"Тринадцятий місяць"
09/17/2009 | Манул
"Тринадцятий місяць" - роман (політичний детектив) про діяльність органів КДБ УРСР, зокрема, 5-го (ідеологічного) управління, на тлі суспільно-політичних подій 70-х років ХХ ст. Гротеск, іронія, сміх, сльози, - втім, всі події і герої реальні, велика кількість інформації, яка читачам до цього не була відома (так і про таке ще ніхто не писав і не напише). Персонажі: голова КДБ генерал Федорчук, майор Бузина, ст. лейтенант Бездоля, Брежнєв, Суслов тощо. Автор регулярно друкується на "Майдані" (під своїм прізвищем і псевдонімом Юрій Бохан) з 2003 р.
Повна електронна версія:
http://bookland.net.ua/author.php?id=12773
Повна електронна версія:
http://bookland.net.ua/author.php?id=12773
Відповіді
2009.09.19 | kabud
Re: "Тринадцятий місяць"
u 60i-70i yakis period vidilznayshennya kultury choluvav dehto Gunchenkoyaksho ya ne pomylyausa
bude online- daite natyrku ya pochytau moje desho tam naspravdi pravylno napysano
ya mau v kogo zapytaty hto ne lyshe beletrystykou zaimavsa v ti chasy
polkovnyk G. izdyv regukyarno stajuvatysa v GDR(doderonivku)
v kontexti cikavyi nimeckyi film Jyttya Inshyh
tam e momenty pro metody znyshenya diyachiv kultury , moralnogo znyshenya
2009.09.19 | Манул
Re: "Тринадцятий місяць"
kabud пише:> u 60i-70i yakis period vidilznayshennya kultury choluvav dehto Gunchenko
>
> yaksho ya ne pomylyausa
>
> bude online- daite natyrku ya pochytau moje desho tam naspravdi pravylno napysano
>
> ya mau v kogo zapytaty hto ne lyshe beletrystykou zaimavsa v ti chasy
>
> polkovnyk G. izdyv regukyarno stajuvatysa v GDR(doderonivku)
>
> v kontexti cikavyi nimeckyi film Jyttya Inshyh
>
> tam e momenty pro metody znyshenya diyachiv kultury , moralnogo znyshenya
Шановний Пане Кабуде, на жаль, я не все второпав у Вашому постові. Був такий підполковник Ґунченко, справді, у 60-і роки він займався культурою, потім перейшов в інший відділ. Про нього мені тільки відомо, що він займався в КҐБ збиранням коштів на пам'ятник чекістам, який було споруджено на пл. Дзержинського. Він деяким чином став прототипом підполковника Капустянського у "13-ому місяці". Про нищення культури написано дещо у "13-му місяці", все там реально, хоч роман гротескний, постмодерний (я вважаю, що постмодернізм є найреалістичнішим методом художньої літератури, на жаль, багато постмодерністів сього не розуміють).
Ще раз уважніше прочитаю Ваше повідомлення, може вдасться більше розшифрувати. Про фільм я не чув, пошукаю в інтернеті. Дякую.
2009.09.20 | кабуд
я чув це ім'я
як керівника відділу культури укр КГБтакож згадав кіно німецьке Життя Інших
не певен чи переклад субтітрів на укр чи рос мову адеквантий
в кіно йшлося про методи 'роботи' з митцями , як іх ізолювати шоб знищити творчий потенціал
2009.09.20 | Пан Коцький
Фільм ось цей (л)
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_culture&trs=-1&key=12285762102009.09.20 | кабуд
фільм викликав дежавю.
доволі схожі спогади про 80і лише без аж такої драмицікаво б знайти українскі субтітри і чи вони зроблені адекватно оригіналу?
2009.09.21 | Манул
Re: фільм викликав дежавю.
Прошу, панове, прочитати "Тринадцятий місяць". Варто у цій полощині. Потім добре було б поновити розмову. Дякую.2009.09.23 | Кабуд
ваше прохання нездійснене бо лінк ненаведений
2009.09.23 | Манул
Re: копіюю лінк, якщо питання до мене
Якщо ні - даруйте."Тринадцятий місяць" - роман (політичний детектив) про діяльність органів КДБ УРСР, зокрема, 5-го (ідеологічного) управління, на тлі суспільно-політичних подій 70-х років ХХ ст. Гротеск, іронія, сміх, сльози, - втім, всі події і герої реальні, велика кількість інформації, яка читачам до цього не була відома (так і про таке ще ніхто не писав і не напише). Персонажі: голова КДБ генерал Федорчук, майор Бузина, ст. лейтенант Бездоля, Брежнєв, Суслов тощо.
Електронна версія роману:
http://bookland.net.ua/author.php?id=12773
Мова в романі йде і про культуру: т.зв. "оперативним забезпеченням" Міністерства культури та української культури у 5-му управлінні КГБ УССР у 1972-1980 рр. займався один із персонажів - Бездоля (Гунченко 1972-го р. перейшов в инший відділ, у романі він зображений як підполковник Капустянський, хоча останній має риси ще одного працівника 5-го управління). Усі факти і події в романі - реальні. Автор хотів би продовжити розмову, якщо під цією розмовою матиметься на увазі конкретний результат (дослідження, стаття, видання).
2009.09.24 | Сергій Кабуд
спробував 1у главу.
ну, не знаю...промовчу.
2009.09.24 | Манул
Re: спробував 1у главу.
Сергій Кабуд пише:> ну, не знаю...
>
> промовчу.
Шановний Пане Сергію, не все так просто. Роман - гротеск, іронія, наратив на підтексті, в лоб не можна - се ж Ви розумієте. Так і про таке ніхто не писав і ніколи не напише. Гумор гумором, але там є інформація про конкретні справи, кодові прізвиська справ, окремі епізоди (хто знає, як Степан Хмара готував "Український вісник" після арештів Пронюка і Лісового? - та ніхто!), документи КГБ (в коментарях) тощо. Будуть зауваги - прекрасно, роман в неті - все можна відредагувати. Дякую дуже.
2009.09.24 | Манул
Re: спробував 1у главу.
Пане Кабуде,ще стосовно підполковника Гунченка. Він "завідував" культурою у 5-му управлінні КГБ, мав ще доручення керувати створенням і спорудженням пам'ятника чекістам та збиранням коштів на нього. Гунченко підтримував тісні контакти з автором - скульптором Василем Бородаєм, тобто зідйснював нагляд за процесом і давав рекомендації. Бородай вирішив не шукати натурників, а зліпив одного із чекістів (їх на пам'ятнику два) з самого Гунченка (про се мова в "13-му місяці" йде). Той пам'ятник було поставлено на площі Дзержинського. Тепер - се майдан Либідський, а чи ще стоїть той пам'ятник чекістам з парсуною чекіста Гунченка на постаменті, не знаю, давно не проїздив. Але такий факт був.
2009.09.29 | кабуд
зустрічна рекомендація : Муратов Розчахнута Брама
ніколи в житті не читав жодної книжки українскою мовою з більшим захватом ніж цюПО життю мав купи схожих ситуаціяй, як їх описує автор
Книга написана прекрасною мовою, не міг відірватися
А от як кіношник Муратов доволі такі невиразний
також він автор дійсно класних віршів, які насправді втішує читати, а не лиуше робити самому собі вигляд як багато хто в нас пише віршіки
2009.09.29 | Манул
Re: зустрічна рекомендація : Муратов Розчахнута Брама
кабуд пише:
> ніколи в житті не читав жодної книжки українскою мовою з більшим захватом ніж цю
>
> ПО життю мав купи схожих ситуаціяй, як їх описує автор
>
> Книга написана прекрасною мовою, не міг відірватися
>
> А от як кіношник Муратов доволі такі невиразний
>
>
> також він автор дійсно класних віршів, які насправді втішує читати, а не лиуше робити самому собі вигляд як багато хто в нас пише віршіки
Дуже дякую, Пане Кабуде! Особливо за оцінку мови роману!
Щасти Вам!
Автор "13-го місяця"
P.S.
Ви ще згадуєте вірші Муратова. Якого? Я знаю кінорежисера Олександра Муратова. Дуже цікава особистість. І не тому, що він - колишній чоловік Кіри Муратової, привіз її в Україну після закінчення ВДІКу і зробив її кінорежисером. Тепер Кіра Муратова знана на весь світ. Річ трохи в иншому. Олександр Муратов - син надзвичайно цікавого українського поета Ігоря Муратова (1912-1973). Я читав спогади Олександра, у т.ч. про своє життя у письменницькому будинку. Він пише, що десь у кінці 40-х років минулого століття був зв'язковим оунівського підпілля (йому було десь 15-16 років), возив грипси з Києва у Львів і у зворотньому напрямку. Так от, одного разу він привіз таємного листа... для кого б Ви подумали? Для Михайла Стельмаха. Муратов зробив висновок, що Стельмах був учасником націоналістичного підпілля. А чому б і ні? Стельмах, попри усі вимоги, не вступив у КПСС, у романі "Дума про тебе" (1969) писав, зокрема, і про великий голод 1931-33 рр., про Голодомор він писав і у романі "Чотири броди", який в Україні не міг довго видати (в моск. журналі "Дружба народов" надрукували, а в Україні - заборонили!). Розумієте, був спротив більшовистському режимові скрізь, його неприйняття, усіма в Україні (за невеликим вийнятком - партійців та їхніх холуїв), - просто ми багато чого не знаємо.
Ще раз дякую.
2009.10.01 | кабуд
Так, саме Олександр Муратов- прекрасний поет
не часто доводиться читати такі класні вірші і прозу як в ньогоя був просто позитивно шокований його книгою
відкрив його як автора для себе лише минулого року))
2009.10.01 | кабуд
уривки з книуги муратова
http://pics.livejournal.com/xyu/gallery/0001p20e2009.10.02 | Манул
Re: уривки з книуги муратова
Я зрозумів, Пане Кабуде, прочитаю. Дякую.2009.09.29 | Isoлято
Стоїть там ще то страхіття... тиждень тому принаймі стояло
2009.10.28 | Манул
Re: "Тринадцятий місяць"
Деякі читачі роману "13-й" місяць (певна категорія) упізнали себе в окремих персонажах і розгорнули протиЗнову поясняюю, в романі діють конкретні історичні особи: керівники органів держбезпеки, КПРС і КПУ та ін., відображені реальні події. Реальні і особи, проти яких боролись працівники КДБ, названо і справжні оперативні зашифрування їхніх справ: "Журналіст", "Нєугомонний" (Вячеслав Чорновіл), "Кореспондент" (Іван Дзюба), "Фурія" (Лариса Скорик), "Радикал" (Микола Руденко), "Рената" (Раїса Руденко), "Шаман" (Олесь Бердник), "Аскет" (Микола Лукаш), "Фальсифікатор" (Валерій Марченко), а також Сергій Параджанов, Степан Хмара, Оксана Мешко, Михайло Косів, Феодосій Гуменюк тощо. Всі інші персонажі (Бездоля, Каламарчук, Горбачук, Бузина, Нежердецький, Дзеньзібар тощо) - художні образи.
Роман - гротескний, постмодерний, в ньому багато гумору, але він трагічний, бо трагічні були часи і долі людей. Твір - не «памфлет», автор не ставив собі за мету щось чи когось «викрити» - його художнім завданням було відобразити час і той дух, у якому в 70-х рр. ХХ ст. жила країна.
Автор виконав свій обов'язок, вихватки проти нього і роману на форумах нету він сприймає як похвалу і робить висновок: роман потрібний.