МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як звучить сарматський космодром

06/21/2010 | Alamire
Роговий концерт Кристофа Шлєґеля на Ґловному ринку Краківа - найбільшій площі світу: http://arfami-arfami.livejournal.com/3849.html
Від автора: чесно кажучи, щось таке навіть відгукнулося не тільки в просторі, але й в часі - згадалось, як ми з приятелем готували симфонію залізних діжок на інавгурацію Ющенка.

Відповіді

  • 2010.06.21 | Alamire

    Re: Як звучить сарматський космодром

    Додав в лівий канал +1 дб (нажаль, була лише одна позиція, де обидва компресори були екрановані, трохи не в середині) та відчуваю себе злочинцем - скільки ж метрів скасовано!
  • 2010.06.24 | ziggy_freud

    спасибі за цікавий репортаж. І крім репортажу

    досить рідко трапляється прочитати про акцію в Кракуві. Оце реальний індастріал. Коли людина сама ваяє інструменти з компресорів та сталевих трубок і сама для них композує. Та ще й з МІDI

    Ето, скажу я вам, не склотарою подзеленчати. Не голу дупу показать. І навіть не булку хлєба пєнапластъ на публіку покришити.

    Під кабміном з бочками в 2004му теж добре вийшло. Хоча й більш політизовано. А тут практично чисте мистецтво.

    суто технічне. Або поляки прогнали про припустимий рівень шуму 65 дБ, або я дуже заздрю їх акустичній екології. Для Києва це, на жаль, нереально. Навіть у пішохідних зонах. Св.Софія перебуває під постійним ризиком через концерти на Софійській площі

    щодо худіжніх фондів в Україні. Складається враження, що за розпилом грошей і контролем доступа до керівних тіл про мистецьку складову скоріше забудуть, ніж згадають. Дехто з віртуально присутніх пам'ятає. як писався один трек на відкриття Пінчук Арт Центра. І якби ж то тільки одного епізода стосувалось...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.07.11 | Alamire

      Re: спасибі за цікавий репортаж. І крім репортажу

      > досить рідко трапляється прочитати про акцію в Кракуві. Оце реальний індастріал. Коли людина сама ваяє інструменти з компресорів та сталевих трубок і сама для них композує. Та ще й з МІDI
      Ось тут можна побачити повний скарб пана Шлєґера:
      http://www.christofschlaeger.de/
      Ось так виглядає пересічний виступ у клюбі :)
      https://zwehnsworld.wordpress.com/2009/01/31/christof-schlger-rotation-2/
      Справді, викликає неабияку пошану. Якесь справжнє торжество німецького духу!
      >
      > Ето, скажу я вам, не склотарою подзеленчати. Не голу дупу показать. І навіть не булку хлєба пєнапластъ на публіку покришити.
      >
      > Під кабміном з бочками в 2004му теж добре вийшло. Хоча й більш політизовано. А тут практично чисте мистецтво.
      Та до чого тут "політизовано - не політизовано"! Дух Божій віє де хоче. Я мав на увазі просто показник якоїсь містичної інтесивності, який, гадаю, вповні співставимий. Звичайно, та культурна подія залежала від резонансу, від ситуації і не мала потенціал для розвитку - не думаю, що можна було б і надалі експлуатувати бренд "Барабанів свободи". Але ж хлопці досить свідомо ставилися, може навіть занадто :) В тих чотирьох дядьків, що лишилися, були стабільні проблеми з впискою, бо крім них саміх ґазді ще треба було кудись дівати 15 залізних діжок, з якими вони не хотіли розлучатися. Але ж в тому й відмінність мистецтва від політики, що мистецтво може функціонувати в будь-яких умовах, а в політиці легкий вітрець повіяв - і все повалилось.
      >
      > суто технічне. Або поляки прогнали про припустимий рівень шуму 65 дБ, або я дуже заздрю їх акустичній екології. Для Києва це, на жаль, нереально. Навіть у пішохідних зонах. Св.Софія перебуває під постійним ризиком через концерти на Софійській площі
      Заздріти тут нема чому, просто у Черновецького ще поки не додумались до такого способу дертя грошей. А запропонувати - з радістю приймуть і казатимуть, що у нас як в Кракові. Стражакам та культура взагалі до дупи - було б за що дерти пенязі.
      >
      > щодо худіжніх фондів в Україні. Складається враження, що за розпилом грошей і контролем доступа до керівних тіл про мистецьку складову скоріше забудуть, ніж згадають. Дехто з віртуально присутніх пам'ятає. як писався один трек на відкриття Пінчук Арт Центра. І якби ж то тільки одного епізода стосувалось...
      :) До речі, тут на культуру з боку держави видається лише 1% - з цього приводу періодично вчиняється галас та движняк з боку культурної інтелегенції - хочуть більше, звісно. Але ж хоч би той 1% транслюється більш-менш доцільно, не конденсуючись в кишенях кумів. Але то трохи не стосується сюжету, бо подібні акції як у нас, так і Польщі тримаються на ентузіазмі та альтруїзмі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.07.12 | ziggy_freud

        які ж вони відсталі. І негуманні.

        Alamire пише:
        > Ось тут можна побачити повний скарб пана Шлєґера:

        спасибі, подивлюсь на дозвіллі :-)

        > Та до чого тут "політизовано - не політизовано"! Дух Божій віє де хоче. Я мав на увазі просто показник якоїсь містичної інтесивності, який, гадаю, вповні співставимий. Звичайно, та культурна подія залежала від резонансу, від ситуації і не мала потенціал для розвитку

        так само, як не вийшло перенести в інший контекст "Гринджол". Один хіт, добрий в свій час і на своєму місці. Або записану в 2001 році україно-турецьку пісню "Кучма хаме"...

        щодо експлуатувати волонтерів - ну яка ж в тому експлуатація, як людям по кайфу. Просто не кожний хто працює з аматорами замість профі вміє їх правильно мотивувати і доводити свої ідеї. Як на мене, або суворі профі, або їх повна протилежність. Найгірші митці - ті, що знаходять си посередині.

        > Заздріти тут нема чому, просто у Черновецького ще поки не додумались до такого способу дертя грошей. А запропонувати - з радістю приймуть і казатимуть, що у нас як в Кракові. Стражакам та культура взагалі до дупи - було б за що дерти пенязі.

        так ото-ж. Гроші знімати будуть, а боротись з шумовим забрудненням - навряд. На жаль, не знаю, як зараз в Кракуві, але реально найтихіше велике місто з тих що я був - Копенгаген. При тому з музикою в них дуже добре. Мабуть, це пов*язані речі - лузгати насіння під себе, слухати попсу-і-блатняк і мати дефіціт нормально організованого публічного простору. Уявити собі авангардний сейшен там, де рагулі досі бавляться в КВН, загалом досить важко.

        > :) До речі, тут на культуру з боку держави видається лише 1% - з цього приводу періодично вчиняється галас та движняк з боку культурної інтелегенції - хочуть більше, звісно. Але ж хоч би той 1% транслюється більш-менш доцільно, не конденсуючись в кишенях кумів. Але то трохи не стосується сюжету, бо подібні акції як у нас, так і Польщі тримаються на ентузіазмі та альтруїзмі.

        які ж вони відсталі. Жодної культури розпилу бабла. І негуманні. Жодного співчуття до молодших братів по розуму, які хочуть називатись сучасними митцями.
      • 2010.07.12 | ziggy_freud

        R. Murray Schafer - можливо, теж сармат за походженням (/)

        http://en.wikipedia.org/wiki/R._Murray_Schafer
        Raymond Murray Schafer (born 18 July 1933) is a Canadian composer, writer, music educator and environmentalist perhaps best known for his World Soundscape Project, concern for acoustic ecology, and his book The Tuning of the World (1977). He was notably the first recipient of the Jules Léger Prize in 1978.

        Шафер також першим описав феномен шизофонії, який я би тлумачив дещо ширше...
        http://en.wikipedia.org/wiki/Schizophonia


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".