дмитром ГОРБАЧОВИМ

    ___________

    Окрема розмова, де пан автор знайшов таких "фрейдистів" ;-):

    Були в мене суперечки і з фрейдистами. Одного разу ходили музеєм, а в Шевченка є роботи, на яких зображені по пояс оголені чоловіки — в експедиції. У фрейдистів очі заблищали: «Ага, зрозуміло, — нетрадиційна орієнтація».

    кінець цитати
    Хлопці отримують нізачот з психоаналізу. Якщо уважно читати Фройда, прояви лібідо лише іноді тотожні до статевого потягу. Їх хід думок - хто що малює, те і хоче трахнути - примітивний і помилковий. Яка тоді сексуальна орієнтація в Реріха чи Айвазовського ;-) ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.17 | Shooter

      Re: грамотна стаття з Дзеркала

      ziggy_freud пише:
      >Їх хід думок - хто що малює, те і хоче трахнути - примітивний і помилковий. Яка тоді сексуальна орієнтація в Реріха чи Айвазовського ;-) ?

      А яка сексуальна фантазія в імпрессіоністів - уявіть ;)

      А шо дєлать з Далі чи Пікассо...тєжко навіть уявити :)
    • 2007.03.17 | пан Roller

      Автор смешит

      ziggy_freud пише:
      > пан автор багато в чому згоден з думками, висловленими в цій гілці. Хоч і вузький фахівець, і загалом йому видніше. Щодо Лєрмонтова я вгадав. Шевченко вважав його ідейно близьким, як романтик романтика.
      >
      > http://www.zn.kiev.ua/nn/show/639/56108/
      >
      > «ДУНЕТ ВЕТЕР ЕЩЕ РАЗ…» …ІЩЕ РАЗ ПРО ШЕВЧЕНКА
      > e-mail Галина КЛЮЧКОВСЬКА
      > Розмова з мистецтвознавцем та культурологом, професором Дмитром ГОРБАЧОВИМ

      > Не могу судить, не составив своего мнения. Автор упоминает о 1000 работах, где их он мог видеть? Или где вы их можете увидеть?

      Шевченко матерщинник, дворянин. Все это смахивает на некую натяжку на сенсацию. А почитать его письмо http://www2.maidan.org.ua/n/culture/1174033115
      , так на очки у пана не хватало, и о своем художественном творчестве он отзывается крайне скептически.Странно? он еще вроде жениться собирался перед смертью, на молодой, или решил на пенсию разгуляться. От чего же он помер, отравили может?

      Потом о сравнении. А чему его просто не размещают, как того же Брюлова.Но, Шевченко ходил в его кружок , а не наоборот. Да и учились они в одник условиях. Брюлов зарабатывал у товарищей на пропитание тем, что исправлял их работы.Из семьи художников потомственных.

      А папаша Брюлова так в детстве саданул, что мальчиком оглох на ухо. Такая была школа, не хуже чем у крепостных.

      Если боитесь сравнивать в мировом масштабе сравните с Брюловым и многое станет ясно. И потом, что он там награвировал, этот русскомовынй академик Шевченко? Вы видели, только нацюкам не говорите.Сегодня сериал с таким названием идет.

      У Брюлова конечно 1000 работ не наберется, 150 где-то. Но, та тыща ни о чем не говорит. Размер у Брюлов другой. На одну Помпу пол тыщи уместится.

      Автор смешит тем, что Шевченко знал европейских художников, конечо знал, хотя бы по Эрмитажу. А вот знал ли он , скажимо Мане Эдуарда?

      В любом случае картинки Шевченко требуют знакомства. Но, откуда оно возьмется, если сайт академии художеств Украины, ну прямо скажем не смешной даже. Не то что сравнивать, и показать стыдно..Мне так стыдно называть себя украинцем, представляя этот сайт.Не знаю как вам.

      Brgds



      Brgds
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.17 | ziggy_freud

        еге-ж. І портрет могли сфоткати рівніше

        пан Roller пише:
        > Шевченко матерщинник, дворянин. Все это смахивает на некую натяжку на сенсацию. А почитать его письмо http://www2.maidan.org.ua/n/culture/1174033115

        Тут автор трохи пересмикує в свій бік. Хоче створити враження, що знає про Шевченка щось сенсаційне. Цікаве не тільки читачам Дзеркала Т., але і "Бульвару" ;-)

        > Автор смешит тем, что Шевченко знал европейских художников, конечо знал, хотя бы по Эрмитажу. А вот знал ли он , скажимо Мане Эдуарда?

        Думаю, навряд. Хоча за межі сучасних йому стилів іноді намагався вийти. Хоча б той самий "голий автопортрет". Архетипічна штука, зрозуміла і через 150 років, і за межами України.

        > В любом случае картинки Шевченко требуют знакомства. Но, откуда оно возьмется, если сайт академии художеств Украины, ну прямо скажем не смешной даже. Не то что сравнивать, и показать стыдно..Мне так стыдно называть себя украинцем, представляя этот сайт.Не знаю как вам.

        На жаль, тут Ви праві...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.17 | пан Roller

          >Тут я темный.

          ziggy_freud пише:
          Хоча за межі сучасних йому стилів іноді намагався вийти.

          Хоча б той самий "голий автопортрет". Архетипічна штука, зрозуміла і через 150 років, і за межами України.
          >
          > >Тут я темный. Шевченко не видел "Меркурием", и Дюрера тоже не помню голым, хоча его смотрел, раньше.http://www.abcgallery.com/D/durer/durer-2.html

          И, вообще, такого не встречал в описаниях, или не обращал внимания. А вы говорите типично? Скорее логично. Ведь рисовать с натуры себя натурщика не треба. Странно. Просвятите,если знаете.

          Brgds
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.03.18 | ziggy_freud

            мається на увазі оце (аттач)

            у мене одразу виникла асоціація - Дурень з карт Таро. Звичайно це подорожній чоловік в плащі і з торбою, часто напівголий або в дірявій одежі. Корабль теж прозоро натякає на подорож.

            Дехто і зараз малює собі власний набір зображень для медитації. Наприклад, це радить своїм пацієнтам Станіслав Гроф.

            пан Roller пише:
            > И, вообще, такого не встречал в описаниях, или не обращал внимания. А вы говорите типично? Скорее логично. Ведь рисовать с натуры себя натурщика не треба. Странно. Просвятите,если знаете.

            Але частіше автопортрети малюють в одязі, голова і частина торса. Називати цей автопортрет Шевченка нарцисичним я б не став. Тут ставлення до тіла скоріше стримано-позитивне. Контекст я вже спробував "розшифрувати" :-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.03.18 | пан Roller

              +1

              ziggy_freud пише:

              >
              > Але частіше автопортрети малюють в одязі, голова і частина торса. Називати цей автопортрет Шевченка нарцисичним я б не став. Тут ставлення до тіла скоріше стримано-позитивне. Контекст я вже спробував "розшифрувати" :-)

              Ну, автопортрет, это устоявшаяся форма. Почти у каждого художника он есть и не один, в том числе у Шевченко, у него их не меньше чем у его любимого им Рембранта, в разных возрастах.Обратил внимание по ТВ,у Ющенко в кабинете висит.

              Я бы не стал называть это автопортретом,там под шляпой одни усы и торчат от Шевченко, да лоб крутой. Видимо, отталкиваться треба от авторского названия, если оно есть.

              Скорее это связано с каким-то мифологическим сюжетом, может и реальной ситуацией в безлюдной экспедиции, да и похоже больше на эскиз.А с эскиза чего взять?

              Так что, всякие искуствоведческие спекуляции на этом, клубничка, мне кажутся не чистоплотными.

              Работа говорит о наличии чувства юмора у автора, самооценке. О том, что и в трагедии не все так безнадежно, можно попробовать отыскать элемент комедии,загрузить голову, что позволяет ее пережить.

              Brgds
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.03.18 | Shooter

                Ви, Роллэре, як спілкуєтеся виключно на культурологічні теми...

                ...Вас стає цікаво читати. ;)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.03.18 | пан Roller

                  Все познается в сравнении. Вот истина истин.

                  Shooter пише:
                  > ...Вас стає цікаво читати. ;)

                  видно Мартынюк был прав, когда утверждал, что Roller достоин большего. Доброе слово и кошке приятно.

                  Это тому, что модератор перенес "огрызки темы" с форума политика, после того как я ее удалил, я очутился в культуре.

                  Но, я на форуме практически ничего и не пишу, там стало не с кем обсуждать, да и тем ни стало.

                  А вот Шевченко, хоча с него большевики сделали элемент политики, все же пока остается объединяющим украинским началом.

                  Интересно проследить по названиям университетов. Скажимо, в Киеве зачем-то переименовали Университет Владимира в имени Шевченко, хоча Владимир тоже памятник имеет в Киеве и заслуги побольше.

                  в Луганске, им Шевченко.

                  Запад, Иван Франко-Львовский университет, Стефаник - Ивано Франковский.

                  Могу предположить, что Шевченко в большей пошане у коммуняк, на востоке, в России, тому що он их устраивает больше чем Бендера, и Мельник.

                  Хоча, это не имеет отношения к чистому искусству, или массовой культуре. Но народ питают мифами. А когда вот так просто, начинаешь сравнивать работы, конкретно с другими, то оказывается здесь столько туфты наворочено, что право диву даешься.

                  Все познается в сравнении. Вот истина истин.

                  Brgds


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".