МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кілька слів про «Євробачення» - лише особисте враження

05/12/2007 | Олена Весел
Перш за все хочу сказати, що я не маю нічого проти Вєрки Сердюки як до образу. Тим більше не маю, що сказати проти її «пісні», яка швидше за все стане найкращим рінгтоном цього літа. Зате у мене є кілька причин, через які я невтомно закликала цього року всіх своїх європейських друзів голосувати проти «Ukrainian entries – 2007», а якщо бути до кінця точною – то не голосувати за.

Перша за все, я проти Сердючки, але не через те, що це Сердючка (хай би і їхало, до того ж це чудо свиснуло жарт "Майдану" про батька Елтона Джона, щоправда без посилання на те, де воно це прочитало), але я проти порушення принципів чесного змагання. Адже насправді цього року національного фіналу не було, а перемагати як відомо треба чесно. Про те, що поїде Сердючка високопроФФесійні журналісти з НТКУ заявили ще за довго до початку фіналу. Більше того - за довго до того, як було оголошено весь список претендентів. Вас це не здивувало? Мене дуже – адже передбачалось голосування глядачів.

Інша причина стала ще більш актуальною після півфіналу. Я просто не розумію, особливо зважаючи на успіх словенки та сербки - як можна було високопроФФесійному жюрі поставити оперній співачці і переможниці "Євро відео Гран-Прі-2006" Альоні Гребенюк (хай навіть із дурною російськомовною попсовою піснею) 2 бали при тому, що навіть глядачі їй поставили 5 з 7? Про те, що жюрі поставило 7 балів Сердючці за співи я просто мовчу. Таким чином у мене виникає дуже серйозний сумнів у проФФесійності жюрі. А зважаючи на інформацію про те, що Гришко його залишив, виникає ще багато інших запитань, на які власне відповідь одна - перемагати треба чесно, а чесної перемоги не було.

Також мені дуже цікаво, що на національному фіналі робила Євгенія Власова, яка як відомо на Таврійських іграх в живу співати свого часу відмовилась. Осоромитись на Євробаченні можна лише в один спосіб - погано заспівати. А співають там всі в живу. Тому виникає серйозне питання про принципи відбору.

Також я б хотіла побачити список «нехороших виконавців», що не пройшли до фіналу – 2007 національного відбору. Пам'ятається у 2004 році хтось ридав на тему того, що вони заледве вмовили Ані Лорак взяти участь у конкурсі, тому що реальних претендентів і хороших, серед тих хто подався, не було. І це більше того трапилось вже тоді, коли офіційна дата подачі заявки пройшла - Ані подзвонили і попросили. Серед "нехороших виконавців" тоді виявились Таліта Кум і Оркестр Янки Козир. Про те, який ґвалт підняли, коли до "фіналістів" від НТКУ Томенко додав «список від Майдану», я просто згадувати не хочу. І про те наскільки це було нечесно по відношенню до Ані Лорак (яка і сама за їхніми ж словами запізнилась із заявкою) теж.

Насправді ситуація з «вор у вора дубінку украл» відбувається з НТКУ кожного року і про чесну перемогу там ніколи не йшлося навіть. І з національним відбором треба давно щось робити, бо того дивись і справді дискваліфікують як Сербію + Чорногорію минулого року. Але якщо проблему з представництвом ці країни вирішили «шляхом розлучення» і практично по-любовно (якщо не рахувати минулорічну бійку у національному, чи то пак «міжнаціональному» фіналі), то боюсь, що проблему з українським національним відбором можна вирішити лише з допомогою розлучення НТКУ із «Євробаченням» та передачі права проведення національного відбору та підготовки учасника іншому каналу.

Тактика НТКУ всім відома - піарити лише одного зі "своїх" виконавців, а потім прикрити свій зад народним голосуванням - тіпа ви самі це обрали і ми тут ні до чого, хоча насправді вирішальним є голос високопроФФесійного жюрі, до якого входять високопроФФесійні журналісти, які перекладають European Broadcasting Union як Європейську мовну спілку, хоча їжачку зрозуміло, що слово broadcasting жодного відношення до "мови" немає. І тут мається на увазі "мовлення" у технічному (навіть не у лінгвістичному) значенні цього слова. Всі зароблені на смс-голосуванні гроші тупо ідуть на «нужди» НТКУ, а виконавця, що виграв нацвідбір залишають фактично ні з чим. Насправді це не відбір - це все реальна профанація і чим далі тим стає гірше.

Але тут є ще одна проблема, яка полягає у тому, що чомусь люди думають, що у національному відборі можна брати участь лише один раз. І що на «Євробачення» їздить лише попса. Власне проблема ця полягає у комплексі меншовартості посиленому прагненням перемогти. Тим більше, що Україна солодкий її смак вже відчула і притому відчула дуже рано. Ця проблема, до речі, схожа з аналогічною у Латвії і Естонії.

І також існує стереотип про те, що «Євробачення» є заполітизованим конкурсом. Що на ньому може перемогти лише швидка пісня у виконанні баришні і англійською мовою. Це все не так. Єдине що насправді є, так це голосування країн за своїх сусідів. А все інше залежить від інших обставин.

Але найстрашнішим навіть не стереотипом а якимось... недогоном чи що є те, що треба щоб за країну проголосувало найбільше людей. Ця теза є абсолютно невірною. Тому що на «Євробаченні» голосує не кількість глядачів, а кількість країн. Навіть якщо ви отримаєте найвищий бал від найбільшої країни, то за принципом ЄС, це вам не допоможе, тому що у підсумку Андорра має той самий вплив найвищим балом що і Росія. Але найвищий бал чи взагалі будь-який бал у конкурсі зайвим звичайно не буває. Але так само слід змагатись і за бали нижчі за вищий бал. Тому що на «Євробаченні» діє принцип голосування за сусіда. Навіть якщо він і не дуже подобається у політичному сенсі – кому наприклад голос віддає Україна. А що у відповідь отримує від Росії? Так отож.

Хоча інколи треба вчасно програти. Адже як показують останні роки шанси на більш високе місце у фіналі мають країни, що проходили через півфінал. Саме тому у циклічності хороших і поганих подач України європейці вже проглядають певну тенденцію, яка щоправда не спрацьовує у випадку з Естонією.

Насправді, «Євробачення» - це конкурс пісні, на якому країна показує краще що у неї є на даний момент. Це може бути рок чи поп (які до речі в Європі не дуже відрізняють) чи фолк (з яким до речі колись перемогла Естонія). Балканські балади наприклад завжди цінувались на цьому пісенному конкурсі і нічого крім балад від них народ чути вже не дуже і хоче. І до нього в Європі ставляться... ну не так щоб аж дуже, але достатньо серйозно.

Основний принцип який існує - це достойно представити країну. Показати можна все - в тому числі і Вєрку Сердючку. Але істерії особливої щодо нього не здіймають. Часто густо на «Євробачення» їдуть випускники чогось на зразок «фабрик зірок». Головним є принцип як я вже сказала виступити достойно і спробувати перемогти. Це завдання від країни.

А перемагати чи ні - це вже проблема виконавця. Якщо виконавець хоче перемогти він думає як це зробити. І ніхто за нього цю роботу робити не буде у будь-якому випадку. Перш за все - це промотур. Руслана свій оплатила сама, а інші сподівались зекономити, або не мали часу як Тіна Кароль - в результаті маємо що маємо. Але промотур дає багато, однак не все - ще треба мати хорошу пісню (яка б не була копією пісні минулорічного переможця - за моїми спостереженнями... європейці дуже негативно ставляться до пісень писаних "для перемоги", звідси до речі умовна популярність Вєрки). Власне, якщо ти виходиш у фінал - це вже дуже непогано. Звичайно якщо ти не з великої четвірки.

Власне перемогти на «Євробаченні» означає викинути дуже і дуже багато грошей. А що тобі за це буде... Ну спитайте у Руслани, у Папарізу, у Сертеб чи у фінів. Власне перший рік - морока з проведенням «Євробачення» вдома, а потім різні благодійні проекти. Також кожного року визначається лідер за купою різних опитувань - на найкращий сценічний костюм чи найгірший (як ви мабуть здогадались минулого року у обох номінаціях лідирували Монстри, а Тінка стала 2 у найкращих;)). Про інших учасників теж не забувають - в ці хвилини наприклад по Радіо Євробачення крутять пісеньку, що брала участь у національному фіналі у 2000 році, але у фінал так і не потрапила. Дуже прикольна балада. Також після цього пісенного конкурсу, якщо ваша музика сподобалась продюсерам, ви маєте певні шанси підписати контракти, які сприятимуть вашому подальшому просуванню. Але перемога у жодному конкурсі зовсім не означає, що на ранок ви прокинетесь знаменитим на весь світ і вам більше не треба нічого робити. Насправді ви прокинетесь таки знаменитим і про вас напишуть у газетах, але за місяць проведуть інший конкурс в іншому місці, в якому переможе хтось інший і тоді про вас забудуть, а писатимуть про нього. Так буває завжди. І перемогти – зовсім не означає, що ви зможете втримати на гідному рівні цю перемогу. Руслана її втримала, Тіна Кароль хоч і перемогла, але свої дивіденди в Україні від того отримала. Але чи чекатиме вас після цього World Music Award – то вже залежить від того, як ви будете працювати далі і як ви скористаєтесь тією славою, яка настане після перемоги чи участі у будь-якому конкурсі чи фестивалі.

А що ж відбувається у нас? Кожного разу після «Євробачення» (окрім хіба що 2004 року) наші журналісти починають кричати про провал і про те, що «Євробачення» це нікому непотрібний конкурс, на який їздить лише попса і стверджує, що після «Євробачення» ніхто не прославився. Зрозуміло, що це все робиться для того, щоб заглушити біль розчарування і європейського нерозуміння української «подачі», але до чого тут європейці, які часто цю пісню слухають вперше, якщо український виконавець просто не мав часу або грошей до них доїхати і дати їм послухати її на місцевому радіо, побачити кліп на місцевому телебаченні чи номер під час живого виступу в їх країні. Навіть щодо України не можна сказати, що ніхто не прославився. Можна сказати що мало хто - але це проблема України. Це проблема наших музичних каналів Тому що Руслана таки прославилась у світі. За моїми підрахунками на радіо «Євробаченя» ремікс на пісеньку Тіни Кароль крутили частіше, ніж цьогорічні пропозиції Великобританії чи України. З «Євробачення» ми знаємо гурт Брейнсторм, який до речі на ньому навіть не переміг. Ви все таким пам'ятаєте і Марі Ен і «Монстрів», і Папарізу.

Насправді «Євробачення» - це місце, де європейці можуть побачити один одного і просто розважитись не думаючи про політику чи економіку. Це пісенний форум, де можна дізнатись, що виявляється музику пишуть не тільки у Лос-Анджелесі, але і у сусідній Угорщині теж можуть щось написати і те щось виявляється навіть дуже непогано звучить. І якщо ви маєте на увазі основну політику «Євробачення», то її можна швидше визначити як антиамериканізм – адже це чи не єдиний конкурс, де музика з Північної Америки може бути представлена лише у вигляді «європейських легіонерів», а латина вже давно не має шансів на перемогу! Якби у нас були розумні промоутери та на телевізійних каналах музичних працювали люди з головами, то в нашому ефірі було б мабуть більше і української музики, і європейської, а не лише російська, що зрідка змінюється американською. Хоча з українською зараз ситуація трішки покращилась, але європейської музики на наших каналах вкрай мало. Крім всього іншого те що крутять у нас - це не зовсім те, що слухають у тих країнах, з яких ця музика походить.

Тому не треба переносити свої проблеми з хворої голови на здорову. «Євробачення» - це нянька для своїх учасників. Це пісенний конкурс, в якому головне – це участь. І якщо перемога – то чесна. Адже тут голосують глядачі.

А тепер давайте подивимось на українську ситуацію. По-перше, наша НТКУ настільки зайнята політичними іграми та інтригами, що навіть не думає про «Євробачення» аж поки півень не клюне. Цього року Вєрку вибрали за 2 дні до того, як були затвердженні виконавці з усіх країн. По-друге, відбір відбувається якось аж дуже дивно і дуже плутано. Телекомпанія від початку обирає свого фаворита, а якщо щось раптом піде не так, то вас чекає жахлива немилість. Крім того, кожного року НТКУ посилає учасника за перемогою, але при цьому можливостей для забезпечення цієї перемоги не дає зовсім. Крім того, кожного року всім розказують, що «Євробачення» - це «отстой». Але вибачте – чому ж тоді у цьому «отстої» беруть участь все більше і більше країн з року в рік. Більше того, наступного року туди має намір повернутись Італія, яка свого часу активно брала в ньому участь, але в якийсь момент відмовилась від цієї ідеї? Якщо це такий «отстой», то чому у такому випадку ви так кожного року співаєте про перемогу до початку конкурсу?

Так, «Євробачення» - це насправді престижно і воно відкриває багато доріг для самореалізації. Цього року про «подачу» Португалії казали, що це фігня. І казали так практично на всіх форумах. Але повірте мені, що після виступу – коли це дівчисько показало, що може співати на кількох мовах і при тому має непоганий голос, вона навіть не пройшовши до фіналу, отримала купу пропозицій про співпрацю. Тому що вона подобається народу. Ця дурнувата пісенька з наївним виконанням не була конкурсною, але вона була живою – і свій бонус з того баришня має. А через рік ми цілком вірогідно побачимо її поряд з Шакірою та Джей Ло через пару років на Latina Music Awards під справжнім іменем. Але наш коментатор події скаже: «Яке знайоме обличчя у цієї дівчини» і цілком вірогідно що кусок де будуть нагороджувати її пізніше «виріжуть» в з сюжету для випуску новин. Тому що такі українські реалії.

У нас же таке ставлення до учасників і до самого конкурсу призвело до того, що вже ніхто на нього і подаватись не хоче. А навіщо? Коли і так зрозуміло, що НТКУ все одно просуне «свого». Причому якщо буде треба то піде по трупам? Адже мочити будуть так, що мало не покажеться – згадайте «Ґринджол». Замість того, щоб допомогти, їм влаштували справжню травлю. А потім голосно кричали – ми ж казали! Я вам більше того скажу – якщо раптом Сердючка не ввійде в десятку, винним буде оголошено зовсім не НТКУ – винними будете ви – глядачі. Це ж не НТКУ – це ви проголосували. При тому що вибору вам не дали і навіть остаточний право голосу було не у вас – а у високопроФФесійного журі. І чи можна цю перемогу можна назвати чесною? Більше того, якщо ЦЕ переможе на «Євробаченні», то НТКУ радісно оголосить про те, що це вони так класно все вигадали. І все зробили – «для блага народу». Але взяти на себе відповідальність за провал НТКУ і сказати: «Люди, ми тут подумали і вирішили – відбору цього року не буде, найкраще якщо поїде цей виконавець – і це НАШЕ рішення, МИ маємо на це право» ці люди не погодиться ніколи. Ну як же – втратити стільки бабок від лохів, які будуть слати смс-ки, щоб протягнути когось свого. Тому якщо раптом цього року «Ukrainian entries» переможе, то ще не відомо і як складеться доля і у Сердючки, але зрозумілим буде одне – Україна як країна програє. Програє тому, що ця перемога від початку була «з гнилинкою», а врешті стане «піровою» для наших громадян.

Ви хоч уявляєте що ще «для блага народу» вигадають наші чиновники? Вони вже вигадали без компенсації забирати ваші земельні ділянки та квартири (згадайте законопроект про який свого часу писав «Майдан»), вони вже забрали колекцію Градобанку, тепер для «блага народу» вони захочуть залізти до вас у квартиру і сказати вам, що ви маєте слухати – яку музику. І при цьому не будуть нести за це жодної відповідальності.

Саме тому коли мене питають мої знайомі європейці, які зможуть проголосувати за Україну, я зазвичай прошу їх... не розпускати наших чиновників в тому числі від телебачення. Ми тут їх перевиховуєм, а ви їх развращаєте тим, що підтримуєте народ, що пройшов з порушенням правил. Слава Богу, цього року на «Євробаченні» хорошої музики більше ніж достатньо і у фіналі навіть рокери зможуть знову проголосувати за фінів – тепер уже за їхню панянку. Крайньої потреби кривити душею і стьобатись немає. А наших чиновників і самого Данилка за цю профанацію провчити варто. Вони і так розпущені як мінімум на 450 депутатів;)

Врешті мені за Сердючку голосувати слава Богу не треба, тому у півфігалі я голосувала за Грузію і Естонію. Головним критерієм відбору цих двох виконавиць було те, що естонцям я просто пообіцяла та і пісенька у них прикольна, а грузинську баришню на прохання Міхо Саакашвілі Віктор Андрійович відправив піарити ту ж команду, що свого часу піарила Руслану. Тому буде не красіво, якщо Софіко не набире достатню кількість балів від України. І та пісенька мені як баришні еклектичній теж подобається (прошу не бити мене ногами - рок музику я теж люблю, але теж вибірково, щось люблю, щось не дуже). З прикольних пісень мені особисто подобаються французи і румуни - їх ви побачите завтра побачите.

Якщо бути до кінця чесною з собою, то долю естонської пісеньки я знала ще до початку голосування, але все одно засмутилась. «Євробаченні» проводиться вже стільки років, що у ньому теж з’явились свої тенденції. Герлі треба було послати, але наступного року. Цього року швидше за все, що переможе дівчина з хорошим вокалом і без натяку на рок і стьоб. Так минулого року на «Ллорді» ніхто не ставив – я просто послала смс, хоча і не дуже сподівалась на перемогу фінів. Як виявилось я була не одна така;-) І вони перемогли достатньо несподівано. Але для мене - лише у плані музичного напрямку. Тому що якщо Європа втомилась, то перемагає не балада – перемагає гурт, а вже з чим, то як карта ляже. Тоді ж відбувається і зміна стилю.

До цього моменту мій прогноз справджувався. Більше того – ті хто сподівався на голоси європейських геїв мають насторожитись. Адже датське «чудо у пір’ї» з набагато ліпшими ніж у Вєрки постановкою, вокальними даними і претензією на стьоб (причому ще якої якості стьоб – тут вам і Шакіра в кардебалеті, і сукня-трансформер від Агурбаш, натяк на Руслану, на Сертеб, на Папарізу) вже вилетіло. Щоправда в Бєловєжській пущі може здохнути зубр і тональність Колдуна у фіналі може співпасти з тональністю його бек-вокалу і не пропадуть труди праведні Філіпа Кіркорова… Його підопічний не обійшов увагою практично жодну країну і всюди побував під час промотору. А можливо висновки зробить болгарський гурт. Або оргвисновки організатори «Євробачення» і наймуть іншого звукорежисера, який не буде крутити ручки під час виступів. І перемогу здобуде хтось із цих двох чудових представників. Але на даний момент – це сумнівно, європейці хочуть жорсткий вокал.

Але на наступний рік можна відправляти помірковану рок-діву. Зазвичай перемога гурту на «Євробаченні» знаменує початок нової хвилі і прихід нового музичного напряму, напрям гурту визначає напрям кількох наступних переможниць. Але... В перший рік перемагає баришня з просто хорошим вокалом і абсолютно не схожа на той напрям який був за рік до того і що буде після неї. Тому за Герлі через її невчасну появу. Але Грузія відверто порадувала. І буду щиро за неї вболівати і слати смс. Це якраз той випадок, коли у потрібно місці, але не у потрібний момент.

Що ж стосується власне української «подачі»… Минулого року мала розмову з одним молодим… ок… не дуже молодим чоловіком (тоді йому було 35), який вважав себе великим знавцем всього на світі, зокрема «Євробачення». Мова про цей конкурс зайшла випадково, я сказала, що переможе гурт, і якби Ґринджоли їхали цього року – хто знає може б і мали шанс. Але мені тут же високомірно менторським тоном повідомили, що: «У 2006 має перемогти балада, тому що від етнопопси Європа втомилась. Мабуть це буде представниця Греції, бо от вона йому дуже подобається, дуже професійна і відома і на неї всі букмекери ставлять». Чесно кажучи, я промовчала. Не тому що не мала що сказати – я маю просто доступ до європейських музичних каналів, і знала як виглядала Анна Віші… Більше того, я ще пам’ятаю чим закінчився виступ на цьому конкурсі Алли Борисівни Пугачової… От чого-чого не терпить «Євробачення»;-)

Що добре для СНД не завжди добре для Європи. Більше того, те на що ставлять – не завжди перемагає. Частіше навіть відбувається з точністю до навпаки. Але найбільше у питаннях ставок на «Євробачення» я б не радила вам звертатись до українських ресурсів. Якщо вам справді цікаво – є офіційний англомовний сайт «Євробачення». Також яка країна має які шанси можна зрозуміти і по інтрев’ю інших виконавців опублікованих там, або прослухати в інтерв’ю для радіо «Євробачення» (до речі, Вєркіного досі не було).
Але якщо вам справді цікаво хто має шанси на перемогу, то є купа фанатських сайтів, на яких відбуваються неофіційні пули. І реально можна зорієнтуватись по рейтингу особистих симпатій до пісень і виконавців. Зазвичай, люди, які пишуть там коментарі насправді голосують і обирають декілька країн. Але під час шоу вони можуть змінити свою думку і проголосувати лише за одну. Так наприклад було минулого року з «Ллорді» - здається вся Європа загіпнотизовано слала смс-ки з дивних фінів.

Але насправді ці фанатські сайти є дуже корисними, якщо ви хочете підняти рейтинг своєї країни. Ну по-перше на них можна проголосувати часто і за свою країну і навіть прокоментувати чому;) А по-друге взяти участь у дискусіях, затоваришувати і перетягнути на сторону свого представника учасників обговорення, розмістити ю-т’юбівський запис національного фіналу тощо і таким чином добряче пропіарити свою країну крім всього іншого чемним поводженням та повагою до співбесідників і підтримкою європейських цінностей. Або навпаки – зареєструвавшись представником іншої країни гнати на учасника від країни де зареєстровано цей сайт, тупо наїзжати і робити дуже продуктивну антирекламу основним конкурентам – щоправда це не чесно і я особисто цим не користуюсь. Як показує практика – метод є доволі ефективним. Тому що рік тому це робилось більш-менш організовано. Зрозуміло, що цього року з такими потугами набагато важче та і не хочеться. Зважаючи на те, як складається ситуація хочеться якраз навпаки сказати люди не голосуйте за це. Голосуйте за Грузію.

В будь-якому випадку українським фанатам «Євробачення» хочеться побажати не розчаровуватись – ні тим хто підтримує Вєрку, ні тим хто категорично проти. Причому у будь-якому випадку. Навіть якщо наступного року доведеться починати з півфіналу. Європейці кажуть – непарний рік, у України як завжди свої заморочки... зате що буде наступного року;) І тим більше складати руки. Але от що мабуть треба зробити – це в першу чергу змінити своє ставлення до цього конкурсу. І якщо учасник від України не переможе – не треба звалювати все на політику і ставлення Європи до тієї чи іншої країни. У 2004 набагато вигідніше було провести конкурс у Сербії наприклад – але Руслана порвала їх як Тузік грілку. А по-друге… це щось зробити з національним фіналом та правилами відбору. Якщо українці справді хочуть ще раз сказати «євродопобачення» конкурсу у Києві, доведеться взятись за розум, повернути довіру до відбору, дати можливість і більше того – вмовити брати участь у відборі - всі команди, які свого часу брали участь. Визначити учасника – вже не знаю яким способом, хоч і прямим призначенням, аби лише прозорим – до жовтня цього року, а до грудня визначитись із піснею. Власне форми існують різні – можна зібрати найпопулярніші гурти України, які погодяться брати участь у конкурсі, і провести перше смс-голосування на визначення представника. А пізніше – десь у листопаді провести голосування на пісню для конкурсу, так як цього року це зробила Грузія. І нехай тоді навіть голос журі буде вирішальним. Головне зробити так, щоб з Новим роком представник України вже красувався на фотографії на офіційному сайті пісенного конкурсу, а Різдво зустрічав у промоторі. Все інше залежить вже лише від активності фанів та піару:)

Відповіді

  • 2007.05.12 | Капітаан Немо

    Колосальний аналіз

    Хороша стаття, майже професійна, проте багато суб"єктивізму.
    Коротше кажучи, що було у мене.
    Я спрогнозував 1е місце Руслані і "Лорді", ПРОТЕ ПОМИЛИВСЯ З Дімою Бєланом - гадав, що він займе 9-11 місце, а він, *****, зайняв друге. Я спрогнозував , що Тіна Кароль з такою піснею не ввійде до п"ятірки, а "Гринджоли" і до десятки. І таке інше.

    У сьогоднішньому півфіналі я голосував за Угорщину та Латвію.
    Проте вважаю, що наша Сердючка має шанси увійти в першу трійку. 30% - що займе перше місце.

    Стосовно вашої ідеологію, що грунтується на особистій ненависті до НТКУ, - я не згідний. Ми, патріоти України, повинні вболівати за українського виконавця, навіть якби на конкурс поїхав сам Янукович-старший. Тому що це рейтинг держави в цілому, це позитивні емоції... Я ні на що не проміняю емоції, коли Лижичко зайняла перше місце, хоча я знаю про неї таке, що симпатії не додає, а навпаки. Та й те ж саме з футболом - я не вболівальник, але за нашу збірну на Чемпіонаті світу ( хоч там повно "москалів" і "данєцкіх") вболівав - дай Боже, бо я - патріот. Не вважаю себе патріотом, а є ним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.12 | Олена

      Re: Колосальний аналіз

      Та мені до лампочки НТКУ і "Євробачення". Але я не згідна з принципами відбору. Якщо ви пошаритесь по сайтам, то ви побачите дописи за моїм підписом. З розповіддю про те як відбувався фінал, але часто густо воно завершується фразою на зразок - якщо вам подобається - голосуйте, більше того, можете скачати це навіть рінгтоном. Але я б так не робила, бо це буде двуликість. Якщо ви хочете боротьби з корупцією в Україні, то почніть з Євробачення, бо ці тіньові домовленості вже задовбали.
      І якщо вже "брехати негарно", то чому брехати негарно про політику і політиків, зате брехати я повинна про національний відбір на цей конкурс? Тим більше якщо він був нечесний. І він ніколи не був чесним. Точніше був, але лише тоді, коли виконавця просто призначали і знову ж таки - це величезне питання як і коли призначають.
      Якщо НТКУ хотіла послати Сердючку, то треба було сказати - цього року ми шлем Сердючку. За правилами - це не заборонено. Вся відповідальність лежить на нас. І якщо виграє і якщо пролажає.
      За футбольну збірну я теж вболівала, але до футбольної збірної вибачте клоунів через смс-голосування не набирають. І якщо вже так трапиться, що син Януковича буде грати у футбол так, що буде достойним національної збірної, то я все одно за неї буду вболівати. Ба навіть якщо сам Янукович візьме участь у якомусь міжурядовому турнірі за Україну, то я і за нього вболівати буду. І радісно буду писати про класні подачі українського... ок навіть прем'єра напишу... Але це різні речі - там правило - міжурядовий турнір і поки ти в уряді не працюєш тобі зась в ньому брати участь. У футбольну збірну теж не смс-ками обирають. А на Євробачення може податись будь-хто, хто вміє співати. І якщо вже жюрі відсіює когось і обирає, то хочеться знати кого і за що, і щоб це саме жюрі несло за це відповідальність. А якщо вже обирають глядачі - то дати їм реальну владу і не вимагати від їх вибору стрибати вище голови. А якщо вже вимагати, то забезпечити батутом купленим за рахунок присланих смс-ок. Ви розумієте про що я? Ще раз але без метафор. Якщо обирає жюрі і НТКУ - нехай вони несуть за це відповідальність і самі забезпечують пі-ар і промотур. Якщо глядачі, то нехай хоча б гроші за смс ідуть на забезпечення промотуру і реклами. Але у будь-якому випадку не слід після кожної участі у "Євробаченні" лити помиї на сам конкурс і на своїх представників, особливо якщо для їх перемоги ні ви, ні ті хто мав цим займатись не зробили. І тим більше кричати, що так склалась політична ситуація і конкурс заполітизований. Розслабтесь - європейців теж задовбала Авріл Лавін і Неллі Фуртадо, і вони теж хочуть свого - звідси і популярність конкурсу.
      Але цього року задумались насправді європейці чи не повернути їм оркестр на конкурс і голосування професійного жюрі. І для повного щастя змусити всіх співати рідним мовами.
      А стаття спочатку мала бути одним з каментів, але сторінці тако на третій я зрозуміла, що навіть на майданівський форум це не поміститься. І публікувала я його вночі і сьогодні саме для того, щоб не було підозр, що вона писана після конкурсу. Власне її пафос полягає у тому, що ПОКИ У НАС НЕ БУДЕ ХОРОШОГО ВІДБОРУ У НАС НЕ БУДЕ ХОРОШОГО ВИСТУПУ, А ВІДПОВІДНО І НЕ БУДЕ ПЕРЕМОГИ. А ЩЕ ТРЕБА ПРИПИНИТИ ІСТЕРІЮ ЩОДО ПЕРЕМОГИ, бо інакше не вийде обрати нормальну пісню і хорошого представника, який насправді зможе перемогти як це було у 2004. Тому треба реально дивитись на речі. Доки не буде сильного національного відбору, шансів на перемогу немає. Тому треба щось робити з національним відбором, або чесно сказати - нам по фіг, ми не за перемогою приїхали. Але і істерити після "Євробачення", що нас погано зацінили злі європейці теж не треба. Як самі себе оцінюємо, так і нас оцінюють. Послали лажу -робіть красіву міну і кажіть, що так і задумано. Європейці справді думають, що це така тактика в України. Рік фінал, рік півфінал... Але можемо і догратись як Естонія. Всі пісні класні, а у фінал не виходять - бо вони не піаряться.
      Я маю на увазі, що не треба вимагати від "Євробачення" більше ніж воно може дати з одного боку і їздити туди лише за перемогою. Перемогти може лише одна країна. А їх вже сорок з лишнім. І наступного року буде ще більше.
      Туди треба їздити щоб на інших подивитись і себе показати з кращого боку. Так сказать - попіаритись. І якщо не маєте наміру перемагати як цьогорічний ісландець - можете так само не вистрачати зайвих бабок і не розкошелюватись на промотури. А реагувати як флегматичні рокери цього року - ну і шо шо не пройшов - хтось думав що воно мені оце треба? Тому якщо туди поїде ВВ або Тартак чи Океан Ельзи - то вибачте, з них як з ісландця шапка не спаде. Коли Скрипка танцював - бєрєт же не падав?
      З іншого боку, якщо їхати за перемогою, то треба розглядати цей конкурс зі стратегічної точки зору і посилати те, що має шанси на перемогу саме у цей час і цього року, тобто насправді робити серйозні маркетингові аналізи того, що є на європейському музичному ринку, як ситуація може змінитись до травня місяця, писати різні бізнесплани і так далі і розглядати хто може стати претендетом з цієї сторони, або пісню писати принаймні з розрахунку на це - до речі, зверніть увагу на те, яка була ситуація з вибором Папарізу у Греції. Її там не дуже любили, але відбір вона виграла достатньо рано і зразу рванула у промотур, а от пісню їй вибрали вже пізніше, коли було в принципі вже зрозуміло хто з чим їде і які тенденції прослідковуються на початок травня. Наприклад, році так у 2011 можна послати гурт... можна з етно-роком (європейці справді довго роздупляються і до 2011 хіп-хоп може ще не дійти, то так десь... у році 2016 нормально буде). А наступного року варто послати помірковану рок-діву. Але обрати її варто навіть не до січня - а до грудня 2007 і у грудні пеньком у протур. А пісня у неї має бути щось на зразок цьогорічного молдованського... або фінського... Власне можна і не рок-діву, але з піснею з рок-мотивами. Можна навіть українською - подивісться як народ від сербки тащиться і македоночки (ну тут хоч зрозуміло зовнішність). Але боюсь, що бажання слухати пісні мовою конкурсантів до наступного року може пройти.
      Я маю на увазі, що нам самим треба вирости і змінити своє ставлення до конкурсу. Чомусь та сама Португалія розглядає цей конкурс як можливість обкатати претендетів на Латіну Мьюзік Еворд і ржуть коли їм кажуть, що знов прислали лажу. Коментують вони це приблизно так - через два роки ви цю лажу будете зі свічками шукати по всім розкладкам і не пищатимете, а буде щось нам казати - відмовимось від участі. І змагайтесь таваріщі Балканці з таваріщамі Скандинавами. Ви завжди довго роздупляєтесь.
      Стосовно українського цьогорічного месседжа, я спеціально нічого не хочу казати. Якщо хочете знати, то ставки на Сердючку справді великі. Більші ніж були на Руслану. Якщо хочете знати ще більше - ставлять в основному журналісти.
      Але у мене ось вже кілька тижнів грає вдома радіо євробачення, його слухають по всьому світу. Жодного інтерв'ю Сердючки. Інші виконавці згадують про Сердючку як про дуже контраверсійну подачу. У Софіко інтерв'ю було одне чи два, зате її крутять десь приблизно раз на півгодини. Найчастіше крутять Молдову. Згадують про Україну до речі лише хлопці з румунського гурту. Всі інші претендетами і конкурентами називають переважно Болгарію, Росію, Білорусь. І кажуть що цьогорічний конкурс по представництву в першу чергу стильовому - рулить.
      Але далеко не факт, що саме ці команди переможуть. Більше того - за рейтинговим голосуванням глядачів дуже довго в лідерах ішли Туреччина та Греція, але після завершення голосування - 10 травня за годину до півфіналу - на наступний день на сайт де проводилось голосування, народ накинувся з проханням забрати голоси у цих двох країн. Тому краща пісня і кращий запис з кліпом - це не сюди. Це вже на Євровідео Гран-Прі. А тут ще багато залежить від того чи попаде претендент у ноти під час виступу на самом конкурсі і хто буде сидіти за пультом звукорежисера і чи не буде ця людина крутити ручки.
      Якщо хочете реальних претендентів на перемогу знати - найголосістіша у нас хто? Так от вона і є. Жалько ще що Мальта не пройшла у фінал, а то була б битва титанів. Але опера буде занадто, тому цілком може перемогти і Босня і Сербія і Софіко і Болгарія. І Македонія може. Поки що з його лідерів до фіналу не потрапила лише дамочка з Кіпру - і то - у неї прямо під час виступу вирубили звук. Мені прикро за Мальту, а Болгари теж дуже прикольні - їх постійно крутять, а якщо ще добре заспівають. Я звичайно ризикую отупіти від такої кількості прослуханої попси за місяць, але для чистоти експерименту я готова піти на такі жертви. Ну з того що ще стосується радіо, то Колдуна ще багатенько крутять...
      А те, яке місце зайняла Вєрка, за рейтинговим голосуванням я скажу... Але після фіналу. Ба навіть посилання дам. Подивимось хто був правий - буки чи люди. Щоправда це буде важкувати - багато сторіночок доведеться погортати.
      І ще одним завдання цієї статі було доступно пояснити як зробити високий не журналістський, а саме глядацькій рейтинг країні. Чучхе в обговоренні написав, що поганої реклами не буває. І коли я лазила по сайтам я знала, що моя антиреклама Вєрки зіграє Данилку на руку. Але вона точно і підніме рейтинг країни. Здається там доступно пояснено як це можна зробити.
      Але брехати на тему того, що НТКУ кристально чиста і чесно обирає претендентів я не буду. І, якщо вони послали лажу, то виправдовувати що те не їхня лажа, а погану пісню продали як у 2003 році я теж не хочу. До речі про 2003 рік - ми з друзями тоді зробили в інтернеті рейтинг... Пономарьову 6 місце за 3 години безперервного голосування - аж руки заніміли. Нас було 5. І ми тільки те і робили що раз за разом тицяли на кнопку для голосування. Але пропустивши два дні він все одно гехнувся на 16. Де він був у фіналі - не треба нагадувати. А НТКУ пише що він лідирував. А вже те як директор EBU підтримав закриття ток-шоу "Толока", то просто ульот. Насправді я не маю нічого проти того, щоб претендента обирала НТКУ, але якщо вже обирає, то нехай несе за нього відповідальність, а не тикає потім на мене, що це я так голосувала. Тому що при всій неповазі до Пінчука, його канал перемогу України на "Євровідео Гран Прі" зробив - хоча учасники там ті самі що у Євробаченні, але Україна чомусь виграє, коли обирають на М1, і це факт, так само як і те, що такий варіант НТКУ доводить до сказу і коли та сама баришня приходить на нацвідбір на Євробачення... Готові запросити навіть Сердючку аби не пропустити її. Цікаво, а наступного року вони запросять Поплавського, щоб знов когось не допустити до змагань?
      До речі забула сказати, що ми також маємо дякувати представниці Люксембургу на Євробаченні за половину заставок для погоди. Баришню звали Вікі і виступала вона у 1967 році. Вважайте половина телевізійних замальовок Радянського Союзу ішла під музику пісеньки Lifde is zahct здається в німецькому варіанті вона називалась.
    • 2007.05.14 | Капітаан Немо

      Сам себе не похвалиш - ніхто не похвалить :)

      Капітаан Немо пише:

      > Проте вважаю, що наша Сердючка має шанси увійти в першу трійку. 30% - що займе перше місце.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.05.14 | olenka

        Re: Сам себе не похвалиш - ніхто не похвалить :)

        Так, але мій неопублікований прогноз (спеціально не публікований, тому що інакше довелося б давати і повний рейтинг) полягав у тому, що

        1) виграє баришня з хорошим голосом і попсовою піснею і це не буде опера (хоча вона мала серйозні шанси, але для Євробачення - це занадто).

        2) Сердючка не виграє, бо без гонитви за другим голосом, отримуєш лише третій - а це перша п'ятірка, може навіть друге місце - але не виграш. Переможець підгрібає під себе ВСЕ (тому простіше іти з півфіналу, маєш фору у 3 хвилини порівняно з тими хто у фіналі)

        3) виграє не рок (ну тому що зміна стилю на Євробаченні відбувається достатньо повільно і спочатку це лякає)

        4) на вільному форумі натякнула, що це буде Сербія, але сама вболівала за босняків (ще одна балканська балада від іншої Марійки, щоправда без шансів, вона не йшла через півфінал і під першим стартовим номером, яка тут може бути перемога, тому гроші вирішила не витрачати), македонців і грузинку з болгарами(пора уже показати Євробаченню, що кислотна музика теж існує!)

        5) там же поржала з припущення, що піар проект може виграти

        6) спрогнозувала що НТКУ знов налажає... Шановні панове, чи знаєте Ви що таке дика картка Євробачення? Якщо не знаєте, то розповідаю... Під час жеребкування по порядку виступів фіналістів витягають перші три країни з кошика. Їм дають дику картку - тобто можливіть обрати порядковий номер виступу конкурсанта. Не можна перший і останній. Цього року дикими картками заволоділи Вірменія, Україна і Німеччина. Представниця нашої країни забушви, що снаряд двічі в одну воронку не падає, заявила, що Україна буде співати під щасливим для неї 18 номером. Така стйашна-стйашна тьотка там була... як ща помню - я з переляку мало не знепритомніла. Їй-бо за Марію страшніша.

        7) От так і склалось що Україна відкривала у фіналі парад клоунів і співала після європейської "Страшилки Бетті" Марії з Сербії. Забули наскільки популярною в Україні є Катя Пушкарьова? А по всій Європі такою ж популярністю користується її оригінальний колумбійський варіант. У 2004 році Сербія з Чоргорією трішечки не допрацювали і стали другими, Руслана підгребла під себе тоді все те, що вони не допрацювали. Цього року цілком прилічна баришня Марія повністю змінила сюжет номеру з національного фіналу до півфіналу Євробачення і зробила хід конем своїм мужеподібним іміджем і серед такої великої кількості жіноподібних мужиків зібрала голоси іншої "зацікавленої" категорії. А що думаєте - як вам можна, то нам ніззя?

        У Марії було все те, чого до образу Попелюшки не вистачило Данилку в образі Вєрки: 1) у неї був чудовий голос, 2) вона непогано рухалась,незважаючи на комплекцію 3) у неї не було з собою мами і 4) вона була жінкою. Можна натягнути чужу туфельку і зробити вигляд, що вона твоя, але ж вона все одно злетить і принц все одно впізнає свою принцесу - казки треба читати уважно!

        8) Я теж казала, що Вєрка має шанс зайняти високе місце - але це не змінює суті проблеми необхідності встановлнення чесних правил гри. Це питання стоїть у всіх галузях суспільства. І навіть у відборі на Євробачення. А те що я намагалась сказати - це те, що сусіди, на яких завжди розраховує Україна балів не додадуть, з іншого боку те, де можна поживитись, навіть не намагались обробляти. І у цьому винними цього разу оголосили не глядачів, а нещасну Албанію. Але я ще раз питаю - шо там тої Албанії, одного виступу на національному фіналі як гість і вона назавжди твоя. Особливо зважаючи на те, що навіть її 12 питання б не вирішила, бо все одно виграла б Сербія (у кращому випадку - ну подумаєш з відривом у 12 балів, а не у 30 з гаком).

        9) Українцям зараз треба зрозуміти одне - європейці не такі дурні, щоб дати виграти кітчу. Так вони його люблять і за нього голосували. Але питання про ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ СТОЯЛО ЛИШЕ У ЇХ СТРАШНИХ СНАХ цього року
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.05.15 | Капітаан Немо

          Re: Сам себе не похвалиш - ніхто не похвалить :)

          olenka пише:
          > Так, але мій неопублікований прогноз (спеціально не публікований, тому що інакше довелося б давати і повний рейтинг) полягав у тому, що


          Оленко, я бачу ви професіонал в аналізі, але , на відміну від вас, я зробив прогнозування чисто інтуїтивно, не прораховуючи фактори. Та фактично я давав такі ймовірності для Сердючки :
          1 місце - 30% ;
          2 місце - 50 відсотків ;
          3 місце - 20 відсотків.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.05.15 | Олена Весел

            Re: Сам себе не похвалиш - ніхто не похвалить :)

            Я Вам по секрету скажу, що якби Данилко і Марія провели спільну вечірку (так як це зробила Руслана)... Перемогла б Вєрка. Тому що Балкани віддали б їй трішки більше голосів. І пацанчик з Албанії, який всю дорогу ставив Вєрку у особистих симпатіях на сайті не був би таким самотнім зараз...
  • 2007.05.13 | olenka=Olena Vesel

    Re: Кілька слів про «Євробачення» - лише особисте враження

    Умови голосування читай тут:
    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1178971758&first=1179014492&last=1178982964

    Отже, результати рейтингового голосування:
    Сербія
    Болгарія
    Македонія
    Словенія
    Греція
    Іспанія
    Кіпр
    Білорусь
    Росія
    Босня і Герцоговина
    Туреччина
    Вірменія

    13th place: Moldova
    14th place: Hungary
    15th place: Finland
    16th place: Georgia
    17th place: Switzerland
    18th place: Malta
    19th place: Sweden
    20th place: Romania
    21st place: Estonia
    22nd place: Austria
    23th place: Israel
    24th place: France
    25th place: Denmark
    26th place: Iceland
    27th place: Ukraine
    28th place: Poland
    29th place: The Netherlands
    30th place: UK
    31st place: Germany
    32nd place: Norway
    33th place: Portugal
    34th place: Ireland
    35th place: Andorra
    36th place: Lithuania
    37th place: Czech Republic
    38th place: Montenegro
    39th place: Latvia
    40th place: Croatia
    41st place: Albania
    42nd place: Belgium

    Україна вилетіла тут:
    http://www.phpbbserver.com/boumbanaboom/viewtopic.php?mforum=boumbanaboom&t=358&postdays=0&postorder=asc&start=2425&mforum=boumbanaboom

    Тут же трішки нижче побачите кому за це дякувати. А якщо будете гортати сторінки в сторону початку побачите як розвивались події.
    Результати розкидані з 128 до 130 сторінки приблизно

    Спочатку "ukrainian entries" crapp-ом обзивали всі, але потім намагались знайти якийсь... таємний сенс у 7 7 айлюлю. Пізніше тупо підсіли. Але голосувати не збирались. Тоді надумались і голосувати, але давали низькі бали. Коментарі були приблизно такі - чим більше я це слухаю, тим більше мені це подобається. Це так смішно, я підсів і так далі. Тому завдяки тому, що європейці не догнали, що у цьому знайшли українці, вони просто дуже багато разів цю конкурсну пісню прослухали і підсіли.

    Але це зовсім не означає, що вони мали намір дати їй перемогти. У всіх опитуваннях на першому місці стояла Сербія. Але тоталізатор показував на Вєрку. Але тоталізатор вгадав лише один раз. Тому що журналісти не доганяють, що Європа голосує за пісню, а не за шоу чи політику! І голосує по велінню своєї душі. А душа ця не єдина у кожної країни - вона скаладається з багатьох душ її фанатів цього конкурсу. А завоювати їх можна лише повагою до них. Так вони можуть повеселитись і витягнути на високе місце дуреньку пісеньку, але це зовсім не означає, що Європа не слухає і не бачить, що ви їй намагаєтесь втюхати. Якщо претендент не вміє співати, він може не думати про перемогу - потрібні хоча б елементарні навички. І низькі бали нам дали не Балкани (хіба що за винятком Албанії). Низькі бали нам дала і традиційні учасники Євробачення, такі як Бельгія, Франція, Данія, Кіпр, Мальта, Нідерланди... Список можна продовжувати. Подивіться, що поставили ті, на кого найбільше сподівались? І всі, хто послав щось більш менше співаюче на конкурс.
    http://www.eurovision.tv/addons/scoreboards/2007/final.html

    Європа любить веселитись, і любить клоунів, але дай Бог, щоб український шоу-балет Фрідом колись затанцював так, як танцювали фінські клоуни тоді, коли НТКУ нам показувало рекламу. А у мене сателітка є - я по Полонії подивилась;) І перетворювати на цирк Євробачення вони не дадуть навіть Україні.

    А на Албанію злитись не варто. Просто в Албанію треба їздити у промотури. Що там тої Албанії - трішки більше як Андорри. Один виступ на національному відборі і вони готові вас до кінця життя носити на руках. І давати такі необхідні 10 балів (про 12 мріяти не треба - будьте реалістами, ганятись треба за 10-тками).

    Не треба все звалювати на блоки чи на Балкани. Просто треба обрати достойного. А вже справа цього достойного достойно представити Україну на Євробаченні і для себе вирішити за чим він туди їде. Якщо їде за перемогою - то це одне. Якщо для того, щоб виступити достойно і не вивалитись у півфінал - це дешевше, але...

    Найкраща новина цього року: Євробачення запроваджує промотури для своїх переможців. Переможець зможе відвідати 6 європейських країн. Так що тепер сенс туди їхати і перемагати є всім!

    А обговорювати питання про те, хто поїде наступного року до Бєлграду, варто лише після того, коли стане зрозумілим хто і як саме буде обирати учасника. Тому у мене є пропозиція не обговорювати зараз конкретні персоналії, а запропонувати НТКУ такі правила і принципи, які було б практично неможливо порушити і які б не давали нікому підстав сумніватись у результатах відбору. Якщо НТКУ на них погодиться, тоді є сенс обговорювати персоналії. Якщо ні, то все одно поїде не той, хто буде лідирувати у рейтингах, а того кого вибере чергове високопроФФесійне жюрі, де професійний оперний співак Гришко поступиться місцем великому знавцю сучасних течій популярної музики депутату-баяністу від Регіонів.
  • 2007.05.13 | Киевлянин

    Re: Кілька слів про «Євробачення» - лише особисте враження

    Почему-то когда лично вице-премьер-министр Томенко, фактически, приказал (ни о каком конкурсе там вообще говорить нельзя) утвердить убогую группу "Грынжолы", как представителей Украины на киевском евровидении (понятно, что вопреки мнению подавляющего большинства телезрителей и экспертов) , сайт "Майдан" никаких гневных статей по этому поводу не выкладывал. Хотя, ведь очевидно было, что данный ПРЕЦЕДЕНТ, когда начальник может просто взять и назначить того, кого ему нужно, победителем, данный прецедент, фактически, полностью разрушает сформировавшуюся к тому времени конкурсную систему (которая, кстати, может, и была несовершенной, но всё-таки Руслану отобрала и первое место Украине принесла). Так вот, украинское Евровидение было разрушено тогда, в 2005 году, и ответственность за это несут как Томенко, так и все те, кто это в той, или иной мере одобрил (по политическим соображениям). В том числе, и сайт "Майдан", хотя, конечно, не стОит преувеличивать его влияние на происходящие события.
    То, что происходит сейчас-это, всего-навсего последствия разрушения той самой конкурсной системы.
    А для её восстановления необходимо дать гарантии того, что никакие убогие томенки больше никогда не смогут вмешиваться в такого рода конкурсы.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.13 | olenka

      Re: Кілька слів про «Євробачення» - лише особисте враження

      Якщо Ви, шановний пане, уважно прочитали статтю, то Ви мабуть зрозуміли, що я проти порушення правил як таких. У такому випадку 2005 року в конкурсі не мала право брати участь навіть Ані Лорак, тому що її "попросила" зробити заявку НТКУ вже після закінчення термінів подачі. Так що "вор у вора дубінку украл".

      Також якщо Ви уважно читали статтю, особливо заголовок, то це лише МОЯ особиста думка і я не видаю її думку сайту "Майдан". Хоча хтось тут її підтримує, хтось ні.

      І третє, пафос статті був в іншому. Ще раз для тих, хто злякався большого колічєства строчєк:

      ЯКЩО НТКУ ОБИРАЄ ПРЕТЕНДЕНТА ВІД УКРАЇНИ, ТО НЕХАЙ ВОНА І НЕСЕ ЗА НЬОГО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, АЛЕ ТОДІ НЕ ПРОВОДИТЬ СМС-ГОЛОСУВАНЬ. А ЯКЩО ВЖЕ ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ ГОЛОСУВАТИ ГЛЯДАЧАМ, ТО НЕХАЙ ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ І ВИБОРУ. А ПІСЛЯ ТОГО, ЯК КОНКУРС ПРОГРАЛИ, КРИЧАТИ, ЩО ЇМ ВИННА


      АЛБАНІЯ


      АБО ГЛЯДАЧІ (як варіант - Томенко)!

      Мова не йде лише про НТКУ, МОВЕ ЙДЕ ПРО ВСТАВЛЕННЯ ЧЕСНИХ ПРАВИЛ ВІДБОРУ.

      Колись це все одно треба зробити, то чому б не зараз, коли народ здається нарешті созрєл?


      І ще одне - переможця-то я вгадала! Навіть мову. Навіть жанр. Так що посибл, що вгадаю і наступного року. Але сумніваюсь, що в НТКУ мимі почують... Хоча може - вони ж в останню хвилину хоч признались що по рейтингам глядацьких симпатій Україна лише четверта.

      Правда, ця баришня мені не подобалась і пісня теж, якщо вибирати з балканьских ентріз цього року то Босня, але вона без шансів, тому що через півфінал не проходила, Македонія або Словенія. Словенія знов може лише на пристойний виступ претендувати.

      А за Македонію, Грузію і Болгарію цього разу голосувала від душі. Патамуша не фальшівілі

      То які претензії до мене, що Україна не виграла? Було б послать... Хто там у нас лишився... Гайтана є, Бужинська... Ну щось отаке о... з голосом.

      А на Албанію сердитись не треба - скільки з Вас проголосувало за неї у півфіналі? Так отож. А пісенька-то була непогана. Правда без шансів з такими подачами від Сербії, Словенії, Македонії і Боснії та Герцоговини. До того ж там дядька співав.
    • 2007.05.13 | Чучхе

      Re: Кілька слів про «Євробачення» - лише особисте враження

      Киевлянин пише:
      > Почему-то когда лично вице-премьер-министр Томенко, фактически, приказал (ни о каком конкурсе там вообще говорить нельзя) утвердить убогую группу "Грынжолы", как представителей Украины на киевском евровидении (понятно, что вопреки мнению подавляющего большинства телезрителей и экспертов) , сайт "Майдан" никаких гневных статей по этому поводу не выкладывал.


      ніфіга собі, не викладував!
      та я до цього часу пам"ятаю, яка тут точилася гризня!
      пошукайте в архівах, це ж має десь залишитися...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.05.13 | olenka

        Re: Кілька слів про «Євробачення» - лише особисте враження

        Привіт, у мене до тебе прохання буде, ок? Якщо будеш давати якусь тему, що Європи стосується - давай її тут, бо на "Вільному" воно трохи губиться. В тому числі про Євробачення.

        А щодо публікацій на Майдані... Та питання ж не в тому викладував чи не викладував і якщо викладував, то хто і що. Питання в тому, що правила були порушені ще до Томенка і тому свідченням мільйон з лишнім інтерв'ю Фальоси, Ані Лорак та представників НТКУ. Беріть читайте - Ми с Ани сидели в самолете, когда нам позвонила Мозговая и они с Пономарьовим і уговорілі Ані принимать участіє в конкурсе, хотя она нє хотєла...

        Питання в тому, що треба нарешті визначити правила відбору. Чіткі, такі що відповідають сьогоднішньому моменту, щоб було зрозуміло куди і що іде, хто і як голосує, і щоб сумнівів ніяких ні у кого ні з якого приводу або не виникало... або їх було все менше і менше.

        Варіантів може бути мільйон. Наприклад, обирати чи представника з переможців хіт-парадів музичних каналів + ще якусь кількість за поїздками по регіонам тих самих "небайдужих" - у них завжди їздить 5 гуртів, можна попросити глядачів вибрати з них кого б вони хотіли побачити на Євробаченні. До того ж вони у кожному місті включають до виступу одну місцеву команду.

        Одного претендента може надати НТКУ з хіт-параду "Пісня року" чи шо у них там є. Когось може запропонувати той же "Шанс". Також було б непогано, якби могли податись всі хто захоче, але тоді для них справді варто зробити другий проект "Ти зірка", щоб зрівняти можливості з іншими - ну це буде вже цілих два представника НТКУ. Але тоді "Ти - зірка" треба проводити вже так, щоб до середини вересня були результати, щоб переможець зміг хоч трішки якось розкрутитись. Грошей на всіляких там голосуваннях зароблять до речі багато - на промотур вистачить.

        Потім зробити один концерт у студії для того, щоб обрати гурт. Голосувати може і жюрі (сформоване НТКУ - вони ж організатори), і глядачі смс-ками і дзвінками (знову ж таки копійка на рекламу і промотур). Але якщо голосує жюрі, то щоб видно було хто в ньому сидить і які оцінки ставить. Можна навіть з коментарями як на "Танцях з зірками". І одразу після виступу кожного учасника. І знову ж таки - об'єктивно, бити ногами всіх за кожну фальшиву ноту. Раз вже вибори зірок, то вибори зірок.

        А після цього можна і голосування глядачів з результатами на наступний день. Знову ж таки - з оприлюдненням кількості смс-ок і дзвінків за кожного претендента і суми наданої глядачами для зйомок кліпу і промотуру. Гроші з "Ти зірки" так само варто приберегти на промотур країнами Європи. Чий голос буде вирішальним... Ну от у Сербії вирішують глядачі наприклад, і нічого - цього року виграли. Якщо жюрі буде об'єктивним і все ж таки вдаватиметься до аналізу під час коментаря - глядачі не будуть рятувати слабшого.

        Ну це десь можна в жовтні зробити після дати, до якої не може бути написана пісня для Євробачення. І вже тоді можуть бути прем'єри пісень на конкурс цілком. Обрати одного учасника і відправити піаритись в Європу. Мало грошей буде - нех спонсорів шукає.

        Причому починати треба з Мальти, Албанії, по Балканам, обов'язково не забувати про Андорру і маленьких країн Європи. Залітаючи на національні фінали сусідів, Кавказу і Балтії та найбільших країн Європи. Сусіди нам все одно щось дадуть - потрібні десятки від манюніх країн або краще 12, але 10 має вистачити з головою. Ви кажете що погано, що Балкани розпадаються і їх стає все більше і більше, а я кажу добре. Чим їх більше, тим у них менше шансів.

        Тому що голосують у Європі так - один голос за сусіда, другий за того хто подобається. Третій теж. Так он нам потрібен другий, бо третього може і не бути. От саме цей принцип і спрацював, коли виграла Руслана. Якщо отримати 10-тки від Балкан, або хоча б 8 і 10 від інших країн Європи, то ніякі серби страшні не будуть. Ще одна проблема журналістів професійних - це їх професійність. І вона найбільша. Бо вони не вміють думати як фанати Євробачення коли треба. І відповідно, вони не можуть спрогнозувати результат.

        А десь до березня можна ще один відбір зробити - вже обрати одну пісню, яка буде країну представляти. Такий відбір був у Грузії наприклад, і другий етап промотуру - вже для пісні. Проплатити прокрутку на радіо Євробачення і багато-багато концертів вживу. У України наступного року буде лише 3 хвилини щоб завоювати сердця Європи, серби цього року мали 6 (за рахунок півфіналу, от чому я казала, що іноді краще програти, ніж виграти).

        А для тих хто хоче щоб країна перемогла - тобто фанатів - треба дати список сайтів і змусити лазити, писати і голосувати. Тоді не буде такої істерії навколо Євробачення і стане зрозумілим як перемагає та чи інша пісня.

        Тому що це не так складно - Сербія лідирувала відпочатку. У всіх опитуваннях. Але ж існує стереотип про те, що балада не може перемогти. От звідси і букмекерські ставки.
  • 2007.05.14 | Наталка

    Re: Кілька слів про «Євробачення» - лише особисте враження

    Вєрка СЕрдючка - МОЛОДЕЦЬ і її траба вітати!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.15 | Олена Весел

      Re: Кілька слів про «Євробачення» - лише особисте враження

      Та я не проти. Але і думати що далі теж. І Марійку теж... вона однозначно молодець. До речі - поки що доступний її виступ на національному фіналі, з якого видно, що відсутність рюшів і плюшів, кульок та клоунів - була задумана пізніше
  • 2007.05.15 | Анжей

    Очень наивная статья

    Никаким престижным конкурсом "Евровидение" не является и западноевропейцы относятся к нему весьма и весьма скептически, ибо муз.бизнеса он никак не отражает, а представляет всякий хлам. За него ухватились бывший соцлагерь и совдепы - это же очевидно, что с их уязвленным на годы самолюбием надо как-то показать Европе, что и они не лыком шиты. Но такой показ - это выстрел впустую. Ибо реальная демонстрация своих достижений - это 1) продажа песен отечественных исполнителей на западноевропейском рынке, 2) объем отечественного муз.биз. рынка. Не знаю точных цифр о Руслане, но, кажется, в пост-совдепии только "Тату" удалось вырваться на этот рынок.
    Показательные цифры:
    http://www.polit.ru/analytics/2007/05/14/evrovidenie.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.15 | Олена Весел

      Re: Очень наивная статья

      Ось воно почалось! Друга хвиля істерії, але вже після конкурсу - ми не виграли, тому це конкурс поганий... А росіяни вже не знають що і вигадати - і символіку їм позривали, і переможниця до них чіплялась, і клеєм всі стільці в роздягальні вимазали, і у брудоній сукні довелось виступати (а там була сукня? я думала то спецодяг)... І всі їм винні, що вони не виграли.

      Я ще розумію чому біснюються шведи - у них хоч місце не дуже і могло б бути краще. А ці чого - бронза ще й з врахуванням того, що UMC затримало всі смс по Україні не за Росію чи Білорусь
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.05.15 | Олена Весел

        Re: Очень наивная статья

        Лінк дочитала... І якже декого душить жаба через те, що у серебра срібло забрали рашою гудбаєм... слів нема... одна цитата:

        Музыкальный мейнстрим, который покупает и слушает вся Европа “от Атлантики до Урала”, имеет очень мало общего с трогательной “протестной балладой” из Сербии, или же с эпатажной самоделкой “Russia goodbye”.

        Але я б звернула увагу і на дві інші фрази - до і після

        Альбомы и синглы, которые продаются в Западной Европе – это, не считая американской музыки, практически сплошь местная продукция. - раз.

        Це відповідь на питання навіщо створювалось Євробачення. Для того, щоб щось із цим зробити. Зробити Єдиний Європейський в тому числі музичний простір. Те, що поки що не все виходить, що задумано, інша справа, але спроби робляться. Ті самі турне для переможців по країнам Європи це вже щось.

        Число прорывов в топ-листы, совершенных за все последние годы восточно-европейскими альбомами и исполнителями, можно пересчитать по пальцам. - два. І відповідь на питання навіщо нам потрібне Євробачення принаймні поки що...
      • 2007.05.15 | Анжей

        Re: Очень наивная статья

        И почему сразу говорить, что, мол, все русские именно так относятся к серебру и т.п., как автор увидела по РТР или ОРТ? Так уж недалеко и до - "все москали", "все хохлы" и т.п.
        Вы бы читали нормальные материалы, что ли, а не смотрели российские аналоги украинской телевизионной попсы типа 1+1 или Интер.
        Кстати -
        http://www.vz.ru/columns/2007/5/13/82076.html.
        Умные люди приходят к одним и тем же выводам. Это я не о себе. А об этой статье и Скрипке с его фрик-шоу и Параской
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.05.16 | Олена Весел

          Re: Очень наивная статья

          Ну а стосовно того, що не всі росіяни, то покажіть мені тих не в всіх. Ондечки знайома одна моя не у Росії була і передачу першого каналу їхнього не бачила, тим не менш ото акурт як у тій статті - зачем ваще туда ехать, никто не прославился... А сама два роки під Папарізу на всіх дискотеках танцює. І нічого!

          Ну ставлення Скрипки до Євробачення відоме. І змінити його можна лише одним способ - зробити Скрипку продюсером проекту що поїде на Євробачення. Причому спільно з Русланою. Колись мій дід так зробив з моїм котом і кішкою моєї сестри, які весь час сварились. У підсумку вони звичайно роман не закрутили, але після спільного провадження двох голодних діб у погребі відчули себе певною мірою родиною. Може і ці помиряться. Хоча я з ним не згодно щодо баби Параски. Бабуня на Євробаченні вже була. Тоді треба слати Парамона. Ото воно! Щоправда не співаком, а чимось на зразок тої бабки з бубном у Здоб ші Здуб.

          І це до речі правильно, тому що Скрипка знає що послати, а Руслана знає як представити. У підсумку вони стали б чудовим тандемом. Тому що на Євробаченні починається роковий період. Швидше за все найближчих років зо три будуть перемагати помірковані рок-діви. Тому Скрипка може обрати кого, а Руслана може розказати як зробити піар кампанію вдалу. Вона в цьому питанні реально майстер.

          Я ще раз кажу, що задумка Євробачення правильна. Воно задумувалось як конкурс що мав познайомити в принципі закриті європейські країни один з одним і збільшити продажі європейського музичного продукту. Те, що поки що це не вдається, це звичайно не дуже добре, але Євробачення, незважаючи на свою консервативність, зараз реформується. І прагне до цього. Тому з'явився бонус для переможця - тур по європейським країнам.

          Головне це до чогось прагнути. Я наприклад після повернення з Парижа облазила всі київські розкладки шукаючи альбом однієї французької співачки (не буду робити рекламу, цей сайт не для того створювався, ми тут українські речі маємо показувати). Там вона звєзда, а тут... з французів Ін-Грід хіба що знайдеш чи... господи, що ж те М1 крутить... Ну блонда безголоса кароче. Ну і Ред Кардель. Та ж Пріска свої альбоми хлопці самі привезли і їх можна було тільки на концерті купити. Так от повернусь до тої яку шукала я. Там баришня яку я шукала позиціонувалась як рок-співачка. Десь років за два я знайшла її. Тільки чомусь у збірнику французького репу і російського видавництва.

          Але то таке. Насправді в будь-якому випадку на даний момент Євробачення - це найбільша неспортивна подія року. Це визнають всі. І не скористатись ним для піару власної країни - гріх!
  • 2007.05.16 | Лада

    Re: Кілька слів про «Євробачення» - лише особисте враження

    "Гринджоли" зганьбили Україну, а Сердючка - прославила. Що б ви там не говорили. І не плутайте грішне з праведним, оперний спів із пародією на наше життя, якою є творчість Сердючки. Людям подобаються її пісні, її образ, а вам залишається "розумні" статейки писати. Собаки гавкають, а караван - "ту-ту"!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.16 | Олена Весел

      Re: Кілька слів про «Євробачення» - лише особисте враження

      Я вже замучилась повторювати - читайте уважно. Я не маю нічого проти Вєрки Сердючки як образу. Але я проти таких правил відбору. Якщо обирає НТКУ, то нехай воно і несе за це відповідальність. І проти профанації замість національного фіналу. Якщо глядачі, то я як людина що замовляє музику і шле смс-ки хочу знати хто скільки смс-ок отримав і ще хочу щоб ці гроші йшли на промотур.

      А стосовно Гринджол... Якщо з трьох баришень з Твєрської зробили "Сєрєбро", що потягнуло на бронзу на Євробаченні, то невже наше НТКУ таке тупе, що не змогло підтримати популярність уже в біса розкрученої пісні і поставити нормальний номер, зробити промотур і зняти нормальний кліп? Виходить що так...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".