МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Євродебати: Вільний обіг землі: Pro & Contra

03/28/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Упродовж багатьох років проблема вільного обігу землі в Україні залишається однією з найактуальніших. 27 березня 2008 року Європейська Бізнес Асоціація знов ініціювала дискусію між представниками бізнесу та влади на незалежній платформі ЄвроДебатів «Вільний обіг землі: Pro & Contra». Цього разу в центрі уваги були наступні тематики:

- Мораторій на продаж землі;
- Редакція 82 статті Земельного кодексу України (проблема набуття прав власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення іноземними інвесторами);
- Остання постанова Кабінету Міністрів України № 90 «Про затвердження порядку проведення аукціонів» від 22 лютого 2008 року;
- Практичний досвід іноземних компаній в Україні (КНАУФ Інсулейшн та УРСА) щодо придбання / оренди землі.

Відповіді на найгостріші та суперечливі запитання учасників давали гості ЄвроДебатів:
1. ГАРБУЗ Михайло Юркович, Заступник Голови Державного агентства земельних ресурсів України;
2. ШМІДТ Роман Михайлович, Заступник Міністра аграрної політики України;
3. ПРИСЯЖНЮК Микола Володимирович, Голова комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, (партія Регіонів України);
4. ТКАЧ Роман Володимирович, Секретар комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, (Наша Україна – Народна Самооборона).

У ЄвроДебатах взяли участь близько 50-ти представників дипломатичного корпусу, міжнародних та вітчизняних бізнес-структур, що працюють в Україні, громадських організацій та засобів масової інформації. Упродовж заходу учасники активно й вільно висловлювали свою думку та ставили запитання.

Під час заходу Європейська Бізнес Асоціація офіційно передала представникам законодавчої та виконавчої влади України свій аналітичний звіт "В центрі уваги: права власності на землю" (за бажанням звіт можна завантажити: укр. / англ.) . На основі цього звіту найближчим часом буде передано законопроект "Про внесення змін до статті 82 Земельного кодексу" та пояснювальна записка до нього, який був розроблений у співпраці з усіма членськими компаніями Асоціації. Для прискорення просування та прийняття відповідного законопроекту Секретар комітету з питань аграрної політики та земельних відносин України запропонував представникам Асоціації та засобам масової інформації разом з їхніми працівниками пройти всі інстанції, збираючи підписи та здійснюючи безпосередній контроль за процесом.

Завдяки палкій та цікавій дискусії учасники ЄвроДебатів Асоціації з перших рук дізналися прогнози щодо того, «КОЛИ будуть зроблені перші практичні кроки щодо вирішення проблем ринку землі в Україні, а саме прийняті проекти законів про ринок земель та державний земельний кадастр?». Згідно одноголосного прогнозу гостей, підняті на дебатах проблеми, можуть бути вирішені пакетним головуванням вже у кінці липня 2008 року.

Присутні в залі представники бізнес-структур піддали сумніву такий оптимізм. У той же час вони висловили сподівання, що у 2009 році на ЄвроДебатах, присвячених земельним відносинам, вже дійсно будуть розглядати інші питання.

Наприкінці ЄвроДебатів гості та учасники висловили одне одному взаємні подяки за цікаві полеміки. Роман Михайлович Шмідт та Роман Володимирович Ткач запросили Європейську Бізнес Асоціацію та її членські компанії до тісної співпраці.

“ЄвроДебати” відбулися у Софіївській залі готелю Прем’єр Палац (м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 5-7/29) з 17:30 до 19:00.

Джерело: Європейська бізнес асоціація

Відповіді

  • 2008.03.28 | Bayan

    І що таке Євро-дебати? І євро-бізнес?

    Це - продаж селянської землі жидомасонам за євро?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.30 | Олена Весел

      Проблема в тому, що землю зараз не можна

      купити не лише іноземцям, а всім... і не лише сільськогосподарського призначення як то передбачено законодавством, а взагалі ніяку... все іде через дірки у законодавстві. в результаті немає нормального ринку і тих хто продає землю звиняйте кидають по повній катушці.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".