МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Концерт Анатолія Сердюка: "Гуляй-Поле"

10/01/2009 | Манул
AНАТОЛІЙ СЕРДЮК - сучасний український естрадний композитор-пісняр, співак, журналіст (м.Запоріжжя). Автор понад 150 пісень. У творчому доробку 8 альбомів, 12 дисків (10 СD i 2 DVD), 10 сольних концертних програм, понад 1300 виступів в Україні та за кордоном, 12 відеокліпів, 3 авторських нотних збірника.
Працює в стилі української естрадної пісні й поп-музики. Пісням притаманні глибока змістовність, виразна мелодійність, народність, патріотизм. У репертуарі вирізняються "махновський" і козацький цикли пісень з елементами театралізації у виконанні.
З появою Анатолія Сердюка в Запорізькім реґіоні широко залунала українська естрадна пісня - він першим почав творити рідною мовою, оспівувати рідний край. Ориґінальний репертуар, присвячений Запоріжжю (пісні козацької та гуляйпільської вольниці, сучасні твори про запорізьке сьогодення), перемоги в конкурсах, широка концертна діяльність, участь у численних передачах радіо й телебачення, публікації в пресі зробили ім'я артиста відомим в Україні.
Незважаючи на жорсткі закони шоу-бізнесу, Анатолій Сердюк залишається вірним своєму творчому кредо, послідовно обстоюючи в творчості українські національні ідеали та державницьку позицію. Він єдиний у російськомовному Запоріжжі, хто багато років поспіль свідомо творить, співає та спілкується українською мовою, маючи при цьому серед земляків тисячі шанувальників. Така багатолітня принципова позиція митця зробила його своєрідним символом української пісні на Запоріжжі.
Протягом багатьох років А. Сердюк відіграє значну роль у популяризації запорізької культури, веде громадську роботу з пропаганди української пісні й творчості місцевих митців. Як журналіст він є автором і ведучим радіопередач "Наша естрада" (у 1997-1998 рр.) та "Пісенне Запоріжжя" (з 2007 р.) на запорізьких радіостанціях "Радіо-Три" і "Запоріжжя FM". Пісні композитора опубліковано в авторських пісенниках "Пісні Гуляйпільського краю" (1995 р.) і "Запоріжжя моє кохане" (2001, 2004 рр.), "Шкільний альбом" (2006 р.), у багатьох колективних нотних збірниках: "Де козацька горда слава" (2000 р.), "Сучасна запорозька козацька пісня" (2001 р.) та ін., а також у шкільних підручниках.
Співавтори А. Сердюка - видатні українські поети Дмитро Павличко, Борис Олійник, Дмитро Луценко, Микола Луків, Вадим Крищенко, київські поети Олег Орач, Василь Шукайло, Лариса Верьовка, Станіслав Шевченко, Федір Млинченко, Світлана Короненко та інші. Популярність композитора збільшила інтерес широкої публіки і до творчості місцевих поетів, з якими він розпочав співпрацю. Запорізьке поетичне слово залунало піснею у виконанні А.Сердюка на всю Україну. Стали відомими, часто звучать на концертах та в ефірі радіо й телебачення "Весняний вальс" (вірші Любові Геньби), "Скрипка", "Яблучко", "Шипшина" (вірші Григорія Лютого), "Ранок у місті" (вірші Петра Ребра), "Неподільна булава" (вірші Анатолія Рекубрацького), "Козаченьки" (вірші Володимира Чубенка), "Бабине літо" (вірші Віри Коваль).

Ювілейний концерт Анатолія Сердюка відбудеться 16 жовтня у Києві у Національній філармонії. Участь візьмуть знані поети Борис Олійник, Микола Луків та инші.

Відповіді

  • 2009.10.01 | Маленький пересічний українець

    Re: Концерт Анатолія Сердюка: "Гуляй-Поле"

    цікаво
    треба йти!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.01 | Манул

      Re: Концерт Анатолія Сердюка: "Гуляй-Поле"

      Маленький пересічний українець пише:
      > цікаво
      > треба йти!

      Дякую, обов'язково! Сьогодні розмовляв з Анатолієм, він трохи турбується, що квитки продаються лише в касах філармонії і на Майдані. Найдорожчий квиток - 40 грн.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.02 | Маленький пересічний українець

        Re: Концерт Анатолія Сердюка: "Гуляй-Поле"

        Манул пише:
        > Найдорожчий квиток - 40 грн.

        та це взагалі шара!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.02 | Манул

          Re: Концерт Анатолія Сердюка: "Гуляй-Поле"

          Маленький пересічний українець пише:
          > Манул пише:
          > > Найдорожчий квиток - 40 грн.
          >
          > та це взагалі шара!

          Я сам був здивований, не перепитав, чому так дешево. Просто Анатолій - чоловік такий, надзвичайно талановитий, композтор, співак, до того ж ще й журналіст (закінчив ф-т журналістики ЗНУ), вчився в аспірантурі, готує дисертацію до захисту, не галасливий і не зіпсований шоу-бізнесом. Справжній. До того ж, як я зрозумів, він не має свого менеджера.
  • 2009.10.17 | Манул

    Re: Концерт Анатолія Сердюка: "Гуляй-Поле"

    Гарний концерт, такого Київ ще не бачив. Чудова музика, кожна пісня - не "слова", а музика, покладена на професійні вірші знаних поетів. Унікальний голос виконавця і композитора Анатолія Сердюка. Найвище та найемоційніше враження від пісні на слова Нестора Махна "Степ" та пісні "Чому" ("У Гуляй-Полі, у Гуляй-Полі // Цвітяться вишні, // Нестор Іванович, Нестор Іванович, // Чому так вийшло?")
    Теплі слова мовили Дмитро Павличко (жартома, чи не зовсім, запропонував передислокувати Міністерство оборони України на Хортицю), Микола Луків (сказав, що нікому і ні в чому ніколи не заздрив, заздрить лише, що у запоріжців гарний мер: Євген Карташов приїхав на концерт, сказав гарні слова про Запоріжжя, його історію, Анатолія Сердюка). Фінал концерту - пісню "Неподільна булава" на вірша запорізького поета Анатолія Рекубрацького (чи точніше - українського поета із Запоріжжя) глядачі слухали стоячи, овації після закінчення лунали кілька хвилин.
    Гіркий присмак: тут (і не тільки тут) можна багато чесати про любов до України, а у не надто великій залі філармонії і на балконі залишались пустими до сотні стільців, попри найнижчі ціни на квитки; Дмитро Павличко справедливо сказав, що у залі мусив би бути присутнім міністр культури України. Жаль, що київська еліта та наші записні патріоти зневажили концертом. А, може, то й добре? Стає зрозумілішим їхня базарна ціна і загумінкова мізерність душ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.18 | Маленький пересічний українець

      Осінні Трубадури Весни

      16-го в Могилянці також був концерт лауреатів першої "Червоної Рути". Зала також була неповна. Початок був о 19-00, всі розійшлися десь о 23-00.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".