МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Донецькому університету надати ім'я Василя Стуса

12/26/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Підписатися можна тут:
http://www.inlit.com.ua/node/3495

Відкрите звернення представників української творчої інтелігенції, науковців, студентів та просто небайдужих громадян до міністра освіти та науки України Івана Олександровича Вакарчука стосовно надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса

Василь Стус – великої сили поет, відомий правозахисник, безкомпромісний борець за високі ідеали, істинний Герой України, що поклав своє життя за її майбутнє. Громадська діяльність і творчість Василя Стуса для формування сучасної української нації має ж таке ж значення, як постаті Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесі Українки.

Як особистість Василь Стус сформувався саме на Донбасі – тут закінчив середню школу, здобув вищу освіту, працював на журналістській роботі. На сьогодні саме він є найвидатнішим випускником Донецького університету, широко відомим в Україні та світі. Тому кожен з нас вважає ініціативу колишніх та теперішніх студентів Донецького національного університету щодо надання закладу його імені історично виправданою, цілком справедливою і суспільно корисною. Адже гідним пошануванням поета-борця Василя Стуса ми не лише сплачуємо борг перед його непохитним відстоюванням України в епоху нищівного тоталітаризму, а й демонструємо гідний приклад для прийдешніх поколінь. І надзвичайно прикро, що окремі місцеві чиновники чи то від «надлишку» освіченості, чи то на догоду політичній кон’юнктурі відверто протистоять цьому. Постає запитання – а чи взагалі мають право такі люди представляти Україну, органи влади чи державні освітні заклади?

Сподіваємося, шановний Іване Олександровичу, що Міністерство освіти й науки України не стоятиме осторонь цього важливого питання, а навпаки – докладе максимум зусиль, аби найближчим часом Донецькому національному університету таки було присвоєно ім’я Василя Стуса.

Станіслав Федорчук, публіцист, політолог;
Сергій Пантюк, письменник, видавець;
Борис Гуменюк, письменник, мистецтвознавець;
Анатолій Дністровий, письменник, політолог;
Ярослав Орос, письменник, журналіст;

та інші (на цей час - кілька сотень підписів).

http://www.inlit.com.ua/node/3495

Відповіді

  • 2008.12.26 | Москва

    Re: Донецькому університету надати ім'я Василя Стуса

    А хиба в Украини мало всесвитньовидомих - Корольв, Глушко, Засядько, Пулюй, Гринченко, Даль (в Луганську - Словник його укр. мови так и не видали)хто там в Донецькому краю? Що ж ми все письменникив та письменникив. Хоч би й Микити Сергийовича Хрущова, П. Ю. Шелеста ... Не можна бути такими затятими. А именем Василя Стуса можна назвати корабель, площу,


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua