МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Світ українською: Проект перекладів.

05/05/2007 | mariposa
Головне управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації, Музей книги і друкарства України, Міжнародний фонд «Відродження» та Наукове видавництво «Акта» запрошують до дискусій:

"Ревізія історії та європейські ідентичності" (7 травня)

"Верховенство права" (14 травня)

"Культурна політика" (21 травня)

23 квітня, з нагоди Всесвітнього дня книги, у Музеї книги і друкарства України відкрилася виставка книжок, виданих за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Книжки, що експонуються, — це переклади українською найцікавіших інтелектуальних здобутків світової думки.

Цей корпус текстів створює додаткові можливості для прискорення формування сучасного українського інтелектуального та культурного середовища. Тексти з економіки, історії, літературознавства, права, психології, соціології, філософії раніше були майже не приступні широкому загалу. Можна сподіватись, що українське суспільство скористається наданою можливістю долучитися до світового досвіду, а нові ідеї потраплять у культурний та науковий обіг.

7 травня, у понеділок, з 15.00 до 17.00 планується дискусія на тему: "Ревізія історії та європейські ідентичності", присвячена обговоренню впливу перекладів, виданих з цієї тематики, та книжкам з цієї тематики, які ще варто перекласти українською і видати.
З цією ж метою плануються зустрічі у наступні понеділки (так само з 15.00 до 17.00) на теми: "Верховенство права" — 14 травня, та "Культурна політика" — 21 травня.

Участь у дискусіях можлива лише за попереднього запису — просимо контактувати з контактними особами.

Проект перекладів — спільна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження”, Інформаційної програми Інституту відкритого суспільства та фундації “Наступна сторінка” (Софія) — розпочався 1998-го року як реакція на відсутність у науковому обігу багатьох якісних класичних та сучасних книжок з економіки, історії, літературознавства, права, психології, соціології, філософії.
Станом на квітень 2007-го року за підтримки Проекту перекладів видали 423 книжки, 360 з яких Ви можете побачити на нашій виставці. Ще 169 нових книжок перекладаються і готуються до друку.
Проект перекладів фінансують Міжнародний фонд “Відродження”, Британська Рада в Україні, Гете-Інститут у Києві та Польський інститут.

Проект перекладів плідно співпрацює з Відділом преси, культури та інформації Посольства США в Україні та програмою “Сковорода” Посольства Франції в Україні.

Проект перекладів є одним із напрямів діяльності програми “Соціальний капітал та академічні публікації” Міжнародного фонду “Відродження”. За Проектом перекладів щороку відбуваються відкриті конкурси підтримки перекладів зарубіжної літератури українською мовою, до участі в яких запрошуються українські видавці. Традиційно надається фінансова та експертна підтримка перекладів і видання якісних текстів, що відіграють наріжну роль у сучасних політичних, наукових і культурних дебатах та сприяють розвиткові багатоманітного громадянського суспільства.

Художнє оформлення виставки здійснило наукове видавництво “Акта”, яке за своїм естетичним потенціалом дизайнерської вправності є одним з провідних в Україні.

Куратори виставки: Галина Федорець і Денис Ткаченко (наукове видавництво “Акта”, м.Харків), Ірина Кучма (Міжнародний фонд “Відродження”, м.Київ).

Виставка триватиме до 21 травня у приміщенні Музею книги і друкарства України за адресою: вул. Січневого повстання, 21, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника). Музей працює щодня, крім вівторка, з 10 до 17 години.

Контактні особи:
Ірина Кучма, менеджерка програми "Соціальний капітал та Академічні публікації",
kuchma@irf.kiev.ua
Міжнародний фонд "Відродження"
Тел.: (044) 461-9500
Факс: (044) 486-0166
http://www.irf.kiev.ua

Дінара Чубарова, асистентка програми "Соціальний капітал та Академічні публікації", chubarova@irf.kiev.ua;
Міжнародний фонд "Відродження",
Тел.: (044) 461-9500
Факс: (044) 486-0166
http://www.irf.kiev.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".