МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cерце без альтернативи. На смерть В.Кожелянка (/)

08/27/2008 | Sean
У День Незалежності поховали письменника Василя Кожелянка
Алла ВЛАСОВА

Василь Кожелянко. (Фото Прес–Кіт.)

Василь Кожелянко помер 22 серпня. Як повідомляють інформагенції, причиною передчасної смерті письменника був серцевий напад. Авторові жанру «альтернативна історія», який забезпечив письменникові місце в першому ешелоні сучасних українських літераторів, ішов усього лише 52 рік...

Василь Кожелянко народився у 1957 році в селі Кам’яна Сторожинецького району Чернівецької області, там він прожив усе життя, там його поховали 24 серпня. Працював журналістом, друкувався у провідних західноукраїнських ЗМІ. Автор збірок поезій «Терновий іней» (1994), «Білий і рудий» (1994), «Семибарвний кінь» (1995), «Як вчив Кожелянко–цзи» (2000), романів «Дефіляда у Москві» (1997), «Конотоп» (1998), «Людинець пана Бога» (1999), «ЛЖЕNostradamus» (1999) та інших. Його твори мали величезний успіх не лише в Україні, а й за кордоном — так роман «Срібний павук» був перекладений навіть фінською, що для української літератури останніх років є справді унікальним випадком.

«Він народився в той же день, що й Степан Бандера, а ховатимуть його в День Незалежності, — написав у своєму інтернет–щоденнику письменник і друг Кожелянка Сергій Пантюк. — Він помер у тій самій хатині, що й народився, хоча встиг побудувати двоповерхову в центрі села... Він мріяв переїхати до Києва, писати там свої романи і бути колумністом двох–трьох поважних ЗМІ...Два тижні тому ми в телефонному режимі готували Заяву стосовно грузинських подій. Василь запропонував сформувати мистецький десант на Тбілісі. «Якщо таке зорганізуєте, я готовий їхати», — сказав він. А ще похвалився, що будує гараж — пора, казав, якісь колеса придбати... Це ціла епоха в українській літературі! Ну чому, чому, чому?!!»

«Правами на значну частину творів Василя Кожелянка володіє видавництво «Кальварія», — розповіла «УМ» піар–директор «Кальварії» Ксенія Сладкевич. — Твори Кожелянка користуються великою популярністю і вони будуть перевидаватися. Так, зараз у планах — перевидати його роману «Срібний павук», який вийшов накладом десять тисяч примірників і якого вже рік немає в продажу. Нещодавно в «Кальварії» вийшла збірка новел Василя Кожелянка «Чужий», а також — друге перевидання його «Логіки речей», перший наклад цієї збірки датований минулим роком, у 2007–му автор святкував п’ятдесятирічний ювілей...»

На сороковини Василя Кожелянка друзі планують влаштувати в Києві великий вечір пам’яті.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua