МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Майдан-Інформ" рекомендує: "Збройний барон"

01/29/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Кіно-клуб Києво-Могилянської Академії та київські активісти Amnesty International в Україні запрошують Вас 30 січня о 18:30 на захід в рамках глобальної кампанії «Зброю під контроль!» (Control Arms). Відбудеться:

- показ фільму Ендрю Нікола за участю Ніколаса Кейджа та Джареда Лето
«Збройний барон»
(www.lordofwarthemovie.com)

- відкриту дискусію за участи Голови Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Сергія Згурця
(www.defence-ua.com)

Фільм отримав високу оцінку від правозахисної організації Amnesty International за висвітлення теми торгівлі зброєю міжнародною військовою промисловістю. Зірка стрічки – актор Ніколас Кейдж після зйомок став активістом кампанії «Зброю під контроль!».
…саме в українців “Збройний барон” має викликати підвищений інтерес, адже тут ідеться про долю наших співвітчизників, які перебралися з Радянського Союзу на американський Брайтон-біч. Для цього родина одеситів Орлових удала з себе євреів. Але й у США все не так чудово сталося, як гадалося. Їхній син Віталій, якого грає красунчик Джаред Лето, навчився куховарити, а старший син Юрій (Ніколас Кейдж) ніяк не міг знайти себе. Одного разу він став свідком бандитської розбірки, і вигляд зброї хлопця просто зачарував. Тоді він обрав справу свого життя — торгівлю знаряддями вбивства. Спочатку юнакові довелося обходитися дрібними операціями, але з розвалом Радянського Союзу почався підйом: пішли в діло військові склади України. І з цього моменту стрічка стає особливо цікавою, бо показано увесь механізм “конверсії”. Радянські чини у картині торгують усім — від куль до бойових літаків…(Зі статті Український “Збройний барон”, Хрещатик)
Для створення ефективної та прозорої системи контролю за обігом та торгівлею зброєю Amnesty International, Oxfam та «Міжнародна мережа з боротьби з розповсюдженням вогнепальної зброї» (IANSA) проводять спільну кампанію «Зброю під контроль!» - у понад 50-ти країнах. Її мета – сприяти зменшенню обігу та зловживань зброєю та переконати уряди всіх країн розробити та підписати угоду про контроль та обмеження торгівлі зброєю. Докладніше: www.amnesty.org.ua

ВХІД ВІЛЬНИЙ. вул. Набережно-Хрещатицька 27, кімната 13

Довідки: Юлія Нузбан 8 050 98 58 952, Ольга Веснянка 8 050 334 66 04

Відповіді

  • 2008.01.29 | Людмила

    тю. хіба війна скінчилася, що зброю тре обмежувати?

  • 2008.02.02 | Дівчина

    відповідь

    Не відкривається текст відповілі на анонс, але наголошу - йдеться про контроль над ТОРГІВЛЕЮ зброєю.

    Ось деяка арґументація:

    Неврегульована торгівля зброєю є загрозою – зброя потрапляє до рук диктаторів, порушників прав людини та злочинців.
    Неконтрольоване розповсюдження та зловживання зброєю вже досягло критичної межі. Це сприяє порушенню прав людини, збіднінню населення та виникненню конфліктів. Кожну хвилину в світі вбивають одну людину під час збройного конфлікту.

    Існуючі національні механізми контролю за обігом зброї та її експортом мають велику кількість так званих «шпарин», що дозволяють торговцям уникати відповідальності. Простота придбання зброї призводить до зростання актів насильства з її застосуванням, провокує порушення та сприяє затягуванню бойових дій. Жертвою цієї зброю в першу чергу стає цивільне населення.
    Збройні конфлікти та злочинність стають на шляху тих, хто намагається доставити негайно необхідну гуманітарну допомогу постраждалим. Як правило, в регіонах гострих конфліктів перестають функціонувати системи охорони здоров’я та освіти.

    Події 11 вересня 2001 року наклали відбиток на все населення світу та підштовхнули до початку «боротьби з тероризмом», це спричинило новий поштовх розповсюдженню зброї, замість того, щоб скерувати зусилля та волю політиків на вирішення проблеми її безконтрольного продажу та врегулювання. Як один із результатів розпочатої «боротьби з тероризмом», значно виріс експорт зброї, особливо це стосується таких країн, як Великобританія та США, що постачають зброю та різноманітне обладнання до неї своїм так званим союзникам – Філіппінам, Індонезії та Пакистану, зневажаючи при цьому ситуацію з правами людини в цих країнах та ймовірні порушення.
    Статистика говорить сама за себе:

    • На сьогоднішній день кількість вогнепальної зброї в обігу досягла 640 мільйонів одиниць – по одному дулу на кожні 10 людей.
    • Щорічно випускається приблизно 8 мільйонів нових одиниць вогнепальної зброї. Об’єм випуску набоїв до цієї зброї – близько 14 мільярдів штук на рік – по 2 на кожну людину на планеті.
    • Вогнепальну зброю виготовляють на 1249 виробництвах у 90 країнах. В деяких з цих країн – повністю відсутні будь-які національні механізми контролю за торгівлею цією зброєю.
    • Два потужних виробника зброї Росія та США постійно збільшують кількість виробництва зброї.
    • Більшість країн займаються перепродажем залишків зброї чи старих її запасів, замість того, щоб знищити їх. Все це наповнює світовий ринок.
    • Лише три країни (Нігерія, Латвія та Південна Африка) законодавчо ввели правила, що зобов’язують обов’язково знищувати надлишкову та конфісковану зброю.
    • Щорічно близько 1 мільйона одиниць вогнепальної зброї змінюють своїх хазяїв через перепродаж та крадіжки. Працівники правоохоронних органів та військово службовці щороку втрачають декілька сотень тисяч одиниць табельної зброї.
    • Найяскравішим прикладом неконтрольованого розповсюдження зброї став конфлікт в Іраку, де у 2003 році біло розкрадено мільйони одиниць зброї. Збройні сили США та союзників конфіскували на покинутих по всій країні складах, щонайменше 650 тисяч тон зброї та вибухових речовин.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".