Польща спрощує умови працевлаштування для українців
01/31/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Польща спрощує тимчасове працевлаштування для українців, білорусів і росіян. З першого лютого східні сусіди зможуть працювати у Польщі шість місяців в межах одного року без будь-якого дозволу на працю. Про це у вівторок повідомили у польському міністерстві праці. Дотепер громадяни сусідніх країн мусили залишати Польщу після трьох місяців і могли влаштуватися на роботу після тримісячної перерви. Тепер польському роботодавцеві достатньо поінформувати відповідні інстанції про намір взяти на роботу іноземця.
Джерело: "Німецька хвиля"
Джерело: "Німецька хвиля"
Відповіді
2008.01.31 | samopal
Польща спрощує умови
Цей крок був очікуваним. Полська влада просто розятгує процес лібералізації ринку праці у часі, хоча значна частина працедавців (особливо у сільському господарстві та будівництві) зацікавлена у ще ліберальніших умовах найму іноземців.Щвидше за все, рух у цьому напрямку буде продовжено, особливо після того, як обмеження на працевлаштування для поляків остаточно зніме Німеччина - а це вже не за горами.
Натомість цей захід польських властей викликавнеоднозначну реакцію у Росії:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4885911.html
"Niezawismaja Gazieta" w artykule "Polska pretenduje do kadr z Rosji" ostrzega przed możliwym odpływem roboczej siły z Rosji do Polski. Rosyjski dziennik zwraca uwagę, że od jutra Polska szerzej otwiera swój rynek na specjalistów z Rosji, Białorusi i Ukrainy, którzy będą mogli pracować w Polsce przez 6 miesięcy w roku bez zezwolenia na pracę.
А ось власне сама стаття з "Нєзавісімой Газєти":
Польша претендует на кадры из России
http://www.ng.ru/economics/2008-01-31/1_poland.html?mthree=4
цікаве ось таке твердження:
Нельзя не понимать, что в конечном счете пострадают интересы стран СНГ – восточных соседей Польши, которые могут лишиться значительной части квалифицированных рабочих и служащих. Отметим, что в отличие от Белоруссии и Украины Россия таким решением польских властей будет ущемлена вдвойне. Так как ей грозит отток за рубеж не только собственных трудоспособных граждан, но и украинских и белорусских гастарбайтеров, квалифицированный труд которых активно используется на стройках и предприятиях.
Одразу звертаю увагу на "північнодержавницький" ход мислєй - той факт, що у Росії працюють гастарбайтери з сусідніх країн СНД, якось не наштовхує "братів" на думку, що від цього страждають інтереси тих країн.
Натомість відтік тих же гастарбайтерів на роботи до Польщі одразу викликає бажання вступитися за "страждущіх".